URMĂREȘTE-NE PE
DUMINICĂ, 07 IUNIE 2026
`

Părerea noastră

Folclor de Bihor
Mircea Chirila
Intrarea Primăriei în posesia spațiului al cărei proprietar este, pentru reabilitarea Colegiului Eminescu, a înregistrat o nedorită premieră: operațiunea de comando în fruntea căreia s-a plasat un funcționar, (ne)Norocel Popescu, care a intrat în ziduri ca un adevărat Terminator.
Zic şi eu
Adrian Cris
Două știri de săptămâna trecută înseamnă câteva zeci de milioane de euro în plus pentru bihoreni. Bineînțeles, nu băgați în traiste. Primăria Oradea a primit încă 151,6 milioane de lei din Programul Regional 2021-2027, pe care îi va folosi, între altele, pentru o nouă școală în Nufărul, înnoirea cartierului, reabilitarea unei grădinițe în Rogerius ori a Colegiului Mihai Viteazul. 
Newsletter
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
Spune ce crezi
Ce părere aveți despre decizia lui Nicușor Dan de a-l desemna premier pe Eugen Tomac?





De stiut

Colțul juridic
Mircea Ursuta
Săptămâna trecută a fost adoptată o moțiune de cenzură împotriva Guvernului Bolojan, cu consecința demiterii acestui guvern. În acest context, cred că este important să se înțeleagă ce mecanisme constituționale există pentru soluționarea crizei politice generate de adoptarea acestei moțiuni de cenzură.
Bihoreanul la medic
Mircea Dumitrescu
Exercițiile fizice fac parte din tratamentul diabetului zaharat de tip 2. Activitatea fizică nu înseamnă neapărat sport sau exerciții fizice susținute. Efectele benefice ale activității fizice regulate sunt recunoscute ca efecte sigure asupra sănătății precum și a moralului. Activitatea fizică diminuează insulino-rezistența, determinând o scădere a glicemiei. Pe termen lung reprezintă un real ajutor pentru menținerea greutății sau a pierderii de greutate în cazul obezității, ceea ce se reflectă în diminuarea riscului de complicații cardiovasculare și de hipertensiune arterială, menținerea în formă a articulațiilor și a musculaturii și nu în ultimul rând ameliorarea calității somnului.
17 Februarie 2012, 15:11

Mărkuş şi Florean, convocaţi din nou la lotul naţional

0 clipuri
0 audio
0 fisiere

Întorşi pentru câteva zile în Oradea, după ce s-au aflat în pregătiri cu Dinamo Bucureşti, jucătorii formaţiei FC Bihor, Adrian Mărkuş şi Andrei Florean, se reîntorc în vneri seara în Capitală.

Cei doi tineri şi talentaţi fotbalişti ai echipei orădene, care au intrat în vederea mai multor formaţii din campionatul intern, dar şi din străinătate, au fost selecţionaţi de antrenorul reprezentativei de tineret a României, Emil Săndoi, pentru acţiunea lotului naţional, programată în Dubai.

Punctul central al acţiunii din Asia îl constituie jocul amical programat luni în compania selecţionatei similare a Egiptului.

Florean şi Mărkuş se vor prezenta în vineri seară la Centrul de Fotbal de la Mogoşoaia, locul de reunire al tineretului.

Într-o altă ordine de idei, aflată în cantonament în Ungaria, echipa orădeană FC Bihor va susţine sâmbătă, de la ora 11, un nou joc amical. De această dată, "roş-albaştrii" vor servi replica formaţiei locale, DVSC Debrecen.

Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.

Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
0 Comentarii
count display

CURS VALUTAR

  • 1 USD = 4.5223 RON
  • 1 EUR = 5.2581 RON
  • 1 HUF = 0.0148 RON