URMĂREȘTE-NE PE
DUMINICĂ, 26 MAI 2019

Părerea noastră

Folclor de Bihor
Mircea Chirila
Bine i-a făcut Armata lui Bolojan că l-a sabotat cu ocazia dezvelirii statuii Regelui Ferdinand Întregitorul! Pentru că la ora asta Armata nu este a ţării, a poporului, ci a infractorilor care conduc România, a generalilor ceaușiști care furau din rația soldatului și care au dat ordin să se tragă în populație la Revoluție.
Zic şi eu
Adrian Cris
Deja de mult timp Partidul ne toarnă în cap minciuna că toţi politicienii sunt "aceeaşi mizerie", deşi nu toţi fac totul ţăndări ca în ultimii doi ani. Sper, totuşi, să ieşim din capcana asta pe 26 mai, fiindcă totdeauna putem alege din ceea ce avem. La urma urmei, nici în viaţa unui om nu-şi găseşte nimeni jumătatea cea mai inteligentă, sexy, fermecătoare şi harnică, dar de alegere fug doar mizantropii, cei care vor să moară singuri.
Cum a fost?
Lucian Cremeneanu
Dacă credem că schimbarea va veni odată cu tinerii, poate ar trebui să ne mai gândim. Am cunoscut mulți tineri politicieni, membri prin organizațiile de tineret ale diverselor partide, și am constatat cu amărăciune că nu sunt cu nimic mai deosebiți decât cei mari, la statutul cărora aspiră. Vorbesc la fel, gândesc la fel, unii chiar se îmbracă la fel cu șefii...
Newsletter
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
Spune ce crezi
Pe cine intenţionaţi să votaţi duminică, 26 mai, la alegerile pentru Parlamentul European?
















De stiut

Avocatul Bihoreanului
Mircea Ursuta
Iniţiativa de revizuire a Constituţiei în sensul interzicerii ocupării funcţilor publice de către persoane condamnate este constituţională. Recent, a fost publicată pe site-ul Curţii Constituţionale Decizia nr. 222 din 9 aprilie 2019 prin care Curtea Constituţională a stabilit că iniţiativa de revizuire a Constituţiei, iniţiată de un număr foarte mare de cetăţeni, este constituţională şi poate să îşi continue parcursul legislativ.
Bihoreanul la medic
Mircea Dumitrescu
Deşi numărul cazurilor de cancer al stomacului sunt în continuă scădere, totuşi această boală rămâne încă o problemă, studiile epidemiologice sugerând că riscul de a face boala este mai mare la clasele sociale cu nivel socio-economic scăzut. Consumul îndelungat de alimente cu un conţinut mare de nitriţi (cum sunt cele uscate, sărate şi afumate) poate determina apariţia bolii, alături de acţiunea unor bacterii. 
Psihologul Bihoreanului
Razvan Coloja
Din păcate, cinematografia şi oamenii neinformaţi perpetuează o serie de mituri care impun o stigmă asupra bolnavilor şi asupra celor cu afecţiuni psihice. Un schizofrenic este confundat des cu cei cu personalitate multiplă, cu criminalii în serie, cu cei malefici şi răi, gata de violenţe inimaginabile. Adevărul este, însă, altul...
20 Iunie 2014, 13:38

Patru dealeri orădeni de etnobotanice, arestaţi

0 clipuri
0 audio
0 fisiere
Judecătorul de drepturi şi libertăţi de la Tribunalul Bihor a dispus arestarea preventivă pentru 29 de zile a patru orădeni anchetaţi pentru trafic de etnobotanice de procurorii DIICOT Bihor.

Pataki Roland, Szakacs Remus, Szakacs Jozsef şi Daniel Todincă au fost reţinuţi, joi, pentru 24 de ore, în urma unei acţiuni a poliţiştilor antidrog din cadrul Brigăzii de Combatere a Criminalităţii Organizate Oradea, care au efectuat mai multe percheziţii şi care i-au ridicat iniţial pentru audieri.

Surse din anchetă susţin că cei patru sunt dealeri de etnobotanice şi aprovizionau piaţa orădeană cu prafuri interzise. De altfel, în timpul percheziţiilor, poliţiştii au şi găsit plicuri cu substanţe despre care bănuie că ar fi etnobotanice şi care urmează să fie expertizate de specialişti. 

Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.

Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
29 Comentarii
Nu mai vorbiti prostii
Nuu mai vorbiti prostii de Baieti din Rogerius Aici nu sunt etnobotanice ! Cine vindea LA 3 G sau zona blaga erau carnati din velenta BAietii din Rogerius Nu se ocupa cu gainariii ! Haiii sictir tiganii *
Postat 03 Octombrie 2014, 22:01 de Boss'u
te iubesc remus
Nu tot aruncati cu pietre in ei....voi fii alaturi de tne dragul meu....te iubesc si akuma
Postat 01 August 2014, 16:06 de amanta
fraieriii
va * pe toti i va torn pe fiecare cartier imparte velenta o a fie la putere jegoilor o sa ia o sa fie randu vostru fratii o sa iasa voi o sa intrati da altfel ei sunt acolo dar afara mai i cnv care e cu ochii pe voi fratii szakacs la putere o a vedeti gunoaielor o a p[utreziti
Postat 18 Iulie 2014, 14:22 de tiu tot
sa moara fraierii de ciuda
Inainte sa vorbiti ginditiva...ca s-ar putea sa va afecteze!!!!!!!!!!!
Postat 24 Iunie 2014, 23:18 de Joker
DADA
.
Postat 24 Iunie 2014, 23:10 de DADA
sa moara fraierii de ciuda
Sa-ti iau nfamilia in * (un smecher) de fraier ce iesti cine * mati iesti sa- permiti sa postez asa comentarii si tu si fraieru asta de (anonim) va * in gura de va aflu,poate va aflu pe voi cu ceva si va bag la puscarie de fraieri ce suntet.
Postat 23 Iunie 2014, 21:48 de Joker
Anonim :D
Dealerii astea apar ca si ciupercile dupa ploaie !!!
Postat 23 Iunie 2014, 10:54 de Anonim :D
Anonim :D
Cunoaste cineva pe fratii Foia din Rogerius ? Cunoaste cineva pe Puffu din Rogerius ? Cunoaste cineva pe EMI din Rogerius ? Cunoaste cineva pe Seba din Rogerius ? Cunoaste cineva pe Raul Lazuran din Rogerius ?
Postat 23 Iunie 2014, 10:52 de Anonim :D
Atentie !
Asa cum vam precizat strada italiana si zona parcului 3g de langa Lucian Blaga sunt un stub de dealeri
Postat 23 Iunie 2014, 10:47 de Atentie !
..........
toate astea se intampla peste tot in oradea in fiecare cartier se gaseste cate un diler care alimenteaza consumatorii de substante etnobotanice din oradea. daca a fost legale si acuma dintr-o data nu mai sunt lumea sa obijnuit sa fie haapy
Postat 23 Iunie 2014, 05:18 de paul
plm
ce bmw frate avea un cacat de seat ibiza... si era smecher ca il are :)) astea merita sa fie infundati bine sa nu mai scape si conducere fara permis nu merita iertat
Postat 23 Iunie 2014, 05:05 de un smecher
wsm
Nu vati făcut treaba ca lumea mai sunt care se ocupa de droguri in velenta are numa bmw dupa sănătatea altora inca lumea nu a auzit de acel șmecher. Dumnezeu e sus si va vede pe fiecare
Postat 23 Iunie 2014, 04:42 de anonim
atenție
Wsm de frați szakacs ei sa fie pedepsiți ca au făcut bani pe sănătatea copiilor si minorilor sa nu ii scape dumnezeu de acolo. Acolo le este locul sa putrezească in închisoare de tigani nenorociți
Postat 23 Iunie 2014, 04:35 de anonim
sa moara fraierii de ciuda
mersi Atentie pentru informatii......Si fraieri lasa sa moara de ciuda ca nu ii cum cred iei....
Postat 23 Iunie 2014, 00:23 de Joker
Mai poti?
Utilizatorul Atentie este cel mai probabil un apropiat ai celor arestati!Astfel el incearca sa dea vina pe cartierul Rogerius ca fiind capul retelelor de droguri din orasul nostru.Sa nu uitam ca cei mai sus mentionati locuiau in Velenta si mi-e greu sa cred ca isi vor da "in gat" prietenii din cartierul porumbeilor antifonati.P.S.:Cat Italiana e in floare,nici in p... nu ma doare!
Postat 22 Iunie 2014, 11:45 de RGS
Atentie !
STRADA ITALIANA DIN ROGERIUS SI ZONA PARCULUI 3G VIZAVI DE LICEUL LUCIAN BLAGA,ESTE UN CUIB AL COMERCIALIZARII SI CONSUMULUI DE ETNOBOTANICE !!!
Postat 22 Iunie 2014, 11:00 de Atentie !
Wsm
Niste Tigani nespalati, spalatori auto in Frunte cu Caco aka Remus si Dani Todinca care e din parinti penticostali..
Postat 21 Iunie 2014, 15:26 de Cook
Se face curatenie !
Stati linistiti sobolanilor ca veti merge cu totii la puscarie unde va este locul,in viata nimic nu ramane neachitat. Vati cumparat masini si tzoale de pe sanatatea tinerilor si prin distrugerea familiilor lor.
Postat 21 Iunie 2014, 11:36 de Se face curatenie !
SUNTEM ALATURI DE VOI BAIETII
