URMĂREȘTE-NE PE
JOI, 13 AUGUST 2020
`

Părerea noastră

Folclor de Bihor
Mircea Chirila
Am tot ezitat să vorbesc despre proiectul cu ţepi de deasupra parcării din Centru pentru că, sincer, la fel ca şi colegul meu Lulu Cremeneanu, nu prea pricep proiectul. Nu că nu ştiu citi nişte planşe, dar nu mă dumiresc nicicum cum va să funcţioneze instalaţia aceea. Din start văd o hibă uriaşă din punct de vedere al punerii în operă...
Cu tupeu
Florin Ciucaş
I-am zis-o, încă din faza în care încă oscila (sau nu voia să confirme ce plănuiește), că e condamnat să candideze la Consiliul Județean. Bolojan era condamnat să preia Județul fiindcă doar el poate să repare, într-un timp record și cu barda, ceea ce au stricat acolo o serie de nepricepuți, corupți și ticăloși, dintre care nu cei din urmă sunt chiar înaintașii săi liberali (liberali după carnetul de partid, căci nu aveau decât anvergura unor popi de țară).
Zic şi eu
Adrian Cris
Am ajuns de unde am plecat, dar cu un preţ mare: resurse materiale şi umane irosite, doar pentru că nu vrem să purtăm o mască, să nu ne îmbulzim unii în alţii şi să ne spălăm pe mâini.
Vorba lu' Lulu
Lucian Cremeneanu
Cu cariera politică limitată de la centru, Ilie Bolojan pare să-şi fi atins poziţia maximă în partid. Popularitatea sa la nivel naţional ca primar harnic acţionează parcă împotriva sa în PNL. Sondajele spun că nu ar fi avut probleme să câştige un nou mandat la primărie şi să tragă după el o majoritate confortabilă în Consiliul Local, dar nu cred că-şi doreşte să ajungă cel mai longeviv primar din România...
Newsletter
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
Spune ce crezi
Ce părere aveți despre candidatura surpriză a lui Ilie Bolojan la președinția Consiliului Județean Bihor?




De stiut

Avocatul Bihoreanului
Mircea Ursuta
Aşa cum arătam săptămâna trecută, Legea nr. 136/2020, cunoscută popular ca legea carantinei şi izolării la domiciliu, adoptată în urma unei decizii din 25 iunie 2020 a Curţii Constituţionale, prevede că izolarea unei persoane fără acordul acesteia se poate dispune doar pentru 48 de ore, într-o unitate sanitară sau, după caz, într-o locaţie alternativă ataşată unităţii sanitare, atunci când medicul constată riscul de transmitere a unei boli infectocontagioase cu risc iminent de transmitere comunitară.
Bihoreanul la medic
Mircea Dumitrescu
Consumul de apă poate avea o influenţă nefavorabilă asupra organismului atunci când apa conţine agenţii patogeni ai bolilor infecţioase, când are o compoziţie deosebită de cea a apei potabile şi când apa are gust sau miros ce o fac improprie consumului. Aceste modificări ale normelor de potabilitate pot fi determinate cel mai des de caracteristicile solului străbătut de către ape şi impurificării cu ape uzate fecaloid-menajere sau industriale.
13 Iunie 2013, 17:27

Dramă în familia arhitectului Mircea Lungu. Fiul său a decedat de infarct, la 32 de ani!

0 clipuri
0 audio
0 fisiere

Dramă în familia cunoscutului arhitect Mircea Lungu. Mihai Lungu, fiul fostului arhitect şef al oraşului, a decedat, joi, în urma unui infarct.

Arhitect de meserie şi dedicat activităţii pe care o desfăşura alături de tatăl său, tânărul avea 32 de ani şi avea o fetiţă în vârstă de un an şi jumătate, împreună cu prezentatoarea TV Andrea Crişan (foto).

andrea si mihai lungu.jpgVestea s-a răspândit pe reţelele de socializare şi a fost confirmată de apropiaţi. Tânărul a dispărut fulgerător, nu era bolnav şi mai mult, era o fire sportivă.

"Nu e normal ca părinţii să-şi îngroape copiii şi alţi copii să nu-şi mai amintească cum era tata", a scris o apropiată a familiei pe Facebook.

Tatăl lui Mihai se afla la momentul producerii dramei în străinătate, cu treburi. Mircea Lungu este unul dintre cei mai cunoscuţi arhitecţi, îndeplinind la începutul anilor ‘90 şi funcţia de arhitect şef al Oradiei.

