URMĂREȘTE-NE PE
LUNI, 26 IULIE 2021
`

Părerea noastră

Folclor de Bihor
Mircea Chirila
Dacă, prin absurd, de mâine s-ar închide toate Ministerele și Agențiile din București, în mai puțin de doi ani PIB-ul României s-ar dubla. Pentru că, în mare măsură, munca birocraților se rezumă exclusiv la a-și păstra privilegiile. Iar dacă de mâine s-ar desființa toate Consiliile de Administrație la companiile de stat, jumătate dintre muzele de partid ar muri de foame și un sfert din activ ar ajunge să trăiască din alocațiile copiilor.
Cu tupeu
Florin Ciucaş
Nu-i prima oară când Bolojan vrea să rezolve probleme gingașe cu metode... inginerești. Ideea trecerii actorilor și instrumentiștilor pe contracte de muncă pe durată determinată, pentru „eficientizarea” actului cultural, reflectă un reflex al stilului managerial cu iz dictatorial care l-a făcut celebru - dar, fără îndoială, și eficient - pe fostul edil al Oradiei.
Zic şi eu
Adrian Cris
Sub conducerea lui Ilie Bolojan, căruia mai-marii partidului îi laudă performanţele obţinute ca primar al Oradiei şi, mai nou, ca preşedinte al Consiliului Judeţean Bihor, organizaţia PNL va fi cea mai numeroasă la Congresul partidului din 25 septembrie. În ciuda ofertelor şi promisiunilor pe care precis i le-au făcut, Bolojan s-a ferit să-şi declare sprijinul pentru unul dintre cei doi candidaţi la şefie, premierul Florin Cîţu şi actualul deţinător al funcţiei, Ludovic Orban.
Vorba lu' Lulu
Lucian Cremeneanu
Când am văzut ştirea cu elicopterul aterizat forţat în Bucureşti, am ştiut că va urma o avalanşă de glume pe subiect. Accesul rapid la informaţie, obligaţia de a avea o părere despre orice şi uşurinţa de exprimare individuală în spaţiul public au făcut ca elicopterul acela ghinionist să plonjeze direct într-o mare de glume şi miştouri. O să ziceţi că nu doar noi am fost, că şi Ambasada Suediei a comis-o. Staţi liniştiţi, şi acolo e tot un om la butoane, poate chiar românaş de-al nostru.
Newsletter
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
Spune ce crezi
Zborurile externe au fost reluate pe Aeroportul din Oradea. Ce părere aveţi despre destinaţiile operate de Ryanair (Milano, Bologna, Londra, Dusseldorf)?





De stiut

Colțul juridic
Mircea Ursuta
După 2 ani în care nu s-au organizat concursuri de admitere în magistratură, recent situaţia a fost deblocată şi se aşteaptă anunţurile oficiale pentru reluarea acestora. În concret, în urmă cu aproximativ 2 ani, Curtea Constituţională a declarat neconstituţionale prevederile legale care reglementau concursurile de intrare în magistratură, pe motiv că toate condiţiile de accedere erau prevăzute în regulamentele Consiliului Superior al Magistraturii, şi nu în lege.
Bihoreanul la medic
Mircea Dumitrescu
În regiunea ţării noastre, înţepăturile de insecte dau rareori fenomene grave de intoxicaţie; ar fi nevoie de 500-1000 de înţepături de albine pentru a produce moartea. În regiunile tropicale, în America de Nord şi de Sud, în Africa şi Asia Centrală se întâlnesc păianjeni veninoşi ("văduva neagră") şi scorpioni, care sunt foarte periculoşi atât pentru oameni, cât şi pentru animalele domestice.
27 Noiembrie 2012, 11:55

Luana Vila, cu dotările pe-afară

0 clipuri
0 audio
0 fisiere

Deşi în urmă cu câţiva ani s-a mutat în Bucureşti pentru a deveni vedetă TV, Luana Vila, fiica secretarului Consiliului Local, Ionel Vila, s-a întors în urmă cu câteva luni acasă, la Oradea.

N-o fi reuşit ea să se impună în lumea Capitalei decât cu câteva apariţii în tabloide, dar revenită în oraşul natal s-a alinat repede, afişându-se în cluburile de fiţe.

Pasionată de modă, într-o apariţie recentă la Club Bali, Luana Vila a ales, însă, o ţinută cam lejeră. Tânăra apare într-o fotografie alături de antrenorul de handbal Sebastian Tudor (foto stânga) într-o rochie cu decolteu foarte adânc, până spre glezne.

Deşi Bihorel e înclinat să creadă că mai degrabă a îmbrăcat rochia invers, cu spatele în faţă...

Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.

Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
29 Comentarii
:)
Invidiosi de ultima speta!!! Vorbiti din auzite, din barfe, din rautati! O cunosc pe Luana personal si este o persoana extraordinara, cu mult bun simt, cu o multime de calitati, dar.... prea smechera pentru orasul asta de libidinosi!!!!! Tot respectul Lua :)
Postat 21 Decembrie 2012, 21:53 de No name
.
Cata * o mancat asta la viata ei. La 19 ani avea * cat o galeata, acuma ... :) Tre sa fii rupt rau sa-ti bagi * in asta acuma.
Postat 20 Decembrie 2012, 23:42 de lulu
penaliiii
CENZURAT
Postat 02 Decembrie 2012, 21:49 de spectator
piesa
Pacat ca e tot timpul cu GAYY AIA. e piesa LUA
Postat 01 Decembrie 2012, 23:49 de bogdan
Întreb
Întreb si eu, na, ca nu cunosc pitzipoanele din comuna Oradea, așa o cheamă pe fatuca, Pulana?
Postat 29 Noiembrie 2012, 17:48 de Daidincur
ATENTIE!!!
ATENTIE!!! ESTE VIATA EI PRIVATA SI CU VIATA EI FACE CE VREA. ESTE RUSINOS SA SCRIETI COMENTARII URATE LA ADRESA EI SI VA ASCUNDETI SUB IDENTITATE NECUNOSCUTA. INSEAMNA CA NU AVETI CURAJUL RASPUNDERII SI SUNTETI NISTE LASI. DACA AVETI CEVA SA-I SPUNETI DE CE NU O FACETI IN FATA EI. PROBABIL SUNTETI NISTE PERSOANE COMPLEXATE DE ASPECTUL VOSTRU SI DE POZITIA VOASTRA SOCIALA. EU VA RECOMAND SA VA CAUTATI CEVA DE LUCRU, SA MERGETI SA MUNCITI IAR DACA NU REUSITI SA SCAPATI DE COMPLEXITATE VA RECOMAND SA LUATI DE 3X PE ZI DUPA FIECARE MASA CATE 3 PASTILE DE RUDOTEL. POATE ASA O SA REUSITI SA SCAPATI DE ACESTE OCUPATII.
Postat 29 Noiembrie 2012, 11:50 de DRAGOS MIHAIL
Cretinii orasului
Un oras de cretini nu altceva, daca unu se kaka in nufarul , se aude in rogerius ca a facut kaka pe el, barfe cat china parca din astea traiti in loc sa va vedeti fiecare de ograda voastra si sa facetzi ceva constructiv, daca nunu i-o trage bine la una si ii dai liber dupa aia, aia baga zvon ca nu i-a tras-o cum trebuie, asta e orasul Oradea cu cluburi cu tot, cluburi pline de tarfe ,fitze pe banii lui tata, penibil !!!
Postat 28 Noiembrie 2012, 21:33 de Vlad Tzepes
Bunutza
Fraierilor,e acri strugurii,v ati dori bucurii la ea,un prieten zice ca se misca bine
Postat 28 Noiembrie 2012, 19:55 de Joe
e cu chereches
pfuuuuuu va zic din surse sigure ca e febletea lui CHERECHES, PRIMARUL-MAFIOT din Baia Mare sa vedeti faza mi-o spus cineva care stia sigur. fostul ei prieten de la satu mare avea Bentley si ea s-a despartit de el si ala o tot suna si Chereches o iubeste pe asta si l-a amenintat pe ala si i-a dat foc la Bentley Si la stiri a aratat numai ala la cat e de mafiot s-a musamalizat dar cert e ca fostul iubit nu mai are Bentley
Postat 28 Noiembrie 2012, 13:11 de M
CE PENALAAAA
CENZURAT
Postat 28 Noiembrie 2012, 12:07 de alina
GAY
Eu eram intr-o zi cu prietenii mei si am vazut-o la o cafenea in centru era numai ea si o gasca de gay cu care radea non stop.e foarte simpatica Luana:*:*:*:*:*:*:*
Postat 28 Noiembrie 2012, 12:04 de marius
&&&
NU INTELEG CUM ASA O FATA FRUMOASA POATE SA IASA NUMAI CU GAYUL ALA DE PELE!!!!!!!!!!
Postat 28 Noiembrie 2012, 11:40 de COSMIN
&&&
Bahhhh daca nici asta nu are relatii si cunostiinte atunci care fata din oras are?si in ce cercuri se invarte si in Bucuresti. Am auzit cu cine vorbeste si de multe ori am vazut-o doar ca sta la locul ei si chiar fata este inteligenta
Postat 28 Noiembrie 2012, 11:34 de b
tare
Luana e o scumpa e si tare si tot ce vrei finuta si bine educata.si sa lasam rautatile FETELOR este o prezenta eleganta si extravaganta
Postat 28 Noiembrie 2012, 11:31 de A
Pop
