URMĂREȘTE-NE PE
MIERCURI, 14 NOIEMBRIE 2018

Ediția tipărită

Părerea noastră

Folclor de Bihor
Mircea Chirila
De când avem și Piața Unirii, și Cetatea renovate, suntem în situația măgarului lui Buridan. Bietului animal i-a pus stăpânul două grămezi de fân și măgarul a murit de foame pentru că nu se putea hotărî din care să mănânce. La fel pățim și noi când e vorba de locurile unde să organizăm evenimentele importante. S-au încercat variante, ba în Piață, ba în Cetate, ba în ambele locații concomitent.
Zic şi eu
Adrian Cris
Marţea trecută, şeful Consiliului Judeţean şi-a cheltuit câteva ore pe Facebook pretinzând într-o postare că înlocuirea Ryanair cu Tarom ar fi o afacere strălucită pentru Aeroportul Oradea. Nu-i cazul să intrăm în detalii pentru a demonstra cât pierde Bihorul odată cu zborurile low cost, nici ridicolul tezei că preţul noului zbor spre Barcelona, de la 150 euro în sus, ar fi de fapt un chilipir.
Cum a fost?
Lucian Cremeneanu
Sâmbătă, la orele 17, ora României, în sute de oraşe de pe continent, printre care şi Oradea, a fost proclamată Republica Europa, ca viitoare formă de organizare a actualelor state europene. "Prin acest gest simbolic, europenii de pe întreg continentul îşi exprimă voinţa de a trăi într-o Europă unită, cu drepturi şi îndatoriri egale pentru toţi cetăţenii, care să fie principalii actori ai unei democraţii reale".
Newsletter
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
Spune ce crezi
Aţi votat la recentul referendum pentru redefinirea familiei în Constituţie?





De stiut

Avocatul Bihoreanului
Mircea Ursuta
După cum se ştie, în 7 noiembrie Curtea Constituţională a admis sesizarea Guvernului şi a constatat existenţa unui conflict juridic de natură constituţională între Parlament şi Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie. Constatând acest conflict, CCR a obligat ÎCCJ de îndată la desemnarea prin tragere la sorţi a tuturor membrilor completurilor de 5 judecători, cu respectarea art. 32 din Legea nr. 304/2004 privind organizarea judiciară, cum a fost modificat şi completat prin Legea nr. 207/2018.
Bihoreanul la medic
Mircea Dumitrescu
Testul pentru HPV se efectuează pentru a depista infecţia cu HPV şi tipul de HPV prezent. La fel ca testul Papanicolau, testul pentru HPV se face prin analiza unei probe de secreţii prelevate de la nivelul colului uterin (cervix).
Psihologul Bihoreanului
Razvan Coloja
Șansa de a deveni înzestrat sau talentat este aceeaşi indiferent de statutul financiar al părinţilor. Lucru deloc surprinzător, deoarece genetica nu ţine cont de fluctuaţia dolarului pe piaţa globală. Dar interesant de observat în acest context este inegalitatea care derivă din statutul financiar al părinţilor respectivilor copii.
27 Noiembrie 2012, 11:55

Luana Vila, cu dotările pe-afară

0 clipuri
0 audio
0 fisiere

Deşi în urmă cu câţiva ani s-a mutat în Bucureşti pentru a deveni vedetă TV, Luana Vila, fiica secretarului Consiliului Local, Ionel Vila, s-a întors în urmă cu câteva luni acasă, la Oradea.

N-o fi reuşit ea să se impună în lumea Capitalei decât cu câteva apariţii în tabloide, dar revenită în oraşul natal s-a alinat repede, afişându-se în cluburile de fiţe.

Pasionată de modă, într-o apariţie recentă la Club Bali, Luana Vila a ales, însă, o ţinută cam lejeră. Tânăra apare într-o fotografie alături de antrenorul de handbal Sebastian Tudor (foto stânga) într-o rochie cu decolteu foarte adânc, până spre glezne.

Deşi Bihorel e înclinat să creadă că mai degrabă a îmbrăcat rochia invers, cu spatele în faţă...

Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.

Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
29 Comentarii
:)
Invidiosi de ultima speta!!! Vorbiti din auzite, din barfe, din rautati! O cunosc pe Luana personal si este o persoana extraordinara, cu mult bun simt, cu o multime de calitati, dar.... prea smechera pentru orasul asta de libidinosi!!!!! Tot respectul Lua :)
Postat 21 Decembrie 2012, 21:53 de No name
.
Cata * o mancat asta la viata ei. La 19 ani avea * cat o galeata, acuma ... :) Tre sa fii rupt rau sa-ti bagi * in asta acuma.
Postat 20 Decembrie 2012, 23:42 de lulu
penaliiii
CENZURAT
Postat 02 Decembrie 2012, 21:49 de spectator
piesa
Pacat ca e tot timpul cu GAYY AIA. e piesa LUA
Postat 01 Decembrie 2012, 23:49 de bogdan
Întreb
Întreb si eu, na, ca nu cunosc pitzipoanele din comuna Oradea, așa o cheamă pe fatuca, Pulana?
Postat 29 Noiembrie 2012, 17:48 de Daidincur
ATENTIE!!!
ATENTIE!!! ESTE VIATA EI PRIVATA SI CU VIATA EI FACE CE VREA. ESTE RUSINOS SA SCRIETI COMENTARII URATE LA ADRESA EI SI VA ASCUNDETI SUB IDENTITATE NECUNOSCUTA. INSEAMNA CA NU AVETI CURAJUL RASPUNDERII SI SUNTETI NISTE LASI. DACA AVETI CEVA SA-I SPUNETI DE CE NU O FACETI IN FATA EI. PROBABIL SUNTETI NISTE PERSOANE COMPLEXATE DE ASPECTUL VOSTRU SI DE POZITIA VOASTRA SOCIALA. EU VA RECOMAND SA VA CAUTATI CEVA DE LUCRU, SA MERGETI SA MUNCITI IAR DACA NU REUSITI SA SCAPATI DE COMPLEXITATE VA RECOMAND SA LUATI DE 3X PE ZI DUPA FIECARE MASA CATE 3 PASTILE DE RUDOTEL. POATE ASA O SA REUSITI SA SCAPATI DE ACESTE OCUPATII.
Postat 29 Noiembrie 2012, 11:50 de DRAGOS MIHAIL
Cretinii orasului
Un oras de cretini nu altceva, daca unu se kaka in nufarul , se aude in rogerius ca a facut kaka pe el, barfe cat china parca din astea traiti in loc sa va vedeti fiecare de ograda voastra si sa facetzi ceva constructiv, daca nunu i-o trage bine la una si ii dai liber dupa aia, aia baga zvon ca nu i-a tras-o cum trebuie, asta e orasul Oradea cu cluburi cu tot, cluburi pline de tarfe ,fitze pe banii lui tata, penibil !!!
Postat 28 Noiembrie 2012, 21:33 de Vlad Tzepes
Bunutza
Fraierilor,e acri strugurii,v ati dori bucurii la ea,un prieten zice ca se misca bine
Postat 28 Noiembrie 2012, 19:55 de Joe
e cu chereches
pfuuuuuu va zic din surse sigure ca e febletea lui CHERECHES, PRIMARUL-MAFIOT din Baia Mare sa vedeti faza mi-o spus cineva care stia sigur. fostul ei prieten de la satu mare avea Bentley si ea s-a despartit de el si ala o tot suna si Chereches o iubeste pe asta si l-a amenintat pe ala si i-a dat foc la Bentley Si la stiri a aratat numai ala la cat e de mafiot s-a musamalizat dar cert e ca fostul iubit nu mai are Bentley
Postat 28 Noiembrie 2012, 13:11 de M
CE PENALAAAA
CENZURAT
Postat 28 Noiembrie 2012, 12:07 de alina
GAY
Eu eram intr-o zi cu prietenii mei si am vazut-o la o cafenea in centru era numai ea si o gasca de gay cu care radea non stop.e foarte simpatica Luana:*:*:*:*:*:*:*
Postat 28 Noiembrie 2012, 12:04 de marius
&&&
NU INTELEG CUM ASA O FATA FRUMOASA POATE SA IASA NUMAI CU GAYUL ALA DE PELE!!!!!!!!!!
Postat 28 Noiembrie 2012, 11:40 de COSMIN
&&&
Bahhhh daca nici asta nu are relatii si cunostiinte atunci care fata din oras are?si in ce cercuri se invarte si in Bucuresti. Am auzit cu cine vorbeste si de multe ori am vazut-o doar ca sta la locul ei si chiar fata este inteligenta
Postat 28 Noiembrie 2012, 11:34 de b
tare
Luana e o scumpa e si tare si tot ce vrei finuta si bine educata.si sa lasam rautatile FETELOR este o prezenta eleganta si extravaganta
Postat 28 Noiembrie 2012, 11:31 de A
Pop
O vulgara libidinoasa si increzuta care are bani de la tata ca in rest e o \"paduchioasa coafata\" cu care nu poti discuta nimic ca nu o duce capul. Saraca.....Panarama baietilor
Postat 28 Noiembrie 2012, 11:08 de Adrian
Pop
Saraca Mie imi e chiar mila de ea niciodata nu o vezi iesind cu fete,sa aiba o prietena,doua trei cu care sa iasa si ea . E mereu cu George,Pele & Company.... Dar ceea ce a facut in acea seara in Club Bali cand a purtat aceasta "creatie deosebita " pe ea a fost de toata jena. Parca era platita sa faca SHOW in Club dansa ca si ultima ordinara ,o vulgara libidinoasa si increzuta care dupa ce si-a incercat norocul la Bucuresti a venit cu coada intre picioare la Oradea. PEnibilaaaaaaaaaa
Postat 28 Noiembrie 2012, 11:04 de Simona
mick
este fetita " adoptiva" a lui PELE?
Postat 28 Noiembrie 2012, 09:00 de mick
din ce?
Din ce are tat'su bani de Audi nou pt. o stoarfa? Ca doar a mai facut praf un Opel. Fara silicoane, fara buzoace, fata secretaru primariei si fara fraierii care i-au cumparat si inca ai mai cumpara posete si haine, ar arata ca un cearceaf bine zmotocit dimineata. Nu are forme decit la norma. Cu bani si cu operatii si dintr-un porc poti sa faci o lebada. Bine, asta nu inseamna ca ea arata ca o lebada. Operatiile ei nu au reusit. Intrebarea este....dupa cati au trecut prin patul ei, cine o mai ia de nevasta?
Postat 28 Noiembrie 2012, 08:37 de TT
Întrebare deci...
Who the * is Pulana?
Postat 28 Noiembrie 2012, 08:09 de Intrebator
dar din dar :D
se vede ce buze formate pe lupa are :P
Postat 28 Noiembrie 2012, 07:42 de Dardanel
tunata
are ce arata ca ii tunata nu de alta, e o fata comuna ca fizic in rest.......are noroc cu tataca altfel ar fi la produs ca multe altele din oradea noastra mare:)).
Postat 27 Noiembrie 2012, 18:30 de cucu
invidiosilor
sunteti invidiosi ca are dotari, frustratilor :) e drept ca s-a ingrasat putin, dar tot arata mai bine ca multe din prietenele voastre. care-i problema, daca are ce arata, de ce sa nu arate ?
Postat 27 Noiembrie 2012, 18:26 de xfiles
asta-i in calduri...permanent
Mai obscena poza decat asta de aici ar fi fost daca "vedeta" din secretariatul primariei aparea cu Horia Vuscan alaturi in club. Aveam atunci "politicianul" viitorului impreuna cu pitipoanca de consum subventionata pentru asistatii sociali.
Postat 27 Noiembrie 2012, 17:41 de m. dacin
can can de ca..ca..can
o parvenita..din averea faurita cu sarguinta de taticu pe spinarea contribuabililor, din pacate.. publicittate la pitipoance sau ce?
Postat 27 Noiembrie 2012, 16:25 de don juan
???
Vad ca se cenzureaza comentariile. Atunci, inca odata ,fara cuvinte obscene: Ce fatza de prostituata are.....
Postat 27 Noiembrie 2012, 13:48 de Nu
nu se [poate !!
saraci barbati ce tortura cu una ca asta in pat :))) sex pe intuneric :))) toata viata ! daca nici machiata nu arata bine fara e un cosmar :)))
Postat 27 Noiembrie 2012, 13:05 de are de tate exceptie
nu se [poate !!
fara succes la tipul cu care pozeza, pacat !... si decoltata si fara EFECT, nu se poate ! ORICUM pe un barbat il atrage FATA femeii :))) in rest GALEATA .ARE di tate exceptie moaca faina, nu se poate !
Postat 27 Noiembrie 2012, 13:03 de are de tate exceptie
Daaa
CENZURAT
Postat 27 Noiembrie 2012, 12:32 de Nu
dublu dribling
Silicoanele alea seamana leit cu tacsu secretarul Vila Ionel. Se vede ca e facuta in eprubeta din primarie si destinata relatiilor cu publicul larg si foarte larg.
Postat 27 Noiembrie 2012, 12:22 de pele
count display

