URMĂREȘTE-NE PE
SÂMBĂTĂ, 23 FEBRUARIE 2019

Ediția tipărită

Părerea noastră

Folclor de Bihor
Mircea Chirila
Umblă pe la casele oamenilor o doamnă cu o sacoșă plină cu bani. Bate la ușă și întreabă: „Câți locuiți aici? Cinci persoane? Poftim 15.000 de euro”. Merge din casă în casă și dă fiecărui orădean câte 3.000 de euro. Doamna de care vorbim este Coana Europa. Ea ne dă bani, dar are și pretenții...
Zic şi eu
Adrian Cris
Miercurea trecută, eurodeputatul Emilian Pavel, de la PSD Bihor, a strălucit în efortul de a merita un nou mandat, la concurenţă cu mulţi alţi colegi, de la multilateral dezvoltata Rovana Plumb (atoate-ministră, la Mediu, Fonduri Europene, Educaţie, Transporturi) până la Gabriela Zoană (o antieuropeană aproape declarată). Miluţ a încercat, în sincron cu tot Partidul, cu Guvernul, cu ministrul (in)Justiţiei şi cu trompeţii din presa arondată, să blocheze candidatura fostei şefe DNA Laura Codruţa Kovesi la conducerea viitorului Parchet European.
Cum a fost?
Lucian Cremeneanu
E frustrant, enervant și, în final, chiar amuzant să vezi cum omul obișnuit se implică trup și suflet în orice de pe lumea asta (fotbal, tenis, religie, medicină, finanțe și bănci, cinematografie, rețete de zacuscă, vaccinuri naturiste și adevărul despre daci etc.), dar întoarce capul cu dezgust de la singurul domeniu care îi influențează viața de zi cu zi și viitorul pe termen lung, cel mai blamat, dar și cel mai important dintre toate - politica.
Newsletter
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
Spune ce crezi
Ce părere aveţi despre cerinţele organismelor europene adresate României privind consolidarea statului de drept şi stoparea modificării legilor justiţiei?




De stiut

Avocatul Bihoreanului
Mircea Ursuta
Printr-o decizie din 29 ianuarie 2019, Curtea Constituţională a stabilit că procesele verbale încheiate de ANAF la solicitarea procurorilor, care erau utilizate pe scară largă în dosarele de evaziune fiscală, nu mai pot constitui probe în procesele penale.
Bihoreanul la medic
Mircea Dumitrescu
Pleureziile sunt acumulări de lichid în spaţiul pleural (pleurele reprezintă 2 membrane care învelesc fiecare plămân şi care se află una în prelungirea celeilalte formând un "sac" închis). După natura lichidului pleureziile pot fi exudative (lichidul conţine o cantitate mai mare de proteine) sau transudative (lichid cu conţinut proteic mai mic). 
Psihologul Bihoreanului
Razvan Coloja
Statistic vorbind, milenialii stau mai puţin într-un loc decât generaţiile precedente. Nu petrec mai mult de doi ani într-o companie şi nu ezită să sară la oportunităţi mai bune de muncă atunci când acestea se ivesc. Pun mare preţ pe libertate şi mobilitate aşa că mulţi dintre ei sunt fie freelanceri, fie nomazi digitali.
07 Februarie 2011, 09:44

Seremi şi fuga din serai

0 clipuri
0 audio
0 fisiere

Lumea politicii locale e zguduită de un zvon care s-a răspândit ca o epidemie: deputatul Ştefan Seremi, preşedintele PDL Bihor, a călcat pe urmele senatorului Petru Filip, fostul lider al filialei. Adică a călcat strâmb!

Seremi şi-ar fi părăsit soţia şi vila din Beverly Hills, luându-şi şi banii din seif şi bagajele, pentru a se muta cu o tânără colaboratoare, cam cum ar fi făcut la Bruxelles şi fostul primar când a devenit europarlamentar.

Fiindcă Seremi era cunoscut ca familist convins, iar vestea a fost împrăştiată inclusiv de colegii PDL-işti, n-ar fi exclus ca fuga de-acasă a şefului de partid să fie parte a unui nou episod din conflictul acestuia cu aripa Filip. La urma-urmei, cum te toarnă un coleg nu te poate bălăcări niciun adversar!

Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.

Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
33 Comentarii
Caracter jegos
Ciuma portocalie, caci de asta este vorba, isi intinde tentaculele si distruge tot ce atinge. Daca nu stralucesc prin competenta, macar caracterul jegos este definitoriu pentru toti coloratii lui Basexu. Dupa chipul si asemanarea 'sefului'. Baiul e ca se propaga la toate nivelurile un fel de mocirla in care cad, rand pe rand, relatiile, familia. comunitatea si... nu in ultimul rand, tzara. Oare e reprezentativ pentru pedeleii bihoreni? Of course! Toti sunt imorali, coruptibili si obranic de aroganti. Nu le pasa de familie - pe care o neglijeaza - in inteeres de partid, ii omoara pe cei de care s-au ajutat vreodata pentru a ingropa urmele incompetentei crase si isi pun in functie toate proptele menite sa-i sprijine tot pe ei. Nu seamana izbitor scenariul din norcu cel national? Din pacate chestiile astea nu tin de foame. Circ... si un gust amar al lipsei de repere. Probabil ca si asta e la ordin... Oare are copii nemercul asta care se f.. pe banii nostri? Ce o fi in sufletul lor cand vad dezamagirea si inselarea asteptarilor lor vizavi de cel caruia i-au spus 'tata'? Pentru a-ti face o introspectie ai insa nevoie de caracter. Iar asta nu prea se gaseste prin mocirla portocalie.
Postat 17 Februarie 2011, 08:19 de Liana
LA SANMARTIN A LUCRAT TIPA
Tipa ii secretara lui Sanmartin .
Postat 16 Februarie 2011, 12:36 de CLAUDIU
pt curiosul
pai ea nu spera nimic e constienta ca nu are la ce sa spere, dar isi va asigura un viitor sigur din pdv financiar, el iara la varsta asta ii creste stima de sine cand vede ca se uita la el o femeie tanara si frumoasa.
Postat 16 Februarie 2011, 09:13 de anonim
curiosu
sunt curios ce poate sa spere o tanara de nici 30 ani de la un barbat de 60 ani
Postat 16 Februarie 2011, 08:30 de marcel
barfele fac bine
dar nu umplu buzunarele. asteptati ca va vine si voua randul,sunteti barbati ,doar!Si, nu vad legatura dintre activitatea politica si cea sexuala... ba da...flash, va... politicul eventualele sanse! oameni suntem,si acceptati-o ca atare ,mai ales ca toti afisati cu suflet!
Postat 14 Februarie 2011, 18:11 de amanta
Etete....
Nu ca as fi de acord cu un asemenea desnodamint intre doi oameni care au o viata in spate, dar de cind va roade pe voi Cris si Chirila cine unde si de ce si-o pune.. Invididie cumva? Edrept ca toata lumea se cam mira ca aveti curajul sa va frecati de cate-o proasta si sa-i salivati pe rever ca doar a trecut ceva de cind ti-ai schimat placa dentara Chirila.afarustrarea voastra sexuala este vizibila.. niste libidinosi.. Pe de alta parte eu in locul lui Seremi mi-as da niste banuti sa vad unde va scuturati...Ce n-ati da voi sa stiti adevarul......
Postat 13 Februarie 2011, 16:57 de cristina
bravo
multa sanatate va doresc ... bravo!!!!!!!!!!!
Postat 12 Februarie 2011, 18:31 de anonim
nu-i treaba voastra
sa va fie rusine!!!! nu-i treaba voatra ce face fiecare cu viata lui....
Postat 12 Februarie 2011, 18:25 de anonim
rusine
ce crede hodorogul asta ca aia este indragostita de el? pana mai are bani e bun.... dupa aia mai vedem noi..
Postat 11 Februarie 2011, 23:36 de o colega
pt. anonim
Da fii bun si da-i numele daca o stii ca sunt curios . Sau macar spune unde lucreaza.
Postat 10 Februarie 2011, 16:50 de claudiu
minciuni
nu o cheama asa...este vorba de o alta femeie....din cate stiu eu
Postat 09 Februarie 2011, 20:20 de anonim
nu sunt barfe
acuma chiar credeti ca nu stiu ce am vazut cu ochii mei???
Postat 09 Februarie 2011, 16:27 de eu
nu are amanta
sunt minciuni....nu are amanta
Postat 09 Februarie 2011, 16:23 de anonim
nu sunt barfe
imi pare rau ca ai fost dezamagita si dnul seremi nu este tocmai ce credeai tu, dar chiar asa sta situatia oamenii astia sunt impreuna
Postat 09 Februarie 2011, 15:52 de eu
realitatea
Nu cred o clipa ca d-nu Seremi a facut asa ceva .Il cunosc foarte bine si stiu ca este un familist convins.Regret ca exista atata rautate in lume.Consider ca daca ar fi existat totusi cineva si daca ar fi avut sentimente fata de el nu ar fi acceptat ea sa se intample asa ceva ca sa nu ii fie lui patata imaginea.
Postat 09 Februarie 2011, 15:40 de pdl-ista
nu sunt barfe
nu sunt barfe deloc, nu stiu daca si-a parasit nevasta sau nu cert este tipa asta ii este amanta, iam vazut nu odata impreuna.
Postat 09 Februarie 2011, 15:23 de eu
BARFE!
Tot ce scrie in acest aricol sunt barfe si sursa e falsa. Nimic nu e adevarat.minciuni.minciuni.minciuni........mincinosilor.
