Edi╚Ťia tip─ârit─â
 
   
 
P─ârerea noastr─â
 
folclor de bihor.jpg

Folclor
de Bihor

de Mircea Chiril─â

M-am ├«ntrebat mereu de ce ofertele la licita┼úii se trimit ├«n dosare voluminoase, cu tabele ┼či calcule stufoase. Mai bine s-ar trimite pe portative, ├«n cheia sol, nu cu cifre, ci cu note muzicale. Asta pentru c─â experien┼úa arat─â c─â mai toate licita┼úiile sunt cu c├óntec.
 
 
zic si eu.jpg

Zic ┼či eu

de Adrian Cri┼č

Despre stat e vorba. Mai precis despre conducerea statului, de sus p├ón─â jos, de la puzderia de ministere, agen┼úii, oficii, companii ┼či societ─â┼úi na┼úionale, p├ón─â la excrescen┼úele lor jude┼úene, "institu┼úiile deconcentrate ale Guvernului ├«n teritoriu".
 
 

Cum a fost?

de Lucian Cremeneanu

├Än micul nostru de┼čert cultural de august au poposit s─âpt─âm├óna trecut─â dou─â caravane. Ambele cu filme, ambele ├«n aer liber. Prima a fost Caravana Festivalului Interna┼úional NexT, cu dou─â seri de scurtmetraje, iar a doua a oprit Caravana TIFF, care a programat trei filme de lungmetraj ├«n trei seri de weekend. Am├óndou─â au campat ├«n acela┼či loc, l├óng─â statuia Osta┼čului Rom├ón, p─âzite (cu spatele, ce-i drept) de cel mai mare ┼či mai tare soldat din Oradea.
 
 
 
     
 
Newsletter
 
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
   
 
Magazin
 
Modelul român Andreea Diaconu apare pe coperta celui mai recent număr al ediţiei americane a revistei Vogue, alături de alte manechine foarte bine cotate la nivel internaţional.
 
Vincenzo Castellano este de acord s─â semneze divor┼úul de Antonia, c├ónt─ârea┼ú─â care are o feti┼ú─â cu italianul ┼či este acum ├«ns─ârcinat─â cu copilul lui Alex Velea, cu condi┼úia ca aceasta s─â admit─â c─â l-a ├«n┼čelat.
 
Un top realizat de un site celebru ├«n Europa claseaz─â dou─â localuri din Rom├ónia ├«ntre cele mai interesante baruri din lume! "Premiantele" vin din Cluj ┼či Bucure┼čti.
 
   
 
Spune ce crezi
 
Consideraţi întemeiată decizia primăriei orădene de a nu mai finanţa clubul FC Bihor?




sau vezi rezultatele
 
     
 
Premiile lui Bihorel
 
V─â aduce┼úi aminte, cu siguran┼ú─â, de Ioan Br├«nda┼č, ofi┼úerul trimis de DNA ├«n judecat─â pentru finan┼úarea ┼či protejarea unor re┼úele de afaceri┼čti care au fentat Fiscul ani ├«n ┼čir. Ei bine, Bihorel a aflat c─â poli┼úistul a fost, la r├óndul s─âu, protejat luni de zile de colegii s─âi, care l-au g─âzduit ├«n Arestul Inspectoratului chiar ┼či dup─â ├«nceperea procesului, ├«n decembrie anul trecut, c├ónd - potrivit legii - arestatul trebuia transferat ├«n Penitenciar.
 
La mai bine de un an de c├ónd au refuzat recep┼úionarea lucr─ârii de mozaicare a pasajului Vulturul Negru, f─âcut─â de m├óntuial─â de firma Marconst, edilii n-au reu┼čit s─â decid─â ce fac cu proiectul finan┼úat din fonduri europene cu 4 milioane de lei. ├Än luna iunie a acestui an, Marconst s-a oferit s─â refac─â mozaicul pe cheltuiala proprie, numai s─â nu piard─â contractul, dar ┼či cea de-a doua tentativ─â a e┼čuat ├«n stil mare.
 
