A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: getimagesize(https://cdn.ebihoreanul.ro/static/gallery_big/05 Bolojan.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request

Filename: controllers/ebh.php

Line Number: 1077

NUP pentru primar
URMĂREȘTE-NE PE
LUNI, 23 IULIE 2018

Ediția tipărită

Părerea noastră

Folclor de Bihor
Mircea Chirila
Niște asociații care primeau de la cetățeni acea brumă de bani de 2% din impozitele pe 2017, pentru a mai acoperi nevoile copiilor cu grave probleme de sănătate, s-au trezit că sumele au fost deturnate către niște parohii ortodoxe. S-au trezit anul acesta pentru că e prima dată când ANAF-ul trimite fiecărui donator o scrisoare prin care-l informează cui a donat acești bani...
Zic şi eu
Adrian Cris
Cel mai important eveniment al săptămânii trecute a fost anunţarea de către primarul Ilie Bolojan a două noi proiecte cu fonduri UE în valoare de 24 milioane euro, pentru decongestionarea traficului pe axa rutieră cea mai problematică a oraşului, între podul Dacia şi zona Cantemir, cu pasaje subterane, favorizarea mijloacelor de transport în comun şi multe, multe detalii inginereşti, precum exacavarea la 4 metri şi relocarea reţelelor de utilităţi…
Cum a fost?
Lucian Cremeneanu
A venit multă lume, Andrei, să îşi ia rămas bun de la tine. Atâtea inimi grele la un loc nu am văzut de mult timp. Uneori trebuie să murim ca să ne dăm seama cine suntem. Ai fi fost mândru, cu toată modestia ta emblematică, să vezi câţi oameni frumoşi au venit să te salute. A fost multă tristeţe în locul acela, pentru că moartea ta a fost mai mult decât breaking news. A fost heart-breaking news.
Newsletter
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
Spune ce crezi
Unde vă veți petrece vacanța de vară?





De stiut

Avocatul Bihoreanului
Mircea Ursuta
Mai pe româneşte, instanţa supremă spune că nu importă dacă agentul constatator a trecut sau nu suspendarea permisului în procesul-verbal, fiind suficient ca sancţiunea suspendării să fie prevăzută în lege, mai ales că termenele de suspendare de 30, 60 sau 90 de zile nu pot fi majorate sau reduse de poliţist tocmai pentru că termenele legale sunt clar determinate.
Bihoreanul la medic
Mircea Dumitrescu
Ridicarea temperaturii mediului ambiant la peste 32 gr. C şi o umiditate relativă ridicată (peste 60%) determină modificări ale organismului, care se pot grupa în 4 sindroame importante: mialgia termică, insolaţia, accidentele datorate efortului fizic pe caniculă şi şocul hipertermic.
Psihologul Bihoreanului
Razvan Coloja
Cercetătorii regnului animal se confruntă de ani de zile cu o problemă spinoasă. Animalele care duc o luptă şi o câştigă au o şansă foarte mare să câştige şi următoarea bătălie. Întrebarea este: "de ce anume?". Sunt la mijloc factori psihologici? Este vorba de încrederea dobândită de către învingător? Mai mult - deoarece acelaşi lucru pare să fie valabil şi în cazul fiinţelor umane - un studiu a încercat să găsească un răspuns la această întrebare: de ce învingătorii continuă să învingă?
21 Decembrie 2010, 09:57

NUP pentru primar

0 clipuri
0 audio
0 fisiere

Ilie Bolojan a scăpat de ameninţarea puşcăriei. Procurorii au dispus neînceperea urmăririi penale împotriva edilului în urma plângerii depuse de avocata Livia Bochiş.

Aceasta l-a acuzat pe primar de conflict de interese argumentând că, în timp ce se afla în proces cu Primăria, angajaţii Poliţiei Comunitare şi cei ai AIO au îndrăznit să o amendeze şi să îi ridice Mercedesul parcat în curtea blocului, pentru a da front de lucru muncitorilor din zonă.