CURAJ!!!!!!!!!!!!!SUNTEM ALATURI DE VOI .......TOTI!!!!!!!!!!!1M::::::E LA CEI INVIDIOSI.SA VENITI ACASA !!!!!!!!!!!!SA CERETI ANALIZELE NU AU FOST ETNOBOTANICE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Postat 21 Iunie 2014, 11:33 de ALA CARE VA F''''TE
DE CE LEGE VORBIM
DECE JUDECATI CU COMENTARII CAND VOI OAMENI CU FUNCTII MARI LE CONSUMATI FARA RUSINE .BAUTURA TIGARILE SUNT MAI RELE CAND ASTEA LE ANTEZICETI ATUNCI VORBITI DE LEGE . SI ALEA SE VAND LA MINORI ORI CAND
Postat 21 Iunie 2014, 11:28 de ALA CARE VA F''''TE
!!! Atentie !!!
Tinerii din Rogerius trebuie sa fie foarte vizati fiind ca marea majoritate consuma si marea parte din ei se ocupa si de comecializarea acestor produse de tip etnobotanic,in ziua de astazi pe strazi e plin de cartoane in care sunt depozitate foitele si plicuri goale.
Postat 21 Iunie 2014, 11:28 de !!! Atentie !!!
Codul Penal
Art. 2 (1) Cultivarea, producerea, fabricarea, experimentarea, extragerea, prepararea, transformarea, oferirea, punerea in vanzare, distribuirea, livrarea cu orice titlu, trimiterea, transportul, procurarea, cumpararea, detinerea ori alte operatiuni privind circulatia drogurilor de risc, fara drept, se pedepsesc cu inchisoare de la 3 la 15 ani si interzicerea unor drepturi. (2) daca faptele prevazute la alin. (1) au ca obiect droguri de mare risc, pedeapsa este ichisoarea de la 10 la 20 de ani si interzicerea unor drepturi.
Postat 21 Iunie 2014, 10:20 de Codul Penal
NU SE TERMINA AICI
MESAJ PT DICOT-IANOVICI ce vreti voi sa se puna la zdup ....pe voi ar fii trebuit sa va puna la zdup cand ati legalizat asata ca sunteti niste egoisti ca voi nu recunoasteti greseala voatra ati deschis shopuri si timp de unsprezece ani at ar fi trebuit sa va dati cu capu de pereti cxa tot asa sau drogat inclusiv copii de doisprezece ani si sau distrus fiind ca sau obisnuit cu astea asa ca voi nu mai comentati asa cu tupeu de b*langiu ca nui frumos ca voi ati fost de vina nenorocitiilor ........pe voi ar fii trebuit sa va bagam la zdup ca atunci cand ati permis legal sa se consume .AT UNDE ERAU PARINTII COPIILOR MINORI ....*** ...ce parinte este ala care nu stie ce face copilu cand iese pe strada nesupravegheat ....
Postat 21 Iunie 2014, 10:19 de ala care va f*te
Se pleaca la zdup !!
Se pleaca la zdup !! Astfel de persoane comit niste fapte care ar trebui sa fie pedepsite cu ani grei de inchisoare,pe vremea magazinelor de vise se procurau substante halucinogene cat de cat de calitate din clasa etnobotanicelor dar in acest an s-a ajuns la limita cand acesti numiti ,,Dealeri,, alcatuiesc substantele acasa prin amestucul de otravuri si substante foarte toxice !! La puscarie cu voi !!!! Ne distrugeti copii si viitorul lor !!! Sa va pasca ani grei de inchisoare !!!
Postat 21 Iunie 2014, 00:58 de Se pleaca la zdup !!
Respect D.I.I.C.O.T
Respect D.I.I.C.O.T Respect D.I.I.C.O.T Respect D.I.I.C.O.T Respect D.I.I.C.O.T Respect D.I.I.C.O.T Respect D.I.I.C.O.T Respect D.I.I.C.O.T Respect D.I.I.C.O.T Respect D.I.I.C.O.T Respect D.I.I.C.O.T Respect D.I.I.C.O.T Respect D.I.I.C.O.T Respect D.I.I.C.O.T Respect D.I.I.C.O.T Respect D.I.I.C.O.T Respect D.I.I.C.O.T Respect D.I.I.C.O.T Respect D.I.I.C.O.T Respect D.I.I.C.O.T Respect D.I.I.C.O.T Respect D.I.I.C.O.T
Postat 20 Iunie 2014, 20:26 de Respect D.I.I.C.O.T
Iancovici
Tot respectul in fata D.I.I.C.O.T -ului eliminatii pe toti fiind ca acesti nenorociti se gandesc doar cum sa isi faca avere prin distrugerea viitorului copiiilor nostrii. Trebuie sa luptam impotriva lor sa fie eliminati cu radacini sa nu mai poata aparea ca ciupercile dupa ploaie.
Postat 20 Iunie 2014, 20:25 de Iancovici
Gonzales
Baietii din Rogerius trebuie sa fie vizati !!!
Postat 20 Iunie 2014, 20:17 de Gonzales
Anonim
Atentie la cei din ROGERIUS !!!! Aici e capitala !!!! In Rogerius fiecare tanar stie minim 3 surse de unde sa isi procure etnobotanice de fumat inclusiv prafuri prizabile .
Postat 20 Iunie 2014, 20:09 de Anonim
Anonim
Mai noua asa apar dealerii in Oradea,ca ciupercile dupa ploaie. Toti tinerii consuma si se ocupa de achizitionare si comercializare. E timpul sa ii elimine pe toti.
Postat 20 Iunie 2014, 19:56 de Anonim
count display

CURS VALUTAR

  • 1 USD = 4.2755 RON
  • 1 EUR = 4.7601 RON
  • 1 HUF = 0.0146 RON