URMĂREȘTE-NE PE
VINERI, 22 FEBRUARIE 2019

Ediția tipărită

Părerea noastră

Folclor de Bihor
Mircea Chirila
Umblă pe la casele oamenilor o doamnă cu o sacoșă plină cu bani. Bate la ușă și întreabă: „Câți locuiți aici? Cinci persoane? Poftim 15.000 de euro”. Merge din casă în casă și dă fiecărui orădean câte 3.000 de euro. Doamna de care vorbim este Coana Europa. Ea ne dă bani, dar are și pretenții...
Zic şi eu
Adrian Cris
Miercurea trecută, eurodeputatul Emilian Pavel, de la PSD Bihor, a strălucit în efortul de a merita un nou mandat, la concurenţă cu mulţi alţi colegi, de la multilateral dezvoltata Rovana Plumb (atoate-ministră, la Mediu, Fonduri Europene, Educaţie, Transporturi) până la Gabriela Zoană (o antieuropeană aproape declarată). Miluţ a încercat, în sincron cu tot Partidul, cu Guvernul, cu ministrul (in)Justiţiei şi cu trompeţii din presa arondată, să blocheze candidatura fostei şefe DNA Laura Codruţa Kovesi la conducerea viitorului Parchet European.
Cum a fost?
Lucian Cremeneanu
E frustrant, enervant și, în final, chiar amuzant să vezi cum omul obișnuit se implică trup și suflet în orice de pe lumea asta (fotbal, tenis, religie, medicină, finanțe și bănci, cinematografie, rețete de zacuscă, vaccinuri naturiste și adevărul despre daci etc.), dar întoarce capul cu dezgust de la singurul domeniu care îi influențează viața de zi cu zi și viitorul pe termen lung, cel mai blamat, dar și cel mai important dintre toate - politica.
Newsletter
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
Spune ce crezi
Ce părere aveţi despre cerinţele organismelor europene adresate României privind consolidarea statului de drept şi stoparea modificării legilor justiţiei?




De stiut

Avocatul Bihoreanului
Mircea Ursuta
Printr-o decizie din 29 ianuarie 2019, Curtea Constituţională a stabilit că procesele verbale încheiate de ANAF la solicitarea procurorilor, care erau utilizate pe scară largă în dosarele de evaziune fiscală, nu mai pot constitui probe în procesele penale.
Bihoreanul la medic
Mircea Dumitrescu
Pleureziile sunt acumulări de lichid în spaţiul pleural (pleurele reprezintă 2 membrane care învelesc fiecare plămân şi care se află una în prelungirea celeilalte formând un "sac" închis). După natura lichidului pleureziile pot fi exudative (lichidul conţine o cantitate mai mare de proteine) sau transudative (lichid cu conţinut proteic mai mic). 
Psihologul Bihoreanului
Razvan Coloja
Statistic vorbind, milenialii stau mai puţin într-un loc decât generaţiile precedente. Nu petrec mai mult de doi ani într-o companie şi nu ezită să sară la oportunităţi mai bune de muncă atunci când acestea se ivesc. Pun mare preţ pe libertate şi mobilitate aşa că mulţi dintre ei sunt fie freelanceri, fie nomazi digitali.
20 Iunie 2014, 13:38

Patru dealeri orădeni de etnobotanice, arestaţi

0 clipuri
0 audio
0 fisiere
Judecătorul de drepturi şi libertăţi de la Tribunalul Bihor a dispus arestarea preventivă pentru 29 de zile a patru orădeni anchetaţi pentru trafic de etnobotanice de procurorii DIICOT Bihor.

Pataki Roland, Szakacs Remus, Szakacs Jozsef şi Daniel Todincă au fost reţinuţi, joi, pentru 24 de ore, în urma unei acţiuni a poliţiştilor antidrog din cadrul Brigăzii de Combatere a Criminalităţii Organizate Oradea, care au efectuat mai multe percheziţii şi care i-au ridicat iniţial pentru audieri.

Surse din anchetă susţin că cei patru sunt dealeri de etnobotanice şi aprovizionau piaţa orădeană cu prafuri interzise. De altfel, în timpul percheziţiilor, poliţiştii au şi găsit plicuri cu substanţe despre care bănuie că ar fi etnobotanice şi care urmează să fie expertizate de specialişti. 

Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.

Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
29 Comentarii
Nu mai vorbiti prostii
Nuu mai vorbiti prostii de Baieti din Rogerius Aici nu sunt etnobotanice ! Cine vindea LA 3 G sau zona blaga erau carnati din velenta BAietii din Rogerius Nu se ocupa cu gainariii ! Haiii sictir tiganii *
Postat 03 Octombrie 2014, 22:01 de Boss'u
te iubesc remus
Nu tot aruncati cu pietre in ei....voi fii alaturi de tne dragul meu....te iubesc si akuma
Postat 01 August 2014, 16:06 de amanta
fraieriii
va * pe toti i va torn pe fiecare cartier imparte velenta o a fie la putere jegoilor o sa ia o sa fie randu vostru fratii o sa iasa voi o sa intrati da altfel ei sunt acolo dar afara mai i cnv care e cu ochii pe voi fratii szakacs la putere o a vedeti gunoaielor o a p[utreziti
Postat 18 Iulie 2014, 14:22 de tiu tot
sa moara fraierii de ciuda
Inainte sa vorbiti ginditiva...ca s-ar putea sa va afecteze!!!!!!!!!!!
Postat 24 Iunie 2014, 23:18 de Joker
DADA
.
Postat 24 Iunie 2014, 23:10 de DADA
sa moara fraierii de ciuda
Sa-ti iau nfamilia in * (un smecher) de fraier ce iesti cine * mati iesti sa- permiti sa postez asa comentarii si tu si fraieru asta de (anonim) va * in gura de va aflu,poate va aflu pe voi cu ceva si va bag la puscarie de fraieri ce suntet.
Postat 23 Iunie 2014, 21:48 de Joker
Anonim :D
Dealerii astea apar ca si ciupercile dupa ploaie !!!
Postat 23 Iunie 2014, 10:54 de Anonim :D
Anonim :D
Cunoaste cineva pe fratii Foia din Rogerius ? Cunoaste cineva pe Puffu din Rogerius ? Cunoaste cineva pe EMI din Rogerius ? Cunoaste cineva pe Seba din Rogerius ? Cunoaste cineva pe Raul Lazuran din Rogerius ?
Postat 23 Iunie 2014, 10:52 de Anonim :D
Atentie !
Asa cum vam precizat strada italiana si zona parcului 3g de langa Lucian Blaga sunt un stub de dealeri
Postat 23 Iunie 2014, 10:47 de Atentie !
..........
toate astea se intampla peste tot in oradea in fiecare cartier se gaseste cate un diler care alimenteaza consumatorii de substante etnobotanice din oradea. daca a fost legale si acuma dintr-o data nu mai sunt lumea sa obijnuit sa fie haapy
Postat 23 Iunie 2014, 05:18 de paul
plm
ce bmw frate avea un cacat de seat ibiza... si era smecher ca il are :)) astea merita sa fie infundati bine sa nu mai scape si conducere fara permis nu merita iertat
Postat 23 Iunie 2014, 05:05 de un smecher
wsm
Nu vati făcut treaba ca lumea mai sunt care se ocupa de droguri in velenta are numa bmw dupa sănătatea altora inca lumea nu a auzit de acel șmecher. Dumnezeu e sus si va vede pe fiecare
Postat 23 Iunie 2014, 04:42 de anonim
atenție
Wsm de frați szakacs ei sa fie pedepsiți ca au făcut bani pe sănătatea copiilor si minorilor sa nu ii scape dumnezeu de acolo. Acolo le este locul sa putrezească in închisoare de tigani nenorociți
Postat 23 Iunie 2014, 04:35 de anonim
sa moara fraierii de ciuda
mersi Atentie pentru informatii......Si fraieri lasa sa moara de ciuda ca nu ii cum cred iei....
Postat 23 Iunie 2014, 00:23 de Joker
Mai poti?
Utilizatorul Atentie este cel mai probabil un apropiat ai celor arestati!Astfel el incearca sa dea vina pe cartierul Rogerius ca fiind capul retelelor de droguri din orasul nostru.Sa nu uitam ca cei mai sus mentionati locuiau in Velenta si mi-e greu sa cred ca isi vor da "in gat" prietenii din cartierul porumbeilor antifonati.P.S.:Cat Italiana e in floare,nici in p... nu ma doare!
Postat 22 Iunie 2014, 11:45 de RGS
Atentie !
STRADA ITALIANA DIN ROGERIUS SI ZONA PARCULUI 3G VIZAVI DE LICEUL LUCIAN BLAGA,ESTE UN CUIB AL COMERCIALIZARII SI CONSUMULUI DE ETNOBOTANICE !!!
Postat 22 Iunie 2014, 11:00 de Atentie !
Wsm
Niste Tigani nespalati, spalatori auto in Frunte cu Caco aka Remus si Dani Todinca care e din parinti penticostali..
Postat 21 Iunie 2014, 15:26 de Cook
Se face curatenie !
Stati linistiti sobolanilor ca veti merge cu totii la puscarie unde va este locul,in viata nimic nu ramane neachitat. Vati cumparat masini si tzoale de pe sanatatea tinerilor si prin distrugerea familiilor lor.
Postat 21 Iunie 2014, 11:36 de Se face curatenie !
SUNTEM ALATURI DE VOI BAIETII
