URMĂREȘTE-NE PE
DUMINICĂ, 26 MAI 2019

Părerea noastră

Folclor de Bihor
Mircea Chirila
Bine i-a făcut Armata lui Bolojan că l-a sabotat cu ocazia dezvelirii statuii Regelui Ferdinand Întregitorul! Pentru că la ora asta Armata nu este a ţării, a poporului, ci a infractorilor care conduc România, a generalilor ceaușiști care furau din rația soldatului și care au dat ordin să se tragă în populație la Revoluție.
Zic şi eu
Adrian Cris
Deja de mult timp Partidul ne toarnă în cap minciuna că toţi politicienii sunt "aceeaşi mizerie", deşi nu toţi fac totul ţăndări ca în ultimii doi ani. Sper, totuşi, să ieşim din capcana asta pe 26 mai, fiindcă totdeauna putem alege din ceea ce avem. La urma urmei, nici în viaţa unui om nu-şi găseşte nimeni jumătatea cea mai inteligentă, sexy, fermecătoare şi harnică, dar de alegere fug doar mizantropii, cei care vor să moară singuri.
Cum a fost?
Lucian Cremeneanu
Dacă credem că schimbarea va veni odată cu tinerii, poate ar trebui să ne mai gândim. Am cunoscut mulți tineri politicieni, membri prin organizațiile de tineret ale diverselor partide, și am constatat cu amărăciune că nu sunt cu nimic mai deosebiți decât cei mari, la statutul cărora aspiră. Vorbesc la fel, gândesc la fel, unii chiar se îmbracă la fel cu șefii...
Newsletter
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
Spune ce crezi
Pe cine intenţionaţi să votaţi duminică, 26 mai, la alegerile pentru Parlamentul European?
















De stiut

Avocatul Bihoreanului
Mircea Ursuta
Iniţiativa de revizuire a Constituţiei în sensul interzicerii ocupării funcţilor publice de către persoane condamnate este constituţională. Recent, a fost publicată pe site-ul Curţii Constituţionale Decizia nr. 222 din 9 aprilie 2019 prin care Curtea Constituţională a stabilit că iniţiativa de revizuire a Constituţiei, iniţiată de un număr foarte mare de cetăţeni, este constituţională şi poate să îşi continue parcursul legislativ.
Bihoreanul la medic
Mircea Dumitrescu
Deşi numărul cazurilor de cancer al stomacului sunt în continuă scădere, totuşi această boală rămâne încă o problemă, studiile epidemiologice sugerând că riscul de a face boala este mai mare la clasele sociale cu nivel socio-economic scăzut. Consumul îndelungat de alimente cu un conţinut mare de nitriţi (cum sunt cele uscate, sărate şi afumate) poate determina apariţia bolii, alături de acţiunea unor bacterii. 
Psihologul Bihoreanului
Razvan Coloja
Din păcate, cinematografia şi oamenii neinformaţi perpetuează o serie de mituri care impun o stigmă asupra bolnavilor şi asupra celor cu afecţiuni psihice. Un schizofrenic este confundat des cu cei cu personalitate multiplă, cu criminalii în serie, cu cei malefici şi răi, gata de violenţe inimaginabile. Adevărul este, însă, altul...
27 Iunie 2014, 09:03

Traseist la camioane: Ex-deputatul Nicolae Jolţa a trecut la PSD pentru o funcţie la stat

0 clipuri
0 audio
0 fisiere

Fost liberal şi membru PDL la alegerile din 2012, apoi reîntors pe şestache la PNL anul trecut, ca să poată prelua şefia Corpului de Control din Ministerul Mediului, ex-deputatul Nicolae Jolţa şi-a schimbat din nou convingerile politice şi e PSD-ist cât să se lipească de un post călduţ plătit de la stat.

Citeşte ce post ar urma să ocupe Jolţa, pe www.bihorel.ro!

Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.

Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
19 Comentarii
MISTER ,,EX'' TRECE LA PSD
Mister EX coboara la PSD cu peronul pe stanga . Urmeaza statia UDMR !!
Postat 29 Iunie 2014, 21:28 de DAN
Scrisoare catre un presedinte de partid.
Toate partidele care in disperarea lor de voturi au cedat la ,,pocaiti'' ,,romi'' si grupuri care nu le vor decat lor rezolvarea intereselor au pierdut . PSD-ului nu ia trebuit niciodata decat votul oamenilor simpli ,care nu vor decat o existenta lipsita de imbogatire peste noapte ,din munca .Aceste culte si-au inbogatit liderii pe spatele unor oameni si ei negajiti si care si-au pierdut speranta in Dumnezeu . Si la care ei ,,le-a oferit alternativa'' . Ce alternativa !?Daca liderii lor fac politica ,trafic de influenta ca sa-si promoveze odraslele in functii. Speranta moare ultima oameni buni , nu le-o luati si pe acesta oamenilor ! D-le pastor Jolta !
Postat 29 Iunie 2014, 17:08 de RILKE
Daca numai cu ei putem castiga .....
Daca numai dand functii la pocaiti de trei lulele .Ca sunt intre ei si oameni de valoare care isi vad de treaba ,dar nu sunt fii de pastor si nu primesc nimic altceva decat sfanta predica . Atunci mai bine ne lasam de politica sau nu mai votam nimic . Sa conduca tara asta pruncii de securisti ,pastori si alti politicireni . Ai nostrii copii sa plece in lume ca in tara asta nu mai au nici o sansa daca tata este un biet nimic pacatos .
Postat 29 Iunie 2014, 16:56 de PSD-IST
armaghedon
Ca mustele, la * trag! Amen!!! Pocoit fara de rusine!
Postat 29 Iunie 2014, 13:35 de Satan
Trafic de influenta ca la ei !
Trafic de influenta ca la ei la nimenea nu mai gasesti. Si totul in numele Domnului (a lor) pentru binele numai (a lor ).Ei lumea o imparte nu ca Eminescu ,, in mizeri si bogati '' ci in ,,pocaiti'' si ,,pacatosi'' .Eu sunt un pacatos de o religie care m-a botezat la nastere si nu la nu stiu ce varsta intr-un bazin cu apa de la robinet !!
Postat 29 Iunie 2014, 12:35 de RAU
noi in anul 2000...
neo protestantii fac orice pentru a le fi lor extrem de bine! vezi chereches, vezi boghicevici(sau cam asa ceva), vezi falca, vezi doua hoteluri din oradea etc. etc etc.!
Postat 29 Iunie 2014, 12:00 de misu
Mare e ciolanul la ARR
Mita ,spaga ,trafic de influenta la ARR-Bihor . Condamnati penali angajati la ARR-Bihor ! Sefi schimbati la greu ,cate 2-3 pe an ! Oare asta este o institutie de stat !? Sau un ciolan pentru politicienii dornici de indestulare !?
Postat 28 Iunie 2014, 14:03 de sofer
ATI DEZBINAT LUMEA !
Sa va fie rusine daca stiti cei aia .Ati reusit sa dezbinati lumea in secte,culte ,interese meschine. Ce a facut Jolta in afara de a fi avut norocul sa se nasca fiu de ,,pastor ''. Ca deputat 0 ,ca inspector la Ministerul Mediului 0 si urmeaza inca un 0 mare de tot. Ce-ar fi daca toti prin nastere am primii totul de la viata , ca regii ! .In rest faptul ca religia a ajuns un mediu de manipulare al opiniei (politice ) a cetateanului cred ca e o problema cu , care nici Dumnezeu cel singur sfant nu este de acord. Ati adus politica in biserici ,case de rugaciuni . Rusine ,daca stiti ce inseamna asta !
Postat 28 Iunie 2014, 09:46 de CETATEAN
Jolta, seful pesedeului
Asta in ciuda pesedistilor vechi care accepta sa fie dati la o parte pentru a fi pus in fata un oportunist fara caracter ori coloana vertebrala. Si nu e singur caz de acest fel. Membrul simplu de partid e bun in campanie electorala pentru lipit afise, munca politica, pentru plimbari pe strazi, pentru imagine dar e ignorat total in restul timpului si ocolit in rezolvarea problemelor pe care le are. Se urmareste votul, dar in felul asta s-ar putea sa nu mai aiba partidul rosu cu cine sa faca treaba. Nemultumirile sunt mari peste tot in judet iar solutiile propuse, gen Jolta, distruge si ultima farama de credibilitate a numitului Mang. Doar interesul personal si cam atat. Restul oricum sunt fraieri si fac treaba de partid fara sa ceara nimic in schimb. Eu zic sa-l puna pe Jolta presedintele PSD Bihor. Sustin Nicolae Jolta la sefia partidului. Tot una e.
