URMĂREȘTE-NE PE
SÂMBĂTĂ, 23 MARTIE 2019

Ediția tipărită

Părerea noastră

Folclor de Bihor
Mircea Chirila
Atunci când se fac investiţii din fonduri guvernamentale, reţeta e simplă. De obicei câştigă o firmă tare din Bucureşti, care are intrare pe la CNAIR, la Ministerul Dezvoltării sau la Compania Naţională de Investiţii. Imediat după adjudecarea licitaţiei, care de regulă are la bază descalificarea concurenţei, fericitul câştigător sună la fraierii care au firme din Oradea şi le propun să le subcontracteze lucrarea.
Zic şi eu
Adrian Cris
Se zice că doar cine nu munceşte nu greşeşte (deşi eu, personal, cred că greşeşte şi cel ce nu munceşte). În orice caz, bărbaţi sunt cei care îşi asumă greşelile, iar eu îmi declar apartenenţa la această categorie. Ca atare, recunosc că după ce am primit reacţia lui Pásztor, i-am verificat argumentele, cum că deplasarea în interes de serviciu în Austria a făcut-o separat de cea în interes privat în Elveţia. 
Cum a fost?
Lucian Cremeneanu
Protestul de vineri a avut eficiența unei petale de trandafir în fața șenilei unui tanc de 50 de tone. Conducătorii s-au spart de râs în timpul protestului de un sfert de ceas al celor buni, după care s-au întors în întuneric și fum, la masa de poker pe care joacă soarta acestei nații nefericite. Pe ei nu îi interesează dacă străzile se blochează pentru 15 minute, câtă vreme lucrul acesta oricum se întâmplă zilnic, ore în șir...
Newsletter
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
Spune ce crezi
Care credeţi că ar fi soluţia cea mai bună pentru reintroducerea zborurilor internaţionale e Aeroportul din Oradea?





De stiut

Avocatul Bihoreanului
Mircea Ursuta
Instanţa Supremă s-a pronunţat recent, printr-o decizie de speţă, în sensul în care Ghidul pentru acordarea daunelor morale emis de Fondul de Protecţie a Victimelor Străzii nu este obligatoriu pentru instanţe.
Bihoreanul la medic
Mircea Dumitrescu
Numită şi "durerea facială paroxistică", această afecţiune se caracterizează  prin dureri puternice la nivelul buzelor, gingiilor, obrajilor, bărbiei şi, mai rar, la nivelul ochilor. Boala afectează nervul trigemen, un nerv cranian care asigură sensibilitatea tegumentelor feţei şi a jumătăţii anterioare a capului, iar prin ramura sa motorie are rol în masticaţie. 
Psihologul Bihoreanului
Razvan Coloja
Din păcate, cinematografia şi oamenii neinformaţi perpetuează o serie de mituri care impun o stigmă asupra bolnavilor şi asupra celor cu afecţiuni psihice. Un schizofrenic este confundat des cu cei cu personalitate multiplă, cu criminalii în serie, cu cei malefici şi răi, gata de violenţe inimaginabile. Adevărul este, însă, altul...
07 Martie 2011, 12:55

Relaxare... pe bani de înmormântare

0 clipuri
0 audio
0 fisiere

Mihaela Bodonea, preşedinta de la Partidul Verde, cea care în vara trecută s-a dat în petic bruscând un ziarist pe motiv că avea un "zâmbet ironic", a comis-o din nou. Femeia şi-a înmormântat tatăl pe cheltuiala unei firme de pompe funebre, apoi a luat ajutorul oferit de Primărie în astfel de cazuri dar, în loc să returneze datoria la firmă, s-a dus cu banii într-o vacanţă la munte.

Văzând că nici măcar nu catadicseşte să-i răspundă la telefon, darămite să plătească, patroana firmei de pompe funebre a pârât-o la şefii de la Bucureşti ai partidului, apoi la viitorul socru, pentru ca în final s-o dea în vileag prin mica publicitate:

"O invităm pe doamna Mihaela Bodonea să achite înmormântarea tatălui". Cum femeia n-o fi văzut anunţul, din moment ce nu şi-a plătit nici până azi datoria, poate o va cuprinde ruşinea citind acuma...

Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.

Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
19 Comentarii
anonim
Sunt unul din alcele persoane care a luat marea teapa doamna Mihaela se dadea drept avocata si ca ma poate ajuta cu o problema, promisiuni promisiuni si pe urma nimic nu mi-a mai raspuns la telefon si nu mai o gaseam parca se ascundea de ceva, e acum am aflat de ce.............
Postat 29 Octombrie 2011, 23:29 de anonim
paste fericit
aaaaaaaaaa si inca ceva . cand tu vei face actiuni de ajutorare a copiilor cu handicap , a batranilor neputinciosi , a copiilor din bihor cu diabet pe banii tai asa cum face doamna mihaela , atunci ar trebui sa spui ceva . dar cred ca tot ceea ce scrii aici , e din rautate sau invidie . in rest paste fericit .
Postat 25 Aprilie 2011, 01:58 de pt libra
paste fericit
cred ca nu e treaba nimanui ce face doamna mihaela personal . ea raspunde pt ceea ce face . in legatura cu locurile din '' comisiile '' de votare se pare ca esti bine informata , ceea ce inseamna ca esti partasa la chestia asta . ai dovezi cand spui asta ? eu in locul celor din conducerea pv te-as da in judecata . sunt unul din membri . iar in ceea ce priveste jobul doamnei mihaela afla ca dansa lucreza , colaboreaza de aproape 15 ani cu unul din cei mai buni avocati din oradea . daca tot scrii informeazate mai bine . unchiul ei este judecator la tribunalul bihor iar unul din cei mai respectati notari din orasul acesta este nasul ei , notar care se ocupa te toate actele firmei despre care scrie in articol . mai vrei informatii ?
Postat 25 Aprilie 2011, 01:53 de pt libra
ar trebui sa stie toata lumea
Are dreptate cine zice ca e o mare tepara,dar fraierii sunt de vina ca uneori musca.Ce e mai grav ca a ajuns sa ceara bani si de la oameni handicapati: imprumut pina maine si apoi.....pa. Ati accesat casuta vocala.Probabil ca e bolnava si nu i-a spus nimeni inca.Sufera si de grandomanie. Sa te dai mare avocata cand tu defapt esti nimeni in drum e o gafa destul de mare mai ales ca oricine poate verifica asta.E mai bine si mai cinstit sa spui adevarul . Oricum orasul asta nu e chiar asa de mare.In politica n-a facut altceva decat sa vanda pe bani buni locurile din comisiile de votare. Probabil asteapta cu nerabdare chilipirul de la viitoarele alegeri.Pacat de Partidul verde.Fata asta ii strica imaginea in bihor.
Postat 18 Aprilie 2011, 13:14 de libra
blabla
mai inteleg ca nimeni nu este perfect . dar tu asta care scrii aici esti o imaculat /a , esti chiar atat de corect /a ? arata-mi si mie un om corect ca-l iau acasa . toti stiti sa scrieti tampenii dar nu va uitati la voi . e mai important ce face altcineva . sau crezi ca tipa asta de care scrieti voi si nu numai vrea sa fie iisus ? sa fim seriosi toti avem cate o buba . nu mai fiti voi atat de corecti astia postaci . sub anonimat e usor sa scriem toti . dar nu e greu de aflat ip-ul de pe care scrieti . ce bine arata poate hahaha :)
Postat 16 Aprilie 2011, 00:28 de blabla
Cica doamna arata bine...ce tare suna!
*cred ca n-are oglinda acasa, nici fizica nici morala...asta e o distrusa aproape comica. Cand o vad imi vine sa plang dar aleg mai degraba sa rad. Din pacate toata deformarea fizica ii reflecta deformarea interioara. N-are limite si din cauza asta se expandeaza.
Postat 28 Martie 2011, 03:20 de hahaha
tampenii
tu nu vezi ca numai eu cu tine scriem ? ce faci ? tu ma urmaresti pe mine si eu pe tine ? eu m-am plictisit . hai pa .
Postat 15 Martie 2011, 00:12 de plictisita
bravo
bravo!!! bine ca o demascati pe mincinoasa asta
Postat 14 Martie 2011, 21:16 de mihaela
mincinoasa
asta e o mare mincinoasa....habar nu are de nimic....o complexata
Postat 14 Martie 2011, 08:05 de anonima
trilulilu
xyz ............esti un sau o frustrata rau........
Postat 14 Martie 2011, 01:03 de trilulilu
xyz
asa zisa "doamna Bodonea" care se dadea drept "avocat" profita de oamenii necajiti ca sa le ia banii si pe urma -teapa- disparea si nu mai raspundea la telefon, nici nu mai rezolva problema. Pe deasupra se imbraca ca si ultima penala cu toate la vedere
Postat 11 Martie 2011, 13:15 de bodonea
xyz
asa zisa "doamna Bodonea" care se dadea drept "avocat" profita de oamenii necajiti ca sa le ia banii si pe urma -teapa- disparea si nu mai raspundea la telefon, nici nu mai rezolva problema. Pe deasupra se imbraca ca si ultima penala cu toate la vedere
Postat 11 Martie 2011, 13:15 de bodonea
ha ha
si mata arata bine bai gigi ?
Postat 10 Martie 2011, 02:17 de grasa de cotnari
hai sictir, graso
Ultimele trei comentarii sunt postate chiar de grasa de Bodonea :))))) Asa se vedea ea, frumoasa si aratoasa :))))) Noroc cu titzele-alea mari, ca in rest e distrusa rau :)))))) Iar ala de mai jos, anonimu', are dreptate, e o tzepara, multi i-au dat bani pentru diverse servicii si ea nici n-a prestat nici banii nu i-a mai dat nici usturoi n-a mancat :D
Postat 09 Martie 2011, 07:30 de Gigi de la scularie
un om bun
o cunosc pe doamna . sunteti in eroare . are un socru . ce viitor socru ? informarea unde va este ? cred ca nu ar putea face rau nici unei musculite . iar pt domnul anonim ii zic ca doamna arata foarte bine . nu stiu cand ai vazut-o ultima data . pozele sau tv intotdeauna te face sa arati altfel . si nevastata cum arata , idiotule ?
Postat 09 Martie 2011, 03:11 de un om bun
barfe
a inceput campania electorala si nu stiti de cine sa va luati ? partidul verde deranjeaza pe cineva probabil............. vezi scrisoarea a treia .....va impiedicati de un...........
Postat 08 Martie 2011, 22:51 de campanie
razbunare
dar pe dansa a sunat-o cineva sa intrebe daca este asa ? ce fel de jurnalism e acesta ? in afara de-a fi rai mai stiti ceva ?
Postat 08 Martie 2011, 22:47 de ziaristul
oradean
ASTA ESTE O MARE TEPARA,AVETI GRIJA CU EA CA TEPUIESTE BARBATII SI IN GENERAL PE CINE POATE,CA IN FINAL SA NU MAI RASPUNDA LA TELEFON SI SE FACE NEVAZUTA.E O MARE ESCROACA FEMEIA ASTA...MINCINOASA SI CLEPTOMANA!!!!
Postat 08 Martie 2011, 22:37 de anonim
...
si mai e si grasana!
Postat 08 Martie 2011, 22:04 de q
count display

