URMĂREȘTE-NE PE
VINERI, 26 APRILIE 2019

Ediția tipărită

Părerea noastră

Folclor de Bihor
Mircea Chirila
Când am văzut floarea taximetriei orădene comasată pe Centură m-am gândit că au făcut-o ca să se desolidarizeze de colegii lor giboni din Brăila, care au călcat în picioare un client pe principiul „mulți, dar proști”. Dar nu...
Zic şi eu
Adrian Cris
Deşi marginalizat pe lista PSD pentru Parlamentul European 2019-2024, orădeanul Emilian Pavel rămâne un soldăţel cuminte al Partidului, calitate în care a comis două noi trăsnăi. Una comică - pretenţia ca Guvernul Dăncilă (he-he!) să ţină încă 6 luni „preşedenţia” Consiliului UE, pe care Finlanda cică nu va fi în stare s-o preia, alta toxică - o laudă pe Facebook cum că „ne asigurăm că drepturile angajaților români din străinătate, și ale copiilor lor mai ales, nu sunt afectate de diverse politici populiste”.
Cum a fost?
Lucian Cremeneanu
Am o mică plăcere perversă, nemărturisită până acum: îmi place să urmăresc mitingurile electorale. Acele întâlniri dintre "ne prefacem că ne pasă" şi "ne prefacem că vă credem că vă pasă" sunt o combinaţie irezistibilă ce te face să întorci capul, în timp ce, paradoxal, te atrage să priveşti mai departe.
Newsletter
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
Spune ce crezi
Care credeţi că ar fi soluţia cea mai bună pentru reintroducerea zborurilor internaţionale e Aeroportul din Oradea?





De stiut

Avocatul Bihoreanului
Mircea Ursuta
În 19 martie 2019 a fost publicată în Monitorul Oficial Decizia nr. 76/2018 a Înaltei Curţi de Casaţie şi Justiţie, prin care s-a stabilit că legea aplicabilă dreptului la repararea pagubei de către stat ca urmare a unei hotărâri de achitare ulterioare unei hotărâri definitive de condamnare este cea în vigoare la momentul rămânerii definitive a hotărârii de achitare.
Bihoreanul la medic
Mircea Dumitrescu
Gastrita este o inflamaţie a mucoasei gastrice (învelişul interior al stomacului). Nu se poate vorbi despre gastrită ca despre o boală singulară, ci despre un grup de boli care au în comun modificări la nivelul mucoasei gastrice şi care se deosebesc clinic între ele.
Psihologul Bihoreanului
Razvan Coloja
Din păcate, cinematografia şi oamenii neinformaţi perpetuează o serie de mituri care impun o stigmă asupra bolnavilor şi asupra celor cu afecţiuni psihice. Un schizofrenic este confundat des cu cei cu personalitate multiplă, cu criminalii în serie, cu cei malefici şi răi, gata de violenţe inimaginabile. Adevărul este, însă, altul...
21 Septembrie 2010, 12:43

Şmecheraş lăsat fără permis după ce a a fost prins beat la volan

0 clipuri
0 audio
0 fisiere

Tânărul orădean se afla la volanul unui BMW cu numărul de înmatriculare BH-30-MIH şi a fost oprit pe strada Sucevei, în zorii zilei de luni, în jurul orei 3, de o patrulă formată din poliţiştii Serviciului Poliţiei Rutiere şi ai Poliţiei Comunitare.

Venea de la o petrecere, pesemne, căci după ce a suflat în alcooltest, aparatul a relevat o concentraţie alcoolică de 0,84 mg/l alcool pur în aerul expirat. Drept urmare, Mihai Şandor a fost condus la spital unde i s-au prelevat probe biologice.

„Tânărului i s-a ridicat permisul şi i s-a întocmit dosar penal pentru conducere în stare de ebrietate, riscând pedeapsa cu închisoare între 1 şi 5 ani şi anularea permisului" a declarat comisarul Ioana Indrieş, purtătorul de cuvânt al Poliţiei Bihor.

Mihai Şandor nu este singurul şofer prins băut la volan la sfârşitul săptămânii trecute. Potrivit purtătorului de cuvânt al poliţiei, în urma acţiunilor Poliţiei Rutiere Bihor, în weekend-ul trecut 6 şoferi s-au ales cu dosare penale pentru conducere sub influenţa băuturilor alcoolice, 197 au fost amendaţi pentru depăşirea limitelor legale de viteză, 29 pentru lipsa centurii de siguranţă.

În total, valoarea amenzilor date se ridică la aproximativ 32.000 lei.

Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.

Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
24 Comentarii
extraordinar
Nu-mi vine sa cred ce probleme "existentiale" au oamenii din Oradea. De ce naiba nu ne pasa de copacii pe care primaria vrea sa-i macelareasca sau de aberatia de pod de pe Sovata? Ce e asta pagina de tabloid? De ce ii transformam in vedete pe toti cei care nu merita? Lasati-l pe amaratu asta in pace, avem probleme mai mari... Incredibil ce a ajuns comunitatea oradeana...
Postat 25 Octombrie 2010, 12:13 de LL
Pentru XYZ....
XYZ, o fi personajul principal din povestea asta baiat de treaba, nu te contrazic, dar crede-ma pe cuvant ca nu toate femeile din oras cad pe spate cand vad un BMW, asa ca mai usurel cu "in fiecare seara poate avea orice femeie din orasul asta la picioarele sale"... Inca mai exista unele (femei, ca sa fie clar pentru "public"), mai RELE ce-i drept, care nu sunt de vanzare!
Postat 04 Octombrie 2010, 22:35 de FEMEIE REA
...
Buna , Se pare ca voi aveti ceva personal cu Mihai, il faceti in fel si chip pentru ce anume? a facut cuiva rau? a dat in cap? a furat painea cuiva? Da, a condus beat. Atat !!! Din fericire nu s-a intamplat nimic. Nu a lovit pe nimeni "cocalarul cu BMW" deci mai bine vedeti-va de probleme voastre si nu judecati o persoana pe care nu o cunoasteti personal doar prin intermediul unor nenorocite de fotografii ! Nu suntem Dumnezeu sa judecam pe nimeni ! Daca a procedat gresit tot el va suporta consecintele nu voi ! ! ! Mi se pare jenant sa va dati cu parerea despre el si mai ales sa intrati cu "bocancii " atat de adanc in viata acestui baiat. Nu ar trebui sa va legati de anumite lucruri intime sau de familie. Nu aveti nici un drept ! Pe viitor masurati-va cuvintele si rezolvati-va propriile probleme in loc sa scrieti aici tot felul de ineptii iar daca nu reusiti sa le rezolvati mergeti la psiholog. O seara placuta si sper sa puteti dormi linistiti, fara sa ii mai purtati de grija lui Mihai.
Postat 22 Septembrie 2010, 22:24 de A
prea multi bagatori de seama vor sa-mi dea sfaturi despre cum ar trebuii sa traiesc s...
... daca lumea te vorbeste pe la spate inseamna ca esti cel putin cu un pas in fatza lor :)
Postat 22 Septembrie 2010, 22:20 de Sandor Mihai Bogdan
PENBIL
PENIBIL,JENANT,BA CE DREQ TOT O DAI CU \" SUNTETI INVIDIOSI \" ? CINE DREQ E INVIDIOS PE MURITORU DE FOAME ZIS MISU? CE DREQ O FI INVENTAT ASTA DE STA ASA LANGA JAGARDEAUA AIA DE MASINA TRECUTA DE VREMEA EI ,TU TOT O DA CU \" SUNTETI INVIDIOSI \" CA NICI DREQ NU ISI DORESTE JMEKERIE CA A LUI,LUZER RATAT PENIBIL DE ROMANIA ,NU TE VEZI MAH? VAI DE CAPU TAU AI FATA DE MURITOR DE FOAME,DA-TE IN GATU MATII DE TARAN RETARDAT,IMI VINE SA VARS CAND VAD CAT DE INCULT E PROSTU ASTA,FIT-AR MUTRA PAVAJ,LUZER INDIAN ,COCOTERIST NESPALAT
Postat 22 Septembrie 2010, 22:17 de JENU
....
Pai atunci muriti cu el de mana, fmm voastre de cocalari borati
Postat 22 Septembrie 2010, 22:09 de wal
MISU
bah..sunteti zero...mihai va da clasa la toti si o sa vedeti k nu o sa i se intample nimik...pt k e smecher si se descurk indiferent de imprejurimi...asa k toti ce il vb de rau sinteti invidiosi si sub nivelul marii...nush dupa ce draq va bagati in seama cu comentarii muiste k voi...pt misu pana la moarte toata echipa...LUK
Postat 22 Septembrie 2010, 21:32 de LUK
.......
:)))))))) ... ce cuvinte mari ai invatat azi. Tu esti din speta cocalar spalat, asa-i? Mami ta e sclava ce lucreaza pt mine ca sa isi tina avortonul ( in speta tu ) cu bani de buda sambata seara in club. Asa ca subtire si mergi pe burta.
Postat 22 Septembrie 2010, 18:57 de Profu' cu mercedes
habar n-aveti
mai daca habar n-aveti dupa ce draq comentati vai si amar de invidiosi mai bine vedeti de problemele voastre nu de problemele altuia el ii cocalar de trafic bea care ii problema voastra decat sa stea in fata calculatorului mai bine petrece voi pauza va faceti laba in fata calculatorului si lasati comenturi de prost gust iar tu profule vai si amar de tine cred ca mata ii o sclava si tu muncesti pe dincolo si incerci sa o scoti la liman
Postat 22 Septembrie 2010, 14:46 de unu altu
..........
Da' mah...valoare de valoare: bere skol ( 1.9 RON doza ) avem, 100 de lei ( o hartie de 50, restul de 5) aavem), janghina de bmw cu kilometrajul dat de 2 ori inapoi avem. Aia da valoare. Dati-va'ns sange, opincarilor. Sunteti la prima generatie care poarta pantofi si mananca din farfurie, si s-a umflat valoarea in voi. Marsh, sclavilor. PS: v-am vazut si " campioanele "....Vai de steaua voastra. Decat o javra mustind de jeg ca alea, mai bine o palma curata in baie.
Postat 22 Septembrie 2010, 14:07 de Profu' cu mercedes
COCALAR TARAN MIZERIE DE MANELIST
bai cocalare esti un zero,la ce dreq de \"afaceri\" te pricepi ma?sa vinzi telefoane sau haine?si daca alea is femei care le porti tu cu masina atunci si buna-mea ii miss toamna.Uitati-va la el ce fata de luzer are,tipic manelist,tricou din piata,pun pariu ca are si cu DA PUTA MADRE,si mai sta si in poza tipic cocalar manelist cu BMW,oricum depasit modelu da pt el BUN se crede tare limbricu.VAI SH-AMAR omule,zici MIHAIE si tragi apa
