A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: getimagesize(https://cdn.ebihoreanul.ro/static/gallery_big/24 masini (1).jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request

Filename: controllers/ebh.php

Line Number: 1076

Martisor motorizat: Bolojan si-a tras masina noua (FOTO)
URMĂREȘTE-NE PE
DUMINICĂ, 19 AUGUST 2018

Ediția tipărită

Părerea noastră

Folclor de Bihor
Mircea Chirila
Problema subvenţiilor trebuie privită însă cu reticenţă, cel puţin din două motive. O dată, pentru că la ce lipsă de forţă de muncă există în Oradea, e imposibil de crezut că oamenii săraci nu-şi pot găsi de lucru. Şi atunci, de fapt pe cine subvenţionăm? Pe oamenii săraci sau pe oamenii fără chef de muncă?
Zic şi eu
Adrian Cris
Noua mineriadă a PSD nu mai lasă cale de întoarcere pentru că, pur şi simplu, pe aşa-zişii social-democraţi nu-i interesează demult ce spune poporul, ci doar ce spun ei poporului. Li se rupe de imagine, de sondaje, de UE şi de orice alt „moft”, pentru că probabil şi-au pregătit inclusiv planul de a fura alegerile.
Cum a fost?
Lucian Cremeneanu
De 4 ani, Untold înseamnă Cluj-Napoca, înseamnă România. Umblă vorba că se vrea mutarea lui în afara orașului, nu din pricina deranjului din centru, ci pentru că scena principală, stadionul adică, e limitativă cu numărul de persoane din motive de siguranță. Dacă se va transforma din festival urban în festival câmpenesc s-ar putea ca percepția să se schimbe.
Newsletter
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
Spune ce crezi
Unde vă veți petrece vacanța de vară?





De stiut

Avocatul Bihoreanului
Mircea Ursuta
Aşa cum arătam recent, a intrat în vigoare prima dintre cele "trei legi ale justiţiei" mult discutate în ultimul timp în spaţiul public, respectiv Legea nr. 207/2018 pentru modificarea Legii nr. 304/2004 privind organizarea judiciară.
Bihoreanul la medic
Mircea Dumitrescu
Hematuria reprezintă prezenţa sângelui în urină. Cauzele sunt variate şi se pot grupa în 2 categorii: renale şi extrarenale. Vezi ce boli poate indica!
Psihologul Bihoreanului
Razvan Coloja
În caz că nu aţi observat, fobiile faţă de anumite vieţuitoare sunt mai des întâlnite decât cele care au ca obiect alte animale. De exemplu, femeile tind să se teamă mai mult de insecte şi păianjeni decât de - să zicem - porumbei. Mult mai mulţi oameni se tem de şerpi decât de pisici. De şobolani decât de mămăruţe. În acest articol vom discuta despre psihologia fricii şi cum teama a jucat un rol adaptativ în dezvoltarea speciei umane.
05 Martie 2013, 11:07

Mărţişor motorizat: Bolojan şi-a tras maşină nouă (FOTO)

0 clipuri
0 audio
0 fisiere

Primarul Ilie Bolojan renunţă la celebrul BH-09-XBO. Edilul va schimba cunoscutul Renault Laguna din 2006 cu care a bătut toate hârtoapele oraşului şi ale drumurilor de Bucureşti cu un alt Renault, dar model Latitude, nou-nouţ.

Mai multe detalii despre maşină, dar şi GALERIE FOTO, pe www.bihorel.ro

Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.

Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
14 Comentarii
NEURONII FUNCTIONEAZA cu INTERES !
Bine ca pentru interesul personal ne functioneaza NEURONII ,insa pentru interesul oradeanului ( "evazionistii") alternativa este ..... ..ASA A HOTARAT CONSILIUL 1 Nu exista alta varianta.
Postat 07 Martie 2013, 22:32 de Justitiarul
apropo
Primarul nu se deplaseaza la Bucuresti cu masina, ci cu avionul. Poate TAROM achizitioneaza un aparat nou, ca ATR-urile sunt cam vechi pt rangul unora. Dar sa nu fim rai....e vremea schimbarii...tot ce e de genul feminin trebuie inlocuit cu ceva mai nou ( nou nu inseamna neaparat mai bun) inclusiv masina, ca tot de genul feminin e.
Postat 07 Martie 2013, 13:04 de MP
Cititi mai jos adevarul !
Achiziţia a fost prevăzută în buget şi s-a făcut prin licitaţie. S-a prezentat un singur ofertant, rci leasing. Vineri au ajuns maşinile la Oradea şi luni s-au făcut asigurările, celelalte documente şi contractele de comodat”, a spus csuzi istvan, directorul OTL .OTL a cumpărat maşinile în sistem „buy-back”, OTL a cedat rci leasing 13 maşini vechi – inclusiv fostul Renault condus de nea ilie, dintre care 10 funcţionale şi trei pe butuci. Valoarea la care se evaluează acestea se scade din sumele înscrise în contractele de vânzare a maşinilor.Bugetul întregii achiziţii în leasing pe trei ani este de 219.712 euro, cu plata în avans a 60% din sumă. Banii acoperă costul maşinilor dar şi asigurările rca pe trei ani, asigurările full casco, mentenanţa, cauciucuri de iarnă, taxele de drum şi de mediu şi asigurarea pentru şoferi (!!!).Maşinile vechi, unele de prin 2005, 2006 aveau un grad de uzură avansat şi costurile cu reparaţiile şi întreţinere erau prea mari. Vechiul Renault condus de primar, spre exemplu, maşina cu cel mai mare kilometraj dintre cele concesionate de la OTL, avea la bord peste 260.000 de km.Din cele 12 maşini cumpărate de OTL şi date în comodat Consiliului local, şase vor deservi rimăria iar alte şase merg la AIO. Masina lui nea ilie, Renault Latitude, a costat 21.237 euro !!!
Postat 06 Martie 2013, 20:23 de .
RUSINE,JOS CU BOLO
bine ca pt.asa ceva are primaria bani! altii circula cu masini de 10 - 20 de ani de vechime si nu au nici un bai! o masina din 2006 nu consider ca este model,,vechi'' sau poate pt.bolojan e vechi (....) decat sa baga in spital ,sau in scoli cumpara masina !!! RUSINE!!! ALTII MOR DE FOAME SI TU MASINA CUMPAR!!! Tot ce a facut bolojan pt.oras a facut din banii nostri NU DIN BANI LUI !!! Si asa invarte destul de multi bani cu SELINA si cu restu !!! Pleaca acasa bolojan la alesd de unde ai venit *!!!!
Postat 06 Martie 2013, 18:49 de andrei
ioi...
...da' factur? cine a platit factura?.... :))))))))))))))))
Postat 06 Martie 2013, 13:01 de ...mda
oops!
acuma dacă divorțează nu o sa mai facă naveta la Aleșd asa des...oops! n-ați știut? verificați.
Postat 06 Martie 2013, 08:46 de oops!
Naveta
Era necesara o noua masina pt. dl. primar . Nu de alta , dar sa faci trei ani naveta intre Oradea si Alesd cu aceeasi masina este foarte stresant ! Curios ca Bihoreanul nu are nici un comentariu in ceea ce-l priveste pe Bolojan , inclusiv daca face bine sau rau . EEEE , sa fi fost altcineva care sa-si fi schimbat masina dupa trei ani !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
Postat 06 Martie 2013, 07:23 de marian
Chelului....
.... tichie de margaritar ii lipseste ! Daca face si cu asta naveta, intr-un an o da la fier vechi !
Postat 06 Martie 2013, 07:22 de pinonel
foarte bine
Daca domnul primar nu ar fi avut afaceri cu Selina, care umplea gropile cu pamant..... la ora asta masina nu ar fi batut "toate hartoapele orasului".... e simplu....
Postat 05 Martie 2013, 21:24 de miha
bravo
bine a facut, ca a cumparat...nimca nu va place, daca face ceva in orasul nu-i bine ca este deranj, daca nu face iar este pb ca nu face....bine a facut ca a cumparat......MERITA
Postat 05 Martie 2013, 18:21 de mihai
Bine Bv!!!Bingo!Jackpot
Bine ca si-a tras masina nou da mie ca mia luat primaria casa si mia dat muitza in schimb mai pe romaneste aia nu este o prioritate nu se mai putea circula cu cea veche ;) se intelege . rusine blatisti si gunoaiele sistemului...
Postat 05 Martie 2013, 17:31 de Silviu
ceva nou
ceva nou, da' nu-si schimba nevasta? nu era destul?
Postat 05 Martie 2013, 16:05 de x-ulescu
masina
Foarte bine ca a schimbat masina pentru cate a facut pentru oras merita si el ceva nou...
Postat 05 Martie 2013, 14:22 de anonim
haha
ne permitem... ii numa criza, dar cetatenii si-au platit impozitele si atunci cum sa nu ne permitem o masina nou-nouta, ca doara second era sub demnitatea unui edil atat de strangacios.....
Postat 05 Martie 2013, 12:45 de me2
count display

FOTO BIHOREANUL

  • Diaspora, Oradea te aşteaptă: 'Stranierii' primiţi la Oradea cu uşile deschise, 'nu cu gaze şi bastoane' (FOTO)
  • Cum va arăta artera Nufărul – Centrul Civic: Linii de tramvai înierbate, străjuite de arbori înalţi, stâlpi de iluminat cu senzori şi camere de supraveghere (FOTO)
  • OTL s-a dotat cu un autobuz decapotabil pentru turişti (FOTO / VIDEO)
  • „Monştri” la Primăria Oradea: Piaţa Unirii a fost invadată (FOTO / VIDEO)
  • Scene dramatice în satul Olosig: Localnicii plâng în hohote văzând cum le sunt omorâte animalele (FOTO/VIDEO)
  • Scandal în satul Olosig: Localnicii, revoltați că autoritățile vor să le omoare toți porcii! (FOTO)
  • Feciorul și tradițiile: De dragul tradiţiilor, un adolescent bihorean a renovat o casă veche de 84 de ani (FOTO)
  • 'Fără implicare nu va fi schimbare': Aproximativ 150 de orădeni au protestat şi duminică seară (FOTO / VIDEO)
  • Hercule e bihorean! Sportivul bihorean Florin Lupaş este considerat cel mai puternic român (FOTO)
  • Festivalul KaravanAct: 'Zarvă' pe picioroange în centrul Oradiei (FOTO / VIDEO)

TIMP LIBER

Timp liber

CURS VALUTAR

  • 1 USD = 3.8697 RON
  • 1 EUR = 4.5959 RON
  • 1 HUF = 0.015 RON