A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: getimagesize(https://cdn.ebihoreanul.ro/static/gallery_big/24 Burta Premii (32).jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request

Filename: controllers/ebh.php

Line Number: 1077

Divort Craiutesc
URMĂREȘTE-NE PE
SÂMBĂTĂ, 23 IUNIE 2018

Ediția tipărită

Părerea noastră

Folclor de Bihor
Mircea Chirila
Angela Lupşea, preşedinta Fundaţiei pentru Protejarea Monumentelor Bihor, conduce muzeele şi Cetatea oraşului cu rezultate modeste. În numeroase ocazii am veştejit-o considerând că e inadmisibil ca, la doi ani după finalizarea reabilitării, în fortăreaţă să nu se întâmple mare lucru. Acum, însă, trebuie să recunosc că Zilele Art Nouveau au fost o reuşită care, cred eu, i-a uluit până şi pe organizatori.
Zic şi eu
Adrian Cris
După 9 luni în care minoritatea celor 17 consilieri judeţeni ai PNL a fost egala majorităţii UDMR-PSD-ALDE, rămasă din septembrie 2017 tot în 17 reprezentanţi prin excomunicarea fostei preferate a şefului PSD Bihor, Ioan Mang, „parlamentul” bihorean a revenit săptămâna trecută, aşa cum a decis Curtea de Apel, la formula rezultată din alegerile locale de acum două veri. Miercuri, cu doar un vot împotrivă şi o abţinere, a fost validat cel de-al 18-lea echipier al alianţei, PSD-istul salontan Adrian Szatmari.
Cum a fost?
Lucian Cremeneanu
Umorul e ca mâncarea - are mii de forme, gusturi și arome. Nimeni nu agreează toate bucatele de pe pământ. Plaja de preferințe culinare ţine, în cazul celor mai mulți oameni, de cultura locului în care s-au născut, de ce le-a gătit mama toată viața, de posibilitățile financiare, de zona respectivă, de educație și auto-educație, de tradiție și conservatorism.
Newsletter
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
Spune ce crezi
Ce părere aveţi pe marginea scandalului legat de „atenţiile” pregătite de părinţi profesorilor de la Colegiul Naţional Emanuil Gojdu?





De stiut

Avocatul Bihoreanului
Mircea Ursuta
În data de 5 iunie 2018 a fost publicată în Monitorul Oficial o importantă decizie pronunţată de Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie, în recurs în interesul legii, prin care s-a stabilit, cu caracter obligatoriu, pentru viitor, că sechestrele dispuse în procesele penale nu pot influenţa drepturile celor care aveau anterior o ipotecă cu privire la bunurile sechestrate.
Bihoreanul la medic
Mircea Dumitrescu
Toxiinfecţiile alimentare sunt boli acute cu manifestări diareice, determinate de salmonele, stafilococi enterotoxici, clostridium perfringens, clostridium botulinum şi alţi agenţi patogeni. Cea mai frecventă toxiinfecţie alimentară este cea determinată de salmonele. Există peste 1.700 de tipuri clasificate de salmonele. 
Psihologul Bihoreanului
Razvan Coloja
În ultimii ani tot mai mulți tineri au început să-și lase barba să crească, generând o modă de impact global care a atins și România. Vedem pe stradă bărbați cu barbă stufoasă, spre deosebire de acum cinci ani, când moda încă nu prinsese amploare. În acest articol vom încerca să vedem ce stă la baza psihologiei acestui fenomen și de ce bărbații decid să-și lase barbă în încercarea de a atrage mai multe partenere.
11 Decembrie 2012, 11:33

Divorţ Crăiuţesc

0 clipuri
0 audio
0 fisiere

Aflat în divorţ cu stomatoloaga Doina Crăiuţ, ginecologul Doru Crăiuţ şi-a mai etalat o dată caracterul. Săptămâna trecută, fostul şef de secţie de la Maternitate a găsit cu cale să-şi şicaneze consoarta tăindu-i curentul de la cabinetul stomatologic aflat într-una din casele pe care cei doi le deţin încă împreună pe strada Nicolae Jiga.