Postat 09 Februarie 2011, 13:51 de membra PDL
mincinosilor!!!
Ce minciuni mai sunt si astea?de unde la mai scoateti fratilor. Seremi nu si-a parasit familia,el este ub familist convins,ce scrieti voi aici sunt barfe si pure speculatii.Orice ar scrie presa asta de scandal,d-nul Seremi este un om onest,care nu ar face asa ceva pentru nimic si pentru nimeni.Terminati cu barfele astea de doi lei ca nimic nu este adevarat!!!
Postat 09 Februarie 2011, 13:42 de giuliana
tipa
daca esti curios iti spun eu pe tipa o cheama natalia si sincer nu cred ca lucreaza nicaieri avea la un moment dat ceva magazin de haine din alea cu totul la 10 lei sau ceva de genu, dar acum nu cred ca mai este caul sa munceasca
Postat 09 Februarie 2011, 07:45 de eu
cine ii tipa unde lucreaza?
As fi curios cine ii tipa . Nu o fi cumva din primaria Sanmartin?
Postat 08 Februarie 2011, 23:37 de clau
superba
bravooooo! uite un barbat hotarat! bruneta e superba si sunt convins ca a meritat efortul ...
Postat 08 Februarie 2011, 21:50 de anonim
da intradevar frumoasa bruneta
imi pare rau doar de fostul ei sot care a renuntat la o cariera de succes ca sa poata fi cu ea, un om de nota 10 pe care nu a stiut sa-l aprecieze din pacate si-a dorit unu chel batran cu burta cu multi bani si sa mai aiba putin de trait.
Postat 08 Februarie 2011, 12:42 de eu
scumpa daca iti faci griji de TARA
rezolva tu problema ca unde ARDE e loc de mai mult:))))) TARA intodeauna va ARDE e in continua EVOLUTIE , dar ma tot intreb tu ai sa fi utila cat vei TRAI?
Postat 08 Februarie 2011, 10:59 de @o blonda pdl-ista
felicitari!
un adevarat BARBAT, care nu lasa timpul sa l joace, felicitari! sanatate si copii sa aveti! eee e drept o amanta costa mult si nu toti si o permit prefera aventurile pe care eu le consider demni de cersetori, mai bine barbat decat cersetor, FELICITARI!
Postat 08 Februarie 2011, 10:56 de radu
daca poate, s-ai cada bine!
nu inteleg care-i problema voastra. fiecare face ce vrea si ce poate. Nu stiu cine a scris barfa, dar cred ca a fost cineva care nu poate sau nu stie sa aiba o amanta.
Postat 08 Februarie 2011, 10:44 de profesorul
ce frumos!!!!
TARA ARDE SI ....CINEVA SE PIAPTANA.DAR OARE CINE E DUDUIA? TIPIC PDL-IST.CE-MI PLACE!!!!
Postat 07 Februarie 2011, 21:38 de o blonda pdl-ista
barbat fatal
ce barbat fatal,toata viata a fost un crai,bravo nlui,-din partea unei admiratoare de la curtea de conturi
Postat 07 Februarie 2011, 17:37 de boc
dar este un familist convins
trebuie sa fi calugar daca esti insurat si sanatatea nu ti mai permite viata din trecut, vorbiti fara sa cunoasteti practica majoritatatea stati necasatoriti, vi o trageti cu cine vreti si cum calca pe strachini unul insurat cum va arde in curr pe voi nu pe el de ce simte:)) a fi familist nu inseamna neaparat a fi CALUGAR:))
Postat 07 Februarie 2011, 17:09 de barvooo
asa de rai suntem ,
asa de rai suntem , ceva de GROAZA!
Postat 07 Februarie 2011, 16:56 de cetateanul roman
nu poate fi adevarat!
dar ce aveti, e un barbat sanatos sa i dea D-zeu sa faca copii pentru ce sa astepte MOARTEA, sa faceti copii ca ROman sa lasati lumii din bogatia voastra naturala, si nu cred ca actuala nevasta sufera e foarte implinita in comparatie cu altele, sa fim seriosi de ar mai fai ca el 100 se imbogateste Romnaia in gene:)) SANATATE si noroc la viata lunga! UNbarbat santaos sa faca copii, tineri sa ne demonstreze ca sunt sanataosi prin MUNCA :))
Postat 07 Februarie 2011, 16:53 de anca
asta-i om????
Taciunele potolit te arde mai tare, Mata blanda zgaraie rau. Multa minte mai are si Seremi , daca a putut sa faca asa ceva,sau daca este totusi adevarat ceea ce citesc din presa!!!!!!!!! Eu daca as fi in locul lui nici nu as mai putea sa ies in lume,m-as tot duce unde a intarcat mutu iapa.......Nu ne face cinste, se vede ca-i o vinitura ca si Filip.
Postat 07 Februarie 2011, 15:05 de risc
bruneta lu seremi
e frumusica bruneta si mult mai tanara decat el,comparativ cu babuta de nevasta-sa e normal ca pisti sa se simta un crai
Postat 07 Februarie 2011, 14:36 de risc
amante
PDL sti cinstitui ati mai vazut? Eu nu.Basescu@Udrea, Filip@Cleo,Budau Mircea@Florentina,Matei@secretara. acum Seremi.De ce sa sde lase Seremi mai prejos ca colegii de partid.Astia toti fura pt amantele lor din banii nostrii, se distreaza iar noi murim de foame cu niste salarii de mizerie din care nu-ti poti achita facturile,porcii..
Postat 07 Februarie 2011, 13:27 de anonim
count display

