URMĂREȘTE-NE PE
MIERCURI, 20 MARTIE 2019

Ediția tipărită

Părerea noastră

Folclor de Bihor
Mircea Chirila
Atunci când se fac investiţii din fonduri guvernamentale, reţeta e simplă. De obicei câştigă o firmă tare din Bucureşti, care are intrare pe la CNAIR, la Ministerul Dezvoltării sau la Compania Naţională de Investiţii. Imediat după adjudecarea licitaţiei, care de regulă are la bază descalificarea concurenţei, fericitul câştigător sună la fraierii care au firme din Oradea şi le propun să le subcontracteze lucrarea.
Zic şi eu
Adrian Cris
Se zice că doar cine nu munceşte nu greşeşte (deşi eu, personal, cred că greşeşte şi cel ce nu munceşte). În orice caz, bărbaţi sunt cei care îşi asumă greşelile, iar eu îmi declar apartenenţa la această categorie. Ca atare, recunosc că după ce am primit reacţia lui Pásztor, i-am verificat argumentele, cum că deplasarea în interes de serviciu în Austria a făcut-o separat de cea în interes privat în Elveţia. 
Cum a fost?
Lucian Cremeneanu
Protestul de vineri a avut eficiența unei petale de trandafir în fața șenilei unui tanc de 50 de tone. Conducătorii s-au spart de râs în timpul protestului de un sfert de ceas al celor buni, după care s-au întors în întuneric și fum, la masa de poker pe care joacă soarta acestei nații nefericite. Pe ei nu îi interesează dacă străzile se blochează pentru 15 minute, câtă vreme lucrul acesta oricum se întâmplă zilnic, ore în șir...
Newsletter
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
Spune ce crezi
Care credeţi că ar fi soluţia cea mai bună pentru reintroducerea zborurilor internaţionale e Aeroportul din Oradea?





De stiut

Avocatul Bihoreanului
Mircea Ursuta
Instanţa Supremă s-a pronunţat recent, printr-o decizie de speţă, în sensul în care Ghidul pentru acordarea daunelor morale emis de Fondul de Protecţie a Victimelor Străzii nu este obligatoriu pentru instanţe.
Bihoreanul la medic
Mircea Dumitrescu
Scleroza multiplă este o boală caracterizată prin inflamaţia şi distrucţia selectivă a mielinei sistemului nervos central, cu apariţia unor zone de cicatrizare. Mielina este o substanţă care înveleşte fibrele nervoase, având un rol important în conducerera influxului nervos şi care apare în luna a 5-a vieţii intrauterine cu definitivare după naştere. Boala mai este denumită şi scleroza "în plăci" datorită aspectului zonelor cicatrizate ale creierului, leziunile fiind denumite "plăci".
Psihologul Bihoreanului
Razvan Coloja
Din păcate, cinematografia şi oamenii neinformaţi perpetuează o serie de mituri care impun o stigmă asupra bolnavilor şi asupra celor cu afecţiuni psihice. Un schizofrenic este confundat des cu cei cu personalitate multiplă, cu criminalii în serie, cu cei malefici şi răi, gata de violenţe inimaginabile. Adevărul este, însă, altul...
22 Septembrie 2010, 08:06

Bombardier cu carte de muncă

0 clipuri
0 audio
0 fisiere

Vă mai aduceţi aminte de Bombardieru', alias Alex Stoica, bucureşteanul care i-a scos din minţi pe poliţiştii orădeni, astfel că i-au pus în cârcă nu mai puţin de 12 fapte penale?

E vorba de junele de 25 de ani cu flotant de Oradea care, înarmat cu un permis fals procurat din Republica Moldova, a avut două tamponări cu fugă de la locul accidentului şi cu vătămare corporală, a tras cu pistolul după şoferi în trafic şi a urlat la ei prin portavoce.

Ei bine, trimis în judecată, Bombardieru' a fost recent condamnat. Cu suspendare, ce-i drept, dar sub supraveghere pe o perioadă de 6 ani şi jumătate. Mişto e că printre condiţiile puse de judecători a fost şi aceea ca Bombardieru' să se angajeze în câmpul muncii, cu acte în regulă, pe care să le prezinte periodic organelor de Poliţie.

Totul e să nu vină cu o carte de muncă falsă sau procurată, la fel ca permisul, tot din Republica Moldova!

Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.

Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
15 Comentarii
Numar fals
Se pare ca numarul afisat de tine nu este folosit. Esti un pamflet Stoica. Cati ani ai stat in casa lui Capatan si te-au ingrijit? Cati ani ai stat pe Str. Dragos voda? deci... in fata mea esti un boschetar disperat sa se agate de orice flacara aprinsa temporar. Nu te cunosc (in prezent), doar am avut ghinionu sa iti cunosc trecutul.
Postat 26 Ianuarie 2014, 08:36 de Stefan
respecte
bravo alex. ia atitudine. respecte!
Postat 30 Ianuarie 2012, 14:57 de aliin
Stefan Stefi de unde ma cunosti tu pe mine ?
cumetras de unde ma cunosi tu pe mine de vb tu de mine ..? ce TVR! ce aberezi acolo cumetreas uite nr meu 0756 981 986 cauta sa ma suni sa ne vedem daca tot zici ca ma cunosti si esti asa mare reporter .....merry cristamas
Postat 18 Octombrie 2011, 14:50 de alex
Intreaba-l pe el daca nu stii ce sa crezi
Daca nu stii, intreaba-l personal pe el. Ai curajul sa il intrebi in fata, daca este barbat iti va raspunde. Dar cum il stim noi, (multi dintre noi) isi ascunde rahatul sa nu i-l vada nimeni. Un om fara principii cum este el, face orice sa se bage in seama, orice ca lumea vada ca exista. Existe numele Alexandru Stoica, un baiat de 26 de ani pe buletin dar in realitate este un dezastru. Legat de youtube, te rog sa cauti reportaje in afara tarii despre el. Daca nu gasesti nimic, poti cauta informatii chiar la TVRi cand era el un orfan.
Postat 22 Noiembrie 2010, 12:10 de Stefi
nush ce sa cred
Deci el se trage de la bucuresti , tata lui nelu e neam cu nutu camatru iti arat o filmare pe youtube la o nunta de lux ca sta la masa cu nutzu, taicasau e respectat , bani sigur are ,despre tineretea lui nu stiu , posibil sa fie si ceva adevar prin ce zici stefan
Postat 18 Noiembrie 2010, 21:57 de rad
Sclav in toata firea
M-am saturat de tiganu asta borat. Stie el ce inseamna munca? Oare isi mai aduce aminte cum sufla aurolac in punga? si cum a ajuns la un camin orasul sperantei? A distrus un lucru frumos al unui om care l-a ingrijit, protejat, salvat din canale. Acest copil este un vagabond, un ciurli-burli. Tigan borat ce esti. Nimic nu a facut in viata lui decat sa prosteasca oameni care s-au dedicat sa il ajute. Se da tare ca a copiat o poza cu Guta in photoshop, oricine poate sa faca asta. Dar ca sa fie un exemplu bun, cred ca ar trebui sa se intoarca din nou in canal si sa sufle in punga aurolac. Imi pare rau ca te cunosc baiete, imi este scarba de tine. Tine minte, boschetar ai fost... asta ai ramas si esti.
Postat 18 Noiembrie 2010, 18:17 de Stefan
prostilor
prostilor cum sa fie sifonar toti vorbiti fara voi vorbiti a prostului el este prieten cu Negus cu multa lume din oras este la oradea de catva ani buni are cunostinte in toata tara si el si cei de la oradea Romi si restul va dati seama ca se auzea daca era sifonar numai vorbiti prosti invidia este mare si cand nu aveti ce ii face unuia aruncati cu vorbe in si scoateti vorbe pe la spate ca nu a putut politia sa il condamne pentru alte fapte asta este ca are coie mari prostilor
Postat 23 Septembrie 2010, 18:17 de jon
:)
Cine esti informator bombardieru ?tot ptin cluburi umbla in wekend , cu astia mai grei , e prieten bun cu astia a lui negus, dar nam stiut ca este sifonar :)
Postat 23 Septembrie 2010, 14:37 de ras
*
stati voi linistiti scrieti numai prosti daca era sifonar numai statea cu naieti din oras la masa afirmati deastea pe siteuri poate sa faca oricine de ce nu ii spuneti in fata ce aveti de spus va este frica ? :)))
Postat 22 Septembrie 2010, 22:12 de N
sifonar
asta le zice tot politistilor, e un informator de 2 lei...cand iese frate-meu din puscarie il face zob si pe el si pe toata familia sa. din cauza ca l-a turnat, fratemeu e in puscarie acum.
Postat 22 Septembrie 2010, 20:19 de zorgo joska
sifon
sifonaru tot sifonar
Postat 22 Septembrie 2010, 17:42 de wg
kik
nu scrieti destul despre interlopii din oras ?
Postat 22 Septembrie 2010, 17:33 de iar
care interlopii ?
CENZURAT
Postat 22 Septembrie 2010, 16:48 de anonim
Zorro
Zorro pe cine a sifonat si cui a facut el rau ..? eu cred ca tu estu un produs al politiei de unde ai tu asemenea informatii ? numai vorbiti fara sa sti macar sunteti niste invidiosi
Postat 22 Septembrie 2010, 16:30 de anonim
Rusine
CENZURAT
Postat 22 Septembrie 2010, 16:17 de Zorro
count display

FOTO BIHOREANUL

  • Incendiu de proporţii în Oradea, la o firmă din Parcul Industrial (FOTO / VIDEO)
  • La mulți ani, ERA Park! Carla’s Dreams i-a cucerit, sâmbătă seară, pe orădeni (FOTO / VIDEO)
  • Înaripatele Oradiei: Malurile verzi ale Crişului Repede şi stufărişul au atras în oraş numeroase specii noi de păsări (FOTO)
  • Puzderie de lume în centrul Oradiei, de Ziua Maghiarilor. Îmbrăcat în huszár, Szabó Ödön a acuzat că maghiarii sunt discriminaţi (FOTO/VIDEO)
  • #șîeu... NU: Angajaţii lui Ştefan Mandachi de la Oradea, împiedicaţi să protesteze în faţa propriului restaurant printr-un ordin al... „doamnei de la Lotus” (FOTO/VIDEO)
  • #Șîeu: Bihorenii au protestat pentru autostrăzi. Vezi cine și cum a manifestat! (FOTO / VIDEO)
  • Colţ al imaginaţiei: Viitorii designeri orădeni și-au expus munca în holul Bibliotecii Universității (FOTO)
  • Protestul #şieu în Oradea: O firmă şi-a oprit complet activitatea, pentru întreaga zi! (FOTO / VIDEO)
  • #şîeu: BIHOREANUL a făcut un inventar al proiectelor de infrastructură promise în judeţul Bihor şi neonorate (FOTO)
  • Incendiu la blocul Cicero din Oradea (FOTO / VIDEO)