URMĂREȘTE-NE PE
MARȚI, 22 SEPTEMBRIE 2020
`

Părerea noastră

Folclor de Bihor
Mircea Chirila
Mi-ar fi plăcut să asist la o dezbatere publică a candidaţilor la Primăria Oradea. Dacă mulţi ar fi fost curioşi să vadă cum îl încolţesc chalengerii pe favoritul Florin Birta, eu aş fi vrut să aflu şi alte lucruri care pot determina viitorul urbei. Am constatat, din programele prezentate, că niciun candidat n-a spus clar ce va face cu proiectele în derulare, cu cele ce urmează să înceapă şi cu cele aflate doar în faza de început. Să fie acesta un semn că distinşii contracandidaţi ai liberalilor nici nu-şi imaginează să ajungă la butoanele Primăriei?
Cu tupeu
Florin Ciucaş
Nu cred că există zi în care diverşi politicieni şi colegi de-ai lor din administraţie să nu cadă acest examen. Iar liberalii - zic de ei fiindcă ei sunt acum la butoane - nu fac, din păcate, excepţie. Prima zi a anului şcolar a fost cea în care şi-a luat un 4 chiar şeful Inspectoratului Şcolar Bihor, Virgil Blage, prin interdicţia stupidă de a permite accesul jurnaliştilor în unităţile de învăţământ...
Zic şi eu
Adrian Cris
Oricât de greu ar pica unora, pronostichez că în bătălia pentru Primăria Oradea şi pentru preşedinţia Consiliului Judeţean Bihor zarurile au fost aruncate. Cred, deci, cu variate argumente - politice, administrative, psiho-sociale, electorale - că viitorul primar se numeşte Florin Birta, iar viitorul preşedinte de judeţ Ilie Bolojan.
Vorba lu' Lulu
Lucian Cremeneanu
Alegerile de anul acesta mă duc cu gândul la modelul şi actriţa Farrah Fawcett, o frumuseţe celebră în anii '70-'80, a cărei plecare în lumea celor drepţi a trecut aproape neobservată. De ce? Pentru că a avut ghinionul să moară în aceeaşi zi cu Michael Jackson, când internetul era să se blocheze la nivel global din pricina căutărilor despre subiect. Aşa sunt şi alegerile de anul acesta - au neşansa să se întâmple în anul Covidului.
Newsletter
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
Spune ce crezi
Pe cine veţi vota în funcţia de primar al Oradiei pentru mandatul 2020-2024?










De stiut

Avocatul Bihoreanului
Mircea Ursuta
Potrivit acestui cod, autonomia locală se exercită de către autorităţile administraţiei publice locale de la nivelul comunelor, oraşelor, municipiilor şi judeţelor. În condiţiile legii, se pot constitui autorităţi ale administraţiei publice locale şi la nivelul subdiviziunilor administrativ-teritoriale ale municipiilor, cum este situația Municipiului București, împărțit în sectoare.
Bihoreanul la medic
Mircea Dumitrescu
Leptospiroza este una dintre cele mai răspândite zoonoze (boli infecţioase ale animalelor care se pot transmite la om), existând cazuri în toate continentele, dar mai ales la tropice. Există cazuri de boală şi la noi. Boala este produsă de leptospire, care aparţin grupului de spirochete (bacterii spiralate), responsabile şi de alte boli, cum ar fi sifilisul, febra recurentă şi altele.
04 August 2014, 10:20

Armonie pesedistă: Sonia Drăghici, în vizorul soţului Claudiei Timofte

0 clipuri
0 audio
0 fisiere

Deşi pe reţelele de socializare se pozează fericite şi bucuroase, în realitate femeile pesediste n-au relaţii pe-atât de cordiale cum pretind. Răutăcioşii ar spune că sunt doar nişte certuri muiereşti, dar adevărul e că situaţia a ajuns atât de tensionată încât şi bărbaţii lor au ieşit la interval.

Săptămâna trecută, universitarul Adrian Timofte, soţul şefei organizaţiei de femei PSD Oradea, Claudia Timofte, a postat pe Facebook un mesaj prin care îi transmitea "doamnei Sonia", adică deputatei Sonia Drăghici, că i-a îmbolnăvit soţia.

Vezi ce i-a spus pe Blogul lui Bihorel!

 

 

Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.

Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
14 Comentarii
flore
Xenia, Pacat de Claudia ca e in adunatura aia de femei din psd , unde langa Sonia sunt tipe ca NEGREAN zisa NICHI , care sta toata ziua cu tigara in mana si sticla , ca doar inspector e colegul Avram , in loc sa stea sa se plimbe ca oricum o sapa prin spate toate femeiledin psd.
Postat 06 August 2014, 18:57 de floare
flore
Xenia Ai dreptate la sedintele psd de femei cine o pupa toata ziua pe Sonia ,cum e NEGREAN zisa NICHI care sta cu tigara la gura si paharul langa ea , vai de cadrele din invatamantul pastorit de prietenul de partid Avram, e buna ci nu , nu. La activitati mai rau, numei ele si atat , pacat de Claudia ca e printre ele.
Postat 06 August 2014, 18:53 de florica
furnica si elefantul
sa nu uitam ca doamna Draghici este sotie de fost prefect al judetului nostru de 2 decenii si ceva, deci mananca politica pe paine la micul dejun, ca la cina nu serveste din principiu nimic, sa nu se ingrase la silueta. :) s'asta doar asa, ca domnul Draghici numai are chef de politica. numai bine.
Postat 06 August 2014, 14:42 de veghe
O parere
Daca esti barbat si universitar ar trebui sa-ti dai seama ca prin actiunile tale nu faci alceva decat sa-ti inbolnavesti sotia, sa-ti ,,ingropi sotia\".Daca voi oameni cu educatie nu reusiti sa gestionati problemele fara sa iesiti cu ele in spatiul virtual, inseamna ca aveti probleme serioase.Pacat ca alegeti sa dati vina pe alti pentru ne-omenia voastra.Cu puteti sa aveti pretentii sa conduceti o organizatie,institutie sa fiti profesori la catedra, ............
Postat 05 August 2014, 13:25 de Stef Maria
REPLICA
Decat sa jignesti o femeie mai bvine sa o lauzi ce mari si frumoase are defectele este acelasi lucru ca si jignitul. o trasatura specifica PSD este canibalizarea liderilor cazuti in dizgratie , ce sa intelegem ? ca in organizatia de femei a PSD este o lupta acerba pentru putere politica ,prietena c si prietena da puterea politica interna in partid costa ,numai DREPTATEA si ADEVARUL spus in fata ca sa se cunoasca ,Nu acuz dar nici NU apar pe nici una dintre aceste doua femei pesediste , dar le-am rersosat la amandoua ignoranta dispretul cu care trateaza romanii simpli, simpli membri de partid PSD Bihor .Fraulein Claudia Timofte sefa de cabineta prefectulu, ex purtatoare de cuvant PSD vii la conferintele de presa imbracata decent taior fusta lunga , si NU vii dezbracata la maieu decolteu generos si transpiratii de sub brat idem si de putata PSD Sonia Draghici imbracata decent fara lanturi de aur si bratari de vita grasa ca esti o social democrata nu capita lista !:))=)) O atitudine social democrata le lipseste la amandoua ,pentru cei multi si saraci , Nu pt cele multe pesediste si imbvuibate cu intalnirile lor de vara , si din UngariaAcesta este opinia lui Romanul Simplu.
Postat 05 August 2014, 09:59 de Romanul Simplu
SONIA,
TREBUIE "PLEZNITĂ" PE "FEISBUCI" SĂ ÎŞI SCHIMBE LANŢUL ĂLA GREŢOS DE LA GÂT!!!!!! O FI DIN AUR, DAR E SCABROS!!!!!!!!!! BLEAH!!!!!!!!!!!!!!CÂTE INFECŢIOASE ARE !!!!!!!!!!!! CÂH!!!!!!!!!!!!!!
Postat 04 August 2014, 23:24 de ADINA
scandal intre muieri
de o vreme ,femeile din psd sunt mult mai active decat barbatii dar asta nu fiindca ar avea mai multe de spus(o sa ma considerati misogin)ci datorita faptului ca presedintelui mang ai place sa se auda vorbind singur fara a invita la conferintele de presa,alaturi de el,parlamentarii partidului sau directorii institutiilor deconcentrate din judet numiti de psd,probabil fiindu-i frica sa nu fie eclipsat de vreunul dintre acestia.Legat de circul de la femei,disperata de problema pe care o are cu ani,d-na draghici ataca in stanga si-n dreapta,se stie ca doreste demisia claudiei timofte,acuzand-o de inactivitate in comparatie cu clubul femeilor psd,care,are tot sprijinul(inclusiv financiar)din partea lui mang(mai ales ca intre membre se afla si prima doamna si alte sotii alte liderilor sau directorilor psd).Mare ascensiune in ultima perioada are tov.debelka(care din pacate are mari lacune de exprimare in limba nationala).Nu stiu cui i-a cazut cu tronc dna lila ca i se da atata importanta,electoral s-a vazut ce crestere puternica a avut psd-ul in zona pastorita de ea(EPISCOPIA)fiindca asta era poezia care ni se prezenta,anume ca ,prin intrarea ei in partid vom cuceri vestul(nu al romaniei
Postat 04 August 2014, 15:59 de liviu
Am pus-o noi pe Timofte sa se bage in politica??????????????????
Noi nu, dar sotul era topit sa ajunga nevasta-sa pe lista scurta a social-democratiei bihorene!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Postat 04 August 2014, 15:40 de Burn
presă sponsorizată
A venit ziua de plată de te legi de toată lumea? Până acum mai citeam fițuica asta, dar de-acum chiar că-s lămurit. Salve P.S. Chiar, dacă articolul e plătit, chiar fără factură și chitanță, nu trebuie să apară un P, de la publicitate?
Postat 04 August 2014, 14:36 de unu' care te citea
suparat
domnu sorbonel timofte.....va mai amintiti cand plangeati mai anu trecut pe holurile sorbonicai de mediu ???? vin iar acele vremuri pentru dumneavoastra si atunci va puteti intreba retoric....cine e bolnavul ????dumneavoastra sau sotia????eu si multi altii speram sa nu va reveniti pentru ce faceti in acea facultate.....poate va vede intrun final si dna-ul.......apropo....cum merg angajarile pentru familia mihaies din pietroasa????
Postat 04 August 2014, 12:56 de vaida
cunoastem
O toapa...
Postat 04 August 2014, 12:50 de io
realizari
Da pentru bihoreni ce-a facut de cand are mandatu in afara de a incasa banii pe care altu nu i vede intr-o viata? Vacinuri contra hepetitei la materintate nu sunt, asta nu o preocupa numai sa-si planteze pilele in posturi cheie?!
Postat 04 August 2014, 12:27 de alegator
prietenie
Pai cu cine are dansa relatii pe bune?! Ca-i linge pe toti cei care are vreun interes , pe fata iar pe la spate ii injecteaza cu venin folosindu-se de catelusi. Mai lucreaza sotulla cabinet?!
Postat 04 August 2014, 12:05 de Calin
deputata
Deputata imbolnaveste pe oricine ii sta in cale. Nu degeaba face si acum investigatii pe bani in fosta sectie.
Postat 04 August 2014, 11:44 de Calin
count display