A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: getimagesize(https://cdn.ebihoreanul.ro/static/gallery_big/montaj negus-catuse1.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request

Filename: controllers/ebh.php

Line Number: 1077

Libertate cu portia: interlopul Romi Negus e liber!
URMĂREȘTE-NE PE
DUMINICĂ, 22 IULIE 2018

Ediția tipărită

Părerea noastră

Folclor de Bihor
Mircea Chirila
Degeaba ne-am străduit să facem noi un Untold mai mare, e imposibil. Nici de o Gărână mai deșteaptă nu cred că suntem în stare. În schimb, la ce mândrețe de Cetate avem, nu cred că există localitate în România să poată rivaliza cu noi când este vorba de un Festival Medieval.
Zic şi eu
Adrian Cris
Cel mai important eveniment al săptămânii trecute a fost anunţarea de către primarul Ilie Bolojan a două noi proiecte cu fonduri UE în valoare de 24 milioane euro, pentru decongestionarea traficului pe axa rutieră cea mai problematică a oraşului, între podul Dacia şi zona Cantemir, cu pasaje subterane, favorizarea mijloacelor de transport în comun şi multe, multe detalii inginereşti, precum exacavarea la 4 metri şi relocarea reţelelor de utilităţi…
Cum a fost?
Lucian Cremeneanu
A venit multă lume, Andrei, să îşi ia rămas bun de la tine. Atâtea inimi grele la un loc nu am văzut de mult timp. Uneori trebuie să murim ca să ne dăm seama cine suntem. Ai fi fost mândru, cu toată modestia ta emblematică, să vezi câţi oameni frumoşi au venit să te salute. A fost multă tristeţe în locul acela, pentru că moartea ta a fost mai mult decât breaking news. A fost heart-breaking news.
Newsletter
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
Spune ce crezi
Unde vă veți petrece vacanța de vară?





De stiut

Avocatul Bihoreanului
Mircea Ursuta
Mai pe româneşte, instanţa supremă spune că nu importă dacă agentul constatator a trecut sau nu suspendarea permisului în procesul-verbal, fiind suficient ca sancţiunea suspendării să fie prevăzută în lege, mai ales că termenele de suspendare de 30, 60 sau 90 de zile nu pot fi majorate sau reduse de poliţist tocmai pentru că termenele legale sunt clar determinate.
Bihoreanul la medic
Mircea Dumitrescu
Ridicarea temperaturii mediului ambiant la peste 32 gr. C şi o umiditate relativă ridicată (peste 60%) determină modificări ale organismului, care se pot grupa în 4 sindroame importante: mialgia termică, insolaţia, accidentele datorate efortului fizic pe caniculă şi şocul hipertermic.
Psihologul Bihoreanului
Razvan Coloja
Cercetătorii regnului animal se confruntă de ani de zile cu o problemă spinoasă. Animalele care duc o luptă şi o câştigă au o şansă foarte mare să câştige şi următoarea bătălie. Întrebarea este: "de ce anume?". Sunt la mijloc factori psihologici? Este vorba de încrederea dobândită de către învingător? Mai mult - deoarece acelaşi lucru pare să fie valabil şi în cazul fiinţelor umane - un studiu a încercat să găsească un răspuns la această întrebare: de ce învingătorii continuă să învingă?
12 Noiembrie 2010, 14:43

Libertate cu porţia: interlopul Romi Neguş e liber!

0 clipuri
0 audio
0 fisiere

Tribunalul Bihor a admis, vineri, în parte, recursul formulat de procurori împotriva deciziei luate cu o zi înainte de Judecătoria Oradea de a-l elibera pe celebrul Markovics Romulus din arest.

Magistraţii au menţinut hotărârea colegilor lor de la Judecătorie şi au dispus punerea în libertate a interlopului, însă i-au stabilit reguli stricte.

Astfel, în următoarele 30 de zile, pe lângă condiţia de a nu părăsi ţara şi aceea de a se prezenta în faţa instanţei şi la Poliţie ori de câte ori va fi chemat, lui Romi Neguş i s-a interzis să intre în vreun local public, precum baruri, restaurante, cafenele, discoteci sau cluburi.

