A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: getimagesize(https://cdn.ebihoreanul.ro/static/gallery_big/16 Simona Iancu-fotograf.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request

Filename: controllers/ebh.php

Line Number: 1076

Imaginea e totul, la ITM Bihor
URMĂREȘTE-NE PE
MARȚI, 21 AUGUST 2018

Ediția tipărită

Părerea noastră

Folclor de Bihor
Mircea Chirila
Problema subvenţiilor trebuie privită însă cu reticenţă, cel puţin din două motive. O dată, pentru că la ce lipsă de forţă de muncă există în Oradea, e imposibil de crezut că oamenii săraci nu-şi pot găsi de lucru. Şi atunci, de fapt pe cine subvenţionăm? Pe oamenii săraci sau pe oamenii fără chef de muncă?
Zic şi eu
Adrian Cris
În aproape trei decenii scurse de când şi-a schimbat prima oară denumirea, PSD a avut câteva figuri iconice. Între ele, după Ion Iliescu, cel "sărac şi cinstit", la loc de seamă a fost mereu Ecaterina Andronescu, cea "săracă şi citită". Universitar, chimistă pe bune, nu ca Leana, rector al Politehnicii din Bucureşti, de două ori preşedinte al Consiliului Naţional al Rectorilor şi de trei ori ministru al Educaţiei (sub Năstase, Boc şi Ponta), Doamna Cati s-a bucurat în partid de o popularitate reală, nu confecţionată.
Cum a fost?
Lucian Cremeneanu
După ce, secole de-a rândul, şi-au luat-o pe coajă din toate poziţiile de la cotropitorii străini, românii şi-au câştigat libertatea de a fi bătuţi de instituţiile propriului stat: Miliţia, Securitatea, Armata, Poliţia, ocazional şi de forţele para-militare ale minerilor. Ultima intrată în păruiala generală asupra poporului căruia i s-a urcat democraţia la cap este Jandarmeria Română.
Newsletter
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
Spune ce crezi
Ce părere aveţi despre felul în care gestionează autorităţile combaterea pestei porcine africane?





De stiut

Avocatul Bihoreanului
Mircea Ursuta
Aşa cum arătam recent, a intrat în vigoare prima dintre cele "trei legi ale justiţiei" mult discutate în ultimul timp în spaţiul public, respectiv Legea nr. 207/2018 pentru modificarea Legii nr. 304/2004 privind organizarea judiciară.
Bihoreanul la medic
Mircea Dumitrescu
Hematuria reprezintă prezenţa sângelui în urină. Cauzele sunt variate şi se pot grupa în 2 categorii: renale şi extrarenale. Vezi ce boli poate indica!
Psihologul Bihoreanului
Razvan Coloja
În caz că nu aţi observat, fobiile faţă de anumite vieţuitoare sunt mai des întâlnite decât cele care au ca obiect alte animale. De exemplu, femeile tind să se teamă mai mult de insecte şi păianjeni decât de - să zicem - porumbei. Mult mai mulţi oameni se tem de şerpi decât de pisici. De şobolani decât de mămăruţe. În acest articol vom discuta despre psihologia fricii şi cum teama a jucat un rol adaptativ în dezvoltarea speciei umane.
23 Noiembrie 2010, 10:12

Imaginea e totul, la ITM Bihor

0 clipuri
0 audio
0 fisiere

Purtătoarea de cuvânt a Inspectoratului Teritorial de Muncă Bihor, Bianca Curta, a avut o rugăminte către presă. Le-a cerut jurnaliştilor ca pozele care ilustrează ştirile din conferinţele de presă ale instituţiei, susţinute de directoarea Simona Iancu, să fie alese cu multă grijă, să fie fotografii reuşite în care, de preferinţă, subiectul, adică şefa, să zâmbească.

Bihorel chiar nu mai ştie ce să creadă. Acum câteva luni BIHOREANUL a prezentat poze cu doamna Iancu zâmbind, e drept, într-o delegaţie la Bucureşti, la un spectacol, în compania lui Mircea Matei, şi cu toate că imaginile au fost foarte frumoase, domnia sa a dat ziarul în judecată!

Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.

Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
12 Comentarii
sexi
de ce sunteti rai cu doamna director de la ITM?mergeti si la DSV Bihor sa-i faceti publicitate si doamnei dir. economic de acolo,ca tare o tine PDL -ul in functie, si nu ne miram de ce,.......la cum se imbraca!!!!!!!!!!!Vai si amar !
Postat 29 Noiembrie 2010, 14:47 de EU
Hai, pe bune!
Imaginea prestatoarei ...e ....totul in vanzarea de sex la bordeluri Intr-o institutie publica imaginea si prestanta constau in profesionalism si corectitudine ... Cand sexul frumos(in general vorbind, fara nici o aluzie la sexul sefei institutiei...) se apleaca spre madularul oricarui mascul, de orice varsta , si persoana zambitoare are pretentia de a fi "imaginea institutiei"se cheama ca este dusa cu pluta.... La astfel de specimene in loc de cap ar trebui pus un mare C U R
Postat 25 Noiembrie 2010, 15:34 de Rina
BAGA TARE, BAGA MARE
Din ce si-o fi luat duduia noua limuzina in vALOARE DE PESTE 40.000 DE EURO? Probabil din modestul salar de "sugetara", taiat cu 25%
Postat 25 Noiembrie 2010, 09:26 de ANAFILA
RAPANDULA MUNCITOARE
Nu pleaca duduia la capitala.... Revine Jidvei la Oradea Tocmai si-au depus dosarele pentru posturile de conducere- el de sef si ea de subsef- Asa ca la 16 decembrie vor merge sa-si (re)ia functiile...... Cei doi sunt "modele reprezentative" pentru oamenii de succesuri care guverneaza la greu! Cat despre aparentele care inseala in cazul divelor expirate........ Decolteul afisat la cele peste 45 de toamne implinite,este vata indesata prin suitienul cu doua numere mai mari ca sa-i ascunda cocoasa Buzele care-i intra in gura de rautate sunt gonflate si tatuate.../ Iar mult uzata "gaura neagra", a fost stramtata chirurgical! Tenul adolescentin este de la "lichidele seminale"ingerate cu pofta Mult succes in continuare si spor la treaba!
Postat 25 Noiembrie 2010, 09:17 de Dana din pustiu
ITM
ITM controleaza birourile de copiat acte din Oradea?Lucreaza 90% fara contract de munca,la piata Ocska lucreaza si un minor (fiul PNL istei ANCA RATIU POPESCU) si nici case de marcat nu au majoritatea birourilor ,am cerut la 5 birouri chitanta deoarece inscriam pe firma cite masini si am fost refuzat,aceste birouri nu sint nici in atentia ITM si nici a garzii financiare,cum se poate ?la un birou am intilnit un agent de asigurari care este angajat la Euroins si la fiica directoarei tot fara contract si casa de marcat.
Postat 24 Noiembrie 2010, 10:50 de anonim
viitoarea tzarancutza udrrrra
asta e imaginea perfecta a partidului - iese si ea in evidenta cu tot ce are, asa ca la alte surprize sa nu va asteptati de la ea
Postat 24 Noiembrie 2010, 02:10 de nnc
@bianca
sa dea cel de sus sa ajunga la minister sa o puna cu botul pe labe cei de acolo , acolo e munca nu ce e aici leneveala si indiferenta, acolo vor scoate untul din ea si poate vor face din ea ceva UTIL pentru ROMANIA, ce fata harnica a facut BASESCU din UDREA si mai nou toti o critica pentru ca e blonda dar defat ea e saten inchis :)) numai un maestru poate face din uncenic un viitor maestru, ORADEA cam duce lipsa de maestri:)) ii doresc sa ajunga la minister sa vada diferenta , este una imensa nu toti rezista
Postat 23 Noiembrie 2010, 13:50 de anca
deruta
Vedeti si voi in ce situatie ma pune fufa asta! Sa cer ziaristilor sa o arate mai tanara decat e, mai desteapta, mai inteligenta... Vai de zilele mele. Singura diferenta intre ea si cele de pe centura e ca asts va ajunge in minister.
Postat 23 Noiembrie 2010, 13:35 de bianca
bunoaca
Adevarul e ca-i bunoaca M.I.L.F-a.Are ce f.te Mircea Matei.Bravo lui!
Postat 23 Noiembrie 2010, 13:33 de tero
MILF
M.I.L.F.
Postat 23 Noiembrie 2010, 12:36 de ciobanu
woow
okk dar priviti ce BUST, ce cauta cu asemenea tinuta in calitate de SEFA ce sa inteleaga subalternele ca trebuie sa COPIEZE ar fi culmea ca agenti cand intra la ITM sa fie intampinati ca intr un CLUB de STREPTEASE, serios nimeni nu o pune la punct pe aceasta femeie usoara la modul cum se imbraca clar alta calitate nu are, schimbati JOBUL l ai ales gresit tinuta te reprezinta femeie usoara cu bustul in evidenta oare de ce? pe cine ajuta ? in mod normal ar trebui sa poarte camasa obligatoriu si deloc descheiata, hai sa fim seriosi asta trebuie tratata e bolnava, eu nu o consider normala si apta pentru functia pe care o are toate femeile care se imbraca sexy in afara jobului sunt femei cadora nu o fi barbati!
Postat 23 Noiembrie 2010, 10:58 de wow
:)))))))))))))
De rasul curcilor; probabil e noua "tovarasa"...
Postat 23 Noiembrie 2010, 10:39 de shadow
count display

FOTO BIHOREANUL

  • Prima ediţie a Crosului Cetăţii, un succes. Peste 250 de participanţi, cei mai mici dintre ei îmbrăcaţi în supereroi (FOTO/VIDEO)
  • Ziua Diasporei: Loredana şi-a cântat hiturile şi a plusat cu o piesă bihorenească învăţată de la Cornel Borza, pe scena din Cetate (FOTO/VIDEO)
  • Diaspora, Oradea te aşteaptă: 'Stranierii' primiţi la Oradea cu uşile deschise, 'nu cu gaze şi bastoane' (FOTO)
  • Cum va arăta artera Nufărul – Centrul Civic: Linii de tramvai înierbate, străjuite de arbori înalţi, stâlpi de iluminat cu senzori şi camere de supraveghere (FOTO)
  • OTL s-a dotat cu un autobuz decapotabil pentru turişti (FOTO / VIDEO)
  • „Monştri” la Primăria Oradea: Piaţa Unirii a fost invadată (FOTO / VIDEO)
  • Scene dramatice în satul Olosig: Localnicii plâng în hohote văzând cum le sunt omorâte animalele (FOTO/VIDEO)
  • Scandal în satul Olosig: Localnicii, revoltați că autoritățile vor să le omoare toți porcii! (FOTO)
  • Feciorul și tradițiile: De dragul tradiţiilor, un adolescent bihorean a renovat o casă veche de 84 de ani (FOTO)
  • 'Fără implicare nu va fi schimbare': Aproximativ 150 de orădeni au protestat şi duminică seară (FOTO / VIDEO)

TIMP LIBER

Timp liber

CURS VALUTAR

  • 1 USD = 3.8697 RON
  • 1 EUR = 4.5959 RON
  • 1 HUF = 0.015 RON