Edi╚Ťia tip─ârit─â
 
   
 
P─ârerea noastr─â
 
folclor de bihor.jpg

Folclor
de Bihor

de Mircea Chiril─â

De┼či are destule probleme din cauza referendumului, Liviu Dragnea recidiveaz─â ┼či ├«ncalc─â toate legile, inclusiv pe cele ale bunului sim┼ú, ├«n aceast─â campanie preziden┼úial─â. Eu, sincer, m-am bucurat afl├ónd c─â vine la Oradea s─â dea cheile a 10 microbuze ┼čcolare. M-am ├«ntristat ├«ns─â la loc c├ónd am aflat c─â de fapt acestea nu sunt donate din modestele lui economii de teleorm─ânean iste┼ú, ci au fost cump─ârate din banii publici.
 
 
zic si eu.jpg

Zic ┼či eu

de Adrian Cri┼č

├Än Rusia finalului de secol XVIII, sub ├Ämp─âr─âteasa Ecaterina cea Mare, care se preg─âtea s─â primeasc─â vizita ├Ämp─âratului Iosif al II-lea ┼či a Regelui Poloniei, prin┼úul Grigore Potiomkin, favorit al ┼óarinei, s-a g├óndit cum s─â-i impresioneze pe ├«nal┼úii oaspe┼úi ce urmau s─â treac─â prin teritoriile abia cucerite de la Ucraina. A┼ča c─â a dispus s─â fie construite uria┼če decoruri de teatru care s─â imite siluete de case, sate ┼či ora┼če ├«nfloritoare. A┼ča a fost ┼či vinerea trecut─â...
 
 

Cum a fost?

de Lucian Cremeneanu

Pentru c─â nu i se mai poate spune Oktoberfest, denumirea fiind ├«nregistrat─â de o firm─â din Bra┼čov, ├«nt├ómpl─ârii anuale cu bere ┼či friptane din parcarea hotelului Ramada i s-a schimbat numele ├«n Das Fest (S─ârb─âtoarea). De ce nu i-or fi spus Septemberfest, din moment ce, oricum, se ┼úine ├«n septembrie? P├ón─â s-au montat cortul, mesele, liniile de g─âtit ┼či scena, a fost soare ┼či cald. Dar vineri, la ora 16, c├ónd festivalul ├«┼či deschidea oficial por┼úile, a ├«nceput s─â plou─â ┼či toamna a mai venit o dat─â.
 
 
 
     
 
Newsletter
 
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
   
 
Magazin
 
Municipalitatea din Helsinki a anun┼úat recent o ini┼úiativ─â care va face capitala Finlandei ┼či mai prietenoas─â cu mediul: sub centrul ora┼čului va fi construit un rezervor care s─â stocheze 9 milioane de galoane de ap─â pentru r─âcirea locuin┼úelor.
 
Violonista Naomi Elishuv a fost for┼úat─â s─â renun┼úe la carier─â dup─â ce a fost diagnosticat─â cu un tremor al m├óinii. Medicii din Tel Aviv, ├«ns─â, au operat-o pe creier pentru aceast─â problem─â, ├«n timp ce era con┼čtient─â ┼či c├ónta la vioar─â.
 
├Än lipsa noilor manuale, micu┼úii care au intrat ├«n clasa I ├«nva┼ú─â ┼či dup─â manuale auxiliare, ├«ns─â unele dintre acestea au lec┼úii aberante. Spre exemplu, un exerci┼úiu care anun┼ú─â c─â "Maria ia o lam─â nou─â" ┼či sf├ór┼če┼čte cu o "ran─â mare".
 
   
 
Spune ce crezi
 
Consideraţi întemeiată decizia primăriei orădene de a nu mai finanţa clubul FC Bihor?




sau vezi rezultatele
 
     
 
Premiile lui Bihorel
 
Aflat─â la a treia edi┼úie, S─âpt─âm├óna Mobilit─â┼úii a fost organizat─â de Prim─âria Oradea, OTL ┼či Asocia┼úia ProBikers, care au preg─âtit manifest─âri interesante, dar un program scris al acestora plin de gre┼čeli. Pe l├óng─â multe erori de exprimare, echipa de baschet CSM U Oradea, care va fi implicat─â ├«n activit─â┼úi, a fost "botezat─â" CSM Bihor (!), or─âdenii invita┼úi s─â participe la o curs─â nocturn─â pe biciclete au fost informa┼úi c─â la categoria City Open trebuie s─â aib─â "c─âma┼č─â sau sacou obligatorie".
 