FOTO BIHOREANUL

  • Termen: 1 Decembrie. Constructorii au montat grinzile podului din strada Universităţii din Oradea (FOTO)
  • Parcarea de la intersecţia străzilor Transilvaniei cu Moldovei a fost reabilitată (FOTO)
  • Cel mai 'hot' show: Modele celebre au defilat în lenjerie Victoria's Secret. Adriana Lima s-a retras (FOTO/VIDEO)
  • Karoy de România: Povestea sculptorului orădean interzis de comunişti, care şi-a făcut renume în America (FOTO)
  • A început târgul produselor şi gusturilor din Valea Ierului, în Piaţa Unirii (FOTO)
  • Făuritorii Marii Uniri - Portrete și fapte nemuritoare: zeci de elevi bihoreni au fost premiați pentru picturile lor (FOTO)
  • S-a turnat placa de beton. Podul Centenarului ar putea fi dat în folosinţă la sfârşitul lunii noiembrie (FOTO)
  • Constructorii au început turnarea pereţilor parcării subterane din centrul Oradiei (FOTO)
  • S-a deschis un punct de trecere a frontierei, în Bihor, pentru camioanele ce duc pietriş pentru autostrada din Ungaria (FOTO)
  • Paradoxul Oradea: Spre deosebite de trendul naţional, în Oradea se construiesc peste 2.000 de apartamente (FOTO)

TIMP LIBER

Timp liber

CURS VALUTAR

  • 1 USD = 3.8697 RON
  • 1 EUR = 4.5959 RON
  • 1 HUF = 0.015 RON