Cine zice c─â ┼úiganii nu au deloc con┼čtiin┼ú─â civic─â se ├«n┼čal─â ┼či discrimineaz─â pe nedrept. Bihorel are dovada: mar┼úea trecut─â, pe bulevardul Cantemir, un grup de muncitori angaja┼úi s─â fac─â lucr─âri la conductele Termoficare SA au avut surpriza s─â le sar─â ├«n ajutor un b─âtr├ónel rom din neamul vechilor c─âld─ârari, cunoscut ├«n Oradea sub denumirea de "ciot├órnari".
 
   
 
De știut
 
mircea-dumitrescu.jpg

Bihoreanul
la medic

de Mircea Dumitrescu

Spectrul radia┼úiei solare se compune din radia┼úii infraro┼čii (57%), luminoase (41-42%) ┼či ultraviolete (1-2%). Intensitatea radia┼úiei solare variaz─â ├«n raport cu zona geografic─â, relieful ei, anotimpul, gradul de poluare atmosferic─â etc.
 
 
mircea-ursuta.jpg

Avocatul Bihoreanului

de Mircea Ursuta

A┼ča cum ar─âtam s─âpt─âm├ónile trecute, ├«n aceast─â procedur─â se verific─â dac─â au fost respectate dispozi┼úiile legale de c─âtre procuror ├«n faza de urm─ârire penal─â ┼či dac─â probele au fost legal administrate.
 
 
 
     
Bihoreanul tip─ârit, Burta pe carte
Send to YM Friend Send to a friend Print |
Cuvinte cheie: facultatea de medicina, fmf, georgeta serban, studenti, batuta de studenti, laura vicas, simona bungau
Voteaza articol:
1/52/53/54/55/5
Scor: 3,7 / 5 (113 voturi)

Toate articolele scrise de Adriana Totorean
Comentarii:
Nume:*
Titlu:*
Email:*
Introduceţi textul din imaginea alăturată:*
Comentariu:*
Anunţă-mă dacă apar comentarii noi
  adaugă
    * Câmpuri obligatorii.

Comentarii (307):

Afişarea înregistrărilor 150 din 307

Justitie   [21.02.2013, 19:40]
Rusine ! Sa stiti ca toate acestea duc la scaderea prestigiului acestei facultati. Care si asa nu este cotata asa de bine ...Am auzit vorbinduse acest lucru in alta facultate , respectiv la Cluj si nu de studenti...Vreau sa va spun ca si sondajele o arata sub Vasile Goldis...D-le recor ce semanati acea o sa si cilegeti intr-o zi...Foarte posibil ca un doctor de acesta o sa va trateze cind o sa iti batrin or pe un fiu ori nepot ...si nustiu rezultatul...Daca ar fi alta disciplina ..ai mai trece cu vederea ...Dar cind este vorba de viata oamenilor !. Nu se poate Dle Rector !...Fiind-ca nu se poiate cumpara in bani viata !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
postat de: Vasile Vioara

va luati de singurul profesionist din faculta...   [15.02.2013, 00:08]
Va vine sa credeti sau nu (mi-e tot una), dar va relatez ceva ce in RO pare incredibil: sunt un amic vechi de-a lui Geta. O cunosteam din camin, ca eram caministi amandoi, cu mult timp inainte de a-i fi student. Ei si? Credeti ca a contat? A trebuit sa invat cot la cot cu ceilalti. Ba mai mult de atat, m-a cazut de doua ori. Pe mine, amicul ei, cel cu care se conversa prin camin cand ne vedeam. Ce ziceti de asta? :) Dar, avea dreptate, ma cadea pe bune. Amic / neamic, a trebuit sa invat sa trec. Contrar asteptarilor multora dintre voi, mi-a crescut respectul pt. ea in loc sa fie invers dupa toate astea. Asta pe de o parte. Pe de alta, nu am dat nimanui nicio spaga, ca nu aveam de unde. Singura mea \"pila\" era Geta, care s-a dovedit a fi corecta. Insa colegi/celege de-ai mei, dadeau la greu. Numele si tarifele le-ati spus si voi. Reamintesc doar pe: Horak bacsi, care lua cu nerusinare cate 200 de examen (aveam 3 examene cu el) si Lupuleasa (cu Vicas de ..... gat - aoleo, la ce v-ati gandit nerusinatilor? :p) cat incapea. Simonica - copy/pastica Bungau nu avea limite. Stiu la inceputurile ei, o trupa de studenti i-au dus o remorca de carbuni, ca asta a cerut Simonica.:D Apoi doar euro!
postat de: fost sutud. farm.