De c├óteva luni, instan┼úele din Oradea se remarc─â printr-o toleran┼ú─â larg─â ├«n procesele privind infrac┼úiunile rutiere. Doi ┼čoferi pe care poli┼úi┼čtii i-au prins cu alcoolemii aproape de com─â - 2,85 la mie ├«n s├ónge! - au ajuns ├«n fa┼úa magistra┼úilor Judec─âtoriei Oradea, ┼či ambii au fost condamna┼úi la ├«nchisoare de c├óte 1 an cu am├ónarea aplic─ârii pedepsei pe un termen de 2 ani.
 
Ordonan┼úa care legalizeaz─â prostitu┼úia politic─â, permi┼ú├ónd primarilor ┼či consilierilor s─â-┼či schimbe partidele f─âr─â s─â-┼či piard─â mandatele c├ó┼čtigate datorit─â acestora, l-a pus ├«n ├«ncurc─âtur─â pe singurul primar PPDD-ist din jude┼ú, Dorin Curtean, din Pope┼čti.
 
   
 
De știut
 
mircea-dumitrescu.jpg

Bihoreanul
la medic

de Mircea Dumitrescu

Anxietatea este o stare patologic─â de nelini┼čte, de team─â, care apare la mul┼úi pacien┼úi cu diverse afec┼úiuni. ├Äntre 5 ┼či 20% din pacien┼úii interna┼úi ├«n spital ┼či ├«ntre 4 ┼či 14% din cei care se adreseaz─â medicilor de familie sau celor din policlinic─â sufer─â de tulbur─âri anxioase.
 
 
mircea-ursuta.jpg

Avocatul Bihoreanului

de Mircea Ursuta

Conform articolului 73 din Noul cod de procedur─â penal─â, solu┼úionarea cererii de str─âmutare se face ├«n ┼čedin┼ú─â public─â, cu participarea procurorului, ├«n cel mult 30 de zile de la data ├«nregistr─ârii cererii. Pre┼čedintele instan┼úei ierarhic superioare celei la care se afl─â cauza ia m─âsuri pentru ├«ncuno┼čtin┼úarea p─âr┼úilor.
 
 
 
     
Bihoreanul tip─ârit
eBihoreanul.roBihoreanul tip─ârit > 19.04.2012, 08:45
Send to YM Friend Send to a friend Print |
Cuvinte cheie: strand, marghita, dorel talpos, lucia pantea, consiliul judetean, ministerul dezvoltarii, adr nord vest, bogdan oprea, beretyujfalu
Voteaza articol:
1/52/53/54/55/5
Scor: 3,1 / 5 (169 voturi)

Toate articolele scrise de Laura Gal
Comentarii:
Nume:*
Titlu:*
Email:*
Introduceţi textul din imaginea alăturată:*
Comentariu:*
Anunţă-mă dacă apar comentarii noi
  adaugă
    * Câmpuri obligatorii.

Comentarii (57):

Afişarea înregistrărilor 150 din 57

strandul   [14.10.2013, 18:09]
Uniunea Europeana ar trebui sa inchida ochii la cateva milioane si sa ia act de acest exemplu minunat de intelegere dintre unguri si romani. Astfel de cazuri sunt de dorit cat mai dese pentru ca iata cum fraternizeaza doua etnii cand au interese comune !
postat de: costea

ce bou   [26.04.2012, 18:25]
l-am auzit in direct pe gainaru asta la antena 3 ..pai omu asta care ne reprezinta orasul e un analfabet, eu nu inteleg cum asemenea specimene au diploma de inginer...si fiica lui nu are nici o vina ca taicasau fura . (e foarte dragutza bianca) :)))
postat de: din marghitaaaa

Pana nu iesim in strada   [24.04.2012, 16:35]
baieti, pina nu iesim in strada si dam foc in fata primariei, Dorel & Adi & Co. vor continua sa fure pina se vor cracana. Dupa care se vor muta la Oradea, ca asa fac toti, isi trag case in oradea si se cara din Marghita. Asta este diferenta dintre romani si unguri, noi cu gargara si cu kibitzatul, ei pun mana pe furca sau pix, dupa caz si se impun. Haideti sa iesim vineri seara in fata primariei la treaba.
postat de: Guerilla

