URMĂREȘTE-NE PE
LUNI, 17 DECEMBRIE 2018

Ediția tipărită

Părerea noastră

Folclor de Bihor
Mircea Chirila
Constat cu bucurie că există o concurență serioasă între cele două centre de putere din Bihor: Primăria Oradea și Consiliul Județean, în ce priveşte muzeele. Iar concurența asta nu poate fi decât benefică pentru turismul din Oradea.
Zic şi eu
Adrian Cris
În urmă cu peste un deceniu, un clujean teribilist zicea că s-a săturat de România. Cum n-a explicat că, de fapt, se săturase de balcanism, de corupţie, de minciună, de demagogie, naţionalism primitiv, murdărie şi dezordine, a fost pus la index ca vândut ungurilor. De câteva luni, patru primari din Transilvania pregătesc o iniţiativă mult pragmatică, deci şi mai "periculoasă" decât manifestul lui Sabin Gherman...
Cum a fost?
Lucian Cremeneanu
În primul rând, îmi doresc să nu fie doar o mişcare politică, iar declaraţiile de intenţie ale celor 4 primari (fonduri, dezvoltare, infrastructură etc) să fie doar de faţadă, aşa cum se face în orice campanie electorală. Mi-ar plăcea să nu devină un pol politic şi să nu fie exploatată în consecinţă, deşi, dacă va începe să facă performanţă şi să dea rezultate palpabile, e foarte posibil să se ajungă şi acolo. Primul semnal ar fi atunci când vor cere şi alte oraşe să intre în horă.
Newsletter
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
Spune ce crezi
Ce părere aveţi despre cerinţele organismelor europene adresate României privind consolidarea statului de drept şi stoparea modificării legilor justiţiei?




De stiut

Avocatul Bihoreanului
Mircea Ursuta
Competenţa de soluţionare a recursurilor declarate împotriva hotărârilor pronunţate în apel de tribunal, în cauzele având ca obiect cereri evaluabile în bani în valoare de până la 200.000 lei inclusiv, ca urmare a pronunţării Deciziei nr. 369/30 mai 2017 a Curţii Constituţionale a României, revine curţilor de apel.
Bihoreanul la medic
Mircea Dumitrescu
Sistemul colector urinar, format din bazinetele renale (formaţiunile care "captează" urina din cei doi rinichi), cele două uretere ("tuburile" prin care urina ajunge la vezică), vezica urinară şi uretra ("tubul" prin care urina se elimină) este "căptuşit" cu nişte celule epiteliale denumite în ansamblu "uroteliu". Toată această zonă este expusă influenţelor carcinogene, dar cea mai frecventă tumoră este cea a vezicii urinare, urmată de cea de la nivelul bazinetelor.
Psihologul Bihoreanului
Razvan Coloja
Vorbim de o "explozie" de depresie în rândul fetelor începând cu anul 2012 şi până în prezent şi toate aceste adolescente au un singur lucru în comun: petrec mult timp pe telefoanele mobile ori în faţa canalelor social media.
23 Noiembrie 2010, 10:12

Imaginea e totul, la ITM Bihor

0 clipuri
0 audio
0 fisiere

Purtătoarea de cuvânt a Inspectoratului Teritorial de Muncă Bihor, Bianca Curta, a avut o rugăminte către presă. Le-a cerut jurnaliştilor ca pozele care ilustrează ştirile din conferinţele de presă ale instituţiei, susţinute de directoarea Simona Iancu, să fie alese cu multă grijă, să fie fotografii reuşite în care, de preferinţă, subiectul, adică şefa, să zâmbească.

Bihorel chiar nu mai ştie ce să creadă. Acum câteva luni BIHOREANUL a prezentat poze cu doamna Iancu zâmbind, e drept, într-o delegaţie la Bucureşti, la un spectacol, în compania lui Mircea Matei, şi cu toate că imaginile au fost foarte frumoase, domnia sa a dat ziarul în judecată!

Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.

Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
12 Comentarii
sexi
de ce sunteti rai cu doamna director de la ITM?mergeti si la DSV Bihor sa-i faceti publicitate si doamnei dir. economic de acolo,ca tare o tine PDL -ul in functie, si nu ne miram de ce,.......la cum se imbraca!!!!!!!!!!!Vai si amar !
Postat 29 Noiembrie 2010, 14:47 de EU
Hai, pe bune!
Imaginea prestatoarei ...e ....totul in vanzarea de sex la bordeluri Intr-o institutie publica imaginea si prestanta constau in profesionalism si corectitudine ... Cand sexul frumos(in general vorbind, fara nici o aluzie la sexul sefei institutiei...) se apleaca spre madularul oricarui mascul, de orice varsta , si persoana zambitoare are pretentia de a fi "imaginea institutiei"se cheama ca este dusa cu pluta.... La astfel de specimene in loc de cap ar trebui pus un mare C U R
Postat 25 Noiembrie 2010, 15:34 de Rina
BAGA TARE, BAGA MARE
Din ce si-o fi luat duduia noua limuzina in vALOARE DE PESTE 40.000 DE EURO? Probabil din modestul salar de "sugetara", taiat cu 25%
Postat 25 Noiembrie 2010, 09:26 de ANAFILA
RAPANDULA MUNCITOARE
Nu pleaca duduia la capitala.... Revine Jidvei la Oradea Tocmai si-au depus dosarele pentru posturile de conducere- el de sef si ea de subsef- Asa ca la 16 decembrie vor merge sa-si (re)ia functiile...... Cei doi sunt "modele reprezentative" pentru oamenii de succesuri care guverneaza la greu! Cat despre aparentele care inseala in cazul divelor expirate........ Decolteul afisat la cele peste 45 de toamne implinite,este vata indesata prin suitienul cu doua numere mai mari ca sa-i ascunda cocoasa Buzele care-i intra in gura de rautate sunt gonflate si tatuate.../ Iar mult uzata "gaura neagra", a fost stramtata chirurgical! Tenul adolescentin este de la "lichidele seminale"ingerate cu pofta Mult succes in continuare si spor la treaba!
Postat 25 Noiembrie 2010, 09:17 de Dana din pustiu
ITM
ITM controleaza birourile de copiat acte din Oradea?Lucreaza 90% fara contract de munca,la piata Ocska lucreaza si un minor (fiul PNL istei ANCA RATIU POPESCU) si nici case de marcat nu au majoritatea birourilor ,am cerut la 5 birouri chitanta deoarece inscriam pe firma cite masini si am fost refuzat,aceste birouri nu sint nici in atentia ITM si nici a garzii financiare,cum se poate ?la un birou am intilnit un agent de asigurari care este angajat la Euroins si la fiica directoarei tot fara contract si casa de marcat.
Postat 24 Noiembrie 2010, 10:50 de anonim
viitoarea tzarancutza udrrrra
asta e imaginea perfecta a partidului - iese si ea in evidenta cu tot ce are, asa ca la alte surprize sa nu va asteptati de la ea
Postat 24 Noiembrie 2010, 02:10 de nnc
@bianca
sa dea cel de sus sa ajunga la minister sa o puna cu botul pe labe cei de acolo , acolo e munca nu ce e aici leneveala si indiferenta, acolo vor scoate untul din ea si poate vor face din ea ceva UTIL pentru ROMANIA, ce fata harnica a facut BASESCU din UDREA si mai nou toti o critica pentru ca e blonda dar defat ea e saten inchis :)) numai un maestru poate face din uncenic un viitor maestru, ORADEA cam duce lipsa de maestri:)) ii doresc sa ajunga la minister sa vada diferenta , este una imensa nu toti rezista
Postat 23 Noiembrie 2010, 13:50 de anca
deruta
Vedeti si voi in ce situatie ma pune fufa asta! Sa cer ziaristilor sa o arate mai tanara decat e, mai desteapta, mai inteligenta... Vai de zilele mele. Singura diferenta intre ea si cele de pe centura e ca asts va ajunge in minister.
Postat 23 Noiembrie 2010, 13:35 de bianca
bunoaca
Adevarul e ca-i bunoaca M.I.L.F-a.Are ce f.te Mircea Matei.Bravo lui!
Postat 23 Noiembrie 2010, 13:33 de tero
MILF
M.I.L.F.
Postat 23 Noiembrie 2010, 12:36 de ciobanu
woow
okk dar priviti ce BUST, ce cauta cu asemenea tinuta in calitate de SEFA ce sa inteleaga subalternele ca trebuie sa COPIEZE ar fi culmea ca agenti cand intra la ITM sa fie intampinati ca intr un CLUB de STREPTEASE, serios nimeni nu o pune la punct pe aceasta femeie usoara la modul cum se imbraca clar alta calitate nu are, schimbati JOBUL l ai ales gresit tinuta te reprezinta femeie usoara cu bustul in evidenta oare de ce? pe cine ajuta ? in mod normal ar trebui sa poarte camasa obligatoriu si deloc descheiata, hai sa fim seriosi asta trebuie tratata e bolnava, eu nu o consider normala si apta pentru functia pe care o are toate femeile care se imbraca sexy in afara jobului sunt femei cadora nu o fi barbati!
Postat 23 Noiembrie 2010, 10:58 de wow
:)))))))))))))
De rasul curcilor; probabil e noua "tovarasa"...
Postat 23 Noiembrie 2010, 10:39 de shadow
count display

FOTO BIHOREANUL

  • Zăpada face ravagii în Bihor: 79 de localităţi fără curent, peste 28.000 de cetăţeni afectaţi! (FOTO)
  • A venit zăpada! Utilajele RER Vest au ieşit pe străzile Oradiei (FOTO)
  • „Lumea contemporană. Puncte de vedere”: La Muzeul Țării Crișurilor a fost vernisată expoziția de sculptură a artistului Ovidiu Pascu (FOTO)
  • Gala Premiilor lui Bihorel 2018. Petrecere cu poante video, caricaturi şi concert Compact la Majoratul BIHOREANULUI. Vezi câteva momente! (FOTO / VIDEO)
  • Campionul K1 Adrian Maxim, prins de procurorii DIICOT Oradea cu un kilogram de cannabis. Sportivul a fost arestat şi trimis în judecată (FOTO)
  • Patriotul Ervin: Cine este orădeanul care a inaugurat Podul Centenarului cu o Dacie tricoloră (FOTO)
  • Două zile de reduceri: S-a deschis KiK, la ERA Park Oradea! (FOTO)
  • Gala Comunității Orădene. Vezi care au fost proiectele premiate! (FOTO)
  • Victorie acasă: CSM CSU Oradea a câștigat derby-ul cu Steaua (FOTO)
  • Primul tren Cluj - Oradea – Viena a plecat 'full'. Biletul cel mai ieftin costă 133 lei (FOTO/VIDEO)

TIMP LIBER

Timp liber

CURS VALUTAR

  • 1 USD = 3.8697 RON
  • 1 EUR = 4.5959 RON
  • 1 HUF = 0.015 RON