A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: getimagesize(https://cdn.ebihoreanul.ro/static/gallery_big/Claudiu Pop.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request

Filename: controllers/ebh.php

Line Number: 1076

Claudiu Pop, numit director comercial al Companiei de Apa
URMĂREȘTE-NE PE
LUNI, 20 AUGUST 2018

Ediția tipărită

Părerea noastră

Folclor de Bihor
Mircea Chirila
Problema subvenţiilor trebuie privită însă cu reticenţă, cel puţin din două motive. O dată, pentru că la ce lipsă de forţă de muncă există în Oradea, e imposibil de crezut că oamenii săraci nu-şi pot găsi de lucru. Şi atunci, de fapt pe cine subvenţionăm? Pe oamenii săraci sau pe oamenii fără chef de muncă?
Zic şi eu
Adrian Cris
Noua mineriadă a PSD nu mai lasă cale de întoarcere pentru că, pur şi simplu, pe aşa-zişii social-democraţi nu-i interesează demult ce spune poporul, ci doar ce spun ei poporului. Li se rupe de imagine, de sondaje, de UE şi de orice alt „moft”, pentru că probabil şi-au pregătit inclusiv planul de a fura alegerile.
Cum a fost?
Lucian Cremeneanu
De 4 ani, Untold înseamnă Cluj-Napoca, înseamnă România. Umblă vorba că se vrea mutarea lui în afara orașului, nu din pricina deranjului din centru, ci pentru că scena principală, stadionul adică, e limitativă cu numărul de persoane din motive de siguranță. Dacă se va transforma din festival urban în festival câmpenesc s-ar putea ca percepția să se schimbe.
Newsletter
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
Spune ce crezi
Unde vă veți petrece vacanța de vară?





De stiut

Avocatul Bihoreanului
Mircea Ursuta
Aşa cum arătam recent, a intrat în vigoare prima dintre cele "trei legi ale justiţiei" mult discutate în ultimul timp în spaţiul public, respectiv Legea nr. 207/2018 pentru modificarea Legii nr. 304/2004 privind organizarea judiciară.
Bihoreanul la medic
Mircea Dumitrescu
Hematuria reprezintă prezenţa sângelui în urină. Cauzele sunt variