A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: getimagesize(https://cdn.ebihoreanul.ro/static/gallery_big/felix cozma.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request

Filename: controllers/ebh.php

Line Number: 1076

Seful ASCO, Felix Cozma, mutat ca director la Agentia pentru Plati...
URMĂREȘTE-NE PE
DUMINICĂ, 19 AUGUST 2018

Ediția tipărită

Părerea noastră

Folclor de Bihor
Mircea Chirila
Problema subvenţiilor trebuie privită însă cu reticenţă, cel puţin din două motive. O dată, pentru că la ce lipsă de forţă de muncă există în Oradea, e imposibil de crezut că oamenii săraci nu-şi pot găsi de lucru. Şi atunci, de fapt pe cine subvenţionăm? Pe oamenii săraci sau pe oamenii fără chef de muncă?
Zic şi eu
Adrian Cris
Noua mineriadă a PSD nu mai lasă cale de întoarcere pentru că, pur şi simplu, pe aşa-zişii social-democraţi nu-i interesează demult ce spune poporul, ci doar ce spun ei poporului. Li se rupe de imagine, de sondaje, de UE şi de orice alt „moft”, pentru că probabil şi-au pregătit inclusiv planul de a fura alegerile.
Cum a fost?
Lucian Cremeneanu
De 4 ani, Untold înseamnă Cluj-Napoca, înseamnă România. Umblă vorba că se vrea mutarea lui în afara orașului, nu din pricina deranjului din centru, ci pentru că scena principală, stadionul adică, e limitativă cu numărul de persoane din motive de siguranță. Dacă se va transforma din festival urban în festival câmpenesc s-ar putea ca percepția să se schimbe.
Newsletter
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
Spune ce crezi
Unde vă veți petrece vacanța de vară?





De stiut

Avocatul Bihoreanului
Mircea Ursuta
Aşa cum arătam recent, a intrat în vigoare prima dintre cele "trei legi ale justiţiei" mult discutate în ultimul timp în spaţiul public, respectiv Legea nr. 207/2018 pentru modificarea Legii nr. 304/2004 privind organizarea judiciară.
Bihoreanul la medic
Mircea Dumitrescu
Hematuria reprezintă prezenţa sângelui în urină. Cauzele sunt variate şi se pot grupa în 2 categorii: renale şi extrarenale. Vezi ce boli poate indica!
Psihologul Bihoreanului
Razvan Coloja
În caz că nu aţi observat, fobiile faţă de anumite vieţuitoare sunt mai des întâlnite decât cele care au ca obiect alte animale. De exemplu, femeile tind să se teamă mai mult de insecte şi păianjeni decât de - să zicem - porumbei. Mult mai mulţi oameni se tem de şerpi decât de pisici. De şobolani decât de mămăruţe. În acest articol vom discuta despre psihologia fricii şi cum teama a jucat un rol adaptativ în dezvoltarea speciei umane.
07 Noiembrie 2012, 12:54

Şeful ASCO, Felix Cozma, mutat ca director la Agenţia pentru Plăţi şi Inspecţie Socială

0 clipuri
0 audio
0 fisiere
După ce, la jumătatea lunii octombrie, odată cu pensionarea Zitei Koncsek, a fost numit director al Administraţiei Sociale Comunitare Oradea, PSD-istul Felix Cozma a fost numit miercuri într-o funcţie nouă, la o altă instituţie.

Cozma va conduce de-acum Agenţia Judeţeană pentru Plăţi şi Inspecţie Socială. "Am preluat azi (n.r. miercuri) funcţia, prin detaşare", a declarat Cozma pentru BIHOREANUL. Până acum, această instituţie era condusă de PDL-ista Simona Vesa.

Locul lui Cozma la ASCO va fi luat, potrivit unor surse neoficiale, de un angajat din cadrul instituţiei, care va fi promovat ca director executiv.

Cozma este absolvent al Universităţii din Oradea, fiind licenţiat în Ştiinţe Politice şi Ştiinţele Comunicării.

Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.

Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
12 Comentarii
DIRECTOR
DE CE VA E CIUDA PE CEI TI SI PILOSI SI...???DE CE?SI VA ROG NU MAI JIGNITI PRIMARU'.
Postat 10 Noiembrie 2012, 11:48 de ASCO
lapi !!!
Inainte sa vorbesti mai cerceteaza sau intreaba ...sa stii adevaru, nu e rusine, mai putin ce faci tu...
Postat 09 Noiembrie 2012, 20:03 de silviu
singuru deconcentrat fara coruptie
Era vorba ca nu schimbati profesionistii... vorba lui ,,domnu\\' Dan \\'\\' ..aceeasi mizerie !
Postat 09 Noiembrie 2012, 14:29 de andrei
LICHENELE DIN USL
DE CAND E PRIMAR BOLVANU, TOATE FUNCTIILE DIN ISNTITUTIILE PUBRLICE SUNT OCUPATE DE PILEL SALE, TOATE FUNCTIILE SUNT OCUPATE DE PNL-PSD
Postat 09 Noiembrie 2012, 10:22 de cristi
asteptare
Era si este de asteptat ,ca odata cu pensionarea fostei directoare , sa inceteze numirile pe criteriu politic si la ASCO, si sa se respecte legea, in sensul ocuparii NUMAI prin concurs a functiei publice de director general , si mai nou pe o perioada temporara si pentru postul de director adjunct.
Postat 09 Noiembrie 2012, 08:36 de cristi
cel mai cinstit partid
si acuma de ce io vice.totul sa facut sub cupola lui muresan cu m mic.conducerea primariei e cam plecata din Oradea si atunci domnul Muresan face legea pt. prietenul Felix.Pentru cine e interesat sa ceara decizia de numire in functia de Director Adjunct la ASCO sau de cea de Director General pentru doamna Florea pentru ca nici ea nu prea stie ce este.Totul cu multe multe ilegalitati[SEMNATURI. DECIZII SI ALTE CHESTII]
Postat 08 Noiembrie 2012, 18:32 de io vice muresan
cel mai cinstit partid
pasul 1.Felix numit politic fara a indeplini conditiile ocuparii unei functii de conducere in administratie.In comisia de evaluare doamna Florea. pasul 2.Combinarea Felix -Florea. pasul 3.Inscrierea Doamnei Florea in PSD. si trecerea lui Cosma la conducerea AJPIS pentru a se pierde urma neregulilor privind angajarea la ASCO. pasul 4.Incercarea de numire a Doamnei Florea in functia de Director General. De aici incepe distractia.O zi D-NA Florea este Director General cu de la sine putere adica fara numire.Cineva se interpune in aranjament(CHESTIA E CA A SEMNAT ACTE FARA DREP).Urmatoarea incercare numirea in postul de Director Adjunct.Urmeaza continuarea.......
Postat 08 Noiembrie 2012, 16:50 de io vice muresan
corect
CEL MAI CORECT OM ACEST FELIX COSMA
Postat 08 Noiembrie 2012, 16:28 de Andrei
narozilo
oare de narozi sau de nemernici ati pus-o pe d-soara vesa sefa de serviciu? stie asta lucra ceva? are ceva in cap in afar de clei si gargauni? nu va este rusine? ce incredere sa mai avem in voi, cand in loc sa faceti curat mergeti mai departe cu toate gunoaiele si leprele cu state? ce ar fi daca infecta de vesa ar avea un sef sucit si plin de rautate ca ea? ce ar fi s-o testati putin pe vesnica repetenta din facultate? femeia asta nu are in ea decat venin si infumurare! halal schimbare ologilor!
Postat 08 Noiembrie 2012, 16:18 de lapi
Post cu rost
Iar Vesa ce post va avea ? Sau nu mai are rost ?
Postat 08 Noiembrie 2012, 12:52 de Carp III
colegul
FELIX COSMA?! UN IGNORANT A STIUT INTODEAUNA SA PUPE IN FUND PE CINE TRBUIE......
Postat 08 Noiembrie 2012, 08:59 de PRM
praf in ochi
slab articol.la ora 9 doamna Florea era deja director la ASCO.Nu stiu daca are numire dar si-a preluat atributiile de director.mai sapati inainte de a scrie ceva.
Postat 07 Noiembrie 2012, 19:47 de votantu
count display

FOTO BIHOREANUL

  • Diaspora, Oradea te aşteaptă: 'Stranierii' primiţi la Oradea cu uşile deschise, 'nu cu gaze şi bastoane' (FOTO)
  • Cum va arăta artera Nufărul – Centrul Civic: Linii de tramvai înierbate, străjuite de arbori înalţi, stâlpi de iluminat cu senzori şi camere de supraveghere (FOTO)
  • OTL s-a dotat cu un autobuz decapotabil pentru turişti (FOTO / VIDEO)
  • „Monştri” la Primăria Oradea: Piaţa Unirii a fost invadată (FOTO / VIDEO)
  • Scene dramatice în satul Olosig: Localnicii plâng în hohote văzând cum le sunt omorâte animalele (FOTO/VIDEO)
  • Scandal în satul Olosig: Localnicii, revoltați că autoritățile vor să le omoare toți porcii! (FOTO)
  • Feciorul și tradițiile: De dragul tradiţiilor, un adolescent bihorean a renovat o casă veche de 84 de ani (FOTO)
  • 'Fără implicare nu va fi schimbare': Aproximativ 150 de orădeni au protestat şi duminică seară (FOTO / VIDEO)
  • Hercule e bihorean! Sportivul bihorean Florin Lupaş este considerat cel mai puternic român (FOTO)
  • Festivalul KaravanAct: 'Zarvă' pe picioroange în centrul Oradiei (FOTO / VIDEO)

TIMP LIBER

Timp liber

CURS VALUTAR

  • 1 USD = 3.8697 RON
  • 1 EUR = 4.5959 RON
  • 1 HUF = 0.015 RON