URMĂREȘTE-NE PE
JOI, 26 NOIEMBRIE 2020
`

Părerea noastră

Folclor de Bihor
Mircea Chirila
În primul rând, cred că ar trebui să definim ce însemnă drum de centură. O centură în adevăratul sens al cuvântului ar trebui să fie suficient de îndepărtată de oraş, încât, atunci când o străbaţi, abia să întrezăreşti localitatea pe care o ocoleşti. Practic, nici Oradea nu mai are centură, şoseaua e deja un inel interior al oraşului. Dar aşa cum e, centură sau nu, ne foloseşte de minune şi fără ea am fi fost cu nervii la pământ!
Cu tupeu
Florin Ciucaş
Cum ar putea, oare, o clasă politică, clădită ea însăși pe impostură și mediocritate, să instituie norme și criterii de selecție pe care chiar ea le-ar pica, cu brio? Răspunsul este, totuși, la îndemână: prin simpla transparentizare, pe care o cerem cu toții, și noi, cei din mass-media, și generațiile mai tinere, și Uniunea Europeană, în care ne-am zorit să intrăm, atrași de avantaje, nu de rigori.
Zic şi eu
Adrian Cris
Ce-a făcut şeful CJ Bihor săptămâna trecută, când a prezentat cele 12 criterii pentru alocarea banilor către primăriile din judeţ, este începutul celei mai importante reforme administrative din ultimii 30 de ani. Poate singura pe bune, nu formală, pentru că ţinteşte la rădăcina relelor din administraţia noastră. Dacă va fi adoptat - şi va fi - setul de reguli va scoate Bihorul, pur şi simplu, din feudalismul politic în care băltesc, de fapt, toate judeţele, oraşele şi comunele României.
Vorba lu' Lulu
Lucian Cremeneanu
Perioada asta de mare încercare psihică scoate din oameni nu atât lucrurile bune, cât, mai ales, pe cele rele, în fruntea lor aflându-se perechea cea mai groaznică din bagajul uman - răutatea şi prostia. Autopropulsate de propriile lipsuri, acestea colindă mână în mână în spaţiul public, înjurând şi blestemând tot ceea ce nu este după chipul şi asemănarea lor.
Newsletter
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
Spune ce crezi
Ce părere aveți despre modul în care își face campania electorală Viorel Cataramă, candidatul Pro România Bihor pentru Senat?





De stiut

Avocatul Bihoreanului
Mircea Ursuta
Având în vedere faptul că în curând chiar se vor desfăşura alegeri parlamentare în România, în ciuda crizei sanitare, cred că este important să se cunoască cele mai importante aspecte prevăzute în Constituţie în legătură cu rolul şi activitatea Parlamentului, precum şi cu statutul senatorilor şi deputaţilor. 
Bihoreanul la medic
Mircea Dumitrescu
Prevenirea gripei se efectuează prin utilizarea vaccinurilor cu virus inactivat. Aceste vaccinuri sunt preparate din virusuri gripale de tip A şi B ce au circulat în sezonul precedent. Dacă tipul de virus circulant în momentul vaccinării este strâns înrudit cu cel din compoziţia vaccinului, se realizează o protecţie de 50-80% faţă de infecţie.
04 August 2014, 10:20

Armonie pesedistă: Sonia Drăghici, în vizorul soţului Claudiei Timofte

0 clipuri
0 audio
0 fisiere

Deşi pe reţelele de socializare se pozează fericite şi bucuroase, în realitate femeile pesediste n-au relaţii pe-atât de cordiale cum pretind. Răutăcioşii ar spune că sunt doar nişte certuri muiereşti, dar adevărul e că situaţia a ajuns atât de tensionată încât şi bărbaţii lor au ieşit la interval.

Săptămâna trecută, universitarul Adrian Timofte, soţul şefei organizaţiei de femei PSD Oradea, Claudia Timofte, a postat pe Facebook un mesaj prin care îi transmitea "doamnei Sonia", adică deputatei Sonia Drăghici, că i-a îmbolnăvit soţia.

Vezi ce i-a spus pe Blogul lui Bihorel!

 

 

Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.

Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
14 Comentarii
flore
Xenia, Pacat de Claudia ca e in adunatura aia de femei din psd , unde langa Sonia sunt tipe ca NEGREAN zisa NICHI , care sta toata ziua cu tigara in mana si sticla , ca doar inspector e colegul Avram , in loc sa stea sa se plimbe ca oricum o sapa prin spate toate femeiledin psd.
Postat 06 August 2014, 18:57 de floare
flore
Xenia Ai dreptate la sedintele psd de femei cine o pupa toata ziua pe Sonia ,cum e NEGREAN zisa NICHI care sta cu tigara la gura si paharul langa ea , vai de cadrele din invatamantul pastorit de prietenul de partid Avram, e buna ci nu , nu. La activitati mai rau, numei ele si atat , pacat de Claudia ca e printre ele.
Postat 06 August 2014, 18:53 de florica
furnica si elefantul
sa nu uitam ca doamna Draghici este sotie de fost prefect al judetului nostru de 2 decenii si ceva, deci mananca politica pe paine la micul dejun, ca la cina nu serveste din principiu nimic, sa nu se ingrase la silueta. :) s'asta doar asa, ca domnul Draghici numai are chef de politica. numai bine.
Postat 06 August 2014, 14:42 de veghe
O parere
Daca esti barbat si universitar ar trebui sa-ti dai seama ca prin actiunile tale nu faci alceva decat sa-ti inbolnavesti sotia, sa-ti ,,ingropi sotia\".Daca voi oameni cu educatie nu reusiti sa gestionati problemele fara sa iesiti cu ele in spatiul virtual, inseamna ca aveti probleme serioase.Pacat ca alegeti sa dati vina pe alti pentru ne-omenia voastra.Cu puteti sa aveti pretentii sa conduceti o organizatie,institutie sa fiti profesori la catedra, ............
Postat 05 August 2014, 13:25 de Stef Maria
REPLICA
Decat sa jignesti o femeie mai bvine sa o lauzi ce mari si frumoase are defectele este acelasi lucru ca si jignitul. o trasatura specifica PSD este canibalizarea liderilor cazuti in dizgratie , ce sa intelegem ? ca in organizatia de femei a PSD este o lupta acerba pentru putere politica ,prietena c si prietena da puterea politica interna in partid costa ,numai DREPTATEA si ADEVARUL spus in fata ca sa se cunoasca ,Nu acuz dar nici NU apar pe nici una dintre aceste doua femei pesediste , dar le-am rersosat la amandoua ignoranta dispretul cu care trateaza romanii simpli, simpli membri de partid PSD Bihor .Fraulein Claudia Timofte sefa de cabineta prefectulu, ex purtatoare de cuvant PSD vii la conferintele de presa imbracata decent taior fusta lunga , si NU vii dezbracata la maieu decolteu generos si transpiratii de sub brat idem si de putata PSD Sonia Draghici imbracata decent fara lanturi de aur si bratari de vita grasa ca esti o social democrata nu capita lista !:))=)) O atitudine social democrata le lipseste la amandoua ,pentru cei multi si saraci , Nu pt cele multe pesediste si imbvuibate cu intalnirile lor de vara , si din UngariaAcesta este opinia lui Romanul Simplu.
Postat 05 August 2014, 09:59 de Romanul Simplu
SONIA,
TREBUIE "PLEZNITĂ" PE "FEISBUCI" SĂ ÎŞI SCHIMBE LANŢUL ĂLA GREŢOS DE LA GÂT!!!!!! O FI DIN AUR, DAR E SCABROS!!!!!!!!!! BLEAH!!!!!!!!!!!!!!CÂTE INFECŢIOASE ARE !!!!!!!!!!!! CÂH!!!!!!!!!!!!!!
Postat 04 August 2014, 23:24 de ADINA
scandal intre muieri
de o vreme ,femeile din psd sunt mult mai active decat barbatii dar asta nu fiindca ar avea mai multe de spus(o sa ma considerati misogin)ci datorita faptului ca presedintelui mang ai place sa se auda vorbind singur fara a invita la conferintele de presa,alaturi de el,parlamentarii partidului sau directorii institutiilor deconcentrate din judet numiti de psd,probabil fiindu-i frica sa nu fie eclipsat de vreunul dintre acestia.Legat de circul de la femei,disperata de problema pe care o are cu ani,d-na draghici ataca in stanga si-n dreapta,se stie ca doreste demisia claudiei timofte,acuzand-o de inactivitate in comparatie cu clubul femeilor psd,care,are tot sprijinul(inclusiv financiar)din partea lui mang(mai ales ca intre membre se afla si prima doamna si alte sotii alte liderilor sau directorilor psd).Mare ascensiune in ultima perioada are tov.debelka(care din pacate are mari lacune de exprimare in limba nationala).Nu stiu cui i-a cazut cu tronc dna lila ca i se da atata importanta,electoral s-a vazut ce crestere puternica a avut psd-ul in zona pastorita de ea(EPISCOPIA)fiindca asta era poezia care ni se prezenta,anume ca ,prin intrarea ei in partid vom cuceri vestul(nu al romaniei
Postat 04 August 2014, 15:59 de liviu
Am pus-o noi pe Timofte sa se bage in politica??????????????????
Noi nu, dar sotul era topit sa ajunga nevasta-sa pe lista scurta a social-democratiei bihorene!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Postat 04 August 2014, 15:40 de Burn
presă sponsorizată
A venit ziua de plată de te legi de toată lumea? Până acum mai citeam fițuica asta, dar de-acum chiar că-s lămurit. Salve P.S. Chiar, dacă articolul e plătit, chiar fără factură și chitanță, nu trebuie să apară un P, de la publicitate?
Postat 04 August 2014, 14:36 de unu' care te citea
suparat
domnu sorbonel timofte.....va mai amintiti cand plangeati mai anu trecut pe holurile sorbonicai de mediu ???? vin iar acele vremuri pentru dumneavoastra si atunci va puteti intreba retoric....cine e bolnavul ????dumneavoastra sau sotia????eu si multi altii speram sa nu va reveniti pentru ce faceti in acea facultate.....poate va vede intrun final si dna-ul.......apropo....cum merg angajarile pentru familia mihaies din pietroasa????
Postat 04 August 2014, 12:56 de vaida
cunoastem
O toapa...
Postat 04 August 2014, 12:50 de io
realizari
Da pentru bihoreni ce-a facut de cand are mandatu in afara de a incasa banii pe care altu nu i vede intr-o viata? Vacinuri contra hepetitei la materintate nu sunt, asta nu o preocupa numai sa-si planteze pilele in posturi cheie?!
Postat 04 August 2014, 12:27 de alegator
prietenie
Pai cu cine are dansa relatii pe bune?! Ca-i linge pe toti cei care are vreun interes , pe fata iar pe la spate ii injecteaza cu venin folosindu-se de catelusi. Mai lucreaza sotulla cabinet?!
Postat 04 August 2014, 12:05 de Calin
deputata
Deputata imbolnaveste pe oricine ii sta in cale. Nu degeaba face si acum investigatii pe bani in fosta sectie.
Postat 04 August 2014, 11:44 de Calin
count display

CURS VALUTAR

  • 1 USD = 4.0969 RON
  • 1 EUR = 4.873 RON
  • 1 HUF = 0.0135 RON