A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: getimagesize(https://cdn.ebihoreanul.ro/static/gallery_big/BMW cu tupeu.JPG): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request

Filename: controllers/ebh.php

Line Number: 1077

Un sofer de BMW cu tupeu a facut masinile sa o ia pe Corso
URMĂREȘTE-NE PE
LUNI, 23 IULIE 2018

Ediția tipărită

Părerea noastră

Folclor de Bihor
Mircea Chirila
Niște asociații care primeau de la cetățeni acea brumă de bani de 2% din impozitele pe 2017, pentru a mai acoperi nevoile copiilor cu grave probleme de sănătate, s-au trezit că sumele au fost deturnate către niște parohii ortodoxe. S-au trezit anul acesta pentru că e prima dată când ANAF-ul trimite fiecărui donator o scrisoare prin care-l informează cui a donat acești bani...
Zic şi eu
Adrian Cris
Cel mai important eveniment al săptămânii trecute a fost anunţarea de către primarul Ilie Bolojan a două noi proiecte cu fonduri UE în valoare de 24 milioane euro, pentru decongestionarea traficului pe axa rutieră cea mai problematică a oraşului, între podul Dacia şi zona Cantemir, cu pasaje subterane, favorizarea mijloacelor de transport în comun şi multe, multe detalii inginereşti, precum exacavarea la 4 metri şi relocarea reţelelor de utilităţi…
Cum a fost?
Lucian Cremeneanu
A venit multă lume, Andrei, să îşi ia rămas bun de la tine. Atâtea inimi grele la un loc nu am văzut de mult timp. Uneori trebuie să murim ca să ne dăm seama cine suntem. Ai fi fost mândru, cu toată modestia ta emblematică, să vezi câţi oameni frumoşi au venit să te salute. A fost multă tristeţe în locul acela, pentru că moartea ta a fost mai mult decât breaking news. A fost heart-breaking news.
Newsletter
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
Spune ce crezi
Unde vă veți petrece vacanța de vară?





De stiut

Avocatul Bihoreanului
Mircea Ursuta
Mai pe româneşte, instanţa supremă spune că nu importă dacă agentul constatator a trecut sau nu suspendarea permisului în procesul-verbal, fiind suficient ca sancţiunea suspendării să fie prevăzută în lege, mai ales că termenele de suspendare de 30, 60 sau 90 de zile nu pot fi majorate sau reduse de poliţist tocmai pentru că termenele legale sunt clar determinate.
Bihoreanul la medic
Mircea Dumitrescu
Ridicarea temperaturii mediului ambiant la peste 32 gr. C şi o umiditate relativă ridicată (peste 60%) determină modificări ale organismului, care se pot grupa în 4 sindroame importante: mialgia termică, insolaţia, accidentele datorate efortului fizic pe caniculă şi şocul hipertermic.
Psihologul Bihoreanului
Razvan Coloja
Cercetătorii regnului animal se confruntă de ani de zile cu o problemă spinoasă. Animalele care duc o luptă şi o câştigă au o şansă foarte mare să câştige şi următoarea bătălie. Întrebarea este: "de ce anume?". Sunt la mijloc factori psihologici? Este vorba de încrederea dobândită de către învingător? Mai mult - deoarece acelaşi lucru pare să fie valabil şi în cazul fiinţelor umane - un studiu a încercat să găsească un răspuns la această întrebare: de ce învingătorii continuă să învingă?
18 Iunie 2010, 12:30

Un şofer de BMW cu tupeu a făcut maşinile să o ia pe Corso

0 clipuri
0 audio
0 fisiere

Joi la amiază, în timp ce la Prefectură ministrul Sănătăţii, Cseke Attila, şi primarul Oradiei, Ilie Bolojan, semnau procesele de predare-primire a spitalelor, un şofer de BMW îşi făcea propriile reguli de circulaţie.