Pt geta si id-urile sub care a scris   [13.02.2013, 16:25]
Poate ca ai fost sefa de promotie in scoala, dar in viata ai ramas repetenta. Trateaza-te pana nu e prea tarziu.
postat de: du-te la psihiatru

FARA SCHIMBARE   [12.02.2013, 21:44]
Am terminat Fac. in 2004.Vad ca nu sa schimbat nimica si nimeni. Geta a fost singura profesoara corecta din toate punctele de vedere. Restul asa zis profesori is corupti.Bungau, Mermeze, Jurca, etc.
postat de: fost student

haha   [11.02.2013, 21:14]
slabutz....doar 450 euro???hahaha =))
postat de: focosul

tupeista   [11.02.2013, 19:24]
cum poti sa spui asa ceva Simona Bungau , cum poti sa fi chear asa de tupeista sa zici k nu iei doar eu ti-am dat 450 de euro pt 3 examene acum 4-5 ani ...se pare ca ai uitat de unde ai plecat ...
postat de: stugent

haha   [08.02.2013, 17:31]
8 sper sa nu te superi...dar citesc stirile si ma dispera ce fac ungurii din harghita si covasna!!!si totul are o limita e tara noastra deocamdata si va fi pana mor toti romanii!!
postat de: focosul

haha   [08.02.2013, 17:30]
1 nu sunt geta 2concluzie -esti analfabet daca nu sti citi ce am scris mai jos (dovada ca nu is geta) 3 se stie ca toti bozgorii sunt cu pile 4 nu canta in struna de unde e geta si ce e acolo pentru ca tot Romania se numeste 5 daca a vorbit un mort de rau nu e ilegal dar daca mai crezi in Dumnezeu sigur o sa faca ceva daca nu a fost corect 6 si nu in ultimu rand respect ca zici ca ai prieteni romani de buna calitate 7ungurii(neam de cuceritori ) din romania = bozgori (oameni fara patrie)
postat de: focosul

raspuns civilizat   [08.02.2013, 17:23]
Sunt ungur si sunt mandru de asta. Si stiu limba romana mai bine ca toti arabii la un loc. Si am prieteni romani de f buna calitate. Nu conteaza ce natie esti, ci ce fel de OM esti. Ceea ce d-rei ii lipseste
postat de: Student Ungur farma

raspuns civilizat   [08.02.2013, 17:20]
Nici un profesor nu ne-a diferentiat atat ca ea. Fiindca suntem unguri. Bine ca stiu. Sa afle toti.
postat de: Student Ungur farma

raspuns civilizat   [08.02.2013, 17:19]
Esti si sovin, si nationalist, focoaso Geta. De-aia pe d-ra Horvath o tii asistenta. Ca e unguroaica. Dar ce ti-a facut? iti spala paharele, iti face reactivii, iti tine orele cand tu esti prea ocupata sa vii, ti-a tinut cursurile cand tu te scoleai prin japonia - mai bine ramaneai acolo. Nu ti-e rusine? de-aia ai ponegrit-o si pe D-na Ildi! de-aia pci ungurii le examene si treci arabii. Noi de ce n-avem 10 subiecte? Bozgori! Dar tu din judetul Mures ce natie esti?
postat de: Student Ungur farma

haha   [08.02.2013, 17:16]
inca ceva...nu compara oradea cu cluju...oradea = cacat pe batz in comparatie cu cluju fara suparare....desi asta nu inseamna ca e cea mai naspa din tara... in fine....alta treaba ce ar fi de spus...termina sa compari medicina cu farmacia!!! voi aveti profii vostrii si noi pe ai nostri....am facut si noi anato,biochim.fiziol,fispat,semiologie,..microbiologie...etc...dar sa nu crezi ca profii vostrii is singurii care predau materiile astea sau ca doar ai tai is corupti....sincer nu ma intereseaza de ai tai...ma uit la ai mei si deocamdata nu pot sa iau apararea celor cinstiti decat prin niste comentarii anonime lasate aiurea pe net:P
postat de: focosul