PRIETENI   [24.04.2012, 13:13]
lucrarile si bani se invart in cercul de neamuri si prieteni:Cosarca Gheorghe 140.000 lei(14 miliarde )pentru reparatie becuri:OVITRAN (finul)145 .000 lei pt utilaje si prundis ;Ronanar (alt fin) 55.000 ron;VIAVITA 670.000 ron( 67miliarde lei)
postat de: ALT PATRON

PRIMAR   [24.04.2012, 12:56]
CICA PNL-UL ARE UN CANDIDAT CARE PENTRU A FENTA LEGIILE EUROPENE SI MONDIALE (GHICI GHICITOAREA MEA CINE E )
postat de: VALI

noul primar   [24.04.2012, 12:52]
de la mine de la firma nu avea voie sa cumpere nimic pt primarie sau pt strand ci nunai de la prietenul ADI ca imparteau prada impreuna cu primarul si cu firma marconst
postat de: patron

RE NOUL PRIMAR   [24.04.2012, 12:52]
EL NU ARE TIMP CA SE OCUPA DE DELFIN ,SAFI SI ALTE CELE ADUCATOARE DE BANI NESPALATI
postat de: ION

noul primar   [24.04.2012, 12:41]
am o propunere:primar pentru Marghita d-l Sas Marcel directorul de la liceul O.Goga care a facut multe pt scoala si elevi din cate am auzit si el va candida.
postat de: ionut

RE DDDD :sapte ani de acasa   [24.04.2012, 09:54]
E RUSINOS CA NU AI LIMITE IN GANDIRE . INJURA-L PE PRIMAR CUM VREI SI CAT VREI DAR NU COBORI LA NIVEL DE ANIMAL,VORBIND INDECENT DESPRE O FIINTA NEVINOVATA,FATA PRIMARULUI
postat de: rosianu

TOTI FURA   [24.04.2012, 08:58]
TOTI SEFI DIN MARGHITA FURA, MERGETI LA TOATE INSTITUTIILE CARE NU SUNT PRIVATE SI FACETI UN CONTROL DE RUTINA SI VEDETI CA SE FURA CU NERUSINARE CU HARTII....AR TREBUI SESIZAT DNA SA VADA CE SE INTAMPLA SI IN ORASELE MICI.....
postat de: CETATEAN

urat   [23.04.2012, 23:53]
CAND AVETI CEVA CU UN OM LEGATIVA DE EL SI SPUNETI CE VRETI DE EL DAR NU VA LEGATI DE COPII SI DE FAMILIE PENTRU CA E URAT . PACAT CA SE AJUNGE AICI
postat de: iulius

Rusine   [23.04.2012, 19:35]
Ioi,ioi ...dar rai mai sunteti ! Ce treaba aveti cu familia ?
postat de: Dana

fehw   [22.04.2012, 12:54]
minte si fura cit poate numai asa stie asta a vazut si asta v-a continua cit va traii
postat de: dfh

primar   [21.04.2012, 22:10]
PROBLEMA MARE E ...CA NU AVEM UN CANDIDAT SERIOS PENTRU PRIMARIA DIN MARGHITA....
postat de: eu

NU fii naiv   [21.04.2012, 19:08]
@ Gainar: Nu fii naiv. Daca noi nu iesim in fata primariei cu vidanja (dupa cum se specifica in articol) sa aruncam cu apa in ei, nu o sa pateasca nimic. El de fapt ne-a privat de posibile venituri viitoare, de la turisti. Bauturica, mancarica, etc. Dar atata vreme cat nimic nu se intampla... Haideti sa iesim marti la ora 13.00 in fata primariei sa protestam . ce ziceti?
postat de: Gainar2

gainar   [21.04.2012, 16:02]
e clar ca e gainar , dupa cum se si scrie in articol! astept cu nerabdare sa vad ce masuri se iau impotriva lui , asta in cazul in care o sa se ia!?
postat de: din marghita

doamne da   [21.04.2012, 16:00]
Doamne ajuta sa nu ne mai dea astia din ue bani niciodata..ca oricum banii aia nu se folosesc pentru a crea ceva necesar...banii aia sunt furati de excroci precum talposss si altii.Puscaria sa il manance..dar sincer mie frica ca o sa scape ...
postat de: marghitaaaaaa

