URMĂREȘTE-NE PE
JOI, 20 FEBRUARIE 2020

Părerea noastră

Folclor de Bihor
Mircea Chirila
Deși anual se asfaltează câteva zeci de străzi, numărul celor care rămân la stadiul de ulițe cu hârtoape este în continuă creștere. Acesta e paradoxul orădean, că nu prididesc edilii să asfalteze pe cât se dezvoltă noile cartiere. Dar principalul vinovat de toată această problemă e tot Primăria.
Zic şi eu
Adrian Cris
Săptămâna trecută a trecut ignorată o ştire colosală: o instituţie a renunţat să mai ceară cetăţeanului un act pe care tot ea l-a emis şi pe care, bineînţeles, îl deţine în propriile registre, pe hârtie sau în calculatoare, deci bravo celui care, după 30 de ani, şi-a dat seama cât de stupid e sistemul!
Cum a fost?
Lucian Cremeneanu
Mai exact 2.125.000 de dolari. Nu pentru o investiție publică, nu pentru o clădire nouă, nu pentru un festival dance sau rock, nu pentru asfaltarea unui drum, ci pentru viața unui copil. Un copil de doar câteva luni! Când tocmai ce ai învățat, ca proaspăt părinte, că viața puiului tău este inestimabilă, îți cade în cap o cifră rece și tăioasă, ca o cerere de răscumpărare: Vrei să trăiască? Scoate două milioane de dolari!
Newsletter
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
Spune ce crezi
Ce părere aveți despre dorința Guvernului Orban de a elimina pensiile speciale ale magistraților și despre grevele anunțate de aceștia ca reacție?





De stiut

Avocatul Bihoreanului
Mircea Ursuta
Recent a fost publicată în Monitorul Oficial al României Decizia nr. 581/1 octombrie 2019 a Curţii Constituţionale, prin care s-a stabilit că soluţia legislativă ce permitea menţinerea măsurilor asigurătorii ca urmare a sesizării penale făcute de Fisc este neconstituţională.
Bihoreanul la medic
Mircea Dumitrescu
Hematuria reprezintă prezenţa sângelui în urină. Cauzele sunt variate şi se pot grupa în 2 categorii: renale şi extrarenale.
Psihologul Bihoreanului
Razvan Coloja
Din păcate, cinematografia şi oamenii neinformaţi perpetuează o serie de mituri care impun o stigmă asupra bolnavilor şi asupra celor cu afecţiuni psihice. Un schizofrenic este confundat des cu cei cu personalitate multiplă, cu criminalii în serie, cu cei malefici şi răi, gata de violenţe inimaginabile. Adevărul este, însă, altul...
08 Iulie 2014, 09:50

Cocalar adevărat: Şmecheraşul cu Audi care a blocat tramvaiele face pe revoltatul

0 clipuri
0 audio
0 fisiere

Săptămâna trecută, portalul www.eBihoreanul.ro a arătat cum un proprietar de Audi, taxat drept "cocalar" (în traducere, şmecheraş), a reuşit să enerveze la culme zeci de orădeni, parcând aiurea pe strada Independenţei şi blocând circulaţia tramvaielor prin centru zeci de minute.

Ei bine, Bihorel s-a convins că şoferul în cauză, care răspunde la numele de Daniel Paşcalău şi lucrează ca asistent medical la Spitalul Judeţean, este un cocalar adevărat, care nu doar că nu ştie să parcheze, dar are probleme şi cu grosimea obrazului.

Află ce a făcut şmecheraşul, pe Blogul lui Bihorel!

 

Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.

Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
16 Comentarii
cocalar
Pacaliciu asta nici macar masina nu are...e a lu masa din Osorhei,vaisamar.Baga de 10lei motorina la peco,asa smecher e.
Postat 09 Iulie 2014, 19:30 de adi s.
frecata
Trebuia sa treaca tramvaiul, sa ii traga o dunga cel putin de-a lungul masinii.
Postat 09 Iulie 2014, 18:31 de jokeman
idiot
fir-ar ma-ta sa fie de "cocolar" ce esti.
Postat 09 Iulie 2014, 11:50 de bogdan
spatiul cocalarilor
acum ca Bitea ,( nu-i pot spune subprefect pt ca i-as atribuii calitati sporite conforme functiei), a paralizat ordinea in oras, a lasat spatiu de desfasurare cocalarilor, fapt care tocmai dansul l-a demonstrat. Mai devreme sau mai tarziu trebuia sa o faca pt ca, caracterul de cocalar, care facea presiuni interne, trebuia sa se manifeste. Asa ca, acum urbea noastra fiind spatiul de desfasurare a cocalarilor, incurajez media ca, ori de cate ori are ocazia sa nii prezinte si noua, ca in cazul acesta, sa-i cunoastem. Poate oare sa fie acesta un pas spre ordine?
Postat 09 Iulie 2014, 07:22 de oradeanul de bine
spatiul cocalarilor
acum ca Bitea ,( nu-i pot spune subprefect pt ca i-as atribuii calitati sporite conforme functiei), a paralizat ordinea in oras, a lasat spatiu de desfasurare cocalarilor, fapt care tocmai dansul l-a demonstrat. Mai devreme sau mai tarziu trebuia sa o faca pt ca, caracterul de cocalar, care facea presiuni interne, trebuia sa se manifeste. Asa ca, acum urbea noastra fiind spatiul de desfasurare a cocalarilor, incurajez media ca, ori de cate ori are ocazia sa nii prezinte si noua, ca in cazul acesta, sa-i cunoastem. Poate oare sa fie acesta un pas spre ordine?
Postat 09 Iulie 2014, 07:20 de oradeanul de bine
spatiul cocalarilor
acum ca Bitea ,( nu-i pot spune subprefect pt ca i-as atribuii calitati sporite conforme functiei), a paralizat ordinea in oras, a lasat spatiu de desfasurare cocalarilor, fapt care tocmai dansul l-a demonstrat. Mai devreme sau mai tarziu trebuia sa o faca pt ca, caracterul de cocalar, care facea presiuni interne, trebuia sa se manifeste. Asa ca, acum urbea noastra fiind spatiul de desfasurare a cocalarilor, incurajez media ca, ori de cate ori are ocazia sa nii prezinte si noua, ca in cazul acesta, sa-i cunoastem. Poate oare sa fie acesta un pas spre ordine?
Postat 09 Iulie 2014, 07:19 de oradeanul de bine
;)
Gretos individul...
Postat 08 Iulie 2014, 22:46 de adolf
Salarii mici in sistem
Achizitia personala pe 4 roti dovedeste inca o data salariile mici din system! Doar din spaga poti, fiind asistent medical, sa-ti cumperi o asemenea masinuta! Sau ai vandut terenul din Osorhei, ai platit BACUL si postliceala....O vorba: nu ai nevoie de studii pt a avea cei 7 ani de acasa!
Postat 08 Iulie 2014, 22:31 de Iulia
:)
Sora medicala....ea este desteapta...fatza il tradeaza!
Postat 08 Iulie 2014, 19:40 de io
sal
ABET..:)))))...stie prostu ca,,,,,cu CFR ul nu se pune...CIA...normal ca i l a acelas nivel cu subprefectul...
Postat 08 Iulie 2014, 16:38 de gogu
un prost
ti o cumparat mata rozi masina?taranule din osorhei...
Postat 08 Iulie 2014, 16:15 de cami
NIVEL
ESTE LA ACELASI NIVEL CA subPREFECTUL
Postat 08 Iulie 2014, 16:07 de CIA
ANALFABET
DE CE NU OPRESTE MASINA PE LINILE CFR, PRECIS CA TRENUL VA OCOLI MASINA
Postat 08 Iulie 2014, 13:44 de ABET
la draku cu leprelele astea
Pai trebuie sa fii kakanar adevarat cand storci de bani, oameni bolnavi prin spitale ... Pascalau la Bulau ...
Postat 08 Iulie 2014, 13:26 de Johny B
jeg uman
esti un gunoi ordinar , data viitoare sper ca "fraierii" din tramvai (asa cum a zis nenorocitu asta) sa-ti traga niste suturi in capu ala sec !
Postat 08 Iulie 2014, 11:34 de pascalau
COCALAR ???
COCALAR ???? Nu cred ! CACANAR , se prea poate !!!! CACANAR IDIOT se apropie de adevarata lui valoare !! Da, CACANAR IDIOT NESIMTIT ! Asta este acest asistent !!!
Postat 08 Iulie 2014, 10:35 de uimit
count display

CURS VALUTAR

  • 1 USD = 4.4241 RON
  • 1 EUR = 4.7789 RON
  • 1 HUF = 0.0142 RON