A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: getimagesize(https://cdn.ebihoreanul.ro/static/gallery_big/Florian Bodog.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request

Filename: controllers/ebh.php

Line Number: 1077

PSD si-a stabilit candidatii la parlamentare. Bodog e ca si senator
URMĂREȘTE-NE PE
LUNI, 25 IUNIE 2018

Ediția tipărită

Părerea noastră

Folclor de Bihor
Mircea Chirila
Angela Lupşea, preşedinta Fundaţiei pentru Protejarea Monumentelor Bihor, conduce muzeele şi Cetatea oraşului cu rezultate modeste. În numeroase ocazii am veştejit-o considerând că e inadmisibil ca, la doi ani după finalizarea reabilitării, în fortăreaţă să nu se întâmple mare lucru. Acum, însă, trebuie să recunosc că Zilele Art Nouveau au fost o reuşită care, cred eu, i-a uluit până şi pe organizatori.
Zic şi eu
Adrian Cris
După 9 luni în care minoritatea celor 17 consilieri judeţeni ai PNL a fost egala majorităţii UDMR-PSD-ALDE, rămasă din septembrie 2017 tot în 17 reprezentanţi prin excomunicarea fostei preferate a şefului PSD Bihor, Ioan Mang, „parlamentul” bihorean a revenit săptămâna trecută, aşa cum a decis Curtea de Apel, la formula rezultată din alegerile locale de acum două veri. Miercuri, cu doar un vot împotrivă şi o abţinere, a fost validat cel de-al 18-lea echipier al alianţei, PSD-istul salontan Adrian Szatmari.
Cum a fost?
Lucian Cremeneanu
Umorul e ca mâncarea - are mii de forme, gusturi și arome. Nimeni nu agreează toate bucatele de pe pământ. Plaja de preferințe culinare ţine, în cazul celor mai mulți oameni, de cultura locului în care s-au născut, de ce le-a gătit mama toată viața, de posibilitățile financiare, de zona respectivă, de educație și auto-educație, de tradiție și conservatorism.
Newsletter
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
Spune ce crezi
Ce părere aveţi pe marginea scandalului legat de „atenţiile” pregătite de părinţi profesorilor de la Colegiul Naţional Emanuil Gojdu?





De stiut

Avocatul Bihoreanului
Mircea Ursuta
În data de 5 iunie 2018 a fost publicată în Monitorul Oficial o importantă decizie pronunţată de Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie, în recurs în interesul legii, prin care s-a stabilit, cu caracter obligatoriu, pentru viitor, că sechestrele dispuse în procesele penale nu pot influenţa drepturile celor care aveau anterior o ipotecă cu privire la bunurile sechestrate.
Bihoreanul la medic
Mircea Dumitrescu
În aprecierea igienico-sanitară a surselor de apă, o importanţă deosebită trebuie acordată conţinutului natural de substanţe minerale deoarece acestea participă activ în procesele vitale, organismul primindu-le din mediul extern, inclusiv prin intermediul apei. 
Psihologul Bihoreanului
Razvan Coloja
În ultimii ani tot mai mulți tineri au început să-și lase barba să crească, generând o modă de impact global care a atins și România. Vedem pe stradă bărbați cu barbă stufoasă, spre deosebire de acum cinci ani, când moda încă nu prinsese amploare. În acest articol vom încerca să vedem ce stă la baza psihologiei acestui fenomen și de ce bărbații decid să-și lase barbă în încercarea de a atrage mai multe partenere.
08 Octombrie 2012, 17:22

PSD şi-a stabilit candidaţii la parlamentare. Bodog e ca şi senator

0 clipuri
0 audio
0 fisiere

Comitetul Executiv Judeţean al PSD Bihor, format din 65 de membri, a decis luni propunerile privind candidaturile social-democrate în cadrul USL Bihor.

După cum era de aşteptat, deputaţii în funcţie - Sonia Drăghici şi Ioan Roman - şi-au conservat colegiile în care au fost aleşi în 2008, Drăghici urmând să candideze tot în colegiul 7 Oradea-Nufărul, iar Roman în colegiul 6 Salonta.

În celălalt colegiu pentru Camera Deputaţilor unde PSD are dreptul să pună candidat, colegiul 5 Ceica, a fost votat Gheorghe Bogdan, în prezent primar al comunei Drăgăneşti, care a avut de depăşit doi concurenţi: tânărul Felix Cozma, director al Administraţiei Social-Comunitare Oradea şi fost consilier judeţean în legislatura 2004-2008, respectiv profesorul Vasile Dumbravă, fost consilier la Curtea de Conturi a României, care şi-a depus candidatura în partid în baza faptului că s-a născut în zonă, mai precis în comuna Cociuba Mare.

