URMĂREȘTE-NE PE
MARȚI, 23 OCTOMBRIE 2018

Ediția tipărită

Părerea noastră

Folclor de Bihor
Mircea Chirila
Cu fiecare cretin care vandalizează mobilierul urban, ne dăm seama că încă suntem la stadiul de comună primitivă, intrată abuziv şi prin nebăgare de seamă în U.E.
Zic şi eu
Adrian Cris
Cineva din Ministerul de Externe, însărcinat să "marcheze" Centenarul, a avut o idee bună: diplomaţii din Bucureşti să fie duşi prin oraşele importante ale României. Să vadă, să asculte, să intermedieze şi consolideze legături. Aşa au ajuns la Oradea, la finele săptămânii trecute, 27 de ambasadori.
Cum a fost?
Lucian Cremeneanu
Conferințele 11even, în care 11 oameni vorbesc câte 11 minute, sunt ca nunțile românești - nimeni nu îndrăznește să le facă mai scurte. Teorema care spune că ce e frumos durează puțin nu funcționează... Majoritatea vorbitorilor a dat impresia că tema conferinței, „La trecutu-ți mare, care viitor?”, nu a fost înțeleasă prea bine. Cei mai mulți au vorbit despre ei înșiși, lăsându-le spectatorilor sarcina de a extrage esența și de a construi puzzle-ul.
Newsletter
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
Spune ce crezi
Aţi votat la recentul referendum pentru redefinirea familiei în Constituţie?





De stiut

Avocatul Bihoreanului
Mircea Ursuta
Aşa cum arătam săptămâna trecută, în curând vor intra în vigoare modificările legii privind statutul judecătorilor şi procurorilor ca urmare a faptului că, recent, Curtea Constituţională a respins ultima obiecţie de neconstituţionalitate ce putea fi formulată de preşedintele României cu privire la această lege, iar, vineri, 12 octombrie, Klaus Iohannis a fost nevoit să promulge noul statut al magistraţilor.
Bihoreanul la medic
Mircea Dumitrescu
În cursul evoluţiei bolii, după faza septicemică urmează faza organică, în care reapare febra, simultan cu instalarea unor sindroame diferite. Dintre acestea, cele ma frecvente sunt meningita leptospirotică (manifestată prin dureri de cap, fotofobie, redoare a muşchilor cefei, simptome care se remit de cele mai multe ori), sindromul hepatorenal (cu icter şi mărire în volum a ficatului, cu posibilitate de evoluţie spre forme severe), manifestări hemoragice limitate (la nivelul gingiilor, conjunctivelor, mucoasei nazale etc.) sau grave (hemoragii digestive majore) şi insuficienţa renală.
Psihologul Bihoreanului
Razvan Coloja
Anxietatea este una din marile probleme psihologice ale secolului nostru. Alături de depresie, este subiectul cel mai des întâlnit în cabinetele de psihologie. Anxietatea variază de la om la om și se manifestă oarecum diferit ca intensitate în cazul fiecăruia.
18 Iunie 2010, 12:30

Un şofer de BMW cu tupeu a făcut maşinile să o ia pe Corso

0 clipuri
0 audio
0 fisiere

Joi la amiază, în timp ce la Prefectură ministrul Sănătăţii, Cseke Attila, şi primarul Oradiei, Ilie Bolojan, semnau procesele de predare-primire a spitalelor, un şofer de BMW îşi făcea propriile reguli de circulaţie.

Un cititor al BIHOREANULUI a povestit că, imediat după intersecţia dintre Strada Republicii şi Parcul Traian, într-o zonă unde parcarea este interzisă, şoferul în cauză şi-a parcat autoturismul aşa cum i-a venit.

Chiar dacă o maşină mică ar fi putut trece pe lângă, ghinionul şoferilor care s-au aflat în zonă a fost că rândul la trecere i-a venit unui autobuz. Care, evident, n-a avut loc. Motiv pentru care şoferii care s-au adunat în spatele maşinii s-au văzut nevoiţi să disloce stâlpişorii de pe pietonală şi să ocolească blocajul pe acolo.

În final, ghidat de alţi şoferi, şi conducătorul autobusului a reuşit să treacă pe lângă BMW, fără să-l zgârie.

Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.

Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
15 Comentarii
joni
bmwclub.ro? Exista si asa ceva, mama de s-ar aduna toti odata la un loc. Cata prostie se etaleaza pe acolo, ce risipa de viata
Postat 01 Iulie 2010, 08:21 de joni
BH 10 DUT
Nu sunteti pe faza de loc, numerele cu 10,11,20,21 sunt rezervate pt "garcea".
Postat 25 Iunie 2010, 12:37 de Gica fenta
sofer cu permisu pe pile
asa bine ca bmw se ingrijeste de imaginea lor. chiar si in fata unui ...om mai putin elevat. in fine, daca eram eu la volan, ma dadeam jos, o zgariam bine cu ce apucam, eventual daca mai aveam pe cineva cu mine, il impingeam din cale, mai si sunam la serviciul parcari, si imi vedeam de drum, ca nu ar fi prima oara. de ce sa ma stesez eu daca el nu se streseaza cand o parcheaza?!?
Postat 20 Iunie 2010, 13:41 de om si eu
bmwclubpunctro
Sunt multe persoane cu prejudecati in Romania. Azi vorbim despre BMW. Cine spune ca orice sofer de BMW e un om de joasa speta, se inseala. Se inseala pt ca generalizeaza, iar generalizarea e apanajul celor prea lenesi ca sa gandeasca. Polemica pe marginea BMW e fara nici un rost. BMW face masini bune si cu asta basta. PS Pt cei care catalogheaza E36 si E21 ca fiind cotetze, ii rog sa se uite peste 20 de ani si sa spuna cate E90 vor mai fi in circulatie si in ce stare. In rest.......www.bmwclub.ro
Postat 19 Iunie 2010, 11:41 de bmwclubpunctro
PT DHAA
MA DHAA ESTI O "SERIE DE BMW " LA FEL CUM AM ZIS F R U S T R A T ,SI DE AIA AI SCRIS DE 3 ORI O PARERE,LA FEL CA MASINA BMW PE CARE O CONDUCI , ADICA INTR-UN CUVANT ESTI UN LUZER MANELIST SOFER DE BMW CARE SE TINE MARE CULT,DA TOT TARAN MANELIST ESTI INDIFERENT DE MUZICA PE CARE O ASCULTI,PT CA AI BMW ,SIGLA MANELISTULUI
Postat 19 Iunie 2010, 02:27 de UNU
BMW= GHIORTZOI
orice sofer de BMW= manelist=ghirotzoi=ghiolban=pashunist! ca d-aia isi ia BMW sa iasa cu ceva in evidenta ca nu are cu ce! Tzeasta e gaunoasa si prezinta fisuri prin care i s-a scurs si ultimul neuron...si de rest manele!
Postat 18 Iunie 2010, 23:05 de doc
pentru sofer bmw = manelist
nu ii iau apararea astuia, probabil e un consatean de-al tau
Postat 18 Iunie 2010, 21:41 de dhaa..
pentru sofer bmw = manelist
la mine in sat nu asculta lumea manele in BMW, dar probabil la tine nu ai avut ocazia sa vezi inca un adevarat bmw, tu si satenii tai traiti inca in lumea pisicilor si a rechinilor, nu ati auzit de serii. cred ca tu esti un frustrat pentru ca nu ai nici macar un cotet ca cel din imagine
Postat 18 Iunie 2010, 21:32 de dhaa..
BH O DUT EEEEEEEEEEE
ESTI UN BH O BARAT SI DUT EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Postat 18 Iunie 2010, 18:43 de politicos
Seria5
Eşi un nasol cu lanţ de aur la gât şi creieru` gol...:)
Postat 18 Iunie 2010, 18:09 de Cezar
si eu, si tu
Si eu am bmw, tot ca ala din imagine. Iaca pozna ca nu ascult manele, ci Chopin. Iar cotet e orice masina neintretinuta.
Postat 18 Iunie 2010, 14:58 de mazurka
Animale la volan!
Io ma urcam cu autobuzu\' pe el! Mama ta de hoher si de giolgau cacanar ce esti!
Postat 18 Iunie 2010, 14:33 de TCV
SOFER BMW=MANELIST
MDA,MI SE PARE NORMAL, NUMAI SOFER DE BMW PUTEA FI,NUMAI CA ALA NU MAI E BMW DEMULT E UN COTET DE MASINA,IARASI VREUN IEPURAS CARE O VANDUT BICICLETA SI ADIDASII CA SA AIBA BANI DE BMW PISICUTA O BLOCAT CIRCULATIA,IN GENERAL ORICE SOFER DE BMW ESTE UN FRUSTRAT CARE ARE IMPRESIA CA INDIFERENT DE VECHITURA CARE O CONDUCE EL ESTE TARE SI MARE NUMAI PT CA POARTE SIGLA BMW. TOTI LUZERII VISEAZA BMW SI MANELE LA MAXIM
Postat 18 Iunie 2010, 14:02 de UNU
???
Sigur nu era o soferitza?
Postat 18 Iunie 2010, 13:38 de qwerty
intrebari
unde au fost angajati de la serviciul parcari? de ce nu ii sa ridicat masina?de ce nu la amendat nimeni pe smecheru asta?nesimititi astia trebe arsi cu amenzi usturatoare.
Postat 18 Iunie 2010, 12:51 de sorin
count display

FOTO BIHOREANUL

  • Cauza accidentului de la Gheghie: viteza prea mare a şoferului de BMW. Cei trei morţi sunt tineri de 20 şi 24 de ani, din Bihor (FOTO)
  • Şi noaptea se aleargă! 350 de sportivi au concurat la Oradea Night Run (FOTO/VIDEO)
  • Retroparada toamnei: 'Bătrânele doamne' expuse în centrul Oradiei (FOTO)
  • Joburi multe, pretendenţi mai puţini, la Bursa locurilor de muncă: 'Patronii angajează pe oricine are capul pe umeri!' (FOTO)
  • Fără precedent: 27 de ambasadori vizitează Oradea, la invitaţia Ministerului de Externe, dar gazdele nu ştiu să-i asculte şi să profite de prezenţa lor (FOTO)
  • A cincea ediţie a Festivalului Naţional de Artă Naivă s-a deschis la Muzeul Ţării Crişurilor (FOTO)