Postat 22 Septembrie 2010, 00:17 de unu
adevarul despre mihai
am fost coleg cu mihai si pot sa confirm ca avea intr-adevar succes la femei, colegele fiind topite dupa el. nu era cel mai prost, dar nici cel mai destept. se lauda intr-a doispea ca isi face marire de penis si cred ca si-a facut ca l-am vazut o data la toaleta cand fumam acolo mai multi si avea mare nevoie. apoi a zis ca daca spun la cineva ma sparge, de pe atunci avea gasca de oameni oarecum dubiosi, apoi intr-o zi dupa scoala m-a batut cu smecherii lui pt ca au inceput sa rada colegii de el ca are scula mica si el a crezut ca eu am zis. chiar nu era adevarat, asa ca acum, oricum sunt departe de oradea, pot sa spun adevarul ca nu are sculka mica ci foarte mica. de ce credeti voi ca are pozele alea cu bani, costum alb si bmw pe hi5?
Postat 21 Septembrie 2010, 15:52 de coleg
cel mai smeker
sau trezit toti sa zika ka marius e kokalar da lor le este ciuda pe sucesul lui mihai in afaceri si cu femeile carel iubesc pentru ca e kiar de treaba si le da respekt la toti dusmanii sai care asa il respekta si poarta frika de mihai. nici fotbalistii nu sunt mai smekeri decat mihai care are valoare si va da respekt la toti care santeti prosti si va faceti l.a.b.a. la kalkulator cind el are femei kate vrea si de fapt alege ca ele umbla dupe el. ma scuip pe voi care il vorbiti de rau pe mihai, tovarasu nostru forevar respekt si la mai mult wisci si masini d3e 3000 motoru pline cu femei bune...noi stim mihai ca asta e doar un moment ce o sa treaka si iar fakem kefuri ku p.i.z.d.e.l.e si konkurs cu masinile
Postat 21 Septembrie 2010, 15:44 de respekt mihaie
Cocalar
Asta da exemplu tipic de cocalar roman ... un cotetz de BMW, cu un cotetz de comportament ... Trist ca vezi asemenea exemplare...
Postat 21 Septembrie 2010, 15:32 de Cangurul Hienos
Urari de bine !
adica de P * U * L * A
Postat 21 Septembrie 2010, 15:24 de Cineva
Urari de bine !
Sa ne sugi de * mihaie
Postat 21 Septembrie 2010, 15:23 de Cineva
@xyz
Nici tu "n-uti" lasa tovarasii!! "Firar" mama ei de gramatica limbi romane!!!
Postat 21 Septembrie 2010, 15:09 de bimmer
tzaranisme
Taranul nici nu stie cat e de penibil sa se dea mare cu munca unor ingineri nemti!
Postat 21 Septembrie 2010, 15:07 de bimmer
santeti voi distrusi
ba ce kretini santetiiiii toti care scrieti aici niste ratati de profesori sau dastia de va dati tare desteptiiiiii si nu aveti un leu in buzunar. mihai se stie la bisnis de va sparge pa toti si are bani sa kumpere toata sektia de pulitie daca vor muschi lui. tot respectu mihai si d-ai dreq pe toti ratati ce sa-u gasit sa comenteze de rau. respekt forevar
Postat 21 Septembrie 2010, 14:53 de marius
e un baiat de treaba
ce tot scrieti prostii de fapt e un baiat de milioane. voua va este ciuda si muriti de ciuda ca mihai are bani are gagici non stop, in fiecare seara poate avea orice femeie din orasul asta la picioarele sale, nu ca voi cu loganuri si cu ceva femeie distrusa. pe cand el sta cu tovarasii si 2-3 femei care mai de care in cluburi unde voi nu a-ti avea bani nici sa platiti la veceu, voi va cumparati fruti fresh de la alimentara. si va dati destepti sa comentati despre mihai care eun om de milioane si foarte bun prieten ca n-usi lasa tovarasii de nadejde cand astia au probleme. asa ca sa va tineti gura si mergeti cu tramvaisu si loganurile voastre si nu comentati despre acest baiat de milioane
Postat 21 Septembrie 2010, 14:46 de xyz
KKLAR!
Las' c-o sa ai destul timp la mititica sa-ti numeri banii aia scosi la imprimanta. Coae, te-ai ras la parizer cu nazbatia asta? Cu cin' o sa mai traga la masea baietii, Mihaieeeee?!?!?! Cum ne faceam noi muci la Padis, Mihaieeeeee?! Cu cin' o sa mai iesim noi la o berula, Mihaieeee?! MARS LA RACOARE, IMBECIL COCALAR CU bemveu cu 370.000 km., stors de turcaleti prin Germania! Pleava!
Postat 21 Septembrie 2010, 14:45 de Nelu matriteru'
ha ha ha
ce tzaranoi! cum de i-ati gasit fotografia? parca vad ca are profil pe hi5 redusu asta, cum sta cu euroii in jurul sau pe pat. mai puneti poze cu tzarani redusi mental ca si asta, ne place foarte mult si ne distram. tzaranoi cu bmv second hand, distrus de polonezi si sarbi prin germania, dupa care l-au prostit pe tzaranu asta sa-l cumpere. a plans in fatza lu masa si tac'su sa-i dea bani sa-si ia masina, cal altfel el se omoara. asa si tat'su a luat din profitul firmei si i-a aruncat tzaranoiului care iaca-ta unde a ajuns. ps: cat de tzaran tre sa fii sa-ti pui nr. MIH la masina, daca te cheama mihai
Postat 21 Septembrie 2010, 14:38 de florin aka floce
ce smecher
de ce e smecher? ca are masina de 5000 de euro? :))
Postat 21 Septembrie 2010, 14:20 de s
WTF
Ii faceti cumva reclama cocalarului??? Nu e destul ca le vedem fetzele pe strada, mai trebuie sa-i vedem si in ziar??
Postat 21 Septembrie 2010, 13:46 de adolf
count display

