A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: getimagesize(https://cdn.ebihoreanul.ro/static/gallery_big/16 amorezi.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request

Filename: controllers/ebh.php

Line Number: 1077

Filip si amanta
URMĂREȘTE-NE PE
DUMINICĂ, 22 IULIE 2018

Ediția tipărită

Părerea noastră

Folclor de Bihor
Mircea Chirila
Degeaba ne-am străduit să facem noi un Untold mai mare, e imposibil. Nici de o Gărână mai deșteaptă nu cred că suntem în stare. În schimb, la ce mândrețe de Cetate avem, nu cred că există localitate în România să poată rivaliza cu noi când este vorba de un Festival Medieval.
Zic şi eu
Adrian Cris
Cel mai important eveniment al săptămânii trecute a fost anunţarea de către primarul Ilie Bolojan a două noi proiecte cu fonduri UE în valoare de 24 milioane euro, pentru decongestionarea traficului pe axa rutieră cea mai problematică a oraşului, între podul Dacia şi zona Cantemir, cu pasaje subterane, favorizarea mijloacelor de transport în comun şi multe, multe detalii inginereşti, precum exacavarea la 4 metri şi relocarea reţelelor de utilităţi…
Cum a fost?
Lucian Cremeneanu
A venit multă lume, Andrei, să îşi ia rămas bun de la tine. Atâtea inimi grele la un loc nu am văzut de mult timp. Uneori trebuie să murim ca să ne dăm seama cine suntem. Ai fi fost mândru, cu toată modestia ta emblematică, să vezi câţi oameni frumoşi au venit să te salute. A fost multă tristeţe în locul acela, pentru că moartea ta a fost mai mult decât breaking news. A fost heart-breaking news.
Newsletter
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
Spune ce crezi
Unde vă veți petrece vacanța de vară?





De stiut

Avocatul Bihoreanului
Mircea Ursuta
Mai pe româneşte, instanţa supremă spune că nu importă dacă agentul constatator a trecut sau nu suspendarea permisului în procesul-verbal, fiind suficient ca sancţiunea suspendării să fie prevăzută în lege, mai ales că termenele de suspendare de 30, 60 sau 90 de zile nu pot fi majorate sau reduse de poliţist tocmai pentru că termenele legale sunt clar determinate.
Bihoreanul la medic
Mircea Dumitrescu
Ridicarea temperaturii mediului ambiant la peste 32 gr. C şi o umiditate relativă ridicată (peste 60%) determină modificări ale organismului, care se pot grupa în 4 sindroame importante: mialgia termică, insolaţia, accidentele datorate efortului fizic pe caniculă şi şocul hipertermic.
Psihologul Bihoreanului
Razvan Coloja
Cercetătorii regnului animal se confruntă de ani de zile cu o problemă spinoasă. Animalele care duc o luptă şi o câştigă au o şansă foarte mare să câştige şi următoarea bătălie. Întrebarea este: "de ce anume?". Sunt la mijloc factori psihologici? Este vorba de încrederea dobândită de către învingător? Mai mult - deoarece acelaşi lucru pare să fie valabil şi în cazul fiinţelor umane - un studiu a încercat să găsească un răspuns la această întrebare: de ce învingătorii continuă să învingă?
19 Mai 2010, 14:43

Filip şi amanta

0 clipuri
0 audio
0 fisiere

Mizând, probabil, pe faptul că n-o să afle nimeni, dată fiind ora la care a fost difuzată emisiunea sa, realizatorul Antenei 1 Oradea, Doru Sicoe, a adus în discuţie în direct, duminică, 9 mai, fără nicio jenă, relaţia între fostul primar Petru Filip şi amanta acestuia.

I-a făcut public inclusiv numele şi funcţia, de secretară, pe care tânăra (cu 20 de ani sub Filip) a ocupat-o în Primărie pe vremea acestuia.

Ba, mai mult, Sicoe nu numai că l-a dat în gât pe Filip, dar i-a şi întrebat ce cred despre asta pe invitaţii din platou, Mişu Jan Manolescu, şeful PDL Oradea, şi Nicolae Hoduţ, un apropiat al deputatului Ştefan Seremi.

Puşi vizibil în încurcătură, atât Manolescu cât şi Hoduţ s-au ferit de comentarii, dar nu au negat deloc informaţia "scăpată" de Sicoe. Semn că pe Filip chiar nu-l mai iubeşte nimeni, nici măcar din propriul partid. Poate doar fosta secretară, dacă o fi având carnet de membru...

Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.

Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
14 Comentarii
amante
Filip are numai o amanta?Colegul sau de partid Mircea Budau are 3 amante doar este mai potent.De fapt cei de la PDL toti au amante,Basescu le da asa un salar si functii ca nu au ce sa faca cu banii... ce orgii fac pe str.Ady Endre la un bar de noapte...Astia nu vor sti ce inseamna criza nici ei si nici AMANTELE lor...
Postat 31 Mai 2010, 21:02 de anonim
despre fi
mai alaltaieri la b1 fostul primar filip recunostea ca preluase primaria cu 58 de functionari si o lasase cu 800 , ati facut deja calculul cam cati sant platiti degeaba ??? in USA un oras LAKEWOOD cat oradea are 10functionari +6consilieri municipali care lucreaza efectiv in primarie ,primarie pe care nici nu o remarci dintre celelalte cladiri ?????DECI ????
Postat 25 Mai 2010, 10:04 de sandu
via Alesd
bolojan, cel mai slab primar. inclusiv sturza, a fost mai capabil decat bolovanu'!
Postat 24 Mai 2010, 19:37 de ildiuta bolovan
BLAGA
vai doamne blaga este si mai...........mai..... dar DNA ne va relata ........ha, ha, ha ce folos sa reprezinti grupuri de interese economice daca te trag de urechi......ha, ha, ha ce viata de haiduci ducem in romania noastra frumoasa.....este ff adevarat din 2006 am facut orice genocid si acum raspundem....pe rand la coada.......ha, ha, ha,traiasca BASESCU si fratii lui langa CEAUSESCU.....drum bun!
Postat 22 Mai 2010, 13:39 de ha, ha, ha
saracu de el
Regret ca suntei asa de rai! E si el un biet om. Cred ca e adevarat ca el e amanta si nu invers. Si ca ar trebui sa se sesizeze DNA-ul sa/l caute la averile astranse cand esra numai bugetar primar, ca acuma e si prof universal si la stat si la agorica! E potent frate e potent, desi daca s/a retras probabil ca are nevoie sa se hodineasca!!! Nici cu blaga nu nii rusine, asta cand pica?
Postat 22 Mai 2010, 09:18 de violetntadeprimari
Pentru oradean
Nu e numai labar, e **** destul de agresiv. E cunoscut in mediile lor ca om faorte pervers. Are o ura patologica impotriva femeilor.
Postat 20 Mai 2010, 16:48 de oradean2
pt anca
sicoe e labar, se stieeeeeee!!!
Postat 19 Mai 2010, 23:00 de oradean
laura.... dar nu asa cunoscuta
Fostul primar Petru Filip şi-a dus la Parlamentul European colaboratorii dragi din Oradea. Eurodeputatul a anunţat, săptămâna trecută, că echipa sa de consilieri este formată din patru persoane: necunoscuta Ioana Leşe, ex-ministrul Integrării Europene Ene Dinga (schimbat din funcţie pentru că nu vorbeşte nicio limbă străină), Sorin Borza, fost şef al Serviciului de Comunicare, Imagine şi Mass Media din Primăria Oradea (adică responsabilul cu propaganda) şi… surpriză! Cel de-al patrulea consilier dus la Bruxelles este, după cum a şi prezentat-o Filip, "ştiţi voi care Laura". Adică, fosta sa secretară din Primărie, Laura Koppelman, nora lui Felix Koppelman, şeful Comunităţii Evreieşti din Oradea. "Ştim noi care Laura" s-a separat de soţul ei, medic la Spitalul Judeţean, recăpătându-şi libertatea de a circula în Europa alături de şeful ei drag…
Postat 19 Mai 2010, 19:50 de wow
va rog frumos
nu l jigniti pe FILIP papausica masculina.....e un dulce rau de tot, nu i mai cautati nod in papura......a avut o contribuite importanta pentru BIHOR, a indeplinit toate functiiile posibile..si in plus gusturiile nu se discuta....la Bolojan imi place chelia ca sincer nu stiu cum MUSCA...........ha, ha, ha.........dar incep sa ma indragostesc de BIZONII de la STEI......ha, ha, ha asa ca avocatelor pregatitiva aramamentul greu avem de lucru, cracanatele sa stea deoparte nu infuleca nimic.........decat dupa ce ne saturam noi.............MISSSS EBIHOREANUL..........
Postat 19 Mai 2010, 19:39 de please
ne bucuram pentru el
Asta este o noutate numai pentru cei care nu au vrut s-o afle pana acuma.Mare branza!Mai bine s-ar sapa la afacerile si tunurile pe care le-a dat impreuna cu celalalt sobolan fost presedinte de CJ.Da nu-i cine, ca si astialalti sunt in alianta cu ros-alb-verzii,care intamplator cad de 20 de ani tot in picioare si aici in Oradea cat si la mitici.Suntem destepti nevoie mare!
Postat 19 Mai 2010, 19:35 de trnt
amanta lui filip
cred ca esti singura care sustii ca era mai bine sub filip, sper ca tu s ramai tot sub filip din pacate lasul nu ne-a oferit nici sansa sa-l trimitem prin vot acolo unde ii este locul ci a trimis un iepure la alegerile locale el fugind din oras de frica votului.
Postat 19 Mai 2010, 17:17 de @bolojan iliuta
Eu va platesc
Avand in vedere ca Bolojan si aporpiatii lui va platesc pentru a-l denigra pe Filip inseamna ca lui Boilojan ii este firca de alegeri. Dupa cum arata Oradea are si motive. Era mai bine pe vremea lui Filip. Iar Bihoreanul daca primeste sposorizari de la Bolojan nu este OK. Sunt manjiti si ei !
Postat 19 Mai 2010, 16:41 de Bolojan Iliuta
hai cai buna de
hai cai buna de parca ei nu au pe lanaga neveste GALETI.............barbatii din Bihor sunt cei mai dezvoltati ca stil de viata NECONVENTIONAL dar nu i judec din contra apreciez nada frumoaselor Oradenve dar accepta si nevestele boliile transmisibile pe care le imprumuta ........vor nu vor au si ele parte de aventura.......haideti sa vorbim deschis stimati Bihoreni , nu va sfiiti sunteti Dobitoace nimeni nu va judeca, dar ati jurat sa va aparati familia cum o faceti......facandu va LABA fara sa va vada nimenii.........bun comentariu dar la ce fizic are ma mir ca il accepta o femeie pe DORU SICOCE....mie nu mi place ca mascul deloc! Filip arata mult mai bine...........sorry e o opinie adresata la o obraznicie in public.
Postat 19 Mai 2010, 16:34 de anca
Pe invers!
Este exact invers ... Filip este amanta fostei secretare. El este doar partea pasiva ...
Postat 19 Mai 2010, 15:55 de baby
count display

