URMĂREȘTE-NE PE
DUMINICĂ, 22 IULIE 2018

Ediția tipărită

Părerea noastră

Folclor de Bihor
Mircea Chirila
Degeaba ne-am străduit să facem noi un Untold mai mare, e imposibil. Nici de o Gărână mai deșteaptă nu cred că suntem în stare. În schimb, la ce mândrețe de Cetate avem, nu cred că există localitate în România să poată rivaliza cu noi când este vorba de un Festival Medieval.
Zic şi eu
Adrian Cris
Cel mai important eveniment al săptămânii trecute a fost anunţarea de către primarul Ilie Bolojan a două noi proiecte cu fonduri UE în valoare de 24 milioane euro, pentru decongestionarea traficului pe axa rutieră cea mai problematică a oraşului, între podul Dacia şi zona Cantemir, cu pasaje subterane, favorizarea mijloacelor de transport în comun şi multe, multe detalii inginereşti, precum exacavarea la 4 metri şi relocarea reţelelor de utilităţi…
Cum a fost?
Lucian Cremeneanu
A venit multă lume, Andrei, să îşi ia rămas bun de la tine. Atâtea inimi grele la un loc nu am văzut de mult timp. Uneori trebuie să murim ca să ne dăm seama cine suntem. Ai fi fost mândru, cu toată modestia ta emblematică, să vezi câţi oameni frumoşi au venit să te salute. A fost multă tristeţe în locul acela, pentru că moartea ta a fost mai mult decât breaking news. A fost heart-breaking news.
Newsletter
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
Spune ce crezi
Unde vă veți petrece vacanța de vară?





De stiut

Avocatul Bihoreanului
Mircea Ursuta
Mai pe româneşte, instanţa supremă spune că nu importă dacă agentul constatator a trecut sau nu suspendarea permisului în procesul-verbal, fiind suficient ca sancţiunea suspendării să fie prevăzută în lege, mai ales că termenele de suspendare de 30, 60 sau 90 de zile nu pot fi majorate sau reduse de poliţist tocmai pentru că termenele legale sunt clar determinate.
Bihoreanul la medic
Mircea Dumitrescu
Ridicarea temperaturii mediului ambiant la peste 32 gr. C şi o umiditate relativă ridicată (peste 60%) determină modificări ale organismului, care se pot grupa în 4 sindroame importante: mialgia termică, insolaţia, accidentele datorate efortului fizic pe caniculă şi şocul hipertermic.
Psihologul Bihoreanului
Razvan Coloja
Cercetătorii regnului animal se confruntă de ani de zile cu o problemă spinoasă. Animalele care duc o luptă şi o câştigă au o şansă foarte mare să câştige şi următoarea bătălie. Întrebarea este: "de ce anume?". Sunt la mijloc factori psihologici? Este vorba de încrederea dobândită de către învingător? Mai mult - deoarece acelaşi lucru pare să fie valabil şi în cazul fiinţelor umane - un studiu a încercat să găsească un răspuns la această întrebare: de ce învingătorii continuă să învingă?
01 August 2010, 09:36

Loredana Lascu l-a luat pe Cristi Tabără cu tot cu probleme

0 clipuri
0 audio
0 fisiere
Nici diferenţa de vârstă dintre ei, de 13 ani, nici scandalul iscat în urma acuzaţiilor de pedofilie la adresa lui Cristian Tabără nu au reuşit să împiedice nunta dintre directorul Departamentului Film de la TVR şi logodnica sa, Loredana Lascu. Prieteni invitaţi la eveniment au confirmat pentru Click că cei doi s-au căsătorit sâmbătă.

Cum viaţa lui Cristian Tabără s-a transformat în ultima săptămână într-un scandal mediatic, nunta acestuia şi toate detaliile ce ţin de eveniment au fost ţinute la secret. „Cununia religioasă s-a desfăşurat la Praid, în judeţul Harghita, iar petrecerea de nuntă, la restaurantul Gonduzo din Odorheiu Secuiesc", a declarat un invitat.

Motivul pentru care mirii au ales să se căsătorească în alt judeţ a fost dorinţa lor de a sta departe de ochii presei. Invitaţii, puţini la număr, au fost instruiţi să nu dea nici cel mai mic amănunt despre eveniment.

Căsătoria omului de televiziune cu orădeanca Loredana Lascu, o fostă prezentatoare la TTV Oradea, în vârstă de 29 de ani, şi mai ales relaţia care durează de trei ani au fost o mare surpriză pentru fosta iubită a acestuia, Alina Bodnaru, a cărei fiică acuză că a fost molestat de Tabără.