FOTO BIHOREANUL

  • S-au turnat cei 92 de piloţi care vor susţine viaductul drumului rapid de la ieșirea din Oradea spre Biharia (FOTO / VIDEO)
  • Biciclete în aer, în fața Primăriei Oradea: Sute de bicliști au participat la „Critical Mass” (FOTO / VIDEO)
  • Accident grav pe DN 76, în Beiuș. O persoană a decedat, iar alta a fost preluată de elicopterul SMURD. Trafic blocat pe ambele sensuri de mers! (FOTO)
  • Bihorenii participă la atelierul de încondeiat ouă al Muzeului Ţării Crişurilor (FOTO)
  • Elevii de la Liceul Nicolae Bolcaş Beiuş, experienţă IT la malul Oceanului Atlantic (FOTO)
  • Accident în Oradea: Un taxi a ajuns cu roţile-n sus pe Republicii. Şoferul şi pasagera au fost transportaţi la spital (FOTO / VIDEO)
  • Cei mai buni elevi din ţară la biologie, reuniţi la Oradea (FOTO)
  • Sărbătoarea artelor: European Music Open aduce la Oradea o pleiadă de personalităţi (FOTO)
  • Haita Raksi: Un cuplu din Salonta îngrijeşte peste 180 de câini abandonaţi, într-un adăpost privat amenajat la marginea oraşului (FOTO / VIDEO)
  • Final spectaculos pentru centenarul Oradiei: Andra a cântat „tradițional”, soldaţii s-au retras cu torţe, iar artificiile au fost tricolore (FOTO / VIDEO)

TIMP LIBER

Timp liber

CURS VALUTAR

  • 1 USD = 4.2739 RON
  • 1 EUR = 4.7581 RON
  • 1 HUF = 0.0148 RON