CURAJ!!!!!!!!!!!!!SUNTEM ALATURI DE VOI .......TOTI!!!!!!!!!!!1M::::::E LA CEI INVIDIOSI.SA VENITI ACASA !!!!!!!!!!!!SA CERETI ANALIZELE NU AU FOST ETNOBOTANICE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Postat 21 Iunie 2014, 11:33 de ALA CARE VA F''''TE
DE CE LEGE VORBIM
DECE JUDECATI CU COMENTARII CAND VOI OAMENI CU FUNCTII MARI LE CONSUMATI FARA RUSINE .BAUTURA TIGARILE SUNT MAI RELE CAND ASTEA LE ANTEZICETI ATUNCI VORBITI DE LEGE . SI ALEA SE VAND LA MINORI ORI CAND
Postat 21 Iunie 2014, 11:28 de ALA CARE VA F''''TE
!!! Atentie !!!
Tinerii din Rogerius trebuie sa fie foarte vizati fiind ca marea majoritate consuma si marea parte din ei se ocupa si de comecializarea acestor produse de tip etnobotanic,in ziua de astazi pe strazi e plin de cartoane in care sunt depozitate foitele si plicuri goale.
Postat 21 Iunie 2014, 11:28 de !!! Atentie !!!
Codul Penal
Art. 2 (1) Cultivarea, producerea, fabricarea, experimentarea, extragerea, prepararea, transformarea, oferirea, punerea in vanzare, distribuirea, livrarea cu orice titlu, trimiterea, transportul, procurarea, cumpararea, detinerea ori alte operatiuni privind circulatia drogurilor de risc, fara drept, se pedepsesc cu inchisoare de la 3 la 15 ani si interzicerea unor drepturi. (2) daca faptele prevazute la alin. (1) au ca obiect droguri de mare risc, pedeapsa este ichisoarea de la 10 la 20 de ani si interzicerea unor drepturi.
Postat 21 Iunie 2014, 10:20 de Codul Penal
NU SE TERMINA AICI
MESAJ PT DICOT-IANOVICI ce vreti voi sa se puna la zdup ....pe voi ar fii trebuit sa va puna la zdup cand ati legalizat asata ca sunteti niste egoisti ca voi nu recunoasteti greseala voatra ati deschis shopuri si timp de unsprezece ani at ar fi trebuit sa va dati cu capu de pereti cxa tot asa sau drogat inclusiv copii de doisprezece ani si sau distrus fiind ca sau obisnuit cu astea asa ca voi nu mai comentati asa cu tupeu de b*langiu ca nui frumos ca voi ati fost de vina nenorocitiilor ........pe voi ar fii trebuit sa va bagam la zdup ca atunci cand ati permis legal sa se consume .AT UNDE ERAU PARINTII COPIILOR MINORI ....*** ...ce parinte este ala care nu stie ce face copilu cand iese pe strada nesupravegheat ....
Postat 21 Iunie 2014, 10:19 de ala care va f*te
Se pleaca la zdup !!
Se pleaca la zdup !! Astfel de persoane comit niste fapte care ar trebui sa fie pedepsite cu ani grei de inchisoare,pe vremea magazinelor de vise se procurau substante halucinogene cat de cat de calitate din clasa etnobotanicelor dar in acest an s-a ajuns la limita cand acesti numiti ,,Dealeri,, alcatuiesc substantele acasa prin amestucul de otravuri si substante foarte toxice !! La puscarie cu voi !!!! Ne distrugeti copii si viitorul lor !!! Sa va pasca ani grei de inchisoare !!!
Postat 21 Iunie 2014, 00:58 de Se pleaca la zdup !!
Respect D.I.I.C.O.T
Respect D.I.I.C.O.T Respect D.I.I.C.O.T Respect D.I.I.C.O.T Respect D.I.I.C.O.T Respect D.I.I.C.O.T Respect D.I.I.C.O.T Respect D.I.I.C.O.T Respect D.I.I.C.O.T Respect D.I.I.C.O.T Respect D.I.I.C.O.T Respect D.I.I.C.O.T Respect D.I.I.C.O.T Respect D.I.I.C.O.T Respect D.I.I.C.O.T Respect D.I.I.C.O.T Respect D.I.I.C.O.T Respect D.I.I.C.O.T Respect D.I.I.C.O.T Respect D.I.I.C.O.T Respect D.I.I.C.O.T Respect D.I.I.C.O.T
Postat 20 Iunie 2014, 20:26 de Respect D.I.I.C.O.T
Iancovici
Tot respectul in fata D.I.I.C.O.T -ului eliminatii pe toti fiind ca acesti nenorociti se gandesc doar cum sa isi faca avere prin distrugerea viitorului copiiilor nostrii. Trebuie sa luptam impotriva lor sa fie eliminati cu radacini sa nu mai poata aparea ca ciupercile dupa ploaie.
Postat 20 Iunie 2014, 20:25 de Iancovici
Gonzales
Baietii din Rogerius trebuie sa fie vizati !!!
Postat 20 Iunie 2014, 20:17 de Gonzales
Anonim
Atentie la cei din ROGERIUS !!!! Aici e capitala !!!! In Rogerius fiecare tanar stie minim 3 surse de unde sa isi procure etnobotanice de fumat inclusiv prafuri prizabile .
Postat 20 Iunie 2014, 20:09 de Anonim
Anonim
Mai noua asa apar dealerii in Oradea,ca ciupercile dupa ploaie. Toti tinerii consuma si se ocupa de achizitionare si comercializare. E timpul sa ii elimine pe toti.
Postat 20 Iunie 2014, 19:56 de Anonim
count display