dependente   [08.02.2013, 17:13]
Cred ca ati devenit dependenti, mai opriti-va! Nu-i faceti bine decat asteia care a scris articolul si care e tot in categoria pilosilor, ca altfel nu se explica lacunele...
postat de: student

haha   [08.02.2013, 17:10]
si nu mai vorbi cluju de rau...e cea mai putin corupta facultate din tara....in rest in toata tara e ffff mare coruptie,....de la iasi...constanta...galati....bucuresti...craiova...arad ....timisoara....tg mures (cu bozgorii lor)....etc...CLUJU e CEL mai CORECT!!!
postat de: focosul

haha   [08.02.2013, 17:09]
esti anu 1 draguta,....normal ca ii sti.....pana in anu 6 de medicina o sa ai in jur de 72 de examene fara laboratoare....asta daca e sa pui doar 6 examene pe sesiune deci eu cred ca se iarta daca mai uiti unii profi...mai ales daca nu isi fac treaba cum ar trebui...
postat de: focosul

haha   [08.02.2013, 17:06]
ptr d-soara de la medicina...nu te mai da asa pompoasa .,...nu exista medicina fara chimie si nici farmacie fara anatomie fiziologie si ce ai mai zis tu acolo...stai relax ca si la noi se fac si iti spun asta ptr ca provin dintr-o familie de medici...faptul ca e corupta si fac de medicina nu imi pasa nici cat negru sub unghie...daca voi sunteti atat de lasi si va lasati calcati in picioare pe noi cei de la farmacie nu ne priveste...asta nu inseamna ca suntem mai bravi sau alte prostii si te rog nu interpreta!!!nu a zis nimeni ca daca inveti nu o sa treci la medicina...la farmacie e diferit !!!...dar nu se pune problema la d-soara Serban subiectul discutiei....ea e corecta aproape singura corecta ramasa in sistem.....iar cei care iau bani nu vor decat sa o indeparteze din sistem..prin cometarii aici pe net ne spunem parerile pro prof geta...va fi singura aparare a ei din partea studentilor...makar aici va rog nu incercati sa skimbati subiectu si sa imi dati dreptate ca ati dat spaga ca nu si nu mai bateti campii cu medicina ptr ca nu pot fi comparate!!!:P
postat de: focosul

Si lanoi?   [08.02.2013, 17:01]
Scuze, trebuie sa plec. Inteleg. Dar afara dai examen. iar eu iau, el nu. In Germania, Franta, peste tot dai echivalari. Nu-mi pasa de note. Ci de ce stiu. Scoala tot o termin. Cum nu mai tii minte cu cine ai facut? eu ii stiu pe toti. Si de la LP. CEAo
postat de: Student medicina I

pt student la medicin─â I   [08.02.2013, 17:00]
Acum plec și eu în oraș..am treabă... e vineri seara...relaxare...
postat de: un om simplu

pt student la medicin─â I   [08.02.2013, 16:58]
Crede-m─â c─â nu mai ╚Ťin minte cu cine am f─âcut ╚Öi nici nu cunosc pe cei de la Medicin─â... Dar nu descuraja de tot...dac─â ├«nve╚Ťi po╚Ťi trece examenle nu-i nici o problem─â...doar c─â tu chiar dac─â ai scris de 10 vei avea 8...iar al╚Ťii care au scris de 7 vor avea 10 sau care nici n-au fost la exmene vor avea 5...
postat de: un om simplu

Si lanoi?   [08.02.2013, 16:58]
O, toate-s la fel, sa nu crezi. Frate-meu e la Cluj. Trai neneaca. el zice ca taxa creste proportional cu importanta. dar el invata. N-a avut treaba cu nimeni. Ma gandesc ca si eu, daca invat, e ok. Nu? Nu ma intereseaza pilosii. Cu aia raman in cap. Afara n-o sa aiba de lucru, fiindca o s aomoare pe careva. Simplu. Si am colegi buni. Scoasla mai ioc, ca unii nu prea vin. dar ma descurc din carti
postat de: Student medicina I

