A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: getimagesize(https://cdn.ebihoreanul.ro/static/gallery_big/24 masini (1).jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request

Filename: controllers/ebh.php

Line Number: 1077

Martisor motorizat: Bolojan si-a tras masina noua (FOTO)
URMĂREȘTE-NE PE
VINERI, 22 IUNIE 2018

Ediția tipărită

Părerea noastră

Folclor de Bihor
Mircea Chirila
Angela Lupşea, preşedinta Fundaţiei pentru Protejarea Monumentelor Bihor, conduce muzeele şi Cetatea oraşului cu rezultate modeste. În numeroase ocazii am veştejit-o considerând că e inadmisibil ca, la doi ani după finalizarea reabilitării, în fortăreaţă să nu se întâmple mare lucru. Acum, însă, trebuie să recunosc că Zilele Art Nouveau au fost o reuşită care, cred eu, i-a uluit până şi pe organizatori.
Zic şi eu
Adrian Cris
După 9 luni în care minoritatea celor 17 consilieri judeţeni ai PNL a fost egala majorităţii UDMR-PSD-ALDE, rămasă din septembrie 2017 tot în 17 reprezentanţi prin excomunicarea fostei preferate a şefului PSD Bihor, Ioan Mang, „parlamentul” bihorean a revenit săptămâna trecută, aşa cum a decis Curtea de Apel, la formula rezultată din alegerile locale de acum două veri. Miercuri, cu doar un vot împotrivă şi o abţinere, a fost validat cel de-al 18-lea echipier al alianţei, PSD-istul salontan Adrian Szatmari.
Cum a fost?
Lucian Cremeneanu
Umorul e ca mâncarea - are mii de forme, gusturi și arome. Nimeni nu agreează toate bucatele de pe pământ. Plaja de preferințe culinare ţine, în cazul celor mai mulți oameni, de cultura locului în care s-au născut, de ce le-a gătit mama toată viața, de posibilitățile financiare, de zona respectivă, de educație și auto-educație, de tradiție și conservatorism.
Newsletter
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
Spune ce crezi
Ce părere aveţi pe marginea scandalului legat de „atenţiile” pregătite de părinţi profesorilor de la Colegiul Naţional Emanuil Gojdu?





De stiut

Avocatul Bihoreanului
Mircea Ursuta
În data de 5 iunie 2018 a fost publicată în Monitorul Oficial o importantă decizie pronunţată de Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie, în recurs în interesul legii, prin care s-a stabilit, cu caracter obligatoriu, pentru viitor, că sechestrele dispuse în procesele penale nu pot influenţa drepturile celor care aveau anterior o ipotecă cu privire la bunurile sechestrate.
Bihoreanul la medic
Mircea Dumitrescu
Toxiinfecţiile alimentare sunt boli acute cu manifestări diareice, determinate de salmonele, stafilococi enterotoxici, clostridium perfringens, clostridium botulinum şi alţi agenţi patogeni. Cea mai frecventă toxiinfecţie alimentară este cea determinată de salmonele. Există peste 1.700 de tipuri clasificate de salmonele. 
Psihologul Bihoreanului
Razvan Coloja
În ultimii ani tot mai mulți tineri au început să-și lase barba să crească, generând o modă de impact global care a atins și România. Vedem pe stradă bărbați cu barbă stufoasă, spre deosebire de acum cinci ani, când moda încă nu prinsese amploare. În acest articol vom încerca să vedem ce stă la baza psihologiei acestui fenomen și de ce bărbații decid să-și lase barbă în încercarea de a atrage mai multe partenere.
05 Martie 2013, 11:07

Mărţişor motorizat: Bolojan şi-a tras maşină nouă (FOTO)

0 clipuri
0 audio
0 fisiere

Primarul Ilie Bolojan renunţă la celebrul BH-09-XBO. Edilul va schimba cunoscutul Renault Laguna din 2006 cu care a bătut toate hârtoapele oraşului şi ale drumurilor de Bucureşti cu un alt Renault, dar model Latitude, nou-nouţ.