Tot pentru candidatura în colegiul 5 Camera Deputaţilor şi-a depus opţiunea şi Ioan Mintaş, fost consilier local în Oradea în legislatura 2004-2008, în prezent prodecan al Facultăţii de Protecţia Mediului, însă - potrivit preşedintelui PSD Bihor, Ioan Mang - Mintaş s-a retras din cursă înainte de vot.

Cea mai interesantă competiţie s-a desfăşurat în cadrul organizaţiei pentru nominalizarea în colegiul 4 senatorial Oradea, pentru care au concurat fostul preşedinte al PSD şi al Consiliului Judeţean Bihor, Mihai Bar, şi Florin Bodog, decanul Facultăţii de Medicină şi Farmacie din Oradea, în prezent secretar de stat în Ministerul Sănătăţii.

Bodog a câştigat detaşat, după cum era previzibil, având în vedere faptul că Bar a fost literalmente scos pe linie moartă imediat ce la şefia PSD Bihor i-a urmat Ioan Mang.

Conform negocierilor din USL, pesediştii au dreptul la un candidat pentru Senat în totalul celor patru colegii senatoriale din judeţ, şi la trei colegii pentru Camera Deputaţilor din cele nouă, restul revenind partenerilor liberali.

Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.

Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
17 Comentarii
JOS HOTIA
Uniunea Social Liberala. Cu cine dracu votam aici cu sociali sau cu liberalii? Nici ei nu stiu ce is. Un cuplu de gay precum ponta si antonescu a ajuns sa conduca romania. JOS USL.
Postat 11 Octombrie 2012, 11:53 de JOS USL
replica la @roman complex alt pupincurist al senatorului PSD Ioan Mang PLAGIATORUL
BAH @romanul complex kakathul dreacului m-am semnat de n ori cu numele adevarat pe acest forum i-a de aci bah sa citesti sanu mori prost ,iti scriu cu majuscule GHEORGHE.BARA,sa-ti scriu si adresa de e-mail ,ca am mai scris-o pe aici pe forum!:))=)) Ti-am scris ca sa intelegi@roman complex(at la cap) poupincuristul senatorului PSD Ioan Mang PLAGIATORUL ,ce ameninti bah pupincuristule?PLAGIATORUL a vrust sa schimbe statutul PSD local in Bihor ca sa excluda din PSD Bihor elementele rebele revolutionare talibanii rebeli fanatici din PSd Bihor atunci cind era in gratiile lui Prostalaul Ponta Victor dar nu s-a putut ,asa ca asteptati si excludeti local din organizatii le PSD Bihor pe rebelii revolutionari nemultumiti si sa vedem ce scandal mare mediatic va fi ,si asta inainte de alegerile parlamentare ,sau poate facem scandal ca conducerea PSD Bihor trebuia schimbataca sun 2 ani de cind conduce dezastruos in interes pers`Statutul PSD ...hirtie de sters fundul lu PLGIATORUL`vorba lu Bar Mihai la conferinta judeteana PSD Bihor cind s-aales presedinte PLAGIATORUL dupa citiva ani de interimat ,cuvant care nu este scris in statuitul PSD:))=))Acesta este opionia lui Romanul Simplu.
Postat 10 Octombrie 2012, 09:11 de Romanul Simplu
Soluţia Bodog
Greu de spus cât de bună sau rea este soluţia Bodog pentru Senat. Poate că ar fi mers mai bine într-un colegiu unde era şi rural, unde oamenii erau impresionaţi de faptul că un domn care din popor a ajuns la Ministerul Sănătăţii în Bucureşti vine să le ceară votul. La oraş lumea e mai ipocrită şi o ţine una şi bună, că a fost brancardier şi a ajuns medic (nu văd care e problema la faza asta). Singura chestie care s-ar putea reproşa ar fi legată de faptul că acum e şi secretar de stat, şi decan, se vrea senator.... Jos pălăria pentru potenţa domnului dar cred că mai sunt şi alţii care ar putea. La capitolul critici legate de pregătirea momentului ar fi aceea că dacă tot s-a hotărât că vrea să se facă senaor trebuie să iasă mai des la rampă în ultimul an. Să ne amintim cum planta pomişori şi ecologiza Crişul pe când era secretar de stat doamna Lucia Varga. Şi nu cu o lună înainte ci cu un an înaintea alegerilor.
Postat 10 Octombrie 2012, 08:06 de românul complex
@ Romanul normal, confuzia e bună
Atât timp cât Romanul Simplu nu are e faţă e mai bine pentru că poţi uşor să-l identifici cu cine vrei. Multă lume ştie că Romanul Simplu e Tabără George din Tărian, însă e un personaj care nu contează în PSD. Omul se manifestă în mediul virtual unde este foarte virulent reuşind să supere ceva lume, în primul rând pe preşedintele PSD Bihor. De ce crezi tu că cineva ar vrea ca Romanul Simplu să vină şi să spună: \"Eu sunt!\"? Cum ar putea atunci cineva să-i spună colegului: \"Vezi că omul tău scrie prostii şi se semnează Romanul Simplu\" ? Referitor la calitatea de membru al PSD pe care Romanul Simplu încă o are, normal era ca acesta să fi fost exclus din partid. Capitolul II din Statutul PSD (Membri partidului Social Democrat), Secţiunea a 3-a şi a 4-a (Drepturile şi îndatoririle membrilor respectiv Sancţiuni şi reconpense) conţin prevederi ce puteau conduce la o astfel de finalitate. Treaba e de voinţă.
Postat 10 Octombrie 2012, 07:55 de românul complex
bodog
bODOG=omul care a perfectionat si ridicat la rang de arta PUPINCURISMUL(ma duc sa vomit)
Postat 09 Octombrie 2012, 18:17 de baau
replca la @roman normal popincuristul senatorului PSD Ioan Mang PLAGIATORUL