Si lanoi?   [08.02.2013, 16:55]
Draga, om simplu. Dar de la nioi, n-ati facut cu nimeni? anatomie, biochimie, am inteles fizica- cu cavalu, fiziologie... farmacologie nu faceti? nimic din astea? chirurgie? nu, asta nu faceti sigur.
postat de: Student medicina I

pt student la medicin─â I   [08.02.2013, 16:53]
Nu e╚Öti de vin─â tu! Ci sistemul... Dac─â ai posibilitatea pleac─â de acum ├«n alt─â ╚Ťar─â...! Sau m─âcar alt─â facultate mai serioas─â...!
postat de: un om simplu

Si lanoi?   [08.02.2013, 16:52]
Oi fi singur, eu pe net! voi, focosule, om simplu!!!!! ma aude cineva. daca stiti de Cavalu, stiti si de altii de la medicina. spuneti-mi si mie
postat de: Student medicina I

pt student la medicin─â I   [08.02.2013, 16:51]
nu am avut treab─â cu Medicina...doar cu farmacia...a╚Öa c─â nu te pot lumina foarte tare... dar o chestie e sigur─â: corup╚Ťi p├ón─â ├«n g├ót la to╚Ťi!
postat de: un om simplu

Si lanoi?   [08.02.2013, 16:51]
Venim toti la scoala. Ne cam luam examenele. de ce ne descurajati. Eu cand termin, vreau sa plec in alta tara. Sunt de vina?
postat de: Student medicina I

Si lanoi?   [08.02.2013, 16:50]
Mai exact va rog!. Din portofel nu se deduce.
postat de: Student medicina I

Si lanoi?   [08.02.2013, 16:49]
Luminati-ma si pe mine!!!! Ati plecat toti la servici?
postat de: Student medicina I

pt student la medicin─â I   [08.02.2013, 16:48]
Preg─âte╚Öte-╚Ťi portofelul sau moralul ca s─â rezi╚Öti c├ó╚Ťiva ani...! .))))
postat de: un om simplu

Si lanoi?   [08.02.2013, 16:46]
Si la noi sunt pile? si bani? Inca n-am auzit
postat de: Student medicina I

Corectura   [08.02.2013, 16:45]
D-ra, focosule. D-ra.
postat de: UNU

haha...   [08.02.2013, 16:42]
S─â marcheze c├ónd or s─â cad─â to╚Ťi...a╚Öa cum a c─âzut comunistul vor c─âdea ╚Öi ─â╚Ötia... dac─â comunismul a ╚Ťinut 40 de ani...─â╚Ötia c├ót crezi c─â o s-or duc─â..? P├ón─â la urm─â poporul nu e prost ╚Öi tot se va revolta... N-am f─âcut aluzii at├ót de perverse la care te-ai g├óndit tu...(despre doamna Geta)!
postat de: un om simplu

raspuns focosului   [08.02.2013, 16:41]
Chestia cu il execut e cam grea. Nu se cade.
postat de: Cetatean

haha   [08.02.2013, 16:41]
FMF-ist....esti un cretin la cap...te contrazici singur...vai de steaua ta :))) du-te si prinde peste nu ne irosi timpul ...:P
postat de: focosul

raspuns focosului   [08.02.2013, 16:40]
Cam grele comparatiile cu fotbalul. Am garda, plec. O seara buna
postat de: FMF-ist

raspuns focosului   [08.02.2013, 16:39]
Unde sa marcheze, la d-ra geta? ca n-am inteles? eu o stiu din vedere, dar sa ma scuzi, n-as fi curios. fara nici o jignire, dar sunt barbat.
postat de: FMF-ist

raspuns focosului   [08.02.2013, 16:37]
De ce raspunzi asa acid? tineam cu tine. Doar ca-ti ia timp sa-i enumeri pe cei de la medicina. Esti foarte irascibil/a. linisteste-te, draga.
postat de: FMF-ist

haha...   [08.02.2013, 16:37]
Cet─â╚Ťene, oamenii care stau pe margine sau doar ├«n peluz─â ce-i drept nu-╚Öi pierd timpul..ei vin 2 ore v─âd un meci ╚Öi pleac─â acas─â...dar cei care se implic─â, cei 22 de juc─âtori ai ambelor echipe vor r─âm├óne ├«n istorie cu meciul pe care l-au jucat... De ce s─â o l─âs─âm pe doamna profesoar─â s─â joace singur─â...n-ar fi corect...juc─âm tot 11 la 11... oricum deja a fost faultat─â...(chestia cu b─âtaia)...dar sta╚Ťi lini╚Öti╚Ťi c─â eu personal c├ónd prind pe unu ├«l execut ╚Öi io...(ca Bourceanu la mijloc)...de marcat las pe al╚Ťii...:))))))
postat de: un om simplu

