URMĂREȘTE-NE PE
DUMINICĂ, 16 DECEMBRIE 2018

Ediția tipărită

Părerea noastră

Folclor de Bihor
Mircea Chirila
Constat cu bucurie că există o concurență serioasă între cele două centre de putere din Bihor: Primăria Oradea și Consiliul Județean, în ce priveşte muzeele. Iar concurența asta nu poate fi decât benefică pentru turismul din Oradea.
Zic şi eu
Adrian Cris
În urmă cu peste un deceniu, un clujean teribilist zicea că s-a săturat de România. Cum n-a explicat că, de fapt, se săturase de balcanism, de corupţie, de minciună, de demagogie, naţionalism primitiv, murdărie şi dezordine, a fost pus la index ca vândut ungurilor. De câteva luni, patru primari din Transilvania pregătesc o iniţiativă mult pragmatică, deci şi mai "periculoasă" decât manifestul lui Sabin Gherman...
Cum a fost?
Lucian Cremeneanu
În primul rând, îmi doresc să nu fie doar o mişcare politică, iar declaraţiile de intenţie ale celor 4 primari (fonduri, dezvoltare, infrastructură etc) să fie doar de faţadă, aşa cum se face în orice campanie electorală. Mi-ar plăcea să nu devină un pol politic şi să nu fie exploatată în consecinţă, deşi, dacă va începe să facă performanţă şi să dea rezultate palpabile, e foarte posibil să se ajungă şi acolo. Primul semnal ar fi atunci când vor cere şi alte oraşe să intre în horă.
Newsletter
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
Spune ce crezi
Ce părere aveţi despre cerinţele organismelor europene adresate României privind consolidarea statului de drept şi stoparea modificării legilor justiţiei?




De stiut

Avocatul Bihoreanului
Mircea Ursuta
Competenţa de soluţionare a recursurilor declarate împotriva hotărârilor pronunţate în apel de tribunal, în cauzele având ca obiect cereri evaluabile în bani în valoare de până la 200.000 lei inclusiv, ca urmare a pronunţării Deciziei nr. 369/30 mai 2017 a Curţii Constituţionale a României, revine curţilor de apel.
Bihoreanul la medic
Mircea Dumitrescu
Sistemul colector urinar, format din bazinetele renale (formaţiunile care "captează" urina din cei doi rinichi), cele două uretere ("tuburile" prin care urina ajunge la vezică), vezica urinară şi uretra ("tubul" prin care urina se elimină) este "căptuşit" cu nişte celule epiteliale denumite în ansamblu "uroteliu". Toată această zonă este expusă influenţelor carcinogene, dar cea mai frecventă tumoră este cea a vezicii urinare, urmată de cea de la nivelul bazinetelor.
Psihologul Bihoreanului
Razvan Coloja
Vorbim de o "explozie" de depresie în rândul fetelor începând cu anul 2012 şi până în prezent şi toate aceste adolescente au un singur lucru în comun: petrec mult timp pe telefoanele mobile ori în faţa canalelor social media.
11 Decembrie 2012, 11:33

Divorţ Crăiuţesc

0 clipuri
0 audio
0 fisiere

Aflat în divorţ cu stomatoloaga Doina Crăiuţ, ginecologul Doru Crăiuţ şi-a mai etalat o dată caracterul. Săptămâna trecută, fostul şef de secţie de la Maternitate a găsit cu cale să-şi şicaneze consoarta tăindu-i curentul de la cabinetul stomatologic aflat într-una din casele pe care cei doi le deţin încă împreună pe strada Nicolae Jiga.

Dentista a chemat Poliţia la faţa locului, mai ales că avea în scaun un pacient, iar alţii, programaţi pentru tratamente, îi aşteptau la uşă. Pentru că poliţiştii s-au codit să-l ia la întrebări pe dom' profesor, doctoriţa a angajat pe cineva care s-o rebranşeze la reţea, astfel că a venit rândul bărbatului să apeleze la Poliţie, făcându-i din nou pe pacienţii nevestei să rămână cu gura căscată.

