URMĂREȘTE-NE PE
DUMINICĂ, 16 DECEMBRIE 2018

Părerea noastră

Folclor de Bihor
Mircea Chirila
Constat cu bucurie că există o concurență serioasă între cele două centre de putere din Bihor: Primăria Oradea și Consiliul Județean, în ce priveşte muzeele. Iar concurența asta nu poate fi decât benefică pentru turismul din Oradea.
Zic şi eu
Adrian Cris
În urmă cu peste un deceniu, un clujean teribilist zicea că s-a săturat de România. Cum n-a explicat că, de fapt, se săturase de balcanism, de corupţie, de minciună, de demagogie, naţionalism primitiv, murdărie şi dezordine, a fost pus la index ca vândut ungurilor. De câteva luni, patru primari din Transilvania pregătesc o iniţiativă mult pragmatică, deci şi mai "periculoasă" decât manifestul lui Sabin Gherman...
Cum a fost?
Lucian Cremeneanu
În primul rând, îmi doresc să nu fie doar o mişcare politică, iar declaraţiile de intenţie ale celor 4 primari (fonduri, dezvoltare, infrastructură etc) să fie doar de faţadă, aşa cum se face în orice campanie electorală. Mi-ar plăcea să nu devină un pol politic şi să nu fie exploatată în consecinţă, deşi, dacă va începe să facă performanţă şi să dea rezultate palpabile, e foarte posibil să se ajungă şi acolo. Primul semnal ar fi atunci când vor cere şi alte oraşe să intre în horă.
Newsletter
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
Spune ce crezi
Ce părere aveţi despre cerinţele organismelor europene adresate României privind consolidarea statului de drept şi stoparea modificării legilor justiţiei?




De stiut

Avocatul Bihoreanului
Mircea Ursuta
Competenţa de soluţionare a recursurilor declarate împotriva hotărârilor pronunţate în apel de tribunal, în cauzele având ca obiect cereri evaluabile în bani în valoare de până la 200.000 lei inclusiv, ca urmare a pronunţării Deciziei nr. 369/30 mai 2017 a Curţii Constituţionale a României, revine curţilor de apel.
Bihoreanul la medic
Mircea Dumitrescu
Sistemul colector urinar, format din bazinetele renale (formaţiunile care "captează" urina din cei doi rinichi), cele două uretere ("tuburile" prin care urina ajunge la vezică), vezica urinară şi uretra ("tubul" prin care urina se elimină) este "căptuşit" cu nişte celule epiteliale denumite în ansamblu "uroteliu". Toată această zonă este expusă influenţelor carcinogene, dar cea mai frecventă tumoră este cea a vezicii urinare, urmată de cea de la nivelul bazinetelor.
Psihologul Bihoreanului
Razvan Coloja
Vorbim de o "explozie" de depresie în rândul fetelor începând cu anul 2012 şi până în prezent şi toate aceste adolescente au un singur lucru în comun: petrec mult timp pe telefoanele mobile ori în faţa canalelor social media.
22 Septembrie 2010, 08:06

Bombardier cu carte de muncă

0 clipuri
0 audio
0 fisiere

Vă mai aduceţi aminte de Bombardieru', alias Alex Stoica, bucureşteanul care i-a scos din minţi pe poliţiştii orădeni, astfel că i-au pus în cârcă nu mai puţin de 12 fapte penale?

E vorba de junele de 25 de ani cu flotant de Oradea care, înarmat cu un permis fals procurat din Republica Moldova, a avut două tamponări cu fugă de la locul accidentului şi cu vătămare corporală, a tras cu pistolul după şoferi în trafic şi a urlat la ei prin portavoce.

Ei bine, trimis în judecată, Bombardieru' a fost recent condamnat. Cu suspendare, ce-i drept, dar sub supraveghere pe o perioadă de 6 ani şi jumătate. Mişto e că printre condiţiile puse de judecători a fost şi aceea ca Bombardieru' să se angajeze în câmpul muncii, cu acte în regulă, pe care să le prezinte periodic organelor de Poliţie.

Totul e să nu vină cu o carte de muncă falsă sau procurată, la fel ca permisul, tot din Republica Moldova!

Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.

Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
15 Comentarii
Numar fals
Se pare ca numarul afisat de tine nu este folosit. Esti un pamflet Stoica. Cati ani ai stat in casa lui Capatan si te-au ingrijit? Cati ani ai stat pe Str. Dragos voda? deci... in fata mea esti un boschetar disperat sa se agate de orice flacara aprinsa temporar. Nu te cunosc (in prezent), doar am avut ghinionu sa iti cunosc trecutul.
Postat 26 Ianuarie 2014, 08:36 de Stefan
respecte
bravo alex. ia atitudine. respecte!
Postat 30 Ianuarie 2012, 14:57 de aliin
Stefan Stefi de unde ma cunosti tu pe mine ?
cumetras de unde ma cunosi tu pe mine de vb tu de mine ..? ce TVR! ce aberezi acolo cumetreas uite nr meu 0756 981 986 cauta sa ma suni sa ne vedem daca tot zici ca ma cunosti si esti asa mare reporter .....merry cristamas
Postat 18 Octombrie 2011, 14:50 de alex
Intreaba-l pe el daca nu stii ce sa crezi
Daca nu stii, intreaba-l personal pe el. Ai curajul sa il intrebi in fata, daca este barbat iti va raspunde. Dar cum il stim noi, (multi dintre noi) isi ascunde rahatul sa nu i-l vada nimeni. Un om fara principii cum este el, face orice sa se bage in seama, orice ca lumea vada ca exista. Existe numele Alexandru Stoica, un baiat de 26 de ani pe buletin dar in realitate este un dezastru. Legat de youtube, te rog sa cauti reportaje in afara tarii despre el. Daca nu gasesti nimic, poti cauta informatii chiar la TVRi cand era el un orfan.
Postat 22 Noiembrie 2010, 12:10 de Stefi
nush ce sa cred
Deci el se trage de la bucuresti , tata lui nelu e neam cu nutu camatru iti arat o filmare pe youtube la o nunta de lux ca sta la masa cu nutzu, taicasau e respectat , bani sigur are ,despre tineretea lui nu stiu , posibil sa fie si ceva adevar prin ce zici stefan
Postat 18 Noiembrie 2010, 21:57 de rad
Sclav in toata firea
M-am saturat de tiganu asta borat. Stie el ce inseamna munca? Oare isi mai aduce aminte cum sufla aurolac in punga? si cum a ajuns la un camin orasul sperantei? A distrus un lucru frumos al unui om care l-a ingrijit, protejat, salvat din canale. Acest copil este un vagabond, un ciurli-burli. Tigan borat ce esti. Nimic nu a facut in viata lui decat sa prosteasca oameni care s-au dedicat sa il ajute. Se da tare ca a copiat o poza cu Guta in photoshop, oricine poate sa faca asta. Dar ca sa fie un exemplu bun, cred ca ar trebui sa se intoarca din nou in canal si sa sufle in punga aurolac. Imi pare rau ca te cunosc baiete, imi este scarba de tine. Tine minte, boschetar ai fost... asta ai ramas si esti.
Postat 18 Noiembrie 2010, 18:17 de Stefan
prostilor
prostilor cum sa fie sifonar toti vorbiti fara voi vorbiti a prostului el este prieten cu Negus cu multa lume din oras este la oradea de catva ani buni are cunostinte in toata tara si el si cei de la oradea Romi si restul va dati seama ca se auzea daca era sifonar numai vorbiti prosti invidia este mare si cand nu aveti ce ii face unuia aruncati cu vorbe in si scoateti vorbe pe la spate ca nu a putut politia sa il condamne pentru alte fapte asta este ca are coie mari prostilor
Postat 23 Septembrie 2010, 18:17 de jon
:)
Cine esti informator bombardieru ?tot ptin cluburi umbla in wekend , cu astia mai grei , e prieten bun cu astia a lui negus, dar nam stiut ca este sifonar :)
Postat 23 Septembrie 2010, 14:37 de ras
*
stati voi linistiti scrieti numai prosti daca era sifonar numai statea cu naieti din oras la masa afirmati deastea pe siteuri poate sa faca oricine de ce nu ii spuneti in fata ce aveti de spus va este frica ? :)))
Postat 22 Septembrie 2010, 22:12 de N
sifonar
asta le zice tot politistilor, e un informator de 2 lei...cand iese frate-meu din puscarie il face zob si pe el si pe toata familia sa. din cauza ca l-a turnat, fratemeu e in puscarie acum.
Postat 22 Septembrie 2010, 20:19 de zorgo joska
sifon
sifonaru tot sifonar
Postat 22 Septembrie 2010, 17:42 de wg
kik
nu scrieti destul despre interlopii din oras ?
Postat 22 Septembrie 2010, 17:33 de iar
care interlopii ?
CENZURAT
Postat 22 Septembrie 2010, 16:48 de anonim
Zorro
Zorro pe cine a sifonat si cui a facut el rau ..? eu cred ca tu estu un produs al politiei de unde ai tu asemenea informatii ? numai vorbiti fara sa sti macar sunteti niste invidiosi
Postat 22 Septembrie 2010, 16:30 de anonim
Rusine
CENZURAT
Postat 22 Septembrie 2010, 16:17 de Zorro
count display

FOTO BIHOREANUL

  • Gala Premiilor lui Bihorel 2018. Petrecere cu poante video, caricaturi şi concert Compact la Majoratul BIHOREANULUI. Vezi câteva momente! (FOTO / VIDEO)
  • Campionul K1 Adrian Maxim, prins de procurorii DIICOT Oradea cu un kilogram de cannabis. Sportivul a fost arestat şi trimis în judecată (FOTO)
  • Patriotul Ervin: Cine este orădeanul care a inaugurat Podul Centenarului cu o Dacie tricoloră (FOTO)
  • Două zile de reduceri: S-a deschis KiK, la ERA Park Oradea! (FOTO)
  • Gala Comunității Orădene. Vezi care au fost proiectele premiate! (FOTO)
  • Victorie acasă: CSM CSU Oradea a câștigat derby-ul cu Steaua (FOTO)
  • Primul tren Cluj - Oradea – Viena a plecat 'full'. Biletul cel mai ieftin costă 133 lei (FOTO/VIDEO)
  • 'Asta-i datina străveche': 350 de copii, în straie tradiționale, au colindat pe străzile Oradiei (FOTO/VIDEO)
  • Nervi în Aeroportul din Oradea: Pasagerii cursei Tarom spre Bucureşti, revoltați că... nu au locuri în avion! (FOTO)
  • Inna a strălucit ca o stea: Peste 3.000 de orădeni şi o mână de turcoaice s-au bucurat de concertul talentatei artiste (FOTO / VIDEO)

TIMP LIBER

Timp liber

CURS VALUTAR

  • 1 USD = 3.8697 RON
  • 1 EUR = 4.5959 RON
  • 1 HUF = 0.015 RON