Primaria   [21.04.2012, 15:30]
Pei voi nu stiati ca Lupau este fost colaborator al securitatii? Cum vreti sa aiba caracater? Dorel a fost crescut si format de tatal sau, care....... cu greu o scapat sa nu faca puscarie. Noah, ce mai asteptati atunci? Iar de Becali de Marghita..... mai bine sa stea pe banca lui.
postat de: Pulau

...   [21.04.2012, 14:42]
chiar daca nu o sa mai fie pdl-ul la guvernare ...vin cei de la psd unde e ordinarul de lupau care se stie ce sorbonica a creat la marghita...sau ciobanu de lazar..care si asta la randul lui numai cinstit nu a fost in toata viata lui de *......nu stiu pe cine o sa votam..ca nu ai pe cine, nu ai de unde alege.
postat de: talpossel

taplpos   [21.04.2012, 12:35]
dc drq lati votat oameni buni .. amu v-a plangeti toti scrieti toti va plangeti ... dc drq nu faceti si voi ceva e plin cu mafia nu aveti telefon? nu ma ia la nebunie ca daca 100 pers din marghita a suna pe aci pe acolo nu se poate distruge mafia ala ... ce drq ... amu bucurativa
postat de: talpos

talpos   [21.04.2012, 06:15]
Dddd: asa o fost si mama sa in tinerete.
postat de: dddd2

talpos   [21.04.2012, 02:56]
talpos fura toti banii orasului iar fiica sa se fute cu tot orasu
postat de: dddd

rusine Talpos   [20.04.2012, 22:04]
PUSCARIE CURATA TREBUIE INCHISI ASA HOTI , LOCURI DE MUNCA NU , NIMICA IN MARGHITA , EXISTA O MAFIE MARE ALOOO POLITIA FACETI CEVA , JOCURI MAFIOTE IN MARGHITA PUNETI PE EI MAINILE PACAT DE ASA ORAS FRUMOS LA INCHISOARE CU DORELAS TALPOS
postat de: crupas

Salut   [20.04.2012, 18:47]
Majoritatea portocaliilor ar trebui sa stea dupa gratii. Talpos e unu dintre ei. A reusit sa distruga Marghita cu afacerile lui. Trebuie dat jos PD-L cat mai repede.
postat de: Mariana

Tat noi platim !   [20.04.2012, 17:36]
marea problema e ca UE v-a recupera banii de la STA adica din taxe si impozite platite de amarsteni. Nici un bugetar nu a platit in ultimi 22 de ani talharia si nimicirea RRomaniei !!! Ne bucuram ca prostii cand Nastase 7 case nu e condamnat si Vantu e liber ca ei lupta si lupta contra lui Basescu !!! Aiurea astia tati lupta pentru maduva din ciolanu RRomaniei !!
postat de: scortosul

PDL   [20.04.2012, 11:22]
PD-L a furat tot ce se putea fura din ţara asta!:(
postat de: Bobo

talpos   [20.04.2012, 06:11]
oHH intreabati ma fata ca ce a facut amu trei saptamani pe la 11 seara,,,bine a fost,, intreabal fraiere!!
postat de: bianca

Hotz   [20.04.2012, 02:43]
De cand se stie Dorel tot a hotzit peste tot. Si la degazolinare la fel a facut. Asa a fost invatat sa faca.
postat de: Dorel

Plecare   [20.04.2012, 02:41]
Sa plece unde? La puscarie? Daca si tura asta de politiceni scapa, tre sa iesim in strada sa dam foc. Si ce shleahta sunt prin primaria aia, asa ceva.
postat de: Nheloo