Un cititor al BIHOREANULUI a povestit că, imediat după intersecţia dintre Strada Republicii şi Parcul Traian, într-o zonă unde parcarea este interzisă, şoferul în cauză şi-a parcat autoturismul aşa cum i-a venit.

Chiar dacă o maşină mică ar fi putut trece pe lângă, ghinionul şoferilor care s-au aflat în zonă a fost că rândul la trecere i-a venit unui autobuz. Care, evident, n-a avut loc. Motiv pentru care şoferii care s-au adunat în spatele maşinii s-au văzut nevoiţi să disloce stâlpişorii de pe pietonală şi să ocolească blocajul pe acolo.

În final, ghidat de alţi şoferi, şi conducătorul autobusului a reuşit să treacă pe lângă BMW, fără să-l zgârie.

Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.

Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
15 Comentarii
joni
bmwclub.ro? Exista si asa ceva, mama de s-ar aduna toti odata la un loc. Cata prostie se etaleaza pe acolo, ce risipa de viata
Postat 01 Iulie 2010, 08:21 de joni
BH 10 DUT
Nu sunteti pe faza de loc, numerele cu 10,11,20,21 sunt rezervate pt "garcea".
Postat 25 Iunie 2010, 12:37 de Gica fenta
sofer cu permisu pe pile
asa bine ca bmw se ingrijeste de imaginea lor. chiar si in fata unui ...om mai putin elevat. in fine, daca eram eu la volan, ma dadeam jos, o zgariam bine cu ce apucam, eventual daca mai aveam pe cineva cu mine, il impingeam din cale, mai si sunam la serviciul parcari, si imi vedeam de drum, ca nu ar fi prima oara. de ce sa ma stesez eu daca el nu se streseaza cand o parcheaza?!?
Postat 20 Iunie 2010, 13:41 de om si eu
bmwclubpunctro
Sunt multe persoane cu prejudecati in Romania. Azi vorbim despre BMW. Cine spune ca orice sofer de BMW e un om de joasa speta, se inseala. Se inseala pt ca generalizeaza, iar generalizarea e apanajul celor prea lenesi ca sa gandeasca. Polemica pe marginea BMW e fara nici un rost. BMW face masini bune si cu asta basta. PS Pt cei care catalogheaza E36 si E21 ca fiind cotetze, ii rog sa se uite peste 20 de ani si sa spuna cate E90 vor mai fi in circulatie si in ce stare. In rest.......www.bmwclub.ro
Postat 19 Iunie 2010, 11:41 de bmwclubpunctro
PT DHAA
MA DHAA ESTI O "SERIE DE BMW " LA FEL CUM AM ZIS F R U S T R A T ,SI DE AIA AI SCRIS DE 3 ORI O PARERE,LA FEL CA MASINA BMW PE CARE O CONDUCI , ADICA INTR-UN CUVANT ESTI UN LUZER MANELIST SOFER DE BMW CARE SE TINE MARE CULT,DA TOT TARAN MANELIST ESTI INDIFERENT DE MUZICA PE CARE O ASCULTI,PT CA AI BMW ,SIGLA MANELISTULUI
Postat 19 Iunie 2010, 02:27 de UNU
BMW= GHIORTZOI
orice sofer de BMW= manelist=ghirotzoi=ghiolban=pashunist! ca d-aia isi ia BMW sa iasa cu ceva in evidenta ca nu are cu ce! Tzeasta e gaunoasa si prezinta fisuri prin care i s-a scurs si ultimul neuron...si de rest manele!
Postat 18 Iunie 2010, 23:05 de doc
pentru sofer bmw = manelist
nu ii iau apararea astuia, probabil e un consatean de-al tau
Postat 18 Iunie 2010, 21:41 de dhaa..
pentru sofer bmw = manelist
la mine in sat nu asculta lumea manele in BMW, dar probabil la tine nu ai avut ocazia sa vezi inca un adevarat bmw, tu si satenii tai traiti inca in lumea pisicilor si a rechinilor, nu ati auzit de serii. cred ca tu esti un frustrat pentru ca nu ai nici macar un cotet ca cel din imagine
Postat 18 Iunie 2010, 21:32 de dhaa..
BH O DUT EEEEEEEEEEE
ESTI UN BH O BARAT SI DUT EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Postat 18 Iunie 2010, 18:43 de politicos
Seria5
Eşi un nasol cu lanţ de aur la gât şi creieru` gol...:)
Postat 18 Iunie 2010, 18:09 de Cezar
si eu, si tu
Si eu am bmw, tot ca ala din imagine. Iaca pozna ca nu ascult manele, ci Chopin. Iar cotet e orice masina neintretinuta.
Postat 18 Iunie 2010, 14:58 de mazurka
Animale la volan!
Io ma urcam cu autobuzu\' pe el! Mama ta de hoher si de giolgau cacanar ce esti!
Postat 18 Iunie 2010, 14:33 de TCV
SOFER BMW=MANELIST
MDA,MI SE PARE NORMAL, NUMAI SOFER DE BMW PUTEA FI,NUMAI CA ALA NU MAI E BMW DEMULT E UN COTET DE MASINA,IARASI VREUN IEPURAS CARE O VANDUT BICICLETA SI ADIDASII CA SA AIBA BANI DE BMW PISICUTA O BLOCAT CIRCULATIA,IN GENERAL ORICE SOFER DE BMW ESTE UN FRUSTRAT CARE ARE IMPRESIA CA INDIFERENT DE VECHITURA CARE O CONDUCE EL ESTE TARE SI MARE NUMAI PT CA POARTE SIGLA BMW. TOTI LUZERII VISEAZA BMW SI MANELE LA MAXIM
Postat 18 Iunie 2010, 14:02 de UNU
???
Sigur nu era o soferitza?
Postat 18 Iunie 2010, 13:38 de qwerty
intrebari
unde au fost angajati de la serviciul parcari? de ce nu ii sa ridicat masina?de ce nu la amendat nimeni pe smecheru asta?nesimititi astia trebe arsi cu amenzi usturatoare.
Postat 18 Iunie 2010, 12:51 de sorin
count display