„Dacă într-adevăr a fost cu ea în tot acest timp înseamnă că a manipulat-o aşa cum a făcut şi cu mine. Nu o cunosc pe Loredana, dar cred că ar trebui să aibă grijă pentru că nu cred că el se va schimba vreodată", a atenţionat Alina.

Cu toate acestea, femeia le-a urat proaspeţilor însurăţei „Casă de Piatră!" şi a declarat că speră doar ca această căsătorie să nu fie grăbită pentru ca reclamaţia Alexandrei să pară o cruntă răzbunare.

Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.

Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
13 Comentarii
idem cazul C.T.& L.L
Un cersetor se aseza mereu langa o biserica pentru a cersi cu o palarie in mana. Intr-o zi vine cu doua palarii. Un domn se apropie de el si-l intreaba: - Nu va suparati, de ce aveti doua palarii ? Cersetorul raspunde: - Adevarul este ca mi-a mers atat de bine incat m-am hotarat sa-mi deschid o sucursala.
Postat 02 August 2010, 08:09 de idem
saracul nu stie ce?
Si sa nu se lase influentati de idiotenile celor gen "anca"....ai dreptate sa se lase influentati doar de faptele lor...nici vb de de cele GEN"ANCA"...trebuie sa fim naturali nu prefacuti...scopul este SINCERITATEA, nu ipocrizia amestecata cu materialism.
Postat 01 August 2010, 22:32 de saracul
casa de piatra
Casa de piatra celor doi si toate cele bune. Si sa nu se lase influentati de idiotenile celor gen "anca".
Postat 01 August 2010, 20:07 de Cypress
trage in piept si tine bine....
aha ii simti mirosull...ff bine trage in piept si tine tare.......10 ani...ok...extraordinara anca asta ce puteri magice are: cretina, proasta..oare cati sunt magici? numai un prost poate recunoaste alt prost.... restul au ipoteze...sau nu e asa?
Postat 01 August 2010, 12:57 de anca
retrada nevasta BIBLIA
DA nevasta BIBLIA sa ma JUR pe SOACRA MEA na nu am paret de ea daca ti am gresit cu ceva......... HOP, HOP, pe ia, pe ia!
Postat 01 August 2010, 12:52 de dan ORADEANUL
personaj de bancuri
retardat psihologic???? :))))) esti amuzanta in prostia ta. draga ion, mirosi a anca de la o posta. calmeaza-te acuma ca oricum stim cu totii ce poti. ;)
Postat 01 August 2010, 12:50 de anca si mai cretina
retradat rau psihologic..dupa anca...viseaz o in continuare
o casnica nu sta in fata calculatorului? cate casnice au timp sa stea in fata calculatorului....baiatule varsati offfful in alta parte.... ca sincer nici la coada vacii nu mai ajungi.... esti retradat rau!
Postat 01 August 2010, 12:40 de ion
stan si bran
pot sa jur ca toate comentariile is borate aici de anca. numai ea putea scoate cretinatati din astea din 15 in 15 minute. pariez ca esti o casnica nf care numa nu are nimic altceva de facut decat sa stea in fata caclulatorului si sa carcoteasca fara sens. get a life, manelisto!
Postat 01 August 2010, 12:30 de anca cretina
dedicatie speciala cuplul STAN SI BRAN
LOREDANA: Numai pot de tine,numai pot Ca esti dulce rau de tot De-mi dai un pupic,doar un pupic Nu-mi mai trebuie nimic CRISTY: Numai pot de tine,numai pot Ca esti dulce rau de tot De-mi dai un pupic,doar un pupic Nu-mi mai trebuie nimic LOREDANA: Vreau sa cant de bucurie Ca esti cum imi place mie Si sa ma distrez cu tine Ca ma iubesti doar pe mine CRISTY: Vreau sa cant de bucurie Ca esti cum imi place mie Si sa ma distrez cu tine Ca ma iubesti doar pe mine Roxana: Toate poftele,tot ce vrei tu Cere-mi si nu iti spun nu Esti vïata mea,sufletul meu esti cum imi place mie....un pupic...oare unde?
Postat 01 August 2010, 10:48 de dedicatie speciala c
asta da ....
saraca ce mandra este dar ironie in pat cum se vor descurca......ea deasupra ca altfel nu vad... genul de relatii stan si Bran sunt pur si simplu materialiste...un barbat poate distruge o femeie din cauza greutati chiar ajunge si VIOlATA... sau in cel mai simplu caz o simpla galeata dar nu si femeie... FELICITARI PAPUSA vei ajunge curand carpa......care barbat te va mai vrea? la asta nu se gandeste niciuna...prostie femeiesca si pe urma se plang ca nu mai sunt barbatii care sa le curete paianjeni...ha...ha...ha
Postat 01 August 2010, 10:35 de ha, ha, ha
e ff trist
simtiti demnitatatea barbatului disperat...un barbat adevarat nu facea acest pas din respect fata de ea FEMEIA ...sunt barbati care nu ating femeie pana la casatorie, sunt barbatii care nu iti cer mana decat cand sunt siguri ca esti jumatatea lor dar atentie nu te atingggg din respect (fac sport, muncesc pentru viitoarea familie si socc nu se ingrasa!!) .....sunt , exista acesti barbati cautai la TARA ( iubesc animalele ) unde gasesti mult bun simt, educatie morala...respecta ma ca sa te respect! sunt oameni care au valoare restul CORCITURI amestec de \"MODERNISM\" zic ei da de unde o onare si demnitate inexistenta...multi cersesc dar nu recunosc NICIODATA...evitati...nimic nu e mai crud in viata sa ai ochii dar sa nu i folosesti....
Postat 01 August 2010, 10:13 de SANATATE ORADEA
e ff trist
simtiti demnitatatea barbatului disperat...un barbat adevarat nu facea acest pas din respect fata de ea...sunt barbatii care nu ating femeie pana la casatorie, sunt barbatii care nu iti cer mana decat cand sunt siguri ca est jumatatea lor dar atentie nu te atingggg din respect .....sunt exista acesti barbati cautatai la TARA unde gasesti mult bun simt, educatie morala...respecta ma ca sa te respect! sunt oameni care au valoare restul CORCITURI amestec de "MODERNISM" zic ei da de unde o onare si demnitate inexistenta...multi cersesc dar nu recunosc NICIODATA...evitati...nimic nu e mai crud in viata sa ai ochii dar sa nu i folosesti....
Postat 01 August 2010, 10:00 de SANATATE ORADEA
e ff trist
noua personal nu ne face nici un rau sunt multe femei care accepta sa se marite si cu criminali, proxeneti, pedofili deci chiar nu vad cum sa mi afecteze viata mea personala...faptul ca ele sunt manipulate si nu dau nimic pe moralitate le priveste...fapta ingrozitoare o suporta singura dintre toate FETITA....restul sunt prea atinse si penentrate ca sa simta scarba de a fi atinse ...sunt calite de un barbat,.... dar pentru fetita atingerea era ceva deosebit ca simt...LIBIDINOS si gretos sa ai incredere in cineva si sa te maltrateze tactil si pe sani...... serios...de toata jena CRISTIAN TABARA..imi amintesc ca pe strada tineri mai puneau mana pe sold la fete sau chiar le dadea o plama si ce prost se simteau...avea si el aceste apucaturi in adolescenta? nu le doresc casa de piatra ci una de FIER sa simta mirosul ruginii de cate ori se varsa lacrimi ...... nu sunt de admirat si nici de luat exemplu....SANATATE ORADEA!
Postat 01 August 2010, 09:51 de SANATATE ORADEA
count display