BIHOREANUL transmite condoleanţe familiei îndurerate.

Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.

Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
25 Comentarii
Groaznic !!!!
Tot stau si ma gandesc, de unde si pana unde atata rautate ??? Nu stiu cum poate sa aiba cineva nesimtirea, sa dea cu piatra in semenul sau. Nu este om sa nu greseasca sau sa fie perfect, care se crede ca este perfect, sufera groaznic de o mandrie, care il face sa urle de rautate si de complexat ce este, fata de cei care au plecat dintre noi. D-zeu sa-l odihneasca in pace, pe MIhai !!! Lasati-l in pace oamenii, el este mort, dar mai viu decat voi; Voi sunteti vii, dar morti de-a binelea in sufletul vostru.
Postat 27 Iunie 2013, 11:52 de Cata rautate ???
crapa r ati
un drogat mai putin in Oradea... ZERO barat
Postat 26 Iunie 2013, 16:00 de hai sictir
BIHORUL este cel mai mizerabil din punct de vedere moral dar si legal,
BIHORUL este cel mai mizerabil din punct de vedere moral dar si legal, REGIONALIZAREA va face ORDINE insclusiv in JUSTITIE, ne am saturat de atata MIZERIE SOCIALA< ppppuuuutttteeeeee de drogati si ironie nici ei nu se mai simt pe ei @@!!!!
Postat 22 Iunie 2013, 09:11 de cuib de infractori
Daaa sigur.
Da, asta e ceva normal in tara asta de 2 bani..Daca tatiku era arhitect sef, normal ca si baiatu i-a mostenit harul si este un arhitect super-hiper-mega-extra talentat.
Postat 19 Iunie 2013, 22:33 de Nunt
ORDINARILOR
Plina-i tara asta de pseudo-intelectuali cu diplome si liciente. Suntem condusi de o gloata cu diplome si liciente, toti sunt intelectuali cu scoli cumparate. De asta suntem unde suntem, din cauza pseudo-culturii voastre. XXX pe voi. Mihai era un om de milioane, un perfectionist pe orice plan si deci si un arhitect imaculat, drept dovada stau in picioare cladiri de mare clasa in toata zona de vest a tarii. Dati cu pietre in omul mort si fara sa va fi facut ceva si va ascundeti in spatele unor pseudonime de frica celor vii... Ordinarilor cu 4 clase si cu diplome de doctori!
Postat 19 Iunie 2013, 19:15 de Botiu
NU V ATI SATURAT DE SARLATANI si FURT INTELECTUAL ?!!!
mai fratilor ce se intmpla CONCRET IN ORADEA, fiecare isi fce de cap ? SA VINA REGIONALIZAREA ca m am saturat de atata INFECTIE si puroi , mai voi ce faceti , va bateti joc de noi, NU MAI VREAU IN ORADEA JUSTITIE, vrem la BUCURESTI toate cazurile, NU V ATI SATURAT DE SARLATANI si FURT INTELECTUAL ?!!! CUM PROFESA asta ?
Postat 18 Iunie 2013, 17:13 de NU V ATI SATURAT DE
vai de noi ce de PROFESIONISTI avem din tata in fiu !!
cum nu era ARHITECT ca a avut CLIENTI IN ORADEA ?? cum e posibil asa ceva , nu era licentiat si PROFESA , tu vorbesti serios ? ERA un RENUMIT spun multi cum l au platit la NEGRU ca pe muti care fac INFRACT in neamul lor :))) ca nu vor INCHISOAREA, avem N cazuri de sinucideri care daeau TEPE altora :))) vai de noi ce de PROFESIONISTI avem din tata in fiu !! NU DISCUTAM de REPUTATIA cuiva ca nici macar nu ERA LICENTIAT !!
Postat 18 Iunie 2013, 17:11 de vai de noi !!!
sincere condoleante
SINCERE CONDOLEANTE SI ODIHNEASCASE IN PACE .un om cu bun simt un om educat ,cu caracter de o inteligenta mare d zeu sa te ierte MIHAI team cunoscut an urma unui contract sa ne faci casa ,acum tu ai plecat la casa ta ......
Postat 17 Iunie 2013, 18:57 de stavarache nelu
PACAT DE EL
CENZURAT
Postat 15 Iunie 2013, 23:45 de noi
Chiar asa ????