FOTO BIHOREANUL

  • Revoltă tăcută în spatele uşilor închise: Judecătorii şi procurorii din Oradea au protestat împotriva ordonanţei care a modificat peste noapte legile Justiţiei (FOTO)
  • Accident pe DN 79, la ieşire din Leş: O maşină s-a răsturnat în şanţ, iar o tânără de 27 de ani a fost încarcerată (FOTO)
  • Aproape 200 de turişti au fost recuperaţi de salvamontiştii bihoreni în anul 2018 (FOTO)
  • „Eu cu cine votez?” – Lansarea celei mai recente cărţi a conferenţiarului Cristina Matiuţa, despre dinamica partidelor, prilej de dialog cu publicul (FOTO)
  • Mii de turişti la Sărbătorile Zăpezii de la Vârtop. IMAGINI SPECTACULOASE
  • Lăzăriștii au avut o zi dulce: Carnavalul prăjiturilor, scenete și spectacole cu ocazia zilei școlii (FOTO)
  • Musicalul Mamma Mia în Oradea: Aproximativ 1000 de persoane au cântat împreună, cucerite de povestea de dragoste dintre Loredana și Cornel Ilie (FOTO / VIDEO)
  • Protest inedit la sediul PSD Bihor: Învăţământul este subfinanţat, dar partidele devin milionare pe banii noştri! (FOTO / VIDEO)
  • Primare, vrem parcare! Un loc la trei mașini: Criza locurilor de parcare din centrul Oradiei, fără soluţii până anul viitor (FOTO)
  • Incendiu la Baroul Bihor! Mai multe documente au luat foc în biroul unor avocați (FOTO / VIDEO)

TIMP LIBER

Timp liber

CURS VALUTAR

  • 1 USD = 3.8697 RON
  • 1 EUR = 4.5959 RON
  • 1 HUF = 0.015 RON