URMĂREȘTE-NE PE
DUMINICĂ, 18 NOIEMBRIE 2018

Ediția tipărită

Părerea noastră

Folclor de Bihor
Mircea Chirila
De când avem și Piața Unirii, și Cetatea renovate, suntem în situația măgarului lui Buridan. Bietului animal i-a pus stăpânul două grămezi de fân și măgarul a murit de foame pentru că nu se putea hotărî din care să mănânce. La fel pățim și noi când e vorba de locurile unde să organizăm evenimentele importante. S-au încercat variante, ba în Piață, ba în Cetate, ba în ambele locații concomitent.
Zic şi eu
Adrian Cris
Pe scurt, doi parlamentari implicaţi şi cu bun simţ. Ambii, însă, au dat-o în bară, şi încă rău de tot, cu o lună în urmă, când alături de alţi 8 colegi din PNL, 3 de la PSD şi câte unul de la ALDE şi Minorităţi, au semnat "Întrebarea nr. 5759A/10-10-2018", către Autoritatea Naţională pentru Protecţia Drepturilor Copilului şi Adopţie...
Cum a fost?
Lucian Cremeneanu
Sâmbătă, la orele 17, ora României, în sute de oraşe de pe continent, printre care şi Oradea, a fost proclamată Republica Europa, ca viitoare formă de organizare a actualelor state europene. "Prin acest gest simbolic, europenii de pe întreg continentul îşi exprimă voinţa de a trăi într-o Europă unită, cu drepturi şi îndatoriri egale pentru toţi cetăţenii, care să fie principalii actori ai unei democraţii reale".
Newsletter
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
Spune ce crezi
Ce părere aveţi despre cerinţele organismelor europene adresate României privind consolidarea statului de drept şi stoparea modificării legilor justiţiei?




De stiut

Avocatul Bihoreanului
Mircea Ursuta
După cum se ştie, în 7 noiembrie Curtea Constituţională a admis sesizarea Guvernului şi a constatat existenţa unui conflict juridic de natură constituţională între Parlament şi Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie. Constatând acest conflict, CCR a obligat ÎCCJ de îndată la desemnarea prin tragere la sorţi a tuturor membrilor completurilor de 5 judecători, cu respectarea art. 32 din Legea nr. 304/2004 privind organizarea judiciară, cum a fost modificat şi completat prin Legea nr. 207/2018.
Bihoreanul la medic
Mircea Dumitrescu
Incidenţa cancerului de col uterin este semnificativ crescută la femeile din clasele socio-economice inferioare, cu debut al vieţii sexuale la vârstă tânără, parteneri sexuali multipli, istoric de promiscuitate sexuală, număr mare de sarcini şi, nu în ultimul rând, fumătoare.
Psihologul Bihoreanului
Razvan Coloja
Vorbim de o "explozie" de depresie în rândul fetelor începând cu anul 2012 şi până în prezent şi toate aceste adolescente au un singur lucru în comun: petrec mult timp pe telefoanele mobile ori în faţa canalelor social media.
19 Octombrie 2010, 09:08

Simona 99% poliester

0 clipuri
0 audio
0 fisiere

Simona Derecichei, fostă Hexan, mai cunoscută prin oraş ca matroană de bordel şi pentru amorul cu năbădăi pe care l-a trăit alături de procurorul Gheorghe Leuca, şi-a tras din nou silicoane. Acum, însă, nu la sâni, ci la fund.

Chestiune extrem de neplăcută, pare-se, din moment ce, după cum spun chiar cunoscuţii ei, femeia se poate aşeza doar într-un dispozitiv special, ca nu cumva să-i pocnească mândreţe de posterior.

Şi, cu toate că e foarte incomod să conduci maşina în poziţia capră, Simona e totuşi tare mândră de noile sale fese ţuguiate, cu atât mai mult cu cât susţine că este prima din oraş care şi-a tras asemenea investiţie.

Bihorel se teme că îşi mai comandă încă două-trei implanturi de silicon şi clienţii vor avea impresia că au de-a face cu Combinatul de Fire şi Fibre Sintetice Săvineşti.

Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.

Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
12 Comentarii
oribila
oribila esti fata!!! problema e ca te consideri faina si mai iti pui si singura comentarii de lauda! esti si prosta pe deasupra.
Postat 26 Octombrie 2010, 19:38 de pavel
valea mucilor
Cine se putea cobori la nivelul unei curve de sosea? ati ghicit, un procuror! o femeie normala nu se incurca cu un procuror incult si jegos! scuzati pleonasmul, procuror incult...deh!
Postat 23 Octombrie 2010, 20:48 de leuca-n gard
poliester si ghips
si-a pus si dinti in gura babaciunea da n-a avut bani de portelan,ca-i pute gura ca un canal si uitati-va ce fata de taranca are(mai furi portofele hexanco?)
Postat 21 Octombrie 2010, 00:15 de zidaru
rapandula
gioarsa asta isi scrie singura comentarii de lauda,cine phula mea o cunoaste pe reesapata asta?va spun eu,500 de soferi de tir,250 de pensionari italieni,100 de turci,50 de taximetristi BEN , GHITA L.si vreo 17 tarani din Oncea,in rest.......o parasuta obosita.
Postat 21 Octombrie 2010, 00:06 de ben
cslmdsad
am avut de a face cu ea acum vreo 10 ani, de atunci am vazut-o si am auzit despre ea saptamanal ii cunosc anturajul cat de cat, nu degeaba i se zice meseriasa pe borsului, ce o adunat in tinerete isi baga la propriu in cur , asta e c.u.r.v.a a fost, c.u.r.v.a va ramane tot timpul,
Postat 20 Octombrie 2010, 19:24 de lsd
babele se intretin
ORICE cal ajunge martoaga si orice femeie ajunge BABA sa se intretina ca oricum nu mai are 30 de ani, dupa 30 de ani femeiile sunt EXPIRATE ,barbatii incepand cu 41 de ani asa ca sa faca orice timpul inapoi nu l mai aduce din partea mea sa si puna o TATA (san) si in frunte cat timp sunt cele tinere nu vad rostul de ce sa ma multumesc cu ceva artificial, natura e pe primul loc restul e COMERCIAL de AMBALAJ nimic mai mult :)) daca asa se simte bine e treba ei dar sa nu spuna ca e cea mai si cea mai ca nu face decat sa intretina famiilile medicilor si piata cosmeticilor un barbat strange cu drag intodeauna una naturala si tanara sa nu va apucati de plans acum BABELOR:))
Postat 20 Octombrie 2010, 09:46 de ha, ha, ha
Woow super
De cate ori o vad mi-as dorii o femeie ca ea. Iar tu aia care ai zis ca e taranca tare as vrea sa te vad:))=))=))=)) ce masina conduci? ce ai realizat in viata? pe multe le intretin barbatii:)) eu de mult am vrut sa ajung la femeia asta. I-am obtinut nr de telefon o sun cu privat incerc de cativa ani sa ajung la ea si e imposibil. Invidioase de 2 bani:))=)) nu aveti bani de un chilot bey:))
Postat 19 Octombrie 2010, 23:54 de Alex
esti cea mai tare
Rasul te rade si ma scuzati cacatul te caca!!:)):))=)) ati vazut femeie la 35 de ani nemachiata? eu am vazut-o si aceasta e Simona:) care arata mai bine nemachiata decat machiata.
Postat 19 Octombrie 2010, 23:45 de Lavinia
esti cea mai tare
admir femeile frumoase si la aceasta femeie chiar ai ce admira. In permanenta aranjata,eleganta,stilata si in pas cu moda. Proastelor ce sunteti!!! Sa vorbiti la 35 de ani si cu doua fete mari care sunt ca si surorile ei. Atat de bine se mentine. La tot pasul tinere si frumoase dar femei la varsta ei mai rar atat de frumoase.
Postat 19 Octombrie 2010, 23:42 de anonima
Bravo ei
Tatelor sunteti invidioase,poate nu va permiteti sa va intretineti. Femeia la cei 35 de ani ai ei si cu 2 copii arata bestial. Nu am avut de a face cu ea dar o consider cea mai frumoasa femeie din Oradea si e total diferita de fotografia veche care e facuta cu multi ani in urma. Recomand celor ce au scris articolul s-o contacteze personal sau sa expuna fotografii cu doamna Simona cum arata la ora actuala. Este o adevarata doamna si cu siguranta multi si-ar dori o astfel de femeie.
Postat 19 Octombrie 2010, 23:37 de Admirator
Shreck
am vazut-o pe taranca in lotus se misca de parca era Magarul din Shreck. bleah, urit arata
Postat 19 Octombrie 2010, 19:31 de Aleluia
felicitarii
ce s ar face stiinta fara COBAI :))) prostuta daca nu te place cum esti nu te place oricum e o chestiune comerciala probabil la tine dar de ceva serios NICIODATA, cum sa te TORTUREZI ca sa te faci placuta? ar trebui sa scri o carte bine zicea V.T.fiicei sale:" orice cal ajunge martoaga si orice MISS ajunge BABA!":)) esti depasita de altele mult mai naturale si pe buna DREPTATE...sa stiti ca barbatii se amuza copiaos nu au ce admira la BABALE oricum trecute de varsta TINERETII :))
Postat 19 Octombrie 2010, 09:46 de anca
count display

FOTO BIHOREANUL

  • Mai mult decât i s-a cerut: RER Vest a pregătit de iarnă 40 de utilaje, peste necesarul impus de Primăria Oradea (FOTO/VIDEO)
  • 'Mondialele'. Profesorul Constantin Butişcă şi-a lansat cartea despre istoria campionatelor mondiale de fotbal (FOTO)
  • Investiţie de 800.000 euro: Parcul Palatului Baroc îşi va recăpăta splendoarea şi va găzdui o grădină biblică! (FOTO/VIDEO)
  • Accident pe Clujului: O fetiţă de 6 ani a fost rănită şi dusă la spital (FOTO)
  • Artă cu renume la Muzeul Ţării Crişurilor: a fost deschisă expoziţia de lucrări van Gogh şi Renoir (FOTO)
  • Noul Ford EcoSport, produs în România, te așteaptă în showroom-ul Ford Carbenta Com! (FOTO)
  • Termen: 1 Decembrie. Constructorii au montat grinzile podului din strada Universităţii din Oradea (FOTO)
  • Parcarea de la intersecţia străzilor Transilvaniei cu Moldovei a fost reabilitată (FOTO)
  • Cel mai 'hot' show: Modele celebre au defilat în lenjerie Victoria's Secret. Adriana Lima s-a retras (FOTO/VIDEO)
  • Karoy de România: Povestea sculptorului orădean interzis de comunişti, care şi-a făcut renume în America (FOTO)
Ultimele Comentarii
  • Stire Asta cu ONG-urile finanțate de Soros, nu... Postat 18 Noi 2018, 01:22 de danioan