Postat 27 Iunie 2014, 22:57 de ardeleanu
jalnic
Ce fata de pupincurst are predicatorul.... Predestinata!
Postat 27 Iunie 2014, 22:22 de poporul ,,destept"
foarte bine face!
voi cei de la "bihoreanul" cum de acceptati asa un limbaj abject la comentarii? este mai rau decat suburban, e subcultura , e mizerie! mai cenzurati si voi, nu lasati toata lumea sa vomite aici pe site, ca tot aveti o problema cu voma voi cei din pnl...:)) dupa parerea d-voastra, e singurul care a plecat din pnl la alte partide? plesneste rautatea in voi, pt, asta comandati asemenea articole! am vazut ca pnl oradea stie doar sa-si execute oamenii, asta face, iar astea cu "pocait" si mizerii d'astea........lasati-le fratilor ca sunteti expirati....nici ortodocsii vostrii nu-s mai buni cu nimic......stiti numai sa jigniti ca e de alta confesiune religioasa........fiv-ar rusine, apropo....puteti ajunge si voi ca d-l senator ca faceti discriminare...civilizati-va odata oameni buni.... iar de cv-uri ce sa mai vorbim....voi astia care sunteti deocamdata in top, aveti niste cv-uri de toata jena....hai nu mai fiti primitive....multi altii si-au schimbat partidul sa-si pastreze functia, de ce oare? pt. ca atunci cand ati venit voi pnl, ati ejectat pe altii........tot din motive de rautate plesninda :)) si faptul ca dati mana cu pdl, nu va intoarceti cumva la ceea ce ati vomitat????..
Postat 27 Iunie 2014, 18:43 de pnl
haimana
ma bine haimana decat traseist , mai bine golans decat camionagiu . Rusinos
Postat 27 Iunie 2014, 18:28 de felicia praporgescu
scursori ordinare
Un * cu ochi! Asa-s toti politicienii si sugacii lor, ***!
Postat 27 Iunie 2014, 17:21 de Dracula
Asa a ajuns !!
Asa a ajuns politica si politicienii din Romania la groapa de gunoi a Europei . In loc sa fie promovati oameni din sistem ,cu un minim de vechime ,competenta se ,,promoveaza '' prunci de pastori neoprotenstanti care vor o lume mai buna dar ,,doar al lor '' . Restul , si cred ca suntem totusi mai multi ,nu mai mergem la vot sau daca mergem anulam votul . Si te mai miri de ce in tara asta fara UDMR si POCAITI nu mai poti face majoritate . Pai mai fratilor votul si majoritatea facuta asa ,costa .!!
Postat 27 Iunie 2014, 14:00 de Feciorul din Orleans
huo !!
sa-i crape obrazul de rusine !!!
Postat 27 Iunie 2014, 13:38 de muresan demetr4iu
FARISEISTU JOLTA
asta-i un dobitoc si un tampit ,uitati-va in C.V.-ul sau ,nu a facut nimic in vviata lui ,cu scoala terminata pe la VADU CRISULUI ,acolo si-a facut cica facultatea ! o zdreanta ordinara !!!!!!!!!!!!!
Postat 27 Iunie 2014, 13:05 de unu
Pocaitii
Nu cautati alte ratiuni in modul de actiune a acestor eretici decat propria propasire materiala!Asa este si seful sau, Tzirle Radu ,cel care l-a adus pe Jolta in politica.Liderii politici romani care-si mai fac de lucru cu pocaitii sa pateasca la fel ca liderii liberali bihoreni!
Postat 27 Iunie 2014, 12:59 de Crestin apostolic
e jale
si uite asa se duce totul de rapa in tara asta cu astfel de nulitati si ei se pretind oameni. acesti cica pasztori ar vinde si pe mama lor pe un leu numai sa stea pe un pos caldut ca de priceput la ceva nu poate fi vorba.....mare pacat de tara asta ca e locuita de astfel de oameni.
Postat 27 Iunie 2014, 10:34 de ion
At
Mare Karakter acest gunoi aceste nulității conduc Romanica in zilele noastre pana când