URMĂREȘTE-NE PE
JOI, 07 DECEMBRIE 2023
`

Părerea noastră

Folclor de Bihor
Mircea Chirila
Vai, ce tragedie! O firmă din Oradea a blocat programul Casa Verde, lansat cu mult tam-tam și foarte târziu de geniile din Ministerul Mediului. De fapt, firma în cauză n-a făcut decât să ceară să se respecte legea. Or, ea fusese exclusă din lista instalatorilor validați de Administrația Fondului de Mediu, pentru că slujbașii de la Stat nu au respectat procedura, așa că patronii au deschis proces...
Cu tupeu
Florin Ciucaş
E sufocarea pe care o simţi în lipsa libertăţii, obrazul ce-ţi arde încă sub palma securistului care ţi-a curmat cuvântul, ruşinea că te-ai născut într-un loc atât de cenuşiu. E despre "vom muri şi vom fi liberi", "dreptate, ochii plânşi cer să te vadă" sau "mai bine golan...". E despre mulţumirile primite de la omul simplu, care a găsit în tine singurul ascultător şi reazem, înfruntând "sistemul". Despre orele de nesomn...
Zic şi eu
Adrian Cris
La fel cum mă uimește agresivitatea multor atei față de creștini, revărsată de pildă față de cei ortodocși de fiecare dată când calendarul arată câte-o Sfântă Paraschivă - când, culmea, cei dintâi îi acuză pe cei din urmă nu doar de înapoiere, ci și de intoleranță! -, nu înțeleg răutatea celor care „colindă” rechizitorii la adresa tuturor autorităților care „sparg bugetele” decorând artere, piețe și clădiri ori organizând târguri de Crăciun.
Newsletter
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
Spune ce crezi
Ce părere aveți despre proiectul de realizare a unei rețele de tram-tren în Oradea și Zona Metropolitană, cu 200 milioane de euro?

De stiut

Colțul juridic
Mircea Ursuta
Realizarea Unirii la 1 Decembrie 1918 nu a însemnat automat că, din 2 decembrie, s-a realizat și o unificare a dreptului și a instituțiilor din Ardeal cu cele din Vechiul Regat. În realitate, procedura de unificare legislativă a fost una extrem de anevoioasă, pentru că sistemele de drept românesc și austriac sau austro-ungar erau foarte diferite, aproape incompatibile sub anumite aspecte, mai ales de procedură.
Bihoreanul la medic
Mircea Dumitrescu
Fumatul este un viciu care produce numeroase boli şi decese, fiind considerat în ţările dezvoltate principala cauză a bolilor prevenibile şi a morţii premature. Numai în SUA apar în fiecare an peste un milion de noi fumători din rândul copiilor şi adolescenţilor. Majoritatea fumătorilor au mari dificultăţi în a renunţa la fumat...
21 Septembrie 2023, 12:43

FC Bihor a vândut 6.863 de abonamente, stabilind un record național în acest sezon

0 clipuri
0 audio
0 fisiere

Clubul FC Bihor a anunțat joi dimineață că a bătut recordul numărului de abonamente vândute în acest sezon competițional, depășind cu mult Clubul Rapid București, care a ocupat până în urmă cu câteva zile prima poziție, cu 5.123 de abonamente vândute.

Astfel, până miercuri seara, la ora 24, când FC Bihor a stopat vânzarea abonamentelor pentru sezonul competiţional 2023-2024, au fost vândute 6.863 de abonamente.

„Faptul că suntem numărul 1 în România este o mândrie pentru noi. Am depășit Rapidul, care era pe primul loc. Chiar dacă la Rapid abonamentele au fost mai scumpe, să nu uităm că ei au echipă în prima ligă, iar noi suntem în Liga a III-a, ceea ce spune şi mai mult despre această performanţă a noastră. Le mulţumesc suporterilor, fanilor noştri, dar şi tuturor iubitorilor de fotbal, care şi-au achiziţionat abonamente la meciurile din acest sezon ale echipei noastre. Ştiu că mulţi dintre ei sunt interesaţi de meciurile din cupă cu granzii fotbalului românesc, dar eu sper ca ei să fie alături de noi şi la jocurile din campionat, pentru că avem nevoie de ei şi acolo, să susţină echipa, dacă dorim să avem fotbal de calitate în oraşul nostru şi să facem un pas mai în faţă şi în campionat.

Nu în ultimul rând, doresc să le mulţumesc celor din club, pentru că noi, de o săptămână, nu am ajuns mai repede de ora 22 acasă. S-au implicat toţi, acum când a fost această cerere mare de abonamente. Şi vorbesc aici inclusiv de preparatorul fizic, antrenorul cu portarii, antrenorul principal, coordonatorul de la Centrul de Copii şi Juniori, adică toţi am fost ca o familie. Sper ca acesta să fie un an memorabil din toate punctele de vedere pentru noi”, a declarat preşedintele Clubului FC Bihor, George Tătar.

De joi, 21 septembrie, de la ora 14 vor fi puse în vânzare şi biletele pentru jocul de cupă cu FCSB, joc programat pentru data de 27 septembrie, în nocturnă, de la ora 21, la Stadionul Municipal „Iuliu Bodola”.

Preţul unui bilet de intrare la meciul cu FCSB va fi de 50 lei, tarif unitar. Biletele pentru jocul cu FCSB vor putea fi achiziţionate atât online, accesând site-ul oficial al clubului, www.fcbihor.ro, cât şi cu bani cash de la stadion.

Din cauza interesului crescut pentru acest meci, nu se vor putea oferi gratuităţi pentru copii, întrucât se estimează că toate locurile disponibile vor fi ocupate.

„Pentru că interesul pentru meciul cu FCSB din Cupa României este mare, trebuie să facem o precizare: orice cumpărător, indiferent că achiziţionează online sau cu bani cash, de la stadion, nu va putea cumpăra mai mult de 5 bilete pentru acest joc!”, a transmis Clubul FC Bihor, într-un comunicat.

Urmăriți BIHOREANUL și pe Google News!
Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.

Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
1 Comentariu
wow.
Credeam ca e campionat de fotbal(sport) nu de abonamente. Uite suntem deja pe locul 1. Cu echipa de liga 3. Yeeee.
Postat 21 Septembrie 2023, 13:32 de nihil
count display

CURS VALUTAR

  • 1 USD = 4.6029 RON
  • 1 EUR = 4.9681 RON
  • 1 HUF = 0.0131 RON