Mai multe detalii despre maşină, dar şi GALERIE FOTO, pe www.bihorel.ro

Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.

Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
14 Comentarii
NEURONII FUNCTIONEAZA cu INTERES !
Bine ca pentru interesul personal ne functioneaza NEURONII ,insa pentru interesul oradeanului ( "evazionistii") alternativa este ..... ..ASA A HOTARAT CONSILIUL 1 Nu exista alta varianta.
Postat 07 Martie 2013, 22:32 de Justitiarul
apropo
Primarul nu se deplaseaza la Bucuresti cu masina, ci cu avionul. Poate TAROM achizitioneaza un aparat nou, ca ATR-urile sunt cam vechi pt rangul unora. Dar sa nu fim rai....e vremea schimbarii...tot ce e de genul feminin trebuie inlocuit cu ceva mai nou ( nou nu inseamna neaparat mai bun) inclusiv masina, ca tot de genul feminin e.
Postat 07 Martie 2013, 13:04 de MP
Cititi mai jos adevarul !
Achiziţia a fost prevăzută în buget şi s-a făcut prin licitaţie. S-a prezentat un singur ofertant, rci leasing. Vineri au ajuns maşinile la Oradea şi luni s-au făcut asigurările, celelalte documente şi contractele de comodat”, a spus csuzi istvan, directorul OTL .OTL a cumpărat maşinile în sistem „buy-back”, OTL a cedat rci leasing 13 maşini vechi – inclusiv fostul Renault condus de nea ilie, dintre care 10 funcţionale şi trei pe butuci. Valoarea la care se evaluează acestea se scade din sumele înscrise în contractele de vânzare a maşinilor.Bugetul întregii achiziţii în leasing pe trei ani este de 219.712 euro, cu plata în avans a 60% din sumă. Banii acoperă costul maşinilor dar şi asigurările rca pe trei ani, asigurările full casco, mentenanţa, cauciucuri de iarnă, taxele de drum şi de mediu şi asigurarea pentru şoferi (!!!).Maşinile vechi, unele de prin 2005, 2006 aveau un grad de uzură avansat şi costurile cu reparaţiile şi întreţinere erau prea mari. Vechiul Renault condus de primar, spre exemplu, maşina cu cel mai mare kilometraj dintre cele concesionate de la OTL, avea la bord peste 260.000 de km.Din cele 12 maşini cumpărate de OTL şi date în comodat Consiliului local, şase vor deservi rimăria iar alte şase merg la AIO. Masina lui nea ilie, Renault Latitude, a costat 21.237 euro !!!
Postat 06 Martie 2013, 20:23 de .
RUSINE,JOS CU BOLO
bine ca pt.asa ceva are primaria bani! altii circula cu masini de 10 - 20 de ani de vechime si nu au nici un bai! o masina din 2006 nu consider ca este model,,vechi'' sau poate pt.bolojan e vechi (....) decat sa baga in spital ,sau in scoli cumpara masina !!! RUSINE!!! ALTII MOR DE FOAME SI TU MASINA CUMPAR!!! Tot ce a facut bolojan pt.oras a facut din banii nostri NU DIN BANI LUI !!! Si asa invarte destul de multi bani cu SELINA si cu restu !!! Pleaca acasa bolojan la alesd de unde ai venit *!!!!
Postat 06 Martie 2013, 18:49 de andrei
ioi...
...da' factur? cine a platit factura?.... :))))))))))))))))
Postat 06 Martie 2013, 13:01 de ...mda
oops!
acuma dacă divorțează nu o sa mai facă naveta la Aleșd asa des...oops! n-ați știut? verificați.
Postat 06 Martie 2013, 08:46 de oops!
Naveta
Era necesara o noua masina pt. dl. primar . Nu de alta , dar sa faci trei ani naveta intre Oradea si Alesd cu aceeasi masina este foarte stresant ! Curios ca Bihoreanul nu are nici un comentariu in ceea ce-l priveste pe Bolojan , inclusiv daca face bine sau rau . EEEE , sa fi fost altcineva care sa-si fi schimbat masina dupa trei ani !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
Postat 06 Martie 2013, 07:23 de marian
Chelului....
.... tichie de margaritar ii lipseste ! Daca face si cu asta naveta, intr-un an o da la fier vechi !
Postat 06 Martie 2013, 07:22 de pinonel
foarte bine
Daca domnul primar nu ar fi avut afaceri cu Selina, care umplea gropile cu pamant..... la ora asta masina nu ar fi batut "toate hartoapele orasului".... e simplu....
Postat 05 Martie 2013, 21:24 de miha
bravo
bine a facut, ca a cumparat...nimca nu va place, daca face ceva in orasul nu-i bine ca este deranj, daca nu face iar este pb ca nu face....bine a facut ca a cumparat......MERITA
Postat 05 Martie 2013, 18:21 de mihai
Bine Bv!!!Bingo!Jackpot
Bine ca si-a tras masina nou da mie ca mia luat primaria casa si mia dat muitza in schimb mai pe romaneste aia nu este o prioritate nu se mai putea circula cu cea veche ;) se intelege . rusine blatisti si gunoaiele sistemului...
Postat 05 Martie 2013, 17:31 de Silviu
ceva nou
ceva nou, da' nu-si schimba nevasta? nu era destul?
Postat 05 Martie 2013, 16:05 de x-ulescu
masina
Foarte bine ca a schimbat masina pentru cate a facut pentru oras merita si el ceva nou...
Postat 05 Martie 2013, 14:22 de anonim
haha
ne permitem... ii numa criza, dar cetatenii si-au platit impozitele si atunci cum sa nu ne permitem o masina nou-nouta, ca doara second era sub demnitatea unui edil atat de strangacios.....
Postat 05 Martie 2013, 12:45 de me2
count display

