URMĂREȘTE-NE PE
JOI, 04 IUNIE 2026
`

Părerea noastră

Folclor de Bihor
Mircea Chirila
Intrarea Primăriei în posesia spațiului al cărei proprietar este, pentru reabilitarea Colegiului Eminescu, a înregistrat o nedorită premieră: operațiunea de comando în fruntea căreia s-a plasat un funcționar, (ne)Norocel Popescu, care a intrat în ziduri ca un adevărat Terminator.
Zic şi eu
Adrian Cris
Două știri de săptămâna trecută înseamnă câteva zeci de milioane de euro în plus pentru bihoreni. Bineînțeles, nu băgați în traiste. Primăria Oradea a primit încă 151,6 milioane de lei din Programul Regional 2021-2027, pe care îi va folosi, între altele, pentru o nouă școală în Nufărul, înnoirea cartierului, reabilitarea unei grădinițe în Rogerius ori a Colegiului Mihai Viteazul. 
Newsletter
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
Spune ce crezi
Ce ar trebui să facă Nicușor Dan pentru formarea viitorului Guvern?






De stiut

Colțul juridic
Mircea Ursuta
Săptămâna trecută a fost adoptată o moțiune de cenzură împotriva Guvernului Bolojan, cu consecința demiterii acestui guvern. În acest context, cred că este important să se înțeleagă ce mecanisme constituționale există pentru soluționarea crizei politice generate de adoptarea acestei moțiuni de cenzură.
Bihoreanul la medic
Mircea Dumitrescu
Exercițiile fizice fac parte din tratamentul diabetului zaharat de tip 2. Activitatea fizică nu înseamnă neapărat sport sau exerciții fizice susținute. Efectele benefice ale activității fizice regulate sunt recunoscute ca efecte sigure asupra sănătății precum și a moralului. Activitatea fizică diminuează insulino-rezistența, determinând o scădere a glicemiei. Pe termen lung reprezintă un real ajutor pentru menținerea greutății sau a pierderii de greutate în cazul obezității, ceea ce se reflectă în diminuarea riscului de complicații cardiovasculare și de hipertensiune arterială, menținerea în formă a articulațiilor și a musculaturii și nu în ultimul rând ameliorarea calității somnului.
17 Martie 2024, 11:25

Mahmut Orhan a făcut show la Oradea. Fanii au aruncat spre el cu trandafiri (FOTO/VIDEO)

0 clipuri
0 audio
0 fisiere

Unul dintre cei mai în vogă DJ-i ai momenului, turcul Mahmut Orhan, a umplut Arena Antonio Alexe din Oradea, sâmbătă seară, cu oameni puși pe distracție. Înconjurat de o mulţime de aproximativ 2.000 de fani, artistul de origine turcă a făcut un show memorabil, iar fanii l-au răsplătit cu trandafiri.

Party-ul a început puţin după ora 23, când pe scenă a urcat John Trend, care a deschis evenimentul. Obişnuit cu publicul orădean, Dj-ul a mixat melodii dance care au animat mulţimea formată din oameni de mai multe vârste, care aveau în comun același lucru: distracția.

Aşteptat cu nerăbdare de fani, Mahmut Orhan şi-a făcut apariţia la ora 2:00 şi a rămas la platane timp de două ore. Deşi temperatura în sală era ridicată, oamenii au dansat şi au cântat pe melodii precum "You & me" a trupei Disclosure, "Hey, hey" a americanului Dennis Ferrer, "Moth to a flame" a lui The Weekend sau pe cunoscuta piesă "Freed from desire" a italicencei Gala.

Mahmut Orhan nu a fost doar un DJ care a mixat, ci şi un performer. Sub sloganul evenimentului – United through music (n.r. Uniţi prin muzică) – care era scris mare deasupra scenei, el a dansat şi a interacţionat cu oamenii din faţa lui, arătându-le gesturi de apreciere: ba câte o inimioară, ba aplauze.

Nici publicul nu s-a lăsat mai prejos. O admiratoare din primele rânduri şi-a scris pe telefon mesajul "Te iubesc" în limba turcă pe care i l-a arătat, iar la un moment dat fanii au început să arunce cu trandafiri spre el. DJ-ul a luat unul dintre trandafiri în mână şi le-a mulţumit, iar apoi l-a aruncat din nou în sală, iar la final când a plecat de la pupitru, orădenii l-au aplaudat şi l-au aclamat.

Atât de aşteptate, hiturile "6 Days", "Feel" şi "Save me" nu s-au auzit sâmbătă în Arena Antonio Alexe, ceea ce i-a nemulţumit pe unii oameni. Cu toate acestea, atmosfera bună a rămas, majoritatea participanţilor fiind absorbiţi în dans şi petrecere.

Printre petrecăreții de la Oradea s-au aflat și vedete din București, precum Cuza din trupa Noaptea Târziu, Ramona Olaru de la emisiunea TV Neaţa şi fostul kickboxer Ionuţ Iftimoaie. De asemenea, o apariţie surpriză a fost cea a cântăreţului de manele Bogdan de la Ploieşti, care se afla la Oradea pentru un concert pe care îl avea programat în aceiaşi seară la restaurantul Hanul Pescarilor.

Manelistul a fost și protagonist într-un moment jenant: a urcat pe scenă în timpul setului lui Mahmut Orhan şi a încercat să îl salute, moment în care a fost atenţionat de un membru din staff-ul DJ-ului că trebuie să plece.

Atmosfera vibrantă, ca de festival, a fost completată de show-ul de lumini, de fum şi flăcări, dar şi de confetti care au căzut din tavan.

Noaptea s-a încheiat cu DJ-ul orădean Vladimir care a preluat comanda consolei de la Mahmut Orhan şi a menţinut energia ridicată până în zorii zilei.

Evenimentul de sâmbătă face parte dintr-o serie de evenimente organizate la Oradea de Hive Events, având scopul de a oferi fanilor muzicii electronice o experienţă de neuitat. Seria a debutat cu un party care i-a avut în prim-plan pe cei de la Dirty Nano. 

Urmăriți BIHOREANUL și pe Google News!
Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.

Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
0 Comentarii
count display
Ultimele Comentarii

CURS VALUTAR

  • 1 USD = 4.5281 RON
  • 1 EUR = 5.2592 RON
  • 1 HUF = 0.0148 RON