Dentista a chemat Poliţia la faţa locului, mai ales că avea în scaun un pacient, iar alţii, programaţi pentru tratamente, îi aşteptau la uşă. Pentru că poliţiştii s-au codit să-l ia la întrebări pe dom' profesor, doctoriţa a angajat pe cineva care s-o rebranşeze la reţea, astfel că a venit rândul bărbatului să apeleze la Poliţie, făcându-i din nou pe pacienţii nevestei să rămână cu gura căscată.

Naşpa e că în timp ce Crăiuţii se dau în stambă ca ţiganii, pacienţii cabinetului de stomatologie ai doctoriţei vor rămâne cu dinţii nefăcuţi şi protezele nepuse de sărbători. Bihorel are o propunere: să vină fiecare pacient cu un generator de curent, ca să nu mai fie la mâna şi toanele domnului doctor.

Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.

Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
14 Comentarii
Radu
Radule...invata sa scrii....cel care nu scrie corect esti chiar tu...Nu am de ce sa iti dau tie vreo explicatie,daca ai vreo problema vino si vorbeste cu mine nu imi lasa comentarii ca nu le vad rostu...si rusine sa iti fie tie nu clinicii ca tu esti cel care lasi comentarii fara rost....Nu inteleg de cand te preocupa pe tine persoana mea.....e gelozie cumva?sau iti merge rau?
Postat 17 Mai 2013, 07:29 de Adelina
Adelina
draga adelina nici sa te exprimi corect nu stii !! dar ma rog la ceea ce ai facut in Anglia te-ai priceput bine !!!! saracele paciente !!! rusine pentru CLINICA EUCLID , cu asemenea angajate !
Postat 29 Aprilie 2013, 08:25 de radu
Radule
Buna ziua Radule, (pe marea ta mirare)!!!!!!! multumesc pentru felicitari. Spre marea ta mirare sa stii ca la scoala am fost inainte de a merge in Anglia.
Postat 19 Aprilie 2013, 09:06 de Adelina
adelina
buna ziua , pe marea mea mirare , saptamana trecuta am fost cu o prietena la cabinetele de pe Nicolae JIGA , la ginecologie , si am vazut - o pe domnisoara "asistenta " ADELINA cea care cu ceva timp inainte in ANGLIA facea orice pentru 50 de lire sterline ! FELICITARI DOMNISOARA ASISTENTA , TI-AI FACUT BANI SA ITI CUMPERI DIPLOMA CA LA SCOALA NU AI FOST !!!
Postat 11 Martie 2013, 08:07 de radu
scuzatima d na asistenta bruneta
si eu am fost la dr samuel la euclid la si am facut o intrerupere de sarcina si erau doua asistente una draguta maghiara si una bruneta care zgaria tavanu cu nasu asa era de aroganta pana i-am dat 50 ron in buzunar dupa aia nici nu sa mai uitat la mine la blondina nu i-am dat caci numai bruneta sa tot scuzat in fata mea si cand am venit saptamana trecuta la control dupa raclaj nici nu sa uitat la mine bravo atata suntem buni pina dam bani la medici si la asistente rusine bruneto mai departe pregateste buzunaru pt alte raclaje la 10 raclaje ai un salar esti desteapta mai fenteaza si pe altii.......
Postat 07 Februarie 2013, 21:22 de anonim
rusine
si eu am fost la dr tot acolo si la maternitate d-na ma incasat in cab am fost la dr veres ma consultat acolo in spital am platit 250 sterilet si nu am primit nici macar bon a intrat direct la ele in buzunar cred vai de noi pacienti ca numa bani sa vada asa
Postat 05 Februarie 2013, 21:32 de timea
rusine
nasa mea a fost la cabinet pt un avort si d..na asistenta i-a platit 470ron cat a zis si dupa ce s-a trezit sia amintit ca i-a mai platit inca o data raclajul rusine era in cab singura si i-a dat si ei 50 ron rusine pt ce a facut nici reteta nu a primit pt 10 milioane
Postat 05 Februarie 2013, 21:26 de florica
@redactie & editor
CORECTIE: este corect "doamna doctor stomatolog". NU STOMATOLOAGA. este un substabtiv defectiv de feminin. (alte exemple gresite: ministrA, directoareA, presedintA ). va rog aplicati macar voi redactorii gramatica romana corecta.
Postat 11 Decembrie 2012, 22:55 de TAZ
Pentru dl politist EU
Pt dl politist Eu, limbajul tau te da de gol, iar Albert Einstein, daca la el faci referire, nu a fost un handicapat. Mai citeste si tu o carte si abtinete de la comentari impertinente! Ca doar esti un domn, nu?
Postat 11 Decembrie 2012, 21:40 de Iulia
rusine
daca vreti sa vedeti bataie de joc veniti la euclid sa vedeti cum tortureaza bietele infirmiere cum dau la lopata tone de zapada si sapa gheata cu barostu mie mila de ele cand le vad tre sa anuntam itm sa vada in ce conditi se lucreaza niste biete femei in batjocura asta nu vede nimeni asa mila mie cand ies in strada si le vad dar codul munci nu spune ca tre sa stea la -15grade la zapada e munca de barbati nu de femei RUSINE!!!!!!!! LA PROTECTIA ANGAJATULUI O SA AJUNGA MIE MILA PE MAINE DE ELE SAL DOARA INIMA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Postat 11 Decembrie 2012, 20:55 de dariana
Rusine Bihoreanul
Semneaza-te !!! cretin ,incult care ai scris acest articol, a dat mata vaci si porci la profesori ca sa iei examenele la facultatea de jurnalism, sau poate esti unu cu 8 clase , retardatule !!! Daca vede mata ce ai scris cred ca te da la cresa din nou !!!
Postat 11 Decembrie 2012, 19:46 de ALex
rectificare
Divort craiesc nu Craiutesc
Postat 11 Decembrie 2012, 18:58 de .....
anti idioti
ce pijd@ matii ..vrei sa faca politia? sa o rebranseze din nou la curent???? ii scandal intr-o familie....nu te poti baga in asa ceva pana nu se emite certificatu`de divotz .....cretinu`drecului ............ vii si tu si te exprimi pe net .....defapt si din numele tau reiese ca esti un handicapat!!!!
Postat 11 Decembrie 2012, 15:38 de eu
Vai si-amar cine trebuie sa ne faca dreptate!
Asta este Politia! Nu te poti baza pe ei! Fac pe ei in pantaloni cand trebuie sa le ceara socoteala baronilor locali, interlopilor si altor personaje locale! Nu stiu de ce dracu ii mai platim!
Postat 11 Decembrie 2012, 11:51 de Albert
count display

