A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: getimagesize(https://cdn.ebihoreanul.ro/static/gallery_big/24 plange.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request

Filename: controllers/ebh.php

Line Number: 1077

Deprima(n)tul Bunoiu
URMĂREȘTE-NE PE
DUMINICĂ, 24 IUNIE 2018

Ediția tipărită

Părerea noastră

Folclor de Bihor
Mircea Chirila
Angela Lupşea, preşedinta Fundaţiei pentru Protejarea Monumentelor Bihor, conduce muzeele şi Cetatea oraşului cu rezultate modeste. În numeroase ocazii am veştejit-o considerând că e inadmisibil ca, la doi ani după finalizarea reabilitării, în fortăreaţă să nu se întâmple mare lucru. Acum, însă, trebuie să recunosc că Zilele Art Nouveau au fost o reuşită care, cred eu, i-a uluit până şi pe organizatori.
Zic şi eu
Adrian Cris
După 9 luni în care minoritatea celor 17 consilieri judeţeni ai PNL a fost egala majorităţii UDMR-PSD-ALDE, rămasă din septembrie 2017 tot în 17 reprezentanţi prin excomunicarea fostei preferate a şefului PSD Bihor, Ioan Mang, „parlamentul” bihorean a revenit săptămâna trecută, aşa cum a decis Curtea de Apel, la formula rezultată din alegerile locale de acum două veri. Miercuri, cu doar un vot împotrivă şi o abţinere, a fost validat cel de-al 18-lea echipier al alianţei, PSD-istul salontan Adrian Szatmari.
Cum a fost?
Lucian Cremeneanu
Umorul e ca mâncarea - are mii de forme, gusturi și arome. Nimeni nu agreează toate bucatele de pe pământ. Plaja de preferințe culinare ţine, în cazul celor mai mulți oameni, de cultura locului în care s-au născut, de ce le-a gătit mama toată viața, de posibilitățile financiare, de zona respectivă, de educație și auto-educație, de tradiție și conservatorism.
Newsletter
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
Spune ce crezi
Ce părere aveţi pe marginea scandalului legat de „atenţiile” pregătite de părinţi profesorilor de la Colegiul Naţional Emanuil Gojdu?





De stiut

Avocatul Bihoreanului
Mircea Ursuta
În data de 5 iunie 2018 a fost publicată în Monitorul Oficial o importantă decizie pronunţată de Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie, în recurs în interesul legii, prin care s-a stabilit, cu caracter obligatoriu, pentru viitor, că sechestrele dispuse în procesele penale nu pot influenţa drepturile celor care aveau anterior o ipotecă cu privire la bunurile sechestrate.
Bihoreanul la medic
Mircea Dumitrescu
În aprecierea igienico-sanitară a surselor de apă, o importanţă deosebită trebuie acordată conţinutului natural de substanţe minerale deoarece acestea participă activ în procesele vitale, organismul primindu-le din mediul extern, inclusiv prin intermediul apei. 
Psihologul Bihoreanului
Razvan Coloja
În ultimii ani tot mai mulți tineri au început să-și lase barba să crească, generând o modă de impact global care a atins și România. Vedem pe stradă bărbați cu barbă stufoasă, spre deosebire de acum cinci ani, când moda încă nu prinsese amploare. În acest articol vom încerca să vedem ce stă la baza psihologiei acestui fenomen și de ce bărbații decid să-și lase barbă în încercarea de a atrage mai multe partenere.
15 Noiembrie 2012, 11:30

Deprima(n)tul Bunoiu

0 clipuri
0 audio
0 fisiere

În procesul deschis BIHOREANULUI, pe care îl acuză că i-a pătat imaginea scriind articole despre felul în care acum doi ani a cheltuit banii pentru organizarea festivalului Toamna Orădeană, directorul Casei de Cultură a Municipiului, Flavius Bunoiu, a dorit să impresioneze judecătorul aducând martori "melodramatici", care să povestească trauma prin care ar fi trecut în urma dezvăluirilor făcute.

Jurnalista Dorina Ursente, fostă colegă şi bună prietenă cu Bunoiu, a relatat că la vremea aceea directorul era "foarte supărat, chiar deprimat şi avea lacrimi în ochi", şi asta deoarece, din cauza lui Bihorel, "era pe punctul de a pierde un contract de credit de care avea nevoie pentru a-şi cumpăra o locuinţă", de parcă băncile îşi dau creditele doar după ce citesc presa.

Alt martor, afaceristul Andrei Dragotă, a declarat că l-a recomandat pe directorul CCO pentru o posibilă slujbă la un post TV, dar că acesta n-ar fi fost acceptat din cauza "afirmaţiilor din presă", omul recunoscând totuşi că respectivul studio era de fapt doar o abureală, căci nici nu s-a deschis în Oradea. Altfel spus, Bunoiu a reuşit performanţa să piardă o slujbă care n-a existat niciodată, iar asta numai din pricina lui Bihorel. Ne laşi, deprimatule?...

Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.

Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
18 Comentarii
tree star(t)
moama dar ce marlani sunteti ! sa faceti mishto de colegii din presa... poate de-asta ati ajuns sa traiti numai din articole platite, ca vindeti maxim 2000 de exemplarte, asa s-o saturat lumea de voi. mai bine citesc crisana :)))))))
Postat 18 Noiembrie 2012, 10:27 de super star
sictir golane
nu va mai crede nimeni ati demonstrat demult ca sunteti doar niste scribalai care joaca asa cum le canta stapanii momentului
Postat 17 Noiembrie 2012, 16:24 de baby boom
da-le doamne !
ar fi un act de mare curaj din partea judecatoarei sa-i condamne pe acesti indivizi, plaga societatii, la niste daune de sa se gandeasca de cinci ori inainte sa-si bata joc de oameni !
Postat 16 Noiembrie 2012, 20:32 de F.N. Bandi Pista
interese
Trebuia sa ma gandesc, Dorina Ursente... mai face reangajari de vedete date afara de Micula? sau stai ca nu are timp, face stiri sau.... ba nu, merge la procese :)))
Postat 16 Noiembrie 2012, 20:00 de Suc
jabalaba
Stimata doamna judecatoare, noi, ziaristii lacomiti la bani publici de la Bihoreanul, va rugam sa ne condamnati la plata unor daune mai mici (maxim 20 de milioane), deoarece inca n-am incasat spaga de campanie electorala, iar Selina, Adeplast si bosorogul ala imoral de Nistreanu n-au virat taxa de protectie pe luna asta. In cazul in care ne obligati la plata unei sume mai mari, va avertizam ca vom scrie nasol de dumneavoastra si familia dumneavoastra, pana cand ne veti ruga sa va spunem cat este spaga ca sa nu mai scriem de dumneavoastra.
Postat 16 Noiembrie 2012, 17:07 de Jaba the Hut
draga...Pulitza
poate ne explici si noua, astia mai lenti la minte, cum se face ca tu stii ce s-a discutat la proces? ca banuiesc ca nu a fost public, nu s-a dat la teve, etc. baa, da ne faceti prosti pe fata?asa ati ajuns? sa va comentati singuri pe site?wai shi amar!
Postat 16 Noiembrie 2012, 16:52 de amedeea
dar din dar
ce mas bucura daca v-ar condamna judecatorii sa platiti niste daune :D poate asa o sa va mai taie din rautaciosenie :))))))))
Postat 16 Noiembrie 2012, 11:26 de Dardanel
booktat
NU-MI VINE SA CRED CATA NESIMTIRE ZACE IN ASA ZISI ZIARISTI CA VOI ! ASTA E CEEA CE VEDE ORADEANUL, CUM VA BATETI JOC DE OAMENI ! DA LAS CA O VENI SI ZIUA JUDECATII !
Postat 16 Noiembrie 2012, 11:24 de Book Mark
sint ziarizda dar nu prestez
ce ati uitat sa scrieti despre martora de ocazie e ca, intrebata de judecatoare daca ea a verificat cele scrise de ziar despre prietenu-sau Bunoiu, sa vada daca sint adevarate sau nu, madama a zis candid ca o fi ea ziarista dar nu face investigatii. ea doar l-a vazut deprimat si inlacrimat pe amicu-sau la intalnirile regulate de marti (dimineata, seara, noaptea, n-a zis), dupa ce citea ziarul... oamenii din astia compun micul fan club Bunoi Gorjean: pupincuristi fara meserie si paraziti hraniti din banul public... dispareti, ciumpalacilor!
Postat 16 Noiembrie 2012, 10:02 de Pulitza
blow(job)
din pacate, judecatorul s-ar putea lasa influentat de astfel de "articole"... sa speram ca va fi totusi judecator, nu cititor al acestei fituici care se simte amenintata de orice om care nu cotizeaza cu bani la ziar, taxa de protectie sau spaga, dupa caz...
Postat 16 Noiembrie 2012, 03:22 de Blow Hobby
lampa(dar)
Ce karaghiosi sunteti: ieri o faceati troaka de porci pe colega de la Crisana, azi aruncati cu noroi in alta colega. Poate ka sunteti si misogini !?
Postat 15 Noiembrie 2012, 23:28 de lampa lui Aladin
Nu scapam odata de omul asta?
Eu nu inteleg de ce nu se poate schimba olteanul din functie? De ce trebuie sa-l mai suport vazandu-l cum sa ne strica toamna oradeana an de an?! Si asta e ca Basescu, toti is impotriva lui doar el sustine ca e bun si face pe victima....Mai CrisTV, da mai lasa-ne sa ne bucuram si noi putin de viata asta care oricum e mizera, ia fugi tu la tine acasa si fa toamna oltena sau craioveana ce o fi..... Ma bucur ca faceti publice stupezeniile lui, oricum stiam ca toata oraganizarea asta a TO este o tocatura de bani si ca totul merge pe pile. Bafta la proces ebihoreanu-le! Sper sa ai avocat bun! Asteptam noi detalii.
Postat 15 Noiembrie 2012, 23:08 de Gyuri
se-apropie sentinta, bihoreanule
Am impresia ca in procesul despre care vorbeati se apropie data la care judecatorul va da o sentinta, de-aia scrieti voi, sa citeasca judecatorul si sa se lase influentat :D Deci daca judecatorul sau judecatoarea pune botu' la vrajeala voastra scarboasa, inseamna ca justitia s-a dus dreaq in tara asta...
Postat 15 Noiembrie 2012, 22:31 de Fratele Urs
Gunoiu
Inlocuiti B cu G... e mai potrivit
Postat 15 Noiembrie 2012, 21:24 de citizen
Ete curva virgina!
Acum cativa ani,nu prea multi, parca suporta mai bine socurile si traumele.Vorbesc de perioada cand lucra la fratii miculisti la radio-tv.La cate bobarnace lua in freza si flegme in bot de la ei se tinea destul de tare.I-o fi trecut si lui vremea si din "bunoiu" a ramas doar "bunicel".Cert este ca pentru cine il tine in carca si pe postul asta, este inca suficient de bun.In rest un pamflutist ca multi altii, pus pe capatuiala!
Postat 15 Noiembrie 2012, 18:50 de Bunicel
@aleodor
Domnule Aleodor, nu e chiar asa ! Daca mi+am facut treaba cu serioyitate si responsabilitate am reusit si fara a avea "aceeasi culoare politica" cu cei care conduc urbea. Dar cu Bunoiu nu merge fara "interes"!!!!!!!!!!!!
Postat 15 Noiembrie 2012, 13:49 de carmen
Pt ca e politic
.......totul e politic........daca ai aceasi culoare politica cu cei care conduc urbea , poti fi DRACU ca tot pe scaun ramai daca iti platesti cotizatia catre cine trebuie la timp.
Postat 15 Noiembrie 2012, 12:55 de Aleodor
deprimant vs deprimat
Un frustrat Bunoiu. Am incercat sa colaborez cu el acum cativa ani in Toamna Oradeana...dar nu se poate decat unde are el interese ! De ce mai ocupa scaunul unul ca el ???????????????
Postat 15 Noiembrie 2012, 12:48 de carmen
count display