FOTO BIHOREANUL

  • Revoltă tăcută în spatele uşilor închise: Judecătorii şi procurorii din Oradea au protestat împotriva ordonanţei care a modificat peste noapte legile Justiţiei (FOTO)
  • Accident pe DN 79, la ieşire din Leş: O maşină s-a răsturnat în şanţ, iar o tânără de 27 de ani a fost încarcerată (FOTO)
  • Aproape 200 de turişti au fost recuperaţi de salvamontiştii bihoreni în anul 2018 (FOTO)
  • „Eu cu cine votez?” – Lansarea celei mai recente cărţi a conferenţiarului Cristina Matiuţa, despre dinamica partidelor, prilej de dialog cu publicul (FOTO)
  • Mii de turişti la Sărbătorile Zăpezii de la Vârtop. IMAGINI SPECTACULOASE
  • Lăzăriștii au avut o zi dulce: Carnavalul prăjiturilor, scenete și spectacole cu ocazia zilei școlii (FOTO)
  • Musicalul Mamma Mia în Oradea: Aproximativ 1000 de persoane au cântat împreună, cucerite de povestea de dragoste dintre Loredana și Cornel Ilie (FOTO / VIDEO)
  • Protest inedit la sediul PSD Bihor: Învăţământul este subfinanţat, dar partidele devin milionare pe banii noştri! (FOTO / VIDEO)
  • Primare, vrem parcare! Un loc la trei mașini: Criza locurilor de parcare din centrul Oradiei, fără soluţii până anul viitor (FOTO)
  • Incendiu la Baroul Bihor! Mai multe documente au luat foc în biroul unor avocați (FOTO / VIDEO)