FOTO BIHOREANUL

  • 'Apel către mafioţi: Căraţi-vă!'. Orădenii au ieşit din nou să protesteze, în faţa Prefecturii (FOTO / VIDEO)
  • Lunga vară fierbinte: Compania de Apă Oradea investeşte 10 milioane euro în reabilitarea reţelelor de apă şi canalizare (FOTO)
  • Piaţa Unirii intră în reparaţii la doar doi ani de la inaugurare (FOTO)
  • Jurcuţ rade tot! Defrişat de speculanţii imobiliari, un deal din Paleu s-a prăvălit pe o stradă din Oradea (FOTO)
  • Statul paralel: Judecătorul orădean Ovidiu Galea, fost ofiţer de Securitate, suspendat din magistratură şi inculpat, a fost promovat la... Guvern (FOTO)
  • Dublu sau nimic! Bloc de 19 etaje în Oradea, construit printr-un proiect ambițios al magnatului Viorel Micula. Vezi cum va arăta! (FOTO)
  • Accident grav în Sîntandrei: Două persoane rănite, după ce un Audi s-a lovit cu un Peugeot (FOTO/VIDEO)
  • Gerovital, brandul nr. 1 în România, a deschis primul magazin în Oradea. Inaugurarea s-a făcut cu şampanie, o prezentare Eli Lăslean şi reduceri (FOTO)
  • Voluntariat. 20 de orădeni au plantat flori în piaţa Ferdinand într-o acţiune de înfrumuseţare a oraşului (FOTO / VIDEO)
  • Kirchweih la Palota: Micuţa comunitate de germani şi-a sărbătorit întemeietorul şi protectorul spiritual (FOTO/VIDEO)

TIMP LIBER

Timp liber

CURS VALUTAR

  • 1 USD = 3.8697 RON
  • 1 EUR = 4.5959 RON
  • 1 HUF = 0.015 RON