Campionatele de seniori organizate de Asociaţia Judeţeană de Fotbal Bihor au continuat cu jocurile etapei a 9-a în Liga a IV-a, respectiv cu cele ale rundei a 10-a în Liga a V-a. În eşalonul superior al judeţului, Liga a IV-a, s-au marcat din nou multe goluri, atât în Seria 1 Nord, cât şi în Seria 2 Sud.
Cea mai prolifică echipă s-a dovedit a fi CS Viitorul Borş, formaţie care a înscris de nouă ori în disputa cu Luceafărul Oradea, în timp ce FC Universitatea Oradea şi-a trecut în cont şapte goluri, în partida cu cei de la FC Bihor II, la fel de multe câte a marcat şi Victoria Avram Iancu în meciul de pe teren propriu, cu Izvorul Cociuba Mare.
Victorii clare au obţinut însă şi cei de la CS Oşorhei, în deplasare, şi CS Diosig, pe teren propriu.
Un aspect inedit s-a produs însă la Diosig, în meciul dintre echipa locală CS Diosig şi satelitul celor de la Lotus Băile Felix. Jocul a fost înterupt în minutul 19 deoarece echipa oaspete a înscris în raportul de joc doar 8 jucatori, iar în minutul mai sus menţionat doi jucători ai CS Lotus Baile Felix s-au accidentat şi nu au mai putut continua jocul.
O situație smilară s-a înregistrat la partida CS Minerul Şuncuiuş - CS Inter Aştileu (2-1), joc înterupt în minutul 62, după ce echipa oaspete a ramas în doar 6 jucători.
Iată însă rezultatele şi marcatorii etapei a 9-a a Ligii a IV-a la fotbal:
Seria 1 Nord
CS Vadu Crișului - CS Foresta Tileagd 1-3
R. Hasas 59 / G. Moga 8 , S. Ban 26 , C. Fitero 81
CS Viitorul Borş - ACS Luceafărul Oradea 9-1
C. Jurcut 18 ,38 , A. Waritz 22 , F. Has 45 , M. Maruntelu 49 , S.Zadori 65, 69 , A. Cotolan 79 , I. Pantea 82 / R. Marusca 31
ACS Szekelyhidi Sasok - Vulturii din Săcueni - CS Crişul Aleşd 1-0
E. Finta 81
ACS Slovan Valea Cerului - Asociația CS Oşorhei 0-5
D.Sfarlea 13 , R. Giura 32 ,53 , A. Ferik 38 , D. Gutu 50
CS Diosig Bihardioszeg - CS Lotus Băile Felix 5-0
T. Cheregi 4 , R. Crisan 5, 16 , T. Szucs 11 , D. Moisi 13
Joc înterupt in min 19 deoarece echipa oaspete a ramas în doar şase jucători.
Clasament:
1 |
CS Diosig Bihardioszeg |
8 |
7 |
1 |
0 |
31 |
3 |
22p |
2 |
CS Viitorul Borş |
9 |
4 |
5 |
0 |
43 |
13 |
17p |
3 |
ACS Szekelyhidi Sasok - Vulturii din Săcueni |
8 |
5 |
2 |
1 |
32 |
5 |
17p |
4 |
Asociația CS Oşorhei |
8 |
5 |
2 |
1 |
20 |
6 |
17p |
5 |
CS Foresta Tileagd |
8 |
5 |
1 |
2 |
27 |
11 |
16p |
6 |
CS Crişul Aleşd |
9 |
4 |
1 |
4 |
21 |
10 |
13p |
7 |
CS Unirea Valea lui Mihai |
8 |
3 |
1 |
4 |
24 |
19 |
10p |
8 |
CS Vadu Crișului |
8 |
2 |
1 |
5 |
9 |
22 |
7p |
9 |
CS Lotus Băile Felix |
8 |
2 |
0 |
6 |
10 |
34 |
6p |
10 |
ACS Slovan Valea Cerului |
8 |
0 |
0 |
8 |
2 |
56 |
0p |
11 |
ACS Luceafărul Oradea |
8 |
1 |
0 |
7 |
9 |
49 |
-47p |
Seria 2 Sud
ACS Victoria Avram Iancu - Asociația Izvorul Cociuba Mare 7-3
I.Apetroaiei 9, 14, 18, G. Gurguta 50 (11m), F. Bunzgau 61, A. Lobont 63, 87 / A. Sut 27 , 58 , M. Vesa 84
CS Bihorul Beiuş - Olimpia Municipal Salonta 0-1
R.Iabloncic 90+2
FC Universitatea Oradea - FC Bihor Oradea 7-2
A.Balog 8, 87, A. Ilies 36, 67, A. Ungur 42, 82 D. Jurca 45 / A.Hosu 38, A. Stiubea 77
Club Atletic Oradea - CSC Crişul Sântandrei 2-4
Farcas Noah 21, S. Ciocan 29 / M.Balog 15, 65 , C-tin. Prundaru 50, M. Mihut 88
ACS Viitorul Dobreşti - AFC Unirea Roşia 0-0
Clasament:
1 |
CS Bihorul Beiuş |
9 |
7 |
1 |
1 |
31 |
9 |
22p |
2 |
CSC Crişul Sântandrei |
9 |
7 |
1 |
1 |
28 |
6 |
22p |
3 |
CS Olimpia Municipal Salonta |
9 |
7 |
0 |
2 |
21 |
6 |
21p |
4 |
FC Universitatea Oradea |
9 |
6 |
0 |
3 |
27 |
15 |
18p |
5 |
FC Bihor Oradea |
9 |
4 |
3 |
2 |
20 |
18 |
15p |
6 |
Club Atletic Oradea |
9 |
4 |
1 |
4 |
36 |
15 |
13p |
7 |
ACS Victoria Avram Iancu |
9 |
3 |
0 |
6 |
20 |
32 |
9p |
8 |
ACS Viitorul Dobresti |
9 |
1 |
2 |
6 |
7 |
29 |
5p |
9 |
Asociația Izvorul Cociuba Mare |
9 |
1 |
0 |
8 |
6 |
48 |
3p |
10 |
AFC Unirea Roşia |
9 |
0 |
2 |
7 |
10 |
28 |
2p |
Iată şi rezultatele şi marcatorii etapei a 10-a din Liga a V-a:
Seria 1 Nord
CS Minerul Şuncuiuş - CS Inter Aştileu (2-1)
Joc înterupt în minutul 62, după ce echipa oaspete a ramas în doar şase jucători
AS Locadin Ţeţchea - CSC Viitorul Bratca 2-4
C. Gheorghe 17 , C. Butuc 58 / I. Bot 34 , 50 , G. Criste 38 , M. Edves 81
CS Voinţa Cheresig - ACS Progresul Sîniob 2-2
F. Costa 30 (autogl) , B.Bamfi 38 , F. Restea 45+1 / L. Nic 90
Seria 2 Sud
ACS Viitorul Gepiu - AS Zorile Buntesti 2-4
I.Lele 12 , A. Avram 77 / R. Buz 18, I. Ciuciu 55, D. Degau 60 , D. Toma 89
ACS Vida Pomezeu - CSO Ştei 1-3
R. Sime 8 / A. Prata 45 , A. Clepcea 49 , A.Istvan 90
ACS Voința Ciumeghiu - AFC Crișana Oradea 2-0
S. Rad 65 , I. Boldor 75
ACS Biharea Marmogranit Vașcău - AS Olcea 2-0
G. Cocoş 34, A. Sabau 50
ACS Viitorul Batăr - CSC Nojorid Livada 1-2
O. Chiş 86 / R. Tarlea 17, M. Chifor 3
Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.