URMĂREȘTE-NE PE
DUMINICĂ, 07 IUNIE 2026
`

Părerea noastră

Folclor de Bihor
Mircea Chirila
Intrarea Primăriei în posesia spațiului al cărei proprietar este, pentru reabilitarea Colegiului Eminescu, a înregistrat o nedorită premieră: operațiunea de comando în fruntea căreia s-a plasat un funcționar, (ne)Norocel Popescu, care a intrat în ziduri ca un adevărat Terminator.
Zic şi eu
Adrian Cris
Două știri de săptămâna trecută înseamnă câteva zeci de milioane de euro în plus pentru bihoreni. Bineînțeles, nu băgați în traiste. Primăria Oradea a primit încă 151,6 milioane de lei din Programul Regional 2021-2027, pe care îi va folosi, între altele, pentru o nouă școală în Nufărul, înnoirea cartierului, reabilitarea unei grădinițe în Rogerius ori a Colegiului Mihai Viteazul. 
Newsletter
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
Spune ce crezi
Ce părere aveți despre decizia lui Nicușor Dan de a-l desemna premier pe Eugen Tomac?





De stiut

Colțul juridic
Mircea Ursuta
Săptămâna trecută a fost adoptată o moțiune de cenzură împotriva Guvernului Bolojan, cu consecința demiterii acestui guvern. În acest context, cred că este important să se înțeleagă ce mecanisme constituționale există pentru soluționarea crizei politice generate de adoptarea acestei moțiuni de cenzură.
Bihoreanul la medic
Mircea Dumitrescu
Exercițiile fizice fac parte din tratamentul diabetului zaharat de tip 2. Activitatea fizică nu înseamnă neapărat sport sau exerciții fizice susținute. Efectele benefice ale activității fizice regulate sunt recunoscute ca efecte sigure asupra sănătății precum și a moralului. Activitatea fizică diminuează insulino-rezistența, determinând o scădere a glicemiei. Pe termen lung reprezintă un real ajutor pentru menținerea greutății sau a pierderii de greutate în cazul obezității, ceea ce se reflectă în diminuarea riscului de complicații cardiovasculare și de hipertensiune arterială, menținerea în formă a articulațiilor și a musculaturii și nu în ultimul rând ameliorarea calității somnului.
21 Iunie 2011, 12:43

Tăticul porno, condamnat la 5 ani de închisoare

0 clipuri
0 audio
0 fisiere

Tribunalul Bihor s-a pronunţat, marţi, în procesul orădeanului Andrasi Zsolt, judecat pentru pornografie infantilă după ce şi-a fotografiat şi filmat fiicele vitrege, în vârstă de 6 respectiv 9 ani, în ipostaze pornografice, instantaneele urmând să fie vândute pe internet.

Judecătorii au decis condamnarea bărbatului la 5 ani de închisoare cu executare prin privare de libertate, pentru pornografie infantilă şi pornografie infantilă prin sisteme informatice. "Facem precizarea că judecarea cauzei a avut loc potrivit procedurii simplificate în cazul recunoaşterii vinovăţiei, condiţie în care potrivit dispoziţiilor legale, limitele de pedeapsă, care în cazul acestor infracţiuni sunt între 2 şi 10 ani, se reduc cu o treime", a declarat, marţi, pentru BIHOREANUL, Cornelia Precup, grefier în cadrul Biroului de presă al Curţii de Apel Oradea.

Andrasi Zsolt, 35 ani, a fost trimis în judecată în luna aprilie de Serviciul Teritorial Oradea a Direcţiei de Investigare a Infracţiunilor de Criminalitate Organizată şi Terorism.
Potrivit comunicatului emis, pe 26 aprilie de Biroul de Presă al DIICOT, orădeanul Andrasi Zsolt a confecţionat şi a deţinut mai multe materiale fotografice cu reprezentări ale fiicelor sale minore, în vârstă de 6 respectiv 9 ani, având caracter pornografic.

"În cursul anului 2010, bărbatul a copiat şi a deţinut la locuinţa sa din Oradea, 75 de înregistrări video cu reprezentări pornografice cu minori, stocate pe două DVD - uri, în vederea postării materialelor pe internet", se specifica în comunicatul DIICOT.

Citeşte întreaga poveste în articolul: Tăticul porno

Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.

Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
0 Comentarii
count display

CURS VALUTAR

  • 1 USD = 4.5223 RON
  • 1 EUR = 5.2581 RON
  • 1 HUF = 0.0148 RON