FOTO BIHOREANUL

  • Ali, 'Motanul': Un orădean cu origini siriene este toboşarul celei mai în vogă trupe din România, The Motans (FOTO)
  • Investiţie de peste 700.000 euro. Prima seră hidroponică de roşii cherry din Bihor a fost inaugurată la Toboliu (FOTO)
  • Mai repede! Drumul de Sântandrei peste câmpuri ar putea fi dat în folosinţă în luna noiembrie (FOTO)
  • Rămas bun! Jurnalistul Andrei Şandor a fost condus pe ultimul drum cu muzica formaţiei Toto (FOTO / VIDEO)
  • Regulamentul locurilor de joacă. Orădenii din Ioşia sunt revoltaţi de gălăgia provocată de părculeţul din strada Lăpuşului (FOTO)
  • Proiect internaţional: Studenţi din Asia, la Universitatea din Oradea (FOTO)
  • Şefii PSD, UDMR şi ALDE din Consiliul Judeţean şi-au 'premiat' primarii: 'Banii se împart prin vot politic' (FOTO)
  • Vara şantierelor: De săptămâna aceasta mai multe străzi din toată Oradea vor fi blocate pentru lucrări (FOTO)
  • Sărbătoare nemţească: Tineri germani din ţară şi din străinătate au cântat şi au dansat în centrul Oradiei (FOTO/VIDEO)
  • În vizită la transmisioniştii militari: Bihorenii au putut vedea dotările Centrului 54 Comunicaţii Oradea (FOTO/VIDEO)

TIMP LIBER

Timp liber

CURS VALUTAR

  • 1 USD = 3.8697 RON
  • 1 EUR = 4.5959 RON
  • 1 HUF = 0.015 RON