FOTO BIHOREANUL

  • 'Călăreţii Diavolului' din Győr au făcut demonstraţii de turnir, iar bucătari iscusiţi au gătit bunătăţi ungureşti în Cetate. Vezi programul Zilelor Sfântului Ladislau (FOTO/VIDEO)
  • Spectacol de pomină la European Music Open: Trupa Castro Romero din Spania a adus muzica şi dansul flamenco pe scena orădeană (FOTO/VIDEO)
  • „Azi e zi de sărbătoare, Liviu Dragnea la-nchisoare!”: Miting cu participare redusă în Oradea după condamnarea şefului PSD (FOTO / VIDEO)
  • Ne enervează: Trotuarele de pe drumul expres sunt pline de buruieni (FOTO)
  • 'Apel către mafioţi: Căraţi-vă!'. Orădenii au ieşit din nou să protesteze, în faţa Prefecturii (FOTO / VIDEO)
  • Lunga vară fierbinte: Compania de Apă Oradea investeşte 10 milioane euro în reabilitarea reţelelor de apă şi canalizare (FOTO)
  • Piaţa Unirii intră în reparaţii la doar doi ani de la inaugurare (FOTO)
  • Jurcuţ rade tot! Defrişat de speculanţii imobiliari, un deal din Paleu s-a prăvălit pe o stradă din Oradea (FOTO)
  • Statul paralel: Judecătorul orădean Ovidiu Galea, fost ofiţer de Securitate, suspendat din magistratură şi inculpat, a fost promovat la... Guvern (FOTO)
  • Dublu sau nimic! Bloc de 19 etaje în Oradea, construit printr-un proiect ambițios al magnatului Viorel Micula. Vezi cum va arăta! (FOTO)

TIMP LIBER

Timp liber

CURS VALUTAR

  • 1 USD = 3.8697 RON
  • 1 EUR = 4.5959 RON
  • 1 HUF = 0.015 RON