raspuns focosului   [08.02.2013, 16:36]
schimbările sunt dragi doar bebelușilor (când sunt uzi) - o sa tin minte asta. e dragutza.
postat de: FMF-ist

haha   [08.02.2013, 16:35]
FMF-ist....terminam cand vrem noi nu cand ni se solicita ;)
postat de: focosul

raspuns focosului   [08.02.2013, 16:35]
Stim toti cum sta treba in spitale. lasati-ma. O sa plec in Franta
postat de: FMF-ist

raspuns focosului   [08.02.2013, 16:33]
Nu sunt Cavalu. Stie toata lumea cum i se inmanau zecile de mii de RON in facultate, in buchete de flori. dar ce rost are sa va luati acum de cei de la medicina? E singura? nu-i terminati pana maine.
postat de: FMF-ist

haha   [08.02.2013, 16:32]
draga cetatene...daca nu iti pasa de societatea in care traiesti fa la fel ca si altii...dar nu ne impiedica sa nu ne pese...lasa-ne sa ne batem capu ca nu patesti nimic ;)
postat de: focosul

haha...   [08.02.2013, 16:31]
oamenii se schimb─â greu, sau mai deloc... schimb─ârile sunt dragi doar bebelu╚Öilor (c├ónd sunt uzi...)...:((( ─â╚Ötia trebuie s─â plece...sau trebuie s─â treac─â genera╚Ťia comunist─â...
postat de: un om simplu

raspuns   [08.02.2013, 16:30]
D-lor om simplu si focosu. Era o constatare prietenoasa. N-am dat cu parul, n-am jignit. N-am vrut sa va ofensez. Imi pare rau daca ati inteles altfel. dar credeti-ma, nu merita timpul. Nu d-ra. Toata treaba asta. Cu respect
postat de: Cetatean

haha   [08.02.2013, 16:29]
HAHA...asta e chiar tare....daca chiar esti cavalu simona de ce nu scri cati bani ai incasat an de an de la boboceii din facultate si cum i-ai invatat sa respecte un profesor, pentru biofizica cate 50 de lei de la fiecare student...faceti un calcul sa vedeti cati bani...intr-adevar e o nimica toata fatza de altii dar tot spaga se numeste si nu aveti dreptu sa comentati aici in calitate de viitor inculpat in acelasi caz al coruptiei!! si daca e careva ce a trecut numele dvs ....numai rau a facut acum o sa afle toata lumea :)))
postat de: focosul

Jurcut   [08.02.2013, 16:27]
Avem si noi falitii nostrii, dar ne ocupam noi de ei.
postat de: medic FMF

haha...   [08.02.2013, 16:26]
Eu consider c─â dac─â al╚Ťii au timp s─â stea s─â aranjeze examene ╚Öi pile (inclusvi profesori)...ne mai facem ╚Öi noi timp din c├ónd ├«n c├ónd s─â mai scoatem la suprafa╚Ť─â anumite nedrept─â╚Ťi... Nu de alta, dar poate sunt unii care citesc...╚Öi s─â-╚Öi formeze de la ├«nceput o p─ârere real─â despre FMF Oradea...s─â nu intre ├«n ╚Öoc dup─â aceea... dar poate c─â ╚Öi muncim ceva..nu doar st─âm pe net... poate avem de lucru la calculator.. V-a╚Ťi ├«ntrebat aceasta c├ónd a╚Ťi constatat?
postat de: un om simplu

haha   [08.02.2013, 16:25]
conteaza sa imi pierd timpul aici, orice pentru d-soara profesoara, dar sa nu crezi ca am o afinitate deosebita pentru aceasta :)))lol...ea prof eu stud ...de ce conteaza sa ii iau apararea?pentru ca e singura modalitate de a-mi exprima parerea intr-o facultate corupta unde nu pot avea nici un cuvant in luarea unor decizii si pentru ca sunt convins ca nu o sa se faca dreptate!!!vei vedea si tu si restu care au citit aceasta stire...va fi doar asa...de ochii lumii..nimic nu se va schimba...vorba lui "Simplu om"....oamenii trebuie sa se schimbe ;)
postat de: focosul