Naşpa e că în timp ce Crăiuţii se dau în stambă ca ţiganii, pacienţii cabinetului de stomatologie ai doctoriţei vor rămâne cu dinţii nefăcuţi şi protezele nepuse de sărbători. Bihorel are o propunere: să vină fiecare pacient cu un generator de curent, ca să nu mai fie la mâna şi toanele domnului doctor.

Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.

Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
14 Comentarii
Radu
Radule...invata sa scrii....cel care nu scrie corect esti chiar tu...Nu am de ce sa iti dau tie vreo explicatie,daca ai vreo problema vino si vorbeste cu mine nu imi lasa comentarii ca nu le vad rostu...si rusine sa iti fie tie nu clinicii ca tu esti cel care lasi comentarii fara rost....Nu inteleg de cand te preocupa pe tine persoana mea.....e gelozie cumva?sau iti merge rau?
Postat 17 Mai 2013, 07:29 de Adelina
Adelina
draga adelina nici sa te exprimi corect nu stii !! dar ma rog la ceea ce ai facut in Anglia te-ai priceput bine !!!! saracele paciente !!! rusine pentru CLINICA EUCLID , cu asemenea angajate !
Postat 29 Aprilie 2013, 08:25 de radu
Radule
Buna ziua Radule, (pe marea ta mirare)!!!!!!! multumesc pentru felicitari. Spre marea ta mirare sa stii ca la scoala am fost inainte de a merge in Anglia.
Postat 19 Aprilie 2013, 09:06 de Adelina
adelina
buna ziua , pe marea mea mirare , saptamana trecuta am fost cu o prietena la cabinetele de pe Nicolae JIGA , la ginecologie , si am vazut - o pe domnisoara "asistenta " ADELINA cea care cu ceva timp inainte in ANGLIA facea orice pentru 50 de lire sterline ! FELICITARI DOMNISOARA ASISTENTA , TI-AI FACUT BANI SA ITI CUMPERI DIPLOMA CA LA SCOALA NU AI FOST !!!
Postat 11 Martie 2013, 08:07 de radu
scuzatima d na asistenta bruneta
si eu am fost la dr samuel la euclid la si am facut o intrerupere de sarcina si erau doua asistente una draguta maghiara si una bruneta care zgaria tavanu cu nasu asa era de aroganta pana i-am dat 50 ron in buzunar dupa aia nici nu sa mai uitat la mine la blondina nu i-am dat caci numai bruneta sa tot scuzat in fata mea si cand am venit saptamana trecuta la control dupa raclaj nici nu sa uitat la mine bravo atata suntem buni pina dam bani la medici si la asistente rusine bruneto mai departe pregateste buzunaru pt alte raclaje la 10 raclaje ai un salar esti desteapta mai fenteaza si pe altii.......
Postat 07 Februarie 2013, 21:22 de anonim
rusine
si eu am fost la dr tot acolo si la maternitate d-na ma incasat in cab am fost la dr veres ma consultat acolo in spital am platit 250 sterilet si nu am primit nici macar bon a intrat direct la ele in buzunar cred vai de noi pacienti ca numa bani sa vada asa
Postat 05 Februarie 2013, 21:32 de timea
rusine
nasa mea a fost la cabinet pt un avort si d..na asistenta i-a platit 470ron cat a zis si dupa ce s-a trezit sia amintit ca i-a mai platit inca o data raclajul rusine era in cab singura si i-a dat si ei 50 ron rusine pt ce a facut nici reteta nu a primit pt 10 milioane
Postat 05 Februarie 2013, 21:26 de florica
@redactie & editor
CORECTIE: este corect "doamna doctor stomatolog". NU STOMATOLOAGA. este un substabtiv defectiv de feminin. (alte exemple gresite: ministrA, directoareA, presedintA ). va rog aplicati macar voi redactorii gramatica romana corecta.
Postat 11 Decembrie 2012, 22:55 de TAZ
Pentru dl politist EU
Pt dl politist Eu, limbajul tau te da de gol, iar Albert Einstein, daca la el faci referire, nu a fost un handicapat. Mai citeste si tu o carte si abtinete de la comentari impertinente! Ca doar esti un domn, nu?
Postat 11 Decembrie 2012, 21:40 de Iulia
rusine
daca vreti sa vedeti bataie de joc veniti la euclid sa vedeti cum tortureaza bietele infirmiere cum dau la lopata tone de zapada si sapa gheata cu barostu mie mila de ele cand le vad tre sa anuntam itm sa vada in ce conditi se lucreaza niste biete femei in batjocura asta nu vede nimeni asa mila mie cand ies in strada si le vad dar codul munci nu spune ca tre sa stea la -15grade la zapada e munca de barbati nu de femei RUSINE!!!!!!!! LA PROTECTIA ANGAJATULUI O SA AJUNGA MIE MILA PE MAINE DE ELE SAL DOARA INIMA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Postat 11 Decembrie 2012, 20:55 de dariana
Rusine Bihoreanul
Semneaza-te !!! cretin ,incult care ai scris acest articol, a dat mata vaci si porci la profesori ca sa iei examenele la facultatea de jurnalism, sau poate esti unu cu 8 clase , retardatule !!! Daca vede mata ce ai scris cred ca te da la cresa din nou !!!
Postat 11 Decembrie 2012, 19:46 de ALex
rectificare
Divort craiesc nu Craiutesc
Postat 11 Decembrie 2012, 18:58 de .....
anti idioti
ce pijd@ matii ..vrei sa faca politia? sa o rebranseze din nou la curent???? ii scandal intr-o familie....nu te poti baga in asa ceva pana nu se emite certificatu`de divotz .....cretinu`drecului ............ vii si tu si te exprimi pe net .....defapt si din numele tau reiese ca esti un handicapat!!!!
Postat 11 Decembrie 2012, 15:38 de eu
Vai si-amar cine trebuie sa ne faca dreptate!
Asta este Politia! Nu te poti baza pe ei! Fac pe ei in pantaloni cand trebuie sa le ceara socoteala baronilor locali, interlopilor si altor personaje locale! Nu stiu de ce dracu ii mai platim!
Postat 11 Decembrie 2012, 11:51 de Albert
count display