PLECATI !!!!!   [19.04.2012, 21:57]
PLECATI BAHHHHHHH !!!!!! POPORU NU VA MAI VREA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
postat de: Pixu

sfarsitul PDL   [19.04.2012, 21:55]
cum deja bine stiu cei din PDL ,ca ii asteapta sfarsitul ,acum baga in buzunare cat nu au reusit in toti anii in care au fost la putere.Asa se face in Romania de cand ne conduc acesti HOTI,dispusi sa fure orice,ca sa o duca ei bine,restul populatiei nu conteaza,se pare k nu mai avem drepturi numai oblgatia de a ne platim taxele(adica sa le umplem buzunarele).
postat de: Bibi

sfarsitul PDL   [19.04.2012, 21:50]
cum deja bine stiu cei din PDL ,ca ii asteapta sfarsitul ,acum baga in buzunare cat nu au reusit in toti anii in care au fost la putere.Asa se face in Romania de cand ne conduc acesti HOTI,dispusi sa fure orice,ca sa o duca ei bine,restul populatiei nu conteaza,se pare k nu mai avem drepturi numai oblgatia de a ne platim taxele(adica sa le umplem buzunarele).
postat de: Bibi

asa nu .jos regimul basescian   [19.04.2012, 21:37]
acesta este tipul romanului smecher , care crede ca poate face cu banii oamenilor ce vrea el , pacat ca oamenii vor avea de suferit de pe urma acestor scandaluri, sper sa nu se sisteze fondurile europene, rusine d-nului primar !!!!
postat de: pro democratia

pana cand?   [19.04.2012, 21:30]
Si mai sunt multe despre care inca nu stiti de toate afacerile casele cabanele averile domnului primar,si daca va ganditi ca sunt din banii vostrii
postat de: ionut

Hey   [19.04.2012, 21:28]
Jos PDLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL! Numai rau ne fac!!!!!!!!!!!!!!
postat de: Mihai

WSM   [19.04.2012, 21:23]
zici Pdl .. zici niste mincinosi de ultima speta
postat de: Sebastian

Exact...   [19.04.2012, 19:58]
...cum este scris in articol: "un gainar de rand".
postat de: Cineva

pentru fernando   [19.04.2012, 19:23]
Pana cand pdlul va fi la putere. Acesta este opinia lui Romanul Simplu.
postat de: Romanul Simplu

afacerile pdlistilor   [19.04.2012, 19:21]
Acest guvern a sustinut o armata de "baieti destepti" care si banul in buzunar il bag. Mafia pdlista trebuie zdrobita. Acesta este opinia lui Romanul Simplu.
postat de: Romanul Simplu

pana cand tot asa?   [19.04.2012, 19:14]
Bondarel????? mare hottttt cu mare caracter!!!!! sa moara bondarel de nu!!!
postat de: fernando

niste gunoaie   [19.04.2012, 19:09]
Pedeli┼čtii din Guvern au avut grij─â s─â primeasc─â bani doar primarii agrea┼úi de partidul stat. Dovezi ale ├«mp─âr┼úirii pe criterii politice a banilor sunt chiar sumele alocate. Opt primari de la PDL au primit c├óte 450 mii lei, suma maxim─â repartizat─â unei localit─â┼úi bihorene. ├Än total, cele opt prim─ârii au primit 3,6 milioane lei, mai mult de jum─âtate din cele 5,92 mi-lioane lei repartizate ├«n bihor.
postat de: ILEA

rusineeee!!!!   [19.04.2012, 19:05]
vi se pare stirea o noutate? in cate din primariile pdl nu se fura?....stiau ei ca le vine sfarsitul si continua sa fure...macar bine ca traiesc ei bine cum a zis DOMNUL RUSINE PRESEDINTE: SA TRAITI BINE!!!
postat de: Puscas

N-ai cu cine!   [19.04.2012, 18:54]
N-ai cu cine, ni┼čte t├ólhari...
postat de: Joska

Vai si de capu` lor   [19.04.2012, 18:53]
Inca o oaie neagra nesatula de bani. Asa sa va ajute Cel de Sus, precum faceti.
postat de: Ionut

Vai si de capu` lor   [19.04.2012, 18:52]
Inca o oaie neagra nesatula de bani. Asa sa va ajute Cel de Sus, precum faceti.
postat de: Ionut

furt   [19.04.2012, 13:45]
De groaza. Hotie la drumul mare. Jaf din bani publici. Copartas la toata mizeria din Marghita. Spital, strand, scoli. Jaf.
postat de: bihorean

mda   [19.04.2012, 13:09]
Ce porc de om. Nu e singurul oricum, la Batar domnul primarel Bondarel cu secretarul si alti acoliti, s-au pus de au vandut pasunile oamenilor. Au mers oamenii la primarie ca sa isi vanda pasunea sau sa o treaca la APIA... ia-o de unde nu-i, cu actele in mana. Asemenea oameni ar trebui trimisi la ocna, sa nu vada lumina soarelui.
postat de: biho

