A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: getimagesize(https://cdn.ebihoreanul.ro/static/gallery_big/12 Burta Premii (24).jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request

Filename: controllers/ebh.php

Line Number: 1076

Cu brisca la Bolojan
URMĂREȘTE-NE PE
VINERI, 17 AUGUST 2018

Ediția tipărită

Părerea noastră

Folclor de Bihor
Mircea Chirila
Problema subvenţiilor trebuie privită însă cu reticenţă, cel puţin din două motive. O dată, pentru că la ce lipsă de forţă de muncă există în Oradea, e imposibil de crezut că oamenii săraci nu-şi pot găsi de lucru. Şi atunci, de fapt pe cine subvenţionăm? Pe oamenii săraci sau pe oamenii fără chef de muncă?
Zic şi eu
Adrian Cris
Noua mineriadă a PSD nu mai lasă cale de întoarcere pentru că, pur şi simplu, pe aşa-zişii social-democraţi nu-i interesează demult ce spune poporul, ci doar ce spun ei poporului. Li se rupe de imagine, de sondaje, de UE şi de orice alt „moft”, pentru că probabil şi-au pregătit inclusiv planul de a fura alegerile.
Cum a fost?
Lucian Cremeneanu
De 4 ani, Untold înseamnă Cluj-Napoca, înseamnă România. Umblă vorba că se vrea mutarea lui în afara orașului, nu din pricina deranjului din centru, ci pentru că scena principală, stadionul adică, e limitativă cu numărul de persoane din motive de siguranță. Dacă se va transforma din festival urban în festival câmpenesc s-ar putea ca percepția să se schimbe.
Newsletter
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
Spune ce crezi
Unde vă veți petrece vacanța de vară?





De stiut

Avocatul Bihoreanului
Mircea Ursuta
Aşa cum arătam recent, a intrat în vigoare prima dintre cele "trei legi ale justiţiei" mult discutate în ultimul timp în spaţiul public, respectiv Legea nr. 207/2018 pentru modificarea Legii nr. 304/2004 privind organizarea judiciară.
Bihoreanul la medic
Mircea Dumitrescu
Hematuria reprezintă prezenţa sângelui în urină. Cauzele sunt variate şi se pot grupa în 2 categorii: renale şi extrarenale. Vezi ce boli poate indica!
Psihologul Bihoreanului
Razvan Coloja
În caz că nu aţi observat, fobiile faţă de anumite vieţuitoare sunt mai des întâlnite decât cele care au ca obiect alte animale. De exemplu, femeile tind să se teamă mai mult de insecte şi păianjeni decât de - să zicem - porumbei. Mult mai mulţi oameni se tem de şerpi decât de pisici. De şobolani decât de mămăruţe. În acest articol vom discuta despre psihologia fricii şi cum teama a jucat un rol adaptativ în dezvoltarea speciei umane.
17 August 2011, 09:12

Cu brişca la Bolojan

0 clipuri
0 audio
0 fisiere

Abia întors după două săptămâni petrecute în America, viceprimarul Gheorghe Carp a scos brişca la primarul Ilie Bolojan. Pentru angajaţii municipalităţii, adversarii politici şi cohorta de contravenienţi amendaţi de Primărie care au apucat să se bucure de prima propoziţie, Bihorel precizează că vicele a făcut-o... din prietenie.

Chirurg de profesie, deci obişnuit cu manipularea de obiecte tăietoare, Carp i-a adus lui Bolojan, în chip de suvenir, un cuţit automat de genul acelora cărora le sare lama din prăsele la o apăsare de buton.

Surpriza primarului, care nu se aştepta ca adjunctul său să umble cu brişca la purtător, s-a transformat în şoc când, apăsând declanşatorul, i-a sărit din mâner un... pieptene.

Ironia gestului lui Carp l-a făcut pe edil să râdă cu lacrimi. Nu de alta dar, datorită unei calviţii premature, Bolojan s-a fixat de ani de zile la o tunsoare aproape de zero. Tunsoare care are doar avantaje: nu (mai) cheleşti, nu se vede că încărunţeşti, nu pierzi timp cu pieptănatul şi, mai ales, nimeni nu poate spune că o iei în freză!

Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.

Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
15 Comentarii
I se zăreşte chelia prostiei de câte ori încearcă să fie spiritual. Vasile Ghica
I se zăreşte chelia prostiei de câte ori încearcă să fie spiritual. Vasile Ghica
Postat 20 August 2011, 15:25 de Vasile Ghica
S-a dovedit că un prost nu poate conduce decât oameni inteligenţi. Vasile Ghica
Proştii sunt oameni serioşi, nu se lasa seduşi de umor. Vasile Ghica
Postat 20 August 2011, 15:19 de Vasile Ghica
Pieptanatul
Bine ca Bolo' este sef ca altfel vicele' chiar aducea brisca dar cu alte scopuri.La cat este de agresiv in expuneri se poate intampla sa piarda controlul si sa taie pleata lui Bolo' .Si cred ca agresivitatea este data de frustrarile profesionale de pe vremea cand se facea ca doctoreste.Sau poate ca ar trebui sa mai treaca pe la control.Ca nu suporta contraziceri si-i place sa se auda doar el la intalniri.;)
Postat 17 August 2011, 21:49 de Bure'pista
a fost viceprimarul in AMERIKA
pe bune si ce a adus deacolo ceva bolii de piele:))) pieile rosii , ceva praf de bagat in pahare:))) mama a fost in AMERIKA asta e vestea!
Postat 17 August 2011, 18:37 de du te!
Dilema
O clipa mi-a stat inima in loc, dar m-am linistit cand am citit ca vicele a scos brisca din prietenie la sefu cel mare. Dar acum am o dilema: cei doi sunt prieteni de dinainte, sau de dupa venirea la primarie? Va rog sa ma lamuriti.
Postat 17 August 2011, 17:48 de Mandele
brisca
EDILUL ( !!! ) a ras cu lacrimi ?! ne crezi fraieri ? cine sa rada , Bolojan ?!
Postat 17 August 2011, 16:56 de suparatu
Bravooo
Chiar credeti ca e un subiect de presa care poate interesa pe cineva. Apropo de unde aveti aceasta informatie, a-ti fost de fata atunci cand i-au dat lacrimile primarului...Bravo si felicitari pt articol
Postat 17 August 2011, 14:42 de george
@lidia
este evident ca nici tu nu esti sanatoasa problema este ca la suferinta ta nu exista leac...
Postat 17 August 2011, 13:52 de oradean
asta ce fel de articol e ?
Asta e un articol la catre tre sa radem si sa apreciem vre-un spirit de gluma ??? al cui , care ...?????
Postat 17 August 2011, 13:13 de scortosul
pe cine am pus paznic la oi:)))
betivi, chei, ce mai DRACULA in persoana e NIMIKA! sincer eu as prefera un drak decat .....
Postat 17 August 2011, 11:04 de na poftim!
inca una mica
"obişnuit cu manipularea obiectelor tăietoare"= cioburile sticlelor si paharelor pe care le sparge dupa ce le goleste cu nesat de licorile bahice provocatoare de euforie si scandaluri. ps: comentariu pt cunoscatori...
Postat 17 August 2011, 09:56 de bachus
pricepere
"obişnuit cu manipularea obiectelor tăietoare"= o propoziţie care nu ştiu dacă i se potriveşte foarte bine d-lui carp(sau cel puţin acum nişte ani nu i se potrivea foarte bine, dând de multe ori greş în ale chirurgiei!)
Postat 17 August 2011, 09:45 de dante
jos postacii idioti!
numai cretini comenteaza pe aici?
Postat 17 August 2011, 09:44 de mircea
ce sa i faci!
Corpul are o multime de metode prin care sa iti semnaleze daca ceva nu este in regula. De cele mai multe ori, inainte de a aparea simptome clasice, este usor sa iti dai seama care este starea sanatatii tale prin semne transmise de parul tau, de unghii, ten, etc. Desi cand vine vorba de par principalele griji se refera la culoare, tunsoare sau produse de ingrijire, de multe ori este important sa acorzi o mai mare atentie semnalelor transmise de scalp si podoaba capilara, deoarece acestea reflecta starea sanatatii generale. Parul raspunde la stres, factori psihologici sau fizici, la boli, afectiuni sau la un sistem imunitar slabit. :))) dar dantura e tot PUSA ?:)))) ce mai rebut UMAN :))) TIGANII sunt OTEL geneticcc.
Postat 17 August 2011, 09:21 de lidia
nooo poftim!
si mafioti si interlopi (lupi=haita) sunt chei sa nu se piarda ADN:)) vrajeala de CIOBANI:))) dar merge la OITE:)))))))))
Postat 17 August 2011, 09:17 de dan justitiarul
count display

FOTO BIHOREANUL

  • OTL s-a dotat cu un autobuz decapotabil pentru turişti (FOTO / VIDEO)
  • „Monştri” la Primăria Oradea: Piaţa Unirii a fost invadată (FOTO / VIDEO)
  • Scene dramatice în satul Olosig: Localnicii plâng în hohote văzând cum le sunt omorâte animalele (FOTO/VIDEO)
  • Scandal în satul Olosig: Localnicii, revoltați că autoritățile vor să le omoare toți porcii! (FOTO)
  • Feciorul și tradițiile: De dragul tradiţiilor, un adolescent bihorean a renovat o casă veche de 84 de ani (FOTO)
  • 'Fără implicare nu va fi schimbare': Aproximativ 150 de orădeni au protestat şi duminică seară (FOTO / VIDEO)
  • Hercule e bihorean! Sportivul bihorean Florin Lupaş este considerat cel mai puternic român (FOTO)
  • Festivalul KaravanAct: 'Zarvă' pe picioroange în centrul Oradiei (FOTO / VIDEO)
  • Oradea Summer Film: Caliu și taraful lui au cântat în Parcul Cetății (FOTO / VIDEO)
  • Miting cu repetiţie: Sute de orădeni au ieşit din nou să protesteze (FOTO / VIDEO)

TIMP LIBER

Timp liber

CURS VALUTAR

  • 1 USD = 3.8697 RON
  • 1 EUR = 4.5959 RON
  • 1 HUF = 0.015 RON