Jurcut   [08.02.2013, 16:23]
Jurcut e pensionar. Ce aveti cu el? iar Cavalu e tot la FMF. Ocupati-va de voi
postat de: medic FMF

Poza   [08.02.2013, 16:22]
Era vorba de poza lui Vicas
postat de: Alt Om simplu

 
Foto Bihoreanul
 
Carambol pe DN 1, cu dou─â TIR-uri, o ma┼čin─â ┼či un autocar cu 40 de rom├óni care veneau din Italia (FOTO/VIDEO)
 
Actual
 
Pre┼čedintele Traian B─âsescu a declarat, miercuri, c─â sus┼úine PMP ┼či c─â Elena Udrea a fost "un ministru bun" ┼či este "un om pragmatic, extrem de loial". ┼×eful statului a amintit c─â a fost un sus┼úin─âtor f─âr─â rezerve al PMP, inclusiv ├«n alegerile europarlamentare.
 
Operatorul RCS&RDS ├«┼či extinde acoperirea re┼úelei proprii de telefonie mobil─â ├«ncep├ónd de anul acesta, dup─â ce a c├ó┼čtigat, prin licita┼úie public─â, dreptul de a utilza o nou─â frecven┼ú─â radio.
 
Darius V├ólcov, fost primar de Slatina ┼či fost membru PD ┼či PDL, totodat─â so┼úul Laviniei ┼×andru, este propunerea lui Victor Ponta ca ministru delegat pentru Buget.
 
 
 
 
Anun╚Ťuri gratuite
 
 
Sport
 
Forma┼úia or─âdean─â de fotbal FC Bihor ┼či-a ├«ncheiat seria jocurilor de verificare din aceast─â var─â, miercuri, c├ónd la Stadionul "Iuliu Bodola" a primit replica forma┼úiei CS O┼čorhei din Liga a III-a. Partida s-a ├«ncheiat cu victoria "ro┼č-alba┼čtrilor", cu scorul de 1-0, printr-un gol marcat de Speroni, ├«n minutul 23. ├Än total, FC Bihor a disputat ┼čapte jocuri amicale ├«n aceast─â var─â, ob┼úin├ónd patru victorii, remiz├ónd ├«n dou─â confrunt─âri ┼či pierz├ónd o singur─â dat─â.
 
FC Bihor ┼či CSC S├ónmartin se vor ├«nt├ólni ├«n meci direct ├«n turul IV al Cupei Rom├óniei la fotbal, sezonul 2014-2015, a stabilit, mar┼úi Federa┼úia Rom├ón─â de Fotbal. Meciul, programat ├«ntr-o singur─â man┼č─â, pe terenul echipei mai slab cotate, va avea loc pe Stadionul Luceaf─ârul din S├ónmartin, mar┼úi, 26 august, de la ora 17.30.
 
Handbali┼čtii de la CSM Oradea s-au impus la o diferen┼ú─â de patru goluri, cu scorul de 36-32, mar┼úi sear─â, ├«n Arena "Antonio Alexe", ├«n fa┼úa clujenilor de la Universitatea Banca Transilvania. Jocul, amical, a fost la discre┼úia bihorenilor care au condus mai ├«n permanen┼ú─â, la un moment dat chiar ┼či cu ┼čapte goluri. Principalul marcator a fost Sebastian Poloco┼čer, autorul a 10 goluri.
 
 
Bihoreanul TV
 
Se încarcă...
Se încarcă...
 
Oradea noastr─â
 
600 de pisici comunitare din Oradea vor fi sterilizate, opera┼úiile fiind pl─âtite de Asocia┼úia Prietenii Pisicilor, printr-o finan┼úare primit─â de la Funda┼úia Brigitte Bardot. Iubitorii micu┼úelor feline sunt ruga┼úi s─â ajute asocia┼úia ┼či s─â programeze la opera┼úie c├ót mai multe pisici f─âr─â st─âp├ón.