Totodată, i s-a interzis să ia legătura cu 22 persoane care au legătură cu dosarul în care este judecat pentru loviri, distrugere, tulburarea liniştii şi ordinii publice respectiv ultraj contra bunelor moravuri.

Potrivit deciziei Tribunalului Bihor, şefului clanului ţigănesc nu îi este permis să discute cu persoanele care l-au însoţit în localul Atti's şi care sunt încă cercetate de Poliţie: Murvai Iuliu, Marcel Tudoran, Varga Zoltan şi Viorel Budău, dar şi cu patronul clubului Atti's, Lasztoczi Attila Robert, pe care l-a agresat, respectiv cu martorii din dosar: Cristian Baidoc, Claudiu Miclăuş, Florin Claudiu Cora, Paul Sebastian Bila, Mihai Florin Gabor, Nicoleta Afrodita Jecan, Laviniu Ioan Lascu, Claudia Anca Ciobanu, Maria Beata Şantai.

Aşa cum a arătat BIHOREANUL, Judecătoria Oradea a dispus, joi, eliberarea din arest a lui Neguş, înlocuindu-i măsura cu interdicţia de a nu părăsi ţara pentru următoarele 30 de zile, interzicându-i doar să intre în localul Atti's şi să ia legătura cu patronul clubului respectiv cu martorii din proces.

Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.

Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
15 Comentarii
FlacaraViolet
Singurii interlopii care au fost in oradea ori au murit ori sunt plecati prin strainatate (exceptie Gabi Tamasdean care este arestat din pacate). Daca au ajuns unii ca si Romi,Grecu,Pandel s.am.d sa se considere interlopi atunci s-a terminat si cu smecheria in romania vorba unui canteret de manele. Cand acesti smecherii, vor conduce imperii financiare pot sa isi atribuie "calitatea" deinterlopi. Doua trei "scandaluri" nu fac din tine interlop. Interlop este acela care se impune si local dar si in alte parti(vezi exemplu Caiac,Rohozneanu,Ghenosu,Flonta, Salceanu) Cand Dinamita facea bani cu sacii prin spania Romi isi stergea mucii si fura de pe unde apuca sau talharea copii de 14 15 ani cu gasca lui de 10 negrii mititei.
Postat 18 Noiembrie 2010, 18:50 de AleodorManolea
LA CALDARE CU EL SI EI !
LA CUM ARATA BOABA ASTA DE FASOLE NEAGRA TREBUIA FIET INAINTE DE A FI PUS LA LIBER !! ASTIA NUMAI FIERTI TRE ELIBERATI ! SI SI ATUNCI INAINTE TRE MACINATI SA NU MAI APARA IN VECI PE STRAZI !!
Postat 15 Noiembrie 2010, 14:29 de HOP SI EU
maxim
Fortza tati...... cai pisi in cur pe toti sclavi...
Postat 14 Noiembrie 2010, 17:35 de cng
lasi
atata tot vb de trecut ca batea ca rupea ...momenta sunteti in 2010 vb de prezent.. cas niste pizde si jumatate..daca esti baiat si vi la scandal stai nu fugi ca o *...daca erau baieti precum tot ii laudati opreau masinile in iosia si stateau la bataie ...MERCENARULE sunai si intreabai de ce nor stat...
Postat 14 Noiembrie 2010, 12:45 de pt mercenaru
ha ha ha
vi-am zis ca atat tine vrajeala ?!:))mor acum taranii praduitori ca a scapat junioru:)))taranilor....voi nu santeti decat purtatori legal de cateva sute de * ca banditii nu santeti si nu veti fii in viata voastra:)!!ma bucur pt romi ca altii au facut si mai urate scandaluri si nu sa intamplat nimic cu ei;)...patroni sifoane...angajati sifoane...halal firma de protectie aveti taranoilor
Postat 14 Noiembrie 2010, 01:15 de diablo
vai si amar
ce naivi sunt unii.chiar credeti ca smecherimea asta o sa tina toata viata?stati linistiti ca fiecare are locul lui rezervat acolo unde il merita....
Postat 13 Noiembrie 2010, 23:48 de anonim
pt ... carnatul
Mai bulangiule, laba trista ce esti nu mai vorbii fara tine pisatu`le...cand Negus colinda centru si tot orasu` dupa Grecu si Aurel nici nu iese-au afara din casa. Asa ca ce vorbesti mai bulangiu`le. Nici nu ave-au curaj sa raspunda la telefoane taranii aia. Sigur si tu esti ceva carnat care ii linge in cur pe tarani. Si tu trebuie sa fii sifon. Sa stii ca tiganii mai bine la puscarie decat sa deie in garda ca voi. Copilu` ala v-a pisat in cur pe toti de aia vb asa de el. La toti smecherii din oras le-a aratat de ce e in stare si toti au frunze la cur cand aud de el.
Postat 13 Noiembrie 2010, 23:20 de Mercenaru
cioara cu coditza
va auziti ce vorbiti??? cum sa ii fie frica la grecu sau la aurel de negus cand ala ii o fetita ca nam auzit sa bata singur nici odata pe vreun smecher numa daca aduce satra de bulangi dupa el , ca pana la urma asa o sa pateasac toti tigani lui, o sal suga ca si clau cicatrice . Si nu vb de sifoneala ca tigani is printre cei mai mari sifonari
Postat 13 Noiembrie 2010, 21:17 de ...
dreptatea
Grecu cu nasul lui Aurel Gavris nu l-au putut oprii pe Romi Negus doar cu politia pe`o mana. Sunte-ti niste sifonari. Aveti firma de paza; sunte-ti pe jumate politai. Se mira lumea pe voi: ieri,alaltaieri va dade-ati ca v-ati batut cu mascatii in fata la blue monday sub pasaj. Asa va laudati ca Grecu cu nasul lui Aurel Gavris ati batut toti mascatii si nu au putut sa va faca nimic. Odata va bate-ti cu mascatii si dupaia il praduiti pe Romi Negus la politie. Ce smecheri sunteti? sunte-ti mai rau ca pizdele. V-a dat clasa Negus la toti smecherii in oras si nu l-ati putut oprii doar cu politia. Taranilor, sifonarilor, praduitorilor. Negus a fost eliberat pentru ca este nevinovat dar voi ati aratat la tot orasu ca sunte-ti niste sifoane. Negus esti cel mai tare, tine-o tot asa!!!
Postat 13 Noiembrie 2010, 20:27 de florentin
ATI UITAT CA V-AU SMECHERIT ROMANII ! FETITELE AU PRINS GLAS,ADEVARATELE SIFOANE
BULANGIILOR LA NIMENI NU LE E FRICA DE VOI SUGACILOR,VENITI SA VA BATETI CU GRECU SI CU AUREL PARTE IN PARTE DACA VA TINE ,VOI STITI SA VENITI MISELESTE CU PARI,ETC,DAR SI ASA HAIDETI FATA IN FATA NU PE LA SPATE DACA VA TINE BULANGIILOR ! AUZI CINE VORBESTE DE SMECHERIT,ATI UITAT CAND ERA ROMI CU SOANY NEGUS NISTE PISORCOSI, MUCOSI,JEGOSI SI LE TINEA SPATELE ROMANII. CAND PRIMEA BATAIE E CHEMAU PE BAIETI LUI GHITA LAZAR PE VREMEA AIA SI LE DADEA CATE 0 SUTA DE MARCI. S-A TERMINAT SMECHERIA CU VOI CIORILOR ATI PREA INTINS COARDA,NU STITI DE RESPECT,O SA O FURATI URAT DE TOT PANA AICI V-A FOST,V-AM PREA BAGAT IN SEAMA BULANGIILOR !
Postat 13 Noiembrie 2010, 18:37 de VETERANUL
nedreptate
Deci...nu mi se pare corect ca pentru tulburarea linistii publice sa fii bagat in arest ...dar probabil ca asa procedeaza politia...doar pe baza intereselor...de ce daca ar fi tulburat oricare dintre noi linistea primeam doar o amenda?de ce in cazul lui nu a fost la fel?de ce a stat in arest atata timp?....si din moment ce nu sunt dovezi ca inculpatul ar fi agresat corporal pe cineva ....de ce acum ii sunt interzise (citez ):'' să intre în vreun local public, precum baruri, restaurante, cafenele, discoteci sau cluburi'' ...de ce toti oamenii judeca fara sa cunoasca ?de ce folositi cuvinte ca ''print''?de ce acuzati fara sa verificati inainte?....si politia...de ce nu interveniti unde trebuie?credeti ca daca ati facut atata propaganda ca ati arestat un om ...care poate e nevinovat ..dar voi cu presa i-ati alipit numele de toate problemele pe care nu le puteti rezolva...vi se uita toate greselile pe care le faceti???
Postat 13 Noiembrie 2010, 18:12 de anonim
ceva pe acolo
GRECULE SI CU NASU TAU AUREL GAVRIS VATI DAT CARTEA PE FATA LATI SIFONAT LA POLITIE SANTETI SIFONARI CE SMECHERI SANTETI VO PUS PRINTU LA PUNCT TOTI SMECHERI LA PUNCT SIFONARILOR VATI DAT CARTE PE FATA NU STIU CIOSA FACETI FARA PRINTU SIGUR SUB PASAJ FARA EL NU MERGETI DE FRICA SA NU VA INTALNITI CU LIBERTY SIFONARI LOR PRINTU VO SMECHERIT CA DE VOI IN ULTIMU TIM NU SO MAI AUZIT SIFONARILOR NU SANTETI SMECHERI SAU BAIETI CUM VA TINETI SANTETI SIFOANE
Postat 13 Noiembrie 2010, 13:46 de Napoleon
provocare
romi negus este eliberat pentru ca este nevinovat :P iar fraeru de grecu si cu nasu lui (Aurel Gavris) iau inscenat totul pentru ca li frica de el si lau dat la politsie ca daca ar fii....sa se bata vreodata....sigur ca ar fugi...cum au mai fugit odata la divez ca romi negus.....ESTI CEL MAI TARE TSINE TOT Asa.
Postat 13 Noiembrie 2010, 13:36 de Sergiu
FELICITARI PRINTESEI ROMINA !
BULANGIU ROMINA AVENIT ACASA DUPA CE A TERMINAT CURSUL DE BULANGEALA IN AREST SI VREA SA DEA PRACTICA SA SI-O TRAGA LA TOT CLANUL TIGANESC ! DACA VA TRECE CURSUL ISI V-A LUA LICIENTA PESTE CINCI ANI LA FACULTATEA GHERLA,DE CEL MAI BUN HOMO SEXUAL !
Postat 12 Noiembrie 2010, 20:25 de PROFESORUL
fraeru
de tear lua dracu odata sa nu te mai vada lumea ca deja ma apuca greata cand numai de tine scrie
Postat 12 Noiembrie 2010, 19:07 de ulise
count display