Informati-va corect, care era problema ca Mihai era s-au nu arhitect ? Era un profesionist foarte bun, poate tu ai diploma, dar nu cunosti meserie cum stia el. Lasa-l sa se odihneasca in pace, nu mai fi ranchiunos si dupa moartea lui.
Postat 15 Iunie 2013, 23:42 de Care e problema?
informati-va corect
lungu asta micu nu era arhitect de meserie de vreme ce era abia anul trei la facultate,oricum voi astia de la bihoreanul sunteti renumiti ptr falsurile si dezinformarile cu care ne intretineti,hai mars
Postat 15 Iunie 2013, 22:26 de informati-ne corect
ADN ul
a mai avut un frate care a murit, vedeti ce inseamna ADN ul ?!!! SINCERE CONDOLEANTE familiei ! Trebuie sa i multumim lui D-zeu ca ni l a oferit ca DAR sa ne bucure si sa ne faca fericiti, nu vrem sa l plangem , sa l purtam in inimile noastre VIU , e un IDEAL ca copil , tata.
Postat 15 Iunie 2013, 10:08 de ADN ul
condoleante familiei
-sincere condoleante familiei greu incercate -a fost un baiat extraordinar ,respectUos,un vecin bun si curat la suflet DUMNEZEU SA-I DEA ODIHNA VESNICA
Postat 15 Iunie 2013, 07:53 de hotoopan corina
De ce oamenii buni ne parasesc mai repede?!?!
Dumnezeu sa-l ierte! Sincere condoleante familiilor indoliate. Nici acum nu-mi vine sa cred. :((
Postat 14 Iunie 2013, 22:20 de Catalin
Dumnezeu sa te ierte prieten drag.
Dumnezeu sa il ierte, sa aline suferinta din sufletele familiei indoliate si sa o apere si pazeasca pe micuta Sofia. Sincere condoleante. Mihai, ne vei lipsi tuturor.
Postat 14 Iunie 2013, 17:57 de calin
RIP
Am crezut ca e o gluma proasta pe FB. RIP Mihi..tine un loc si pentru mine acolo sus...
Postat 14 Iunie 2013, 13:47 de Peti
Sincere condoleante
Imi pare rau entru nefericita intamplare, Dumnezeu sa- l odihneasca iar familiei lui Dumnezeu sa le ajute sa treaca peste acesata grea incercare. Nu e usor, ne e simplu, Doamne fii cu ei!!!!
Postat 14 Iunie 2013, 11:53 de Cristi
Condoleante
Mihai o sa ramana pentru totdeuna viu si frumos in sufletul nostru,al celor care l-am cunoscut si l-am iubit.Dumnezeu sa-l odihneasca!
Postat 14 Iunie 2013, 11:11 de Delia Szabo
Sincere condoleante
Cele mai Sincere si Profunde Condoleante familiei Lungu Mircea Calin(Bebe), d-nei Rodica Negrea,Cristi F, celei care ia fost o partenera de viata, dedicata relatiei lor, care l-a Iubit, Andrea Crisan, cat si adorabilei lui fetite Sofia. Cuvintele mele sunt prea sarace, slabe si fara putere in asemenea momente, mi-a fost coleg de birou mult timp. Mihai, a fost un Om Special, un OM cu suflet mare. In aceste momente nu pot decat sa ma rog pentru toti cei care trec prin aceasta incercare, ca bunul Dumnezeu sa -i intareasca si sa le dea puteri noi sa mearga mai departe. Bunul Dumnezeu sa te odihneasca in pace Mihai !!! D.M.
Postat 14 Iunie 2013, 10:39 de Dorina
RIP
RIP Mihi :(((((((((
Postat 14 Iunie 2013, 05:44 de rzn
.
condoleante familiei,nu este durere mai mare pt familie decIt sa auda fetita intrebind unde-i TATI,comentariile sint de prisos
Postat 14 Iunie 2013, 00:01 de luky
pentru dant
e simplu baiete, dar nu o sa intelegi decat atunci cand o sa-ti moara cineva foarte drag.
Postat 13 Iunie 2013, 21:41 de bu
???
Dece mai puneti posibilitatea de comentarii, daca le stergeti pe acelea care nu va convin ??
Postat 13 Iunie 2013, 21:30 de dANT
condoleante familiei !
Postat 13 Iunie 2013, 17:40 de anca
io
Condoleante familiei indurerate!
Postat 13 Iunie 2013, 17:38 de io
count display

CURS VALUTAR

  • 1 USD = 4.1087 RON
  • 1 EUR = 4.8357 RON
  • 1 HUF = 0.014 RON