FOTO BIHOREANUL

  • 'Apel către mafioţi: Căraţi-vă!'. Orădenii au ieşit din nou să protesteze, în faţa Prefecturii (FOTO / VIDEO)
  • Lunga vară fierbinte: Compania de Apă Oradea investeşte 10 milioane euro în reabilitarea reţelelor de apă şi canalizare (FOTO)
  • Piaţa Unirii intră în reparaţii la doar doi ani de la inaugurare (FOTO)
  • Jurcuţ rade tot! Defrişat de speculanţii imobiliari, un deal din Paleu s-a prăvălit pe o stradă din Oradea (FOTO)
  • Statul paralel: Judecătorul orădean Ovidiu Galea, fost ofiţer de Securitate, suspendat din magistratură şi inculpat, a fost promovat la... Guvern (FOTO)
  • Dublu sau nimic! Bloc de 19 etaje în Oradea, construit printr-un proiect ambițios al magnatului Viorel Micula. Vezi cum va arăta! (FOTO)
  • Accident grav în Sîntandrei: Două persoane rănite, după ce un Audi s-a lovit cu un Peugeot (FOTO/VIDEO)
  • Gerovital, brandul nr. 1 în România, a deschis primul magazin în Oradea. Inaugurarea s-a făcut cu şampanie, o prezentare Eli Lăslean şi reduceri (FOTO)
  • Voluntariat. 20 de orădeni au plantat flori în piaţa Ferdinand într-o acţiune de înfrumuseţare a oraşului (FOTO / VIDEO)
  • Kirchweih la Palota: Micuţa comunitate de germani şi-a sărbătorit întemeietorul şi protectorul spiritual (FOTO/VIDEO)

TIMP LIBER

Timp liber

CURS VALUTAR

  • 1 USD = 3.8697 RON
  • 1 EUR = 4.5959 RON
  • 1 HUF = 0.015 RON