Avocata avea toate motivele să vrea să îl vadă pe primar "legat". Bochiş dăduse Primăria în judecată în încercarea de a bloca amenajarea de parcări pentru că îşi încropise în spatele blocului, fără autorizaţie, un loc de parcare acoperit cu dale pentru limuzina personală, iar asfaltarea urma să o lase fără el.

Lucru care s-a şi întâmplat...

Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.

Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
17 Comentarii
si-a gasit nanasu
Nesimtita rau Bochis asta... si in plus si avocata slaba
Postat 22 Decembrie 2010, 16:16 de grigore ureche
unde era masina?
PT. LAND: hai ca esti la fel de tare ca avocata... care avea masina parcata in incinta unui bloc... Bahhhh, pe ce lume traiesti... mai zi ca era parcata si la etajul 2! hahahah
Postat 21 Decembrie 2010, 21:45 de andrei
e clienta lu sarb... sau invers
PT. CEL CARE A POSTAT ANONIM comentariul de la 20.11: ia ghiceste cine e unul dintre cei mai buni prieteni ai avocatei, si fost coleg de facultate, de altfel, la timisoara, cand a terminat dreptul la i.d. (fara frecventa)? GHEORGHE SARB - secretar general in Ministerul Sanatatii - MEMBRU in pdl - asadar... ADEVARAT GRAIESTI!
Postat 21 Decembrie 2010, 21:42 de andrei
AV@PARCARE
Madam BOCHIS mai are un spatiu de parcare proprietate personala in Pc Traian nr 7, o femeie rea, i-a papat banii tatalui meu si nu i-a ajutat in proces decit sa-si piarda terenul intravilan,a solicitat atitia bani ca nu a meritat pamintul atitia bani.Eu cred ca a fost atitata de PDListi impotriva lui Bolojan , este o tipa foarte materialista ,o stiu de cind muncea la cartea funciara.Nu te lasa dle primar la tipe ca asta.
Postat 21 Decembrie 2010, 20:11 de ANONIM
respect bolojan
Domn primar nu va lasati intimidati de sicanele nimanui. Faceti-va treaba pe mai departe cu aceeasi cinste si onestitate ca pana in prezent. Cu dumneavoastra putem da orasului respectul care il merita urbea noastra! Cat despre doamna avocat (sau domnisoara din cate am inteles) lasati-o mai moale si acceptati legalitatea. Interesele orasului si ale vecinilor dvs. sunt mai presus de interesele dvs. personale. Apropo, nu sunteti singura din oras cu mercedes!
Postat 21 Decembrie 2010, 19:10 de dorina
Hahalera
Stimata doamna avocat a reusit sa imi usureze parintii de vreo 2.000 lei. Le-a promis marea cu sarea la un proces de evacuare... si cu toate astea ne-am trezit cu trezit cu hainele in drum. A trebuit sa mergem la un alt avocat sa ne rezolve problema... probabil k nu am cotizat cat trebuie la doamna avocat sa ne rezolve problema. Feriti-va de ea ca de satana!!!!!!
Postat 21 Decembrie 2010, 17:22 de PARVULESCU
ce e corect e corect
Mah copii... si mie mi s-a ridicat masina k am parcat unde era interzisa oprirea. Dar pentru asta nu m-am trezit justitiar sa incep sa fac plangeri penale primarului ori altor persoane crezand ca primarul are ceva cu mine. In schimb... d-soara avocat Bochis e maestra la plangeri penale si sesizari. Ea are impresia ca toata lumea are ceva cu ea... In IQ-ul ei redus toata lumea e proasta si ea e singura desteapta. Face plangeri si sesizari la judecatori, la politistii care o amendeaza ca merge cu peste 100km pe clujului, la primar ca a indraznit sa faca o parcare pentru toti locatarii din Dragos Voda etc. Profesionalismul ei ca si avocat e ilustrat de rezultatele ultimului examen de admitere in magistratura.... dupa 10 ani de practica nu a fost in stare sa ia nici macar 5,70. A se vedea pozitia 333 din tabelul link-ului
Postat 21 Decembrie 2010, 17:13 de alex
tare
Tare Bolojan. Va doresc celor care sinteti de acord cu deciziile lui sa aveti parte personal de ele.Un timpit cu aere de intelectual si mascul feroce.Privirea lui te lamureste in doua minute carui regn apartine.Oricum trebuie sa se ocupe si el cu ceva pentru ca fiind un incompetent pe toate liniile, il apuca plictiseala.
Postat 21 Decembrie 2010, 16:39 de cristina
hopa tolomacilor
Bravo tolomacilor... deh daca doamna are mertan , pe ea....Lasati l pe taranul de Bolojan sa termine Oradea de tot... Daca lui i se pare ca cineva nu are dreptul la ceva asa i...Vai mama voastra dar daca erati in locul ei as fi vrut sa va vad reactiile.Probabil astea sint pretentiile voastre de la un primar.Atita stiti atita cereti.PRIMARUL TREBUIE SA FIE IN FAVOAREA CETATENILOR SI NU IMPOTRIVA LOR chiar daca au mertan.UN incuiat mai mare, rarisim, da sefu i sef si n zi de post
