URMĂREȘTE-NE PE
MARȚI, 22 MAI 2018

Ediția tipărită

Părerea noastră

Folclor de Bihor
Mircea Chirila
Scandal mare cu absolvirea de la Colegiul Gojdu. Au fost plângeri că sumele ce trebuie achitate, după socotelile comitetului de părinţi, sunt exagerat de mari. Au fost prevăzute carduri cadou pentru profesori, ba chiar şi bani de taxi ca aceştia să poată ajunge la banchet...
Zic şi eu
Adrian Cris
Ştiam că Sicilia e cea mai săracă zonă, dar una dintre cele mai frumoase, cu nenumărate vestigii ale unor civilizaţii străvechi, cu straturi greceşti, romane, arabe, normande, hispanice. Ca de obicei, am întâlnit şi acolo români, mai mulţi decât m-aş fi aşteptat. Unul, Ionuţ, din Dâmboviţa, mi-a spus că în ruptul capului nu s-ar întoarce în România. "Banii pe care voi îi primiţi acum în ţară sunt bani mincinoşi, n-o să vă ţină mult"...
Cum a fost?
Lucian Cremeneanu
Street Food Fest este scump pentru că aduce în stradă preţurile din restaurante. Pereţii localurilor nu mai există, nasul nu mai este protejat de mirosurile îmbietoare, iar ochiul nu mai e protejat de preţurile din meniu. Astfel, impactul poate fi brutal. Mâncare de stradă la preţ de restaurant? Hm...
Newsletter
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
Spune ce crezi
Cine credeţi că are dreptate în problema sporurilor salariale ale lucrătorilor de la UPU – SMURD Bihor?





De stiut

Avocatul Bihoreanului
Mircea Ursuta
În primul rând, cei care achiziţionează un autoturism trebuie să ştie că au obligaţia să efectueze toate formalităţile de înmatriculare în termen de maxim 90 de zile de la data încheierii contractului de vânzare cumpărare. Sancţiunea pentru nerespectarea acestei obligaţii este suspendarea înmatriculării acelui autovehicul, definită de lege ca fiind operaţiunea administrativă ce constă în interzicerea temporară a dreptului de a pune în circulaţie şi a utiliza un vehicul pe drumul public.
Bihoreanul la medic
Mircea Dumitrescu
Ulcerul gastric apare de obicei cu 10 ani mai târziu decât cel duodenal, frecvenţa maximă fiind în jurul vârstei de 60 de ani. Boala apare mai des la bărbaţi, iar numărul cazurilor este în uşoară creştere faţă de cele de ulcer duodenal care sunt în scădere.
Psihologul Bihoreanului
Razvan Coloja
Există destul de multe femei care sunt atrase de o anumită tipologie de bărbaţi: aroganţi, duri, insensibili, flegmatici, care încearcă mereu să-şi controleze partenera ori sunt pur şi simplu narcisişti incurabili. Bărbaţii aflaţi la polul opus nu le atrag: calmi, atenţi, politicoşi, răbdători, care respectă graniţele intimităţii impuse de femeie. Cum se face atunci că unele femei aleg parteneri din prima tipologie, ajungând în relaţii abuzive în care se complac, când sunt curtate în acelaşi timp de "băieţii buni"?
23 Noiembrie 2010, 10:12

Imaginea e totul, la ITM Bihor

0 clipuri
0 audio
0 fisiere

Purtătoarea de cuvânt a Inspectoratului Teritorial de Muncă Bihor, Bianca Curta, a avut o rugăminte către presă. Le-a cerut jurnaliştilor ca pozele care ilustrează ştirile din conferinţele de presă ale instituţiei, susţinute de directoarea Simona Iancu, să fie alese cu multă grijă, să fie fotografii reuşite în care, de preferinţă, subiectul, adică şefa, să zâmbească.

Bihorel chiar nu mai ştie ce să creadă. Acum câteva luni BIHOREANUL a prezentat poze cu doamna Iancu zâmbind, e drept, într-o delegaţie la Bucureşti, la un spectacol, în compania lui Mircea Matei, şi cu toate că imaginile au fost foarte frumoase, domnia sa a dat ziarul în judecată!

Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.

Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
12 Comentarii
sexi
de ce sunteti rai cu doamna director de la ITM?mergeti si la DSV Bihor sa-i faceti publicitate si doamnei dir. economic de acolo,ca tare o tine PDL -ul in functie, si nu ne miram de ce,.......la cum se imbraca!!!!!!!!!!!Vai si amar !
Postat 29 Noiembrie 2010, 14:47 de EU
Hai, pe bune!
Imaginea prestatoarei ...e ....totul in vanzarea de sex la bordeluri Intr-o institutie publica imaginea si prestanta constau in profesionalism si corectitudine ... Cand sexul frumos(in general vorbind, fara nici o aluzie la sexul sefei institutiei...) se apleaca spre madularul oricarui mascul, de orice varsta , si persoana zambitoare are pretentia de a fi "imaginea institutiei"se cheama ca este dusa cu pluta.... La astfel de specimene in loc de cap ar trebui pus un mare C U R
Postat 25 Noiembrie 2010, 15:34 de Rina
BAGA TARE, BAGA MARE
Din ce si-o fi luat duduia noua limuzina in vALOARE DE PESTE 40.000 DE EURO? Probabil din modestul salar de "sugetara", taiat cu 25%
Postat 25 Noiembrie 2010, 09:26 de ANAFILA
RAPANDULA MUNCITOARE
Nu pleaca duduia la capitala.... Revine Jidvei la Oradea Tocmai si-au depus dosarele pentru posturile de conducere- el de sef si ea de subsef- Asa ca la 16 decembrie vor merge sa-si (re)ia functiile...... Cei doi sunt "modele reprezentative" pentru oamenii de succesuri care guverneaza la greu! Cat despre aparentele care inseala in cazul divelor expirate........ Decolteul afisat la cele peste 45 de toamne implinite,este vata indesata prin suitienul cu doua numere mai mari ca sa-i ascunda cocoasa Buzele care-i intra in gura de rautate sunt gonflate si tatuate.../ Iar mult uzata "gaura neagra", a fost stramtata chirurgical! Tenul adolescentin este de la "lichidele seminale"ingerate cu pofta Mult succes in continuare si spor la treaba!
Postat 25 Noiembrie 2010, 09:17 de Dana din pustiu
ITM
ITM controleaza birourile de copiat acte din Oradea?Lucreaza 90% fara contract de munca,la piata Ocska lucreaza si un minor (fiul PNL istei ANCA RATIU POPESCU) si nici case de marcat nu au majoritatea birourilor ,am cerut la 5 birouri chitanta deoarece inscriam pe firma cite masini si am fost refuzat,aceste birouri nu sint nici in atentia ITM si nici a garzii financiare,cum se poate ?la un birou am intilnit un agent de asigurari care este angajat la Euroins si la fiica directoarei tot fara contract si casa de marcat.
Postat 24 Noiembrie 2010, 10:50 de anonim
viitoarea tzarancutza udrrrra
asta e imaginea perfecta a partidului - iese si ea in evidenta cu tot ce are, asa ca la alte surprize sa nu va asteptati de la ea
Postat 24 Noiembrie 2010, 02:10 de nnc
@bianca
sa dea cel de sus sa ajunga la minister sa o puna cu botul pe labe cei de acolo , acolo e munca nu ce e aici leneveala si indiferenta, acolo vor scoate untul din ea si poate vor face din ea ceva UTIL pentru ROMANIA, ce fata harnica a facut BASESCU din UDREA si mai nou toti o critica pentru ca e blonda dar defat ea e saten inchis :)) numai un maestru poate face din uncenic un viitor maestru, ORADEA cam duce lipsa de maestri:)) ii doresc sa ajunga la minister sa vada diferenta , este una imensa nu toti rezista
Postat 23 Noiembrie 2010, 13:50 de anca
deruta
Vedeti si voi in ce situatie ma pune fufa asta! Sa cer ziaristilor sa o arate mai tanara decat e, mai desteapta, mai inteligenta... Vai de zilele mele. Singura diferenta intre ea si cele de pe centura e ca asts va ajunge in minister.
Postat 23 Noiembrie 2010, 13:35 de bianca
bunoaca
Adevarul e ca-i bunoaca M.I.L.F-a.Are ce f.te Mircea Matei.Bravo lui!
Postat 23 Noiembrie 2010, 13:33 de tero
MILF
M.I.L.F.
Postat 23 Noiembrie 2010, 12:36 de ciobanu
woow
okk dar priviti ce BUST, ce cauta cu asemenea tinuta in calitate de SEFA ce sa inteleaga subalternele ca trebuie sa COPIEZE ar fi culmea ca agenti cand intra la ITM sa fie intampinati ca intr un CLUB de STREPTEASE, serios nimeni nu o pune la punct pe aceasta femeie usoara la modul cum se imbraca clar alta calitate nu are, schimbati JOBUL l ai ales gresit tinuta te reprezinta femeie usoara cu bustul in evidenta oare de ce? pe cine ajuta ? in mod normal ar trebui sa poarte camasa obligatoriu si deloc descheiata, hai sa fim seriosi asta trebuie tratata e bolnava, eu nu o consider normala si apta pentru functia pe care o are toate femeile care se imbraca sexy in afara jobului sunt femei cadora nu o fi barbati!
Postat 23 Noiembrie 2010, 10:58 de wow
:)))))))))))))
De rasul curcilor; probabil e noua "tovarasa"...
Postat 23 Noiembrie 2010, 10:39 de shadow
count display

FOTO BIHOREANUL

  • Noaptea muzeelor a atras un număr record de vizitatori în Oradea. Cozi de zeci de metri la noul sediu al MȚC (FOTO)
  • Ziua Eroilor a fost marcată cu felicitări şi diplome în Cetatea Oradea (FOTO)
  • Dezbaterile Consiliului Local Oradea se vor muta în beciurile Primăriei (FOTO)
  • Festin în Piaţa Unirii: A început Street Food Festival Oradea, cu mâncăruri apetisante şi preţuri piperate (FOTO)
  • Cea de-a XXII-a ediție a Zilelor Muzeului Țării Crișurilor a debutat cu o dublă lansare de carte (FOTO)
  • Festivalul „Flori de mai”: Elevii cu cerinţe speciale şi-au demonstrat abilităţile artistice, pe scena Teatrului Arcadia (FOTO/VIDEO)
  • Meloterapie: Celebrul violonist Alexandru Tomescu le-a cântat copiilor din Spitalul Municipal Oradea cu vioara Stradivarius Elder - Voicu (FOTO/VIDEO)
  • Universitatea altfel: Târg de joburi 'asezonat' cu muzică şi dulciuri (FOTO/VIDEO)
  • Lecţia de ecologie: Preşedinţii de asociaţii au fost informaţi despre programul pilot de colectare a deşeurilor în trei fracţii (FOTO)
  • Evitaţi! Lucrările la reţeaua electrică au blocat strada Louis Pasteur din Oradea (FOTO)

TIMP LIBER

Timp liber

CURS VALUTAR

  • 1 USD = 3.8697 RON
  • 1 EUR = 4.5959 RON
  • 1 HUF = 0.015 RON