FOTO BIHOREANUL

  • Investiţie de peste 700.000 euro. Prima seră hidroponică de roşii cherry din Bihor a fost inaugurată la Toboliu (FOTO)
  • Mai repede! Drumul de Sântandrei peste câmpuri ar putea fi dat în folosinţă în luna noiembrie (FOTO)
  • Rămas bun! Jurnalistul Andrei Şandor a fost condus pe ultimul drum cu muzica formaţiei Toto (FOTO / VIDEO)
  • Regulamentul locurilor de joacă. Orădenii din Ioşia sunt revoltaţi de gălăgia provocată de părculeţul din strada Lăpuşului (FOTO)
  • Proiect internaţional: Studenţi din Asia, la Universitatea din Oradea (FOTO)
  • Şefii PSD, UDMR şi ALDE din Consiliul Judeţean şi-au 'premiat' primarii: 'Banii se împart prin vot politic' (FOTO)
  • Vara şantierelor: De săptămâna aceasta mai multe străzi din toată Oradea vor fi blocate pentru lucrări (FOTO)
  • Sărbătoare nemţească: Tineri germani din ţară şi din străinătate au cântat şi au dansat în centrul Oradiei (FOTO/VIDEO)
  • În vizită la transmisioniştii militari: Bihorenii au putut vedea dotările Centrului 54 Comunicaţii Oradea (FOTO/VIDEO)
  • Şedinţa Consiliului Judeţean nu s-a putut ţine pentru că PNL-iştii şi un PSD-ist au lipsit. Pásztor avertizează că judeţul ar putea rata fonduri europene (FOTO)

TIMP LIBER

Timp liber

CURS VALUTAR

  • 1 USD = 3.8697 RON
  • 1 EUR = 4.5959 RON
  • 1 HUF = 0.015 RON