FOTO BIHOREANUL

  • Magazinul de plante Kaluna vă aşteaptă în parcarea Era Park Oradea (FOTO)
  • Bustul generalului Moşoiu a fost coborât de pe soclu pentru reabilitare (FOTO/VIDEO)
  • Echilibru şi spectacol la Cupa Tengo de la Salonta (FOTO)
  • Percheziții ale polițiștilor orădeni într-un dosar cu droguri de mare risc. Captură impresionantă (FOTO / VIDEO)
  • Incendiu de proporţii în Oradea, la o firmă din Parcul Industrial (FOTO / VIDEO)
  • La mulți ani, ERA Park! Carla’s Dreams i-a cucerit, sâmbătă seară, pe orădeni (FOTO / VIDEO)
  • Înaripatele Oradiei: Malurile verzi ale Crişului Repede şi stufărişul au atras în oraş numeroase specii noi de păsări (FOTO)
  • Puzderie de lume în centrul Oradiei, de Ziua Maghiarilor. Îmbrăcat în huszár, Szabó Ödön a acuzat că maghiarii sunt discriminaţi (FOTO/VIDEO)
  • #șîeu... NU: Angajaţii lui Ştefan Mandachi de la Oradea, împiedicaţi să protesteze în faţa propriului restaurant printr-un ordin al... „doamnei de la Lotus” (FOTO/VIDEO)
  • #Șîeu: Bihorenii au protestat pentru autostrăzi. Vezi cine și cum a manifestat! (FOTO / VIDEO)