Titzule pitzule @roman normal pupincuristul senatorului PSD Ioan Mang PLAGIATORUL sa-ti raspund la intrebari debitatii ale tatarcutzei tale debile si handicapate!:))=))Romani Simpli saraci si cin1)romanii simpli din popor si din ROMANIa voteaza cu cei care manipuleaza mai bine opinia publica din ROMANIA ca nici unii nu sunt buni:))=)).2)Comentez prostii ADEVAR si DREPTATE pentru cei multi saraci si cinstiti manipulati odinar de clasa politica corupta si murdara o data la 4 ani cind se repeta democratia originala romaneasca!:))=)).3)votul romanilor este mizilic doar manipularea opiniei publice este ordinara in ROMANIA,iar injuriile reprezinta nemultumirile romanilor simpli fata de clasa politica corupta ,societatea democrata cu democratie originala (r)romaneasca , viata grea zi de zi a romanului simpludin ROMANIA,dezustul si scarba fata de clasa politica corupta ,politicienii corupti,politicieni traseisti si deciziile si hotararilor proste si ilogice pentru poporul roman simplu `fundament logic si moral`` ia-ca soula mai romane normal poupincurist a lui PLAGIATORUL !:))=))Titzule i-a de aci da-te dreacului .Hai SICTIR bahpupincuristule))=))Aceasta este opinia lui Romanul Simplu.
Postat 09 Octombrie 2012, 17:22 de Romanul Simplu
@Romanul Simplu
Tizule, de ce nu iesi la inaintare? Sa aibe si romanii simpli cu cine vota. Este usor sa comentezi, mai ales sa debitezi prostii in numele celor oropsiti, alta este sa-ti asumi responsabilitatea de a candida. Votul da candidatului adevarata legitimitate, injuriile romanilor simpli nu reprezinta nimic, doar dovada prostiei celor care mereu scuipa fara niciun fundament logic si normal. Tizule, fa ceea ce stii mai bine, injura!
Postat 09 Octombrie 2012, 15:24 de Romanul normal.
@Romanul
Cand te-a numit director medical a fost bun Bodog, nu,Romanul!
Postat 09 Octombrie 2012, 14:47 de Titi
replica la articol
La un partid PeSZeDe Bihor condus de un plagiator senator Mang ,trebuie un brancardier Bodoc care sa scoata din groapa partidul daca NU atunci macar sa-l ingroape de tot ca sa nu se vada !:))=)).Nu uitam faptele penale ale lui Bodoc brancardierul retribuit din bani publici la 2 posturi publice ,si intrebat de ziaristi saptamanalului Bihoreanul despre aceste fapte a raspuns nerusinat ca el face ce vrea cu banii lui .Asta-i social democrat ?Unii sa manance 2 piini si alti nici una?RUSINE!RUSINE!RUSINE sa-ti fie Bodog! si alti bihoreni social democrati mai saraci si mai cinstiti decit tine ar manca o piine ,de ce sa manaci tu 2 si alti nici una ? dupa cit rau a facut bihorenilor cu care a muncit si citi bihoreni au ramas fara servici pentru el ,nu se stie cine-l va alege ,halal social democrat bihorean ,da-l dreacului SICTIR bah Bodoc !:))=))Acuma se vede cine a fost fraierul de partid PSD Bihor care a cotizat la senatorul PSD Ioan Mang PLAGIATORUL pentru functie si loc pe lista electorala .dar oare chiar a cotizat 50 000 de euro /Nu de alta dar sa stim si noi poporul roman simplu ,simpli membrii de partid PSDBihor!:))=))Partidul te ridica ,partAcesta este opinia lui Romanul Simplu.
Postat 09 Octombrie 2012, 10:27 de Romanul Simplu
m
...vom trai, asa cum vom alege...in rest, sanatate.
Postat 09 Octombrie 2012, 09:54 de marcell
Gaura neagra
Daca USL lasa locul gol pe buletinul de vot la senator de Oradea, poate le dadeam votul in alb, votam un zero. Dar cu minus nu pot vota. Si asta sigur "le va aduce voturi" si lui Cupsa si Chereches. Ca nu cred ca lumea va merge sa voteze numai pe un buletin de vot si sa scuipe pe celalalt. Succesuri, USL!
Postat 09 Octombrie 2012, 08:02 de Bihorean
va fi invingator
sa nu va faceti asa multe griji ca Florin Bodog va fi senator pt. ca toata zona unde candideaza este condusa de unul care are influienta pe aceeasta zona si acela este tot din PSD
Postat 08 Octombrie 2012, 22:53 de cobra
intuneric
Praf....senatorul targilor...
Postat 08 Octombrie 2012, 21:09 de trompet
Bodog e ca şi senator !?! Ei na !?!
Pe pariu că în colegiul 4 Oradea iese reprezentantul UDMR pe primul loc ? Bodog poate eventual să viseze la o redistribure de la celelalte colegii senatoriale, adică să primească din voturile neutilizabile ale candidaţlor PDL, PPDD, etc, care rămân acasă !
Postat 08 Octombrie 2012, 19:35 de Carp III
Ioi domni!!!
Pe ce criteriu ii selectati? PSD- Bihor nu produce nimic serios, numai oportunisti care in viata lor nu au iesit in evidenta cu ceva serios,Ce ii recomanda pe candidatii vostri"partidul" alceva nimic.
Postat 08 Octombrie 2012, 18:49 de Gigi
@misulica
Misulica fa lampa mai mica!
Postat 08 Octombrie 2012, 17:36 de Ponta Victoire
analiza
mi-e atat de greu dupa ce mi-am pierdut masura penibilului!!! Dupa 4 ani de zile m-am dus si eu la partid sa-mi vad colegii de care mi-a fost mai dor decat de mama si nemernicii m-au facut din nou! PS. Am fost la sediu nu sa platesc cotizatia restanta pe ultimii 4 ani, ci sa amestec din nou rahatu cu furculitza! Victoire!!!
Postat 08 Octombrie 2012, 17:34 de Mihai Bar
count display

