URMĂREȘTE-NE PE
VINERI, 21 SEPTEMBRIE 2018

Ediția tipărită

Părerea noastră

Folclor de Bihor
Mircea Chirila
Ştiu, investiţia a costat o grămadă de bani şi nu se poate merge la infinit pe bunăvoinţa constructorului, care schimbă pe banii lui dalele deteriorate. Dar Piaţa Unirii a fost făcută pentru ca orădenii şi turiştii să se poată bucura de ea! Dacă mergem pe ideea că Piaţa devine un loc sacru, intangibil, s-ar putea să fim nevoiţi ca la intrare să ne descălţăm şi să umblăm cu tălpici, ca pe vremuri în Palatul Baroc.
Zic şi eu
Adrian Cris
Abia aştept să-l văd pe domnu’ Nelu Mang, întâiul familist al Bihorului, având de-a dreapta sa vreun popă în sutană şi în stânga un frate cu şorţuleţ, echer şi compas (sau invers), propovăduind printre bihoreni modificarea Constituţiei aşa încât să definească expres căsătoria ca "uniunea dintre un bărbat şi o femeie", la referendumul din 7 octombrie! În treacăt fie zis, nu-i ironic că Dragnea a pus "consultarea populară" într-o duminică fără soţ?
Cum a fost?
Lucian Cremeneanu
După ce, zeci de ani, românii au plătit taxa de drum în prețul combustibilului, rovignete pentru drumuri și taxe de trecere pentru poduri, după ce au trecut ani mulți de la semnarea celui mai păgubos contract din istorie pentru România (contractul cu Bechtel, mulțumim Adrian Năstase!) fără ca cineva să facă pușcărie, după ce s-a furat din banii de drumuri ca-n filme, ei bine, după toate acestea, românilor li se cer din nou bani pentru a nu fi tratați drept animale și pentru a avea dreptul de a circula pe o șosea cu pretenții de autostradă. O adevărată taxă pe prostie!
Newsletter
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
Spune ce crezi
Ce părere aveţi despre felul în care gestionează autorităţile combaterea pestei porcine africane?





De stiut

Avocatul Bihoreanului
Mircea Ursuta
Legea nr. 203/2018 privind măsurile de eficientizare a achitării amenzilor contravenţionale, lege care a intrat în vigoare pe 24 august 2018, prevede că în materia contravenţiilor rutiere se va aplica, de la 1 ianuarie 2019, o nouă metodă referitoare la achitarea acestora.
Bihoreanul la medic
Mircea Dumitrescu
Căpuşele sunt vectorii unor boli grave (paralizie, febra Q, tularemia, borelioza şi altele), dar de cele mai multe ori reacţia locală produsă de muşcătură se limitează la o simplă roşeaţă cu senzaţie de mâncărime (prurit) care dispare în decurs de câteva zile în lipsa suprainfecţiei bacteriene. 
Psihologul Bihoreanului
Razvan Coloja
Se pare că minciuna îl poate face pe un politician să pară mai... autentic. Oamenii tind să vadă minciunile emise de un lider politic drept o tentativă a acestuia de a se lupta cu mâinile murdare împotriva unui sistem corupt; asta în pofida faptului că minciunile sunt sfruntate şi demistificate ulterior.
19 Octombrie 2010, 09:08

Simona 99% poliester

0 clipuri
0 audio
0 fisiere

Simona Derecichei, fostă Hexan, mai cunoscută prin oraş ca matroană de bordel şi pentru amorul cu năbădăi pe care l-a trăit alături de procurorul Gheorghe Leuca, şi-a tras din nou silicoane. Acum, însă, nu la sâni, ci la fund.

Chestiune extrem de neplăcută, pare-se, din moment ce, după cum spun chiar cunoscuţii ei, femeia se poate aşeza doar într-un dispozitiv special, ca nu cumva să-i pocnească mândreţe de posterior.

Şi, cu toate că e foarte incomod să conduci maşina în poziţia capră, Simona e totuşi tare mândră de noile sale fese ţuguiate, cu atât mai mult cu cât susţine că este prima din oraş care şi-a tras asemenea investiţie.

Bihorel se teme că îşi mai comandă încă două-trei implanturi de silicon şi clienţii vor avea impresia că au de-a face cu Combinatul de Fire şi Fibre Sintetice Săvineşti.

Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.

Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
12 Comentarii
oribila
oribila esti fata!!! problema e ca te consideri faina si mai iti pui si singura comentarii de lauda! esti si prosta pe deasupra.
Postat 26 Octombrie 2010, 19:38 de pavel
valea mucilor
Cine se putea cobori la nivelul unei curve de sosea? ati ghicit, un procuror! o femeie normala nu se incurca cu un procuror incult si jegos! scuzati pleonasmul, procuror incult...deh!
Postat 23 Octombrie 2010, 20:48 de leuca-n gard
poliester si ghips
si-a pus si dinti in gura babaciunea da n-a avut bani de portelan,ca-i pute gura ca un canal si uitati-va ce fata de taranca are(mai furi portofele hexanco?)
Postat 21 Octombrie 2010, 00:15 de zidaru
rapandula
gioarsa asta isi scrie singura comentarii de lauda,cine phula mea o cunoaste pe reesapata asta?va spun eu,500 de soferi de tir,250 de pensionari italieni,100 de turci,50 de taximetristi BEN , GHITA L.si vreo 17 tarani din Oncea,in rest.......o parasuta obosita.
Postat 21 Octombrie 2010, 00:06 de ben
cslmdsad
am avut de a face cu ea acum vreo 10 ani, de atunci am vazut-o si am auzit despre ea saptamanal ii cunosc anturajul cat de cat, nu degeaba i se zice meseriasa pe borsului, ce o adunat in tinerete isi baga la propriu in cur , asta e c.u.r.v.a a fost, c.u.r.v.a va ramane tot timpul,
Postat 20 Octombrie 2010, 19:24 de lsd
babele se intretin
ORICE cal ajunge martoaga si orice femeie ajunge BABA sa se intretina ca oricum nu mai are 30 de ani, dupa 30 de ani femeiile sunt EXPIRATE ,barbatii incepand cu 41 de ani asa ca sa faca orice timpul inapoi nu l mai aduce din partea mea sa si puna o TATA (san) si in frunte cat timp sunt cele tinere nu vad rostul de ce sa ma multumesc cu ceva artificial, natura e pe primul loc restul e COMERCIAL de AMBALAJ nimic mai mult :)) daca asa se simte bine e treba ei dar sa nu spuna ca e cea mai si cea mai ca nu face decat sa intretina famiilile medicilor si piata cosmeticilor un barbat strange cu drag intodeauna una naturala si tanara sa nu va apucati de plans acum BABELOR:))
Postat 20 Octombrie 2010, 09:46 de ha, ha, ha
Woow super
De cate ori o vad mi-as dorii o femeie ca ea. Iar tu aia care ai zis ca e taranca tare as vrea sa te vad:))=))=))=)) ce masina conduci? ce ai realizat in viata? pe multe le intretin barbatii:)) eu de mult am vrut sa ajung la femeia asta. I-am obtinut nr de telefon o sun cu privat incerc de cativa ani sa ajung la ea si e imposibil. Invidioase de 2 bani:))=)) nu aveti bani de un chilot bey:))
Postat 19 Octombrie 2010, 23:54 de Alex
esti cea mai tare
Rasul te rade si ma scuzati cacatul te caca!!:)):))=)) ati vazut femeie la 35 de ani nemachiata? eu am vazut-o si aceasta e Simona:) care arata mai bine nemachiata decat machiata.
Postat 19 Octombrie 2010, 23:45 de Lavinia
esti cea mai tare
admir femeile frumoase si la aceasta femeie chiar ai ce admira. In permanenta aranjata,eleganta,stilata si in pas cu moda. Proastelor ce sunteti!!! Sa vorbiti la 35 de ani si cu doua fete mari care sunt ca si surorile ei. Atat de bine se mentine. La tot pasul tinere si frumoase dar femei la varsta ei mai rar atat de frumoase.
Postat 19 Octombrie 2010, 23:42 de anonima
Bravo ei
Tatelor sunteti invidioase,poate nu va permiteti sa va intretineti. Femeia la cei 35 de ani ai ei si cu 2 copii arata bestial. Nu am avut de a face cu ea dar o consider cea mai frumoasa femeie din Oradea si e total diferita de fotografia veche care e facuta cu multi ani in urma. Recomand celor ce au scris articolul s-o contacteze personal sau sa expuna fotografii cu doamna Simona cum arata la ora actuala. Este o adevarata doamna si cu siguranta multi si-ar dori o astfel de femeie.
Postat 19 Octombrie 2010, 23:37 de Admirator
Shreck
am vazut-o pe taranca in lotus se misca de parca era Magarul din Shreck. bleah, urit arata
Postat 19 Octombrie 2010, 19:31 de Aleluia
felicitarii
ce s ar face stiinta fara COBAI :))) prostuta daca nu te place cum esti nu te place oricum e o chestiune comerciala probabil la tine dar de ceva serios NICIODATA, cum sa te TORTUREZI ca sa te faci placuta? ar trebui sa scri o carte bine zicea V.T.fiicei sale:" orice cal ajunge martoaga si orice MISS ajunge BABA!":)) esti depasita de altele mult mai naturale si pe buna DREPTATE...sa stiti ca barbatii se amuza copiaos nu au ce admira la BABALE oricum trecute de varsta TINERETII :))
Postat 19 Octombrie 2010, 09:46 de anca
count display

FOTO BIHOREANUL

  • Deţinuţii din mai multe judeţe s-au întrecut la fotbal: Orădenii, pe locul II (FOTO / VIDEO)
  • Se toarnă fundaţia! Au început construcţia podului din strada Universităţii (FOTO)
  • Lucrările s-au terminat, ambuteiajele continuă! Trecerea de nivel cu calea ferată din strada Uzinelor a fost modernizată degeaba (FOTO)
  • Figaro și Lucifer, doi motani singuratici au ajuns de la Paris la Zoo Oradea (FOTO)
  • Cruce luminoasă de 14 metri, înălţată la Vintere cu ocazia Centenarului (FOTO)
  • Let’s do it, Bihor: Peste 23.000 de voluntari au adunat 30.000 de saci de gunoaie (FOTO)
  • Gunoaie de oameni: Firma de salubritate a Primăriei Aleşd a aruncat 200 tone de deşeuri în mijlocul naturii (FOTO/VIDEO)
  • 'Huligani' la Cetate: Rockerii de la Hooligans au închis Zilele Culturii Maghiare (FOTO/VIDEO)
  • Oradea City Running Day: Alergători de toate vârstele au fugit pe străzile oraşului (FOTO/VIDEO)
  • Cântăreţul de la pod: În fiecare seară, trubadurul Lucian Chelu cântă pentru orădeni lângă Podul Intelectualilor (FOTO/VIDEO)

TIMP LIBER

Timp liber

CURS VALUTAR

  • 1 USD = 3.8697 RON
  • 1 EUR = 4.5959 RON
  • 1 HUF = 0.015 RON