FOTO BIHOREANUL

  • Gala Premiilor lui Bihorel 2018. Petrecere cu poante video, caricaturi şi concert Compact la Majoratul BIHOREANULUI. Vezi câteva momente! (FOTO / VIDEO)
  • Campionul K1 Adrian Maxim, prins de procurorii DIICOT Oradea cu un kilogram de cannabis. Sportivul a fost arestat şi trimis în judecată (FOTO)
  • Patriotul Ervin: Cine este orădeanul care a inaugurat Podul Centenarului cu o Dacie tricoloră (FOTO)
  • Două zile de reduceri: S-a deschis KiK, la ERA Park Oradea! (FOTO)
  • Gala Comunității Orădene. Vezi care au fost proiectele premiate! (FOTO)
  • Victorie acasă: CSM CSU Oradea a câștigat derby-ul cu Steaua (FOTO)
  • Primul tren Cluj - Oradea – Viena a plecat 'full'. Biletul cel mai ieftin costă 133 lei (FOTO/VIDEO)
  • 'Asta-i datina străveche': 350 de copii, în straie tradiționale, au colindat pe străzile Oradiei (FOTO/VIDEO)
  • Nervi în Aeroportul din Oradea: Pasagerii cursei Tarom spre Bucureşti, revoltați că... nu au locuri în avion! (FOTO)
  • Inna a strălucit ca o stea: Peste 3.000 de orădeni şi o mână de turcoaice s-au bucurat de concertul talentatei artiste (FOTO / VIDEO)

TIMP LIBER

Timp liber

CURS VALUTAR

  • 1 USD = 3.8697 RON
  • 1 EUR = 4.5959 RON
  • 1 HUF = 0.015 RON