FOTO BIHOREANUL

  • Investiţie de peste 700.000 euro. Prima seră hidroponică de roşii cherry din Bihor a fost inaugurată la Toboliu (FOTO)
  • Mai repede! Drumul de Sântandrei peste câmpuri ar putea fi dat în folosinţă în luna noiembrie (FOTO)
  • Rămas bun! Jurnalistul Andrei Şandor a fost condus pe ultimul drum cu muzica formaţiei Toto (FOTO / VIDEO)
  • Regulamentul locurilor de joacă. Orădenii din Ioşia sunt revoltaţi de gălăgia provocată de părculeţul din strada Lăpuşului (FOTO)
  • Proiect internaţional: Studenţi din Asia, la Universitatea din Oradea (FOTO)
  • Şefii PSD, UDMR şi ALDE din Consiliul Judeţean şi-au 'premiat' primarii: 'Banii se împart prin vot politic' (FOTO)
  • Vara şantierelor: De săptămâna aceasta mai multe străzi din toată Oradea vor fi blocate pentru lucrări (FOTO)
  • Sărbătoare nemţească: Tineri germani din ţară şi din străinătate au cântat şi au dansat în centrul Oradiei (FOTO/VIDEO)
  • În vizită la transmisioniştii militari: Bihorenii au putut vedea dotările Centrului 54 Comunicaţii Oradea (FOTO/VIDEO)
  • Şedinţa Consiliului Judeţean nu s-a putut ţine pentru că PNL-iştii şi un PSD-ist au lipsit. Pásztor avertizează că judeţul ar putea rata fonduri europene (FOTO)

TIMP LIBER

Timp liber

CURS VALUTAR

  • 1 USD = 3.8697 RON
  • 1 EUR = 4.5959 RON
  • 1 HUF = 0.015 RON