FOTO BIHOREANUL

  • Investiţie de peste 700.000 euro. Prima seră hidroponică de roşii cherry din Bihor a fost inaugurată la Toboliu (FOTO)
  • Mai repede! Drumul de Sântandrei peste câmpuri ar putea fi dat în folosinţă în luna noiembrie (FOTO)
  • Rămas bun! Jurnalistul Andrei Şandor a fost condus pe ultimul drum cu muzica formaţiei Toto (FOTO / VIDEO)
  • Regulamentul locurilor de joacă. Orădenii din Ioşia sunt revoltaţi de gălăgia provocată de părculeţul din strada Lăpuşului (FOTO)
  • Proiect internaţional: Studenţi din Asia, la Universitatea din Oradea (FOTO)
  • Şefii PSD, UDMR şi ALDE din Consiliul Judeţean şi-au 'premiat' primarii: 'Banii se împart prin vot politic' (FOTO)
  • Vara şantierelor: De săptămâna aceasta mai multe străzi din toată Oradea vor fi blocate pentru lucrări (FOTO)
  • Sărbătoare nemţească: Tineri germani din ţară şi din străinătate au cântat şi au dansat în centrul Oradiei (FOTO/VIDEO)
  • În vizită la transmisioniştii militari: Bihorenii au putut vedea dotările Centrului 54 Comunicaţii Oradea (FOTO/VIDEO)
  • Şedinţa Consiliului Judeţean nu s-a putut ţine pentru că PNL-iştii şi un PSD-ist au lipsit. Pásztor avertizează că judeţul ar putea rata fonduri europene (FOTO)

TIMP LIBER

Timp liber

CURS VALUTAR

  • 1 USD = 3.8697 RON
  • 1 EUR = 4.5959 RON
  • 1 HUF = 0.015 RON