FOTO BIHOREANUL

  • „Zi de zi aici vom fi!”: Protestatarii orădenii au dansat Hora Unirii, dar au cerut izgonirea PSD-ului din ţară (FOTO / VIDEO)
  • 'Călăreţii Diavolului' din Győr au făcut demonstraţii de turnir, iar bucătari iscusiţi au gătit bunătăţi ungureşti în Cetate. Vezi programul Zilelor Sfântului Ladislau (FOTO/VIDEO)
  • Spectacol de pomină la European Music Open: Trupa Castro Romero din Spania a adus muzica şi dansul flamenco pe scena orădeană (FOTO/VIDEO)
  • „Azi e zi de sărbătoare, Liviu Dragnea la-nchisoare!”: Miting cu participare redusă în Oradea după condamnarea şefului PSD (FOTO / VIDEO)
  • Ne enervează: Trotuarele de pe drumul expres sunt pline de buruieni (FOTO)
  • 'Apel către mafioţi: Căraţi-vă!'. Orădenii au ieşit din nou să protesteze, în faţa Prefecturii (FOTO / VIDEO)
  • Lunga vară fierbinte: Compania de Apă Oradea investeşte 10 milioane euro în reabilitarea reţelelor de apă şi canalizare (FOTO)
  • Piaţa Unirii intră în reparaţii la doar doi ani de la inaugurare (FOTO)
  • Jurcuţ rade tot! Defrişat de speculanţii imobiliari, un deal din Paleu s-a prăvălit pe o stradă din Oradea (FOTO)
  • Statul paralel: Judecătorul orădean Ovidiu Galea, fost ofiţer de Securitate, suspendat din magistratură şi inculpat, a fost promovat la... Guvern (FOTO)

TIMP LIBER

Timp liber

CURS VALUTAR

  • 1 USD = 3.8697 RON
  • 1 EUR = 4.5959 RON
  • 1 HUF = 0.015 RON