Postat 21 Decembrie 2010, 16:22 de didi
i sfarsit cineva ma sustine
BOLOJAN sa si faca analizele la medic si sa mai termine cu influenta de trafic datorita pozitiei de Primar ca nu e D-zeu, incala orice conduita morala prin abuzurile comise CONTINUAT sa va ierte cel de sus! numai el poate restul tac si rabda ca nu suntem judecatori, eu cred in D-zeu el intr o zi te va pedepsi pentru tot ce ai facut RAU, ca binele nu se ia in calcul doar greselile:))
Postat 21 Decembrie 2010, 15:53 de !cetateanul roman!
Primar penal
Bolojan este batut in cap, iar cei care u ridicat un autoturism parcat in incinta unui bloc si nu pe drumuri publice sunt mai baturi de soarta decit seful lor suprem. Era foarte simplu sa iei masina si sa o muti ceva mai incolo, ca sa poti lucra ca si constructor de buna credinta. Dar rautatea si prostia sunt tarele zilelor noastre. Iar Bolojan este simbolul mizeriei oradene. In afara de acest aspect, citi cunosc faptul ca primarul se afla intr-o relatie de prietenie cu seful de la Parchetul local. Cum sa dai curs unei plingeri in aceste conditii ???
Postat 21 Decembrie 2010, 15:15 de land
da
Cei care se ascund sub diferite pseudonime ataca persoane pe care nu le cunosc si despre care au auzit din presa sau din barfe. Avocata Silvia Bochis este una dintre cele mai bune avocate, si o profesionista cum rar mai poti gasii in ziua de azi. Toti frustratii care vor scrie invective la adresa dansei nu vor face altceva decat a da dovada de nesimtire si lipsa de respect.
Postat 21 Decembrie 2010, 15:03 de Pop Ioan
Silvia Bochiş
Silvia Bochiş Concubina controversatului afacerist Gheorghe Ghiurău, avocata Silvia Bochiş, e acuzată că vrea să-l scape ilegal de o parte din datoriile care l-au dus spre faliment. Un orădean căruia firma lui Ghiurău îi datorează 8 miliarde de lei vechi a reclamat-o la DNA pe Bochiş fiindcă, pentru a-l ajuta pe afacerist, femeia a declarat în fals că o parte a banilor pe care acesta trebuie să-i plătească numeroşilor săi creditori i s-ar cuveni ei.
Postat 21 Decembrie 2010, 14:58 de nu e ma
rusinea avocatilor
Ce dezacsati si avocatii astia. Fac plangeri penale numai in doru lelii. S-a trezit marea deselata sa interzica parcarile in oras. Eu in locul primarului i-as face ei un proces pentru calomnie... sau denuntare. Si i-as mai cere si bani... sa stie ca nimeni nu e mai presus de lege! RESPECT BOLO!
Postat 21 Decembrie 2010, 14:45 de chebe
avocata lu" peste
Foarte buna solutia.... cand vrea sa se faca ceva in orasul asta, se mai drezeste cate un tampit sa bage bete in roate... asa suntem noi romanii. Daca se face un lucru bun atunciincercam sa il oprim din fasa. Ce nu inteleg e, cum se poate ca un avocat sa faca asa ceva???? Ei nu ar trebui sa respecte legea? Sau de cand avem mercedes, bmw etc. prostimea lumii nu mai conteaza? Halal persoana si avocata asta... lu peste! NU e asta... tot aia din articolul cu Ghiurau de acum cateva luni din bihoreanul? ... parca tot asa o chema... si la fel de blonda era!
Postat 21 Decembrie 2010, 14:41 de mirel
si-a cumparat parcare?
iaii..doamna daca ii avocata..isi face loc de parcare separat din spatiul public..il ingradeste...si...." fraierii " cand vin de la munca..isi inghiesuie masinile pe unde apuca da? Eeee...cand vine primaria sa faca locuri de parcare pt toata lumea....ei tre sa strice`locu` de parcare a d-soarei`avocate ca sa faca locuri pt toata lumea corect? D-soara avocata ..ca e d-soara la varsta de 35-40 de ani ;) face crize ca ii strica locu`de parcare..si ca le face si la restu`.."fraierilor" locuri de parcare! asa a invatat ea la drept ca are voie sa faca orice ca doar e avocata!
Postat 21 Decembrie 2010, 11:49 de pacala
ok
si asta ce vrea sa spuna : NU MAI FACETI plangere penala EDILULUI? sa fim seriosi si el greseste ca totii si el are dusmani asa cum au altii dusman in viata: saracia continuata, nu pot sa uit nici acum ca un om si a dat foc intr un scaun cu rotile ca PRIMARUL a refuzat sa vorbesca cu el, nu pot sa uit oricate lucruri minunate ar face a sacrificat vietii UMANE in schimbul materializarii, asa gandeau si faraonii, regi! ATENTIE avem un tiran intre noi cand o sa intelegeti, avem un bolnav fara suflet care ia decizii pentru noi Oradea, asta e grav.
Postat 21 Decembrie 2010, 10:33 de anca
count display