O vulgara libidinoasa si increzuta care are bani de la tata ca in rest e o \"paduchioasa coafata\" cu care nu poti discuta nimic ca nu o duce capul. Saraca.....Panarama baietilor
Postat 28 Noiembrie 2012, 11:08 de Adrian
Pop
Saraca Mie imi e chiar mila de ea niciodata nu o vezi iesind cu fete,sa aiba o prietena,doua trei cu care sa iasa si ea . E mereu cu George,Pele & Company.... Dar ceea ce a facut in acea seara in Club Bali cand a purtat aceasta "creatie deosebita " pe ea a fost de toata jena. Parca era platita sa faca SHOW in Club dansa ca si ultima ordinara ,o vulgara libidinoasa si increzuta care dupa ce si-a incercat norocul la Bucuresti a venit cu coada intre picioare la Oradea. PEnibilaaaaaaaaaa
Postat 28 Noiembrie 2012, 11:04 de Simona
mick
este fetita " adoptiva" a lui PELE?
Postat 28 Noiembrie 2012, 09:00 de mick
din ce?
Din ce are tat'su bani de Audi nou pt. o stoarfa? Ca doar a mai facut praf un Opel. Fara silicoane, fara buzoace, fata secretaru primariei si fara fraierii care i-au cumparat si inca ai mai cumpara posete si haine, ar arata ca un cearceaf bine zmotocit dimineata. Nu are forme decit la norma. Cu bani si cu operatii si dintr-un porc poti sa faci o lebada. Bine, asta nu inseamna ca ea arata ca o lebada. Operatiile ei nu au reusit. Intrebarea este....dupa cati au trecut prin patul ei, cine o mai ia de nevasta?
Postat 28 Noiembrie 2012, 08:37 de TT
Întrebare deci...
Who the * is Pulana?
Postat 28 Noiembrie 2012, 08:09 de Intrebator
dar din dar :D
se vede ce buze formate pe lupa are :P
Postat 28 Noiembrie 2012, 07:42 de Dardanel
tunata
are ce arata ca ii tunata nu de alta, e o fata comuna ca fizic in rest.......are noroc cu tataca altfel ar fi la produs ca multe altele din oradea noastra mare:)).
Postat 27 Noiembrie 2012, 18:30 de cucu
invidiosilor
sunteti invidiosi ca are dotari, frustratilor :) e drept ca s-a ingrasat putin, dar tot arata mai bine ca multe din prietenele voastre. care-i problema, daca are ce arata, de ce sa nu arate ?
Postat 27 Noiembrie 2012, 18:26 de xfiles
asta-i in calduri...permanent
Mai obscena poza decat asta de aici ar fi fost daca "vedeta" din secretariatul primariei aparea cu Horia Vuscan alaturi in club. Aveam atunci "politicianul" viitorului impreuna cu pitipoanca de consum subventionata pentru asistatii sociali.
Postat 27 Noiembrie 2012, 17:41 de m. dacin
can can de ca..ca..can
o parvenita..din averea faurita cu sarguinta de taticu pe spinarea contribuabililor, din pacate.. publicittate la pitipoance sau ce?
Postat 27 Noiembrie 2012, 16:25 de don juan
???
Vad ca se cenzureaza comentariile. Atunci, inca odata ,fara cuvinte obscene: Ce fatza de prostituata are.....
Postat 27 Noiembrie 2012, 13:48 de Nu
nu se [poate !!
saraci barbati ce tortura cu una ca asta in pat :))) sex pe intuneric :))) toata viata ! daca nici machiata nu arata bine fara e un cosmar :)))
Postat 27 Noiembrie 2012, 13:05 de are de tate exceptie
nu se [poate !!
fara succes la tipul cu care pozeza, pacat !... si decoltata si fara EFECT, nu se poate ! ORICUM pe un barbat il atrage FATA femeii :))) in rest GALEATA .ARE di tate exceptie moaca faina, nu se poate !
Postat 27 Noiembrie 2012, 13:03 de are de tate exceptie
Daaa
CENZURAT
Postat 27 Noiembrie 2012, 12:32 de Nu
dublu dribling
Silicoanele alea seamana leit cu tacsu secretarul Vila Ionel. Se vede ca e facuta in eprubeta din primarie si destinata relatiilor cu publicul larg si foarte larg.
Postat 27 Noiembrie 2012, 12:22 de pele
count display

CURS VALUTAR

  • 1 USD = 4.1823 RON
  • 1 EUR = 4.9219 RON
  • 1 HUF = 0.0137 RON