În Piaţa Unirii se vor desfăşura în perioada 8 - 10 iunie 2018, o serie de acţiuni organizate în cadrul evenimentului “The Color Run Oradea”. Având în vedere că în 9 iunie (evenimentul va fi amânat pentru 10 iunie, în cazul în care, în 9 iunie, condiţiile atmosferice nu vor permite buna desfăşurare), pe perioada desfăşurării acţiunilor, circulaţia auto va fi blocată în P-ţa Unirii, iar pe străzile Iuliu Maniu, Traian Moşoiu, Piata 1 Decembrie, Mihai Viteazul si Avram Iancu, vor fi deviate următoarele linii de autobuz:
Linia 10 - traseul va fi deviat numai pe sensul de deplasare spre Velenta: ... Tudor Vladimirescu - b-dul Decebal - Calea Matei Basarab - Sucevei (statie în alveola situată la ieşirea de pe stradă) - Dimitrie Cantemir - Muntele Găina - Războieni - Seleusului.
Linia 12 - din staţia cap linie Kaufland Nufărul până la staţia Piaţa Cetăţii traseul ramâne nemodificat, apoi va continua pe Sucevei - Horea, iar in continuare, traseul rămâne nemodificat până la staţia cap linie Kaufland Nufărul.
Liniile 13, 15 si 16 vor avea traseele modificate numai pe sensul de deplasare de la statia Piata Cetătii spre capetele de linii, astfel: Piaţa Cetăţii - Mihail Kogălniceanu - Crinului - Sucevei - Piaţa Cetăţii - Piaţa Emanuil Gojdu, iar in continuare traseele vor rămâne nemodificate până la staţiile cap linie.
Linia 14 va avea traseul modificat pe ambele sensuri de circulaţie, astfel:
- spre Ioşia: autobuzele vor circula pe Universităţii - Calea Armatei Române - Sucevei - b-dul Decebal - Simion Barnuţiu - Sulyok Istvan - T. Vladimirescu - Cazaban - Ovidiu Densuşianu - Podului (Uzinelor).
- spre Universitate: autobuzele vor circula pe Uzinelor - Podului - Ovidiu Densuşianu - Cazaban - T. Vladimirescu - b-dul Decebal - Calea Matei Basarab - Calea Armatei Române - Universităţii.
Linia 20 - va avea traseul deviat numai pe sensul de mers spre Nufărul astfel: Ogorului - Calea Aradului - b-dul Decebal - Calea Matei Basarab - Sucevei (staţie în alveola situată la ieşirea de pe stradă) - Dimitrie Cantemir - Muntele Găina – Războieni - Seleuşului - Velenţa - Eforie - Piaţa Nucetului - Bumbacului - Morii.
Linia 28 - va avea traseul deviat numai spre Piaţa 1 Decembrie astfel: Calea Aradului - b-dul Decebal - Calea Matei Basarab - Sucevei - Piaţa Cetăţii - Piaţa Emanuil Gojdu - Piaţa 1 Decembrie.
Linia 30 - traseul va fi modificat numai pe sensul de mers spre Rogerius astfel: Ogorului - Universităţii - Calea Armatei Române - Sucevei - Piaţa Cetăţii - Piaţa Emanuil Gojdu, iar in continuare traseul va ramâne nemodificat.
Vă mulţumim că aţi ales OTL şi vă dorim călătorie plăcută.
Responsabil relaţii cu publicul,
soc. Tocuţ Carmen
Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.