...   [19.04.2012, 12:43]
si bag mana in foc ca am si in alte parti..dar nu mai stiu sigur unde ca sunt mai multe!
postat de: talpos

...   [19.04.2012, 12:42]
am casa si in oradea..am furat destul nu va contrazic
postat de: talpos

nu exista justie pt ei   [19.04.2012, 12:42]
vedem clar ca nu exista justitie pt astfel de personaje ce se invart in jurul banilor UE si contributiilor fraierilor (doar jumate vine de la UE,cica); si va mai mirati ca Romania nu a intrat in Schengen? si Basescu mai critica Olanda ca a votat in contra, mai bine sa criticam tarile care au votat pt intrarea Romaniei in Schengen, doar cunoastem ce reprezentani politici avem in tara
postat de: gyula

 
Foto Bihoreanul
 
Streetball ├«n Pia┼úa Unirii: Baschetbali┼čtii de la CSM au jucat ├«mpotriva copiilor (FOTO/VIDEO)
 
Actual
 
Majoritatea românilor, 91%, consideră că protecţia mediului este un domeniu deosebit de important din punct de vedere personal, iar 60% văd poluarea aerului ca una din principalele probleme cu care se confruntă.
 
Eurodeputatul ungar Laszlo Tokes a desfiin┼úat pur ┼či simplu proiectul UDMR privind autonomia ┼óinutului Secuiesc, spun├ónd c─â are ├«ndoieli c─â ar fi serios ┼či c─â ar fi parte a unui "pact" ├«ntre Kelemen Hunor ┼či Victor Ponta. De altfel, Tokes afirm─â c─â "clica Verestoy-Marko-Kelemen a sabotat cauza autonomiei" ┼či din acest motiv maghiarii din Transilvania sunt "r─âma┼či ├«n urm─â" cu dob├óndirea autonomiei.
 
Bucure┼čtiul a fost desemnat, vineri, la Geneva, de membrii Comitetului Executiv al UEFA, s─â g─âzduiasc─â, pe Arena Na┼úional─â, patru meciuri, trei din faza grupelor ┼či unul din optimile de final─â, ├«n cadrul turneului final al Campionatului European de fotbal din 2020, al─âturi de alte 12 ora┼če.
 
 
 
 
Anun╚Ťuri gratuite
 
 
Sport
 
Echipele bihorene de fotbal din Liga a III-a au ob╚Ťinut un singur punct ├«n etapa din acest week-end. Evolu├ónd pe teren propriu, vineri, la Alparea, CS O╚Öorhei a remizat cu scor alb ├«n compania celor de la FCM Baia Mare, ├«n timp ce CSC S├ónmartin, care a jucat la Zal─âu, tot vineri, a suferit prima ├«nfr├óngere din Liga a III-a, scor 1-2 ├«n compania forma╚Ťiei locale, FC.
 
Poloi┼čtii or─âdeni ai echipei CSM Digi au debutat cu o victorie la cinci goluri ├«n turneul interna┼úional de la Bazinul Olimpic "Ioan Alexandrescu", Memorialul Nicolae Rujinschi. Elevii antrenorului Dorin Costr─â┼č au ├«nvins, vineri seara, echipa Steaua Ro┼čie Belgrad, cu scorul de 12-7, Tiberiu Negrean fiind principalul marcator, cu 4 reu┼čite. S├ómb─ât─â seara, or─âdenii ├«nt├ólnesc echipa OSC Budapesta, iar duminic─â, forma┼úia Szolnok.
 
Reprezentan┼úii justi┼úiei bihorene au renun┼úat pentru c├óteva zile la robe ┼či au ├«mbr─âcat echipamentul de tenis pentru a-┼či stabili ├«nt├óietatea pe terenul de sport, ├«n cadrul celei de-a VII-a edi┼úii a Trofeului Justi┼úiei. Competi┼úia, desf─â┼čurat─â ├«n prima parte a acestei s─âpt─âm├óni, pe trei baze sportive or─âdene, a reunit 12 participan┼úi ┼či l-a avut c├ó┼čtig─âtor pe judec─âtorul Antik Levente, care domin─â de c├ó┼úiva ani aceast─â competi┼úie.