A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: getimagesize(https://cdn.ebihoreanul.ro/static/gallery_big/12 masina-politist.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request

Filename: controllers/ebh.php

Line Number: 1076

Handicap cu girofar
URMĂREȘTE-NE PE
VINERI, 17 AUGUST 2018

Ediția tipărită

Părerea noastră

Folclor de Bihor
Mircea Chirila
Problema subvenţiilor trebuie privită însă cu reticenţă, cel puţin din două motive. O dată, pentru că la ce lipsă de forţă de muncă există în Oradea, e imposibil de crezut că oamenii săraci nu-şi pot găsi de lucru. Şi atunci, de fapt pe cine subvenţionăm? Pe oamenii săraci sau pe oamenii fără chef de muncă?
Zic şi eu
Adrian Cris
Noua mineriadă a PSD nu mai lasă cale de întoarcere pentru că, pur şi simplu, pe aşa-zişii social-democraţi nu-i interesează demult ce spune poporul, ci doar ce spun ei poporului. Li se rupe de imagine, de sondaje, de UE şi de orice alt „moft”, pentru că probabil şi-au pregătit inclusiv planul de a fura alegerile.
Cum a fost?
Lucian Cremeneanu
De 4 ani, Untold înseamnă Cluj-Napoca, înseamnă România. Umblă vorba că se vrea mutarea lui în afara orașului, nu din pricina deranjului din centru, ci pentru că scena principală, stadionul adică, e limitativă cu numărul de persoane din motive de siguranță. Dacă se va transforma din festival urban în festival câmpenesc s-ar putea ca percepția să se schimbe.
Newsletter
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
Spune ce crezi
Unde vă veți petrece vacanța de vară?





De stiut

Avocatul Bihoreanului
Mircea Ursuta
Aşa cum arătam recent, a intrat în vigoare prima dintre cele "trei legi ale justiţiei" mult discutate în ultimul timp în spaţiul public, respectiv Legea nr. 207/2018 pentru modificarea Legii nr. 304/2004 privind organizarea judiciară.
Bihoreanul la medic
Mircea Dumitrescu
Hematuria reprezintă prezenţa sângelui în urină. Cauzele sunt variate şi se pot grupa în 2 categorii: renale şi extrarenale. Vezi ce boli poate indica!
Psihologul Bihoreanului
Razvan Coloja
În caz că nu aţi observat, fobiile faţă de anumite vieţuitoare sunt mai des întâlnite decât cele care au ca obiect alte animale. De exemplu, femeile tind să se teamă mai mult de insecte şi păianjeni decât de - să zicem - porumbei. Mult mai mulţi oameni se tem de şerpi decât de pisici. De şobolani decât de mămăruţe. În acest articol vom discuta despre psihologia fricii şi cum teama a jucat un rol adaptativ în dezvoltarea speciei umane.
03 Iulie 2011, 11:18

Handicap cu girofar

0 clipuri
0 audio
0 fisiere

Deşi înfiinţată abia de câteva luni sau poate pentru că înfiinţarea ei a fost asistată de ofiţeri de la poliţia naţională, Poliţia Locală a deprins deja metehnele colegilor lor din Parcul Traian.

Zilele trecute, Bihorel a surprins pe strada Andrei Şaguna, taman sub fereastra Prefecturii, o maşină aparţinând Poliţiei Locale, parcată taman pe un loc rezervat persoanelor cu handicap.

Păi, bine, măi băieţi, indiferent cum vă simţiţi şi cum vă consideră lumea, totuşi aveţi certificate că aţi fi sănătoşi. Sau le-aţi obţinut prin folosirea forţei?...

Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.

Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
11 Comentarii
Scuze
Redactia Bihoreanul isi cere scuze fata de politistii comunitari. Dintr-o regretabila eroare de documentare, textul prezinta masina ca fiind parcata pe locul destinat persoanelor cu handicap, dar de fapt ea se afla pe locul invecinat.
Postat 05 Iulie 2011, 17:16 de Redactia
Pt. militistii care au ,,inundat'' net-ul !
Se vede ca sunteti ce sunteti : MILITISTI ! Boii aia de colegi ai vostri au parcat taman langa intersectie, asa ca cine vine si face virajul la dreapta da peste Golanul golanilor ! Bine a scris Ionel : ,,Avem suficienti politisti betivi si nenorociti !\" AFARA CU EI !
Postat 05 Iulie 2011, 06:48 de fane
Are si el dreptate !
Cea mai buna caracterizare a militistilor de azi a facut-o seful politiei romane, chestorul Liviu POPA, la Cluj in 28 ian. a.c. :,,Avem suficienti politisti betivi si nenorociti !" Ori daca nici seful lor nu-i cunoaste..... Aproape zilnic vezi la tv cum militistii impusca, se impusca si cate alte nazbatii mai fac ! AFARA CU EI !
Postat 05 Iulie 2011, 06:43 de ionel
SCUZE
Ar trebui sa fiti un pic mai atenti inainte sa postati toate prostiile pe site si ar trebui sa le cereti scuze oficial conducerii institutiei in cauza.Sa va fie rusine.Mai bine v-ati vedea pe voi si anume la cum va comportati cu oameni dar nu vedeti ce oameni sunteti dvs.
Postat 04 Iulie 2011, 16:42 de ????
IIOIO
NU ESTE LOC DE HANDICAPAT ,JURNALISTI DESPTETI
Postat 04 Iulie 2011, 12:04 de MURESAN
bravo
deci acel loc este amenajat de primaria oradea si locul pt persoanele cu dizabilitati este mai in fata . in concluzie ..... nu ma exprim . si daca tot sunteti asa de corectii,dc nu faceti poze la colegii vostri de la jurnalul bihorean care parcheaza pe trotuar si il blocheaza ca ei sunt ziaristiiiiii . faceti acolo poze la masini parchate ca "handicapati"
Postat 04 Iulie 2011, 10:24 de oradea
diploma
aceasta poza ,are" sansa",sa castige un premiu important .parca puli zzer
Postat 04 Iulie 2011, 10:21 de puli zzer
doctorat
cam asa! Iti trebuie neaparat doctorat pentru parcare...studii/studii. Pe pacienti ii "parchez" intr-un salon.E mai usor intr-adevar decit sa parchez o masina, la cite locuri de parcare are amenajate primaria si ostentatia cu care vineaza cei de la parcari, masinile care nu au achitata taxa de parcare...
Postat 03 Iulie 2011, 14:56 de doctor
ai doctorat?
asae ,trebuie doctorat,sa vezi ca pe locul rezervat persoanelor cu handicapat este pus si pe drum insemnul de rezervare,si unde e trasat loc de parcare se poate parca si la mai putin de 5 metri.doctorii poate se pricep mai bine la pacienti decat la parcari......
Postat 03 Iulie 2011, 14:30 de doctor
@handi
Ce bine te-iai incadrat in categoria"handi"...probabil iti trebuie si ochelari sau binoclu sau sa fii mai "dascept", monoclu. Pai mah, semnul se pune in fata masinii, in fata sensului de mers, sa poata vedea boul de la volan! nu? Si hai sa zicem ca ai dreptate cu semnul, (desi nu cred), dumnealor istetii cu casheketa, s-au oprit la mai putin de 5 m de trecerea de pietoni care iarasi e neregulamentar...deci, esti cumva politist sau neam cu vre-unul?
Postat 03 Iulie 2011, 13:53 de doctor
cap
cred ca handicapat a fost cel care a facut poza.....dupa cum se vede locul de parcare pt pers cu handicap este in fata acelui loc ocupat de masina politiei comunitare....si mai handicapat cel care a scris fara sa se uite mai bine....poate o sa se uite mai bine si conducerea ziarului......RUSINE!!!!!!!..SAU DUPA ZIARIST...SAU FOTOGRAF NU AI VOIE SA PARCHEZI NICI INAINTE CU UN LOC NICI DUPA....INCA ODATA RUSINE...
Postat 03 Iulie 2011, 12:10 de handi
count display

FOTO BIHOREANUL

  • OTL s-a dotat cu un autobuz decapotabil pentru turişti (FOTO / VIDEO)
  • „Monştri” la Primăria Oradea: Piaţa Unirii a fost invadată (FOTO / VIDEO)
  • Scene dramatice în satul Olosig: Localnicii plâng în hohote văzând cum le sunt omorâte animalele (FOTO/VIDEO)
  • Scandal în satul Olosig: Localnicii, revoltați că autoritățile vor să le omoare toți porcii! (FOTO)
  • Feciorul și tradițiile: De dragul tradiţiilor, un adolescent bihorean a renovat o casă veche de 84 de ani (FOTO)
  • 'Fără implicare nu va fi schimbare': Aproximativ 150 de orădeni au protestat şi duminică seară (FOTO / VIDEO)
  • Hercule e bihorean! Sportivul bihorean Florin Lupaş este considerat cel mai puternic român (FOTO)
  • Festivalul KaravanAct: 'Zarvă' pe picioroange în centrul Oradiei (FOTO / VIDEO)
  • Oradea Summer Film: Caliu și taraful lui au cântat în Parcul Cetății (FOTO / VIDEO)
  • Miting cu repetiţie: Sute de orădeni au ieşit din nou să protesteze (FOTO / VIDEO)

TIMP LIBER

Timp liber

CURS VALUTAR

  • 1 USD = 3.8697 RON
  • 1 EUR = 4.5959 RON
  • 1 HUF = 0.015 RON