FOTO BIHOREANUL

  • Investiţie de peste 700.000 euro. Prima seră hidroponică de roşii cherry din Bihor a fost inaugurată la Toboliu (FOTO)
  • Mai repede! Drumul de Sântandrei peste câmpuri ar putea fi dat în folosinţă în luna noiembrie (FOTO)
  • Rămas bun! Jurnalistul Andrei Şandor a fost condus pe ultimul drum cu muzica formaţiei Toto (FOTO / VIDEO)
  • Regulamentul locurilor de joacă. Orădenii din Ioşia sunt revoltaţi de gălăgia provocată de părculeţul din strada Lăpuşului (FOTO)
  • Proiect internaţional: Studenţi din Asia, la Universitatea din Oradea (FOTO)
  • Şefii PSD, UDMR şi ALDE din Consiliul Judeţean şi-au 'premiat' primarii: 'Banii se împart prin vot politic' (FOTO)
  • Vara şantierelor: De săptămâna aceasta mai multe străzi din toată Oradea vor fi blocate pentru lucrări (FOTO)
  • Sărbătoare nemţească: Tineri germani din ţară şi din străinătate au cântat şi au dansat în centrul Oradiei (FOTO/VIDEO)
  • În vizită la transmisioniştii militari: Bihorenii au putut vedea dotările Centrului 54 Comunicaţii Oradea (FOTO/VIDEO)
  • Şedinţa Consiliului Judeţean nu s-a putut ţine pentru că PNL-iştii şi un PSD-ist au lipsit. Pásztor avertizează că judeţul ar putea rata fonduri europene (FOTO)

TIMP LIBER

Timp liber

CURS VALUTAR

  • 1 USD = 3.8697 RON
  • 1 EUR = 4.5959 RON
  • 1 HUF = 0.015 RON