URMĂREȘTE-NE PE
JOI, 04 IUNIE 2026
`

Părerea noastră

Folclor de Bihor
Mircea Chirila
Intrarea Primăriei în posesia spațiului al cărei proprietar este, pentru reabilitarea Colegiului Eminescu, a înregistrat o nedorită premieră: operațiunea de comando în fruntea căreia s-a plasat un funcționar, (ne)Norocel Popescu, care a intrat în ziduri ca un adevărat Terminator.
Zic şi eu
Adrian Cris
Două știri de săptămâna trecută înseamnă câteva zeci de milioane de euro în plus pentru bihoreni. Bineînțeles, nu băgați în traiste. Primăria Oradea a primit încă 151,6 milioane de lei din Programul Regional 2021-2027, pe care îi va folosi, între altele, pentru o nouă școală în Nufărul, înnoirea cartierului, reabilitarea unei grădinițe în Rogerius ori a Colegiului Mihai Viteazul. 
Newsletter
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
Spune ce crezi
Ce ar trebui să facă Nicușor Dan pentru formarea viitorului Guvern?






De stiut

Colțul juridic
Mircea Ursuta
Săptămâna trecută a fost adoptată o moțiune de cenzură împotriva Guvernului Bolojan, cu consecința demiterii acestui guvern. În acest context, cred că este important să se înțeleagă ce mecanisme constituționale există pentru soluționarea crizei politice generate de adoptarea acestei moțiuni de cenzură.
Bihoreanul la medic
Mircea Dumitrescu
Exercițiile fizice fac parte din tratamentul diabetului zaharat de tip 2. Activitatea fizică nu înseamnă neapărat sport sau exerciții fizice susținute. Efectele benefice ale activității fizice regulate sunt recunoscute ca efecte sigure asupra sănătății precum și a moralului. Activitatea fizică diminuează insulino-rezistența, determinând o scădere a glicemiei. Pe termen lung reprezintă un real ajutor pentru menținerea greutății sau a pierderii de greutate în cazul obezității, ceea ce se reflectă în diminuarea riscului de complicații cardiovasculare și de hipertensiune arterială, menținerea în formă a articulațiilor și a musculaturii și nu în ultimul rând ameliorarea calității somnului.
09 Mai 2024, 18:26

„Floare de Iris, floare de colț...”: Concert Iris la Noo’vo Resto Lounge, în Oradea (VIDEO)

0 clipuri
0 audio
0 fisiere

Celebra formație Iris se întoarce la Oradea și, în formula Cristi Minculescu, Valter Popa și Boro, va susține un concert duminică, 12 mai, pe scena Noo’vo Resto Lounge, local situat pe strada Vasile Alecsandri.

„Lasă-te cuprins în valul de energie rock, alături de Iris! Alătură-te legendarilor Cristi Minculescu, Valter Popa și Boro pentru o seară de neuitat, plină de riff-uri puternice și melodii incendiare”, anunță organizatorii. 

De la „Floare de Iris”, „Strada ta" și până la „Baby” sau „De vei pleca”, fanii vor simți la Noo’vo vibrația autentică a rock-ului românesc care a inspirat și încântat generații întregi.

„Nu rata șansa de a fi parte dintr-o seară unică!”, mai îndeamnă organizatorii. 

Prețul unui bilet este de 150 de lei, iar locurile pot fi rezervate la numărul de telefon 0750.432.211.

Concertul Iris încheie un bogat sezon de evenimente desfășurate la Noo’vo Resto Lounge, cum ar fi concerte Ducu Bertzi, Emeric Imre, Maria Răducanu, Fără Zahăr, Mircea Baniciu etc. și spectacole de teatru.

Iris a concertat, în aceeași formulă, în vara anului 2023, în curtea Muzeului Țării Crișurilor

Urmăriți BIHOREANUL și pe Google News!
Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.

Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
0 Comentarii
count display
Ultimele Comentarii

CURS VALUTAR

  • 1 USD = 4.5281 RON
  • 1 EUR = 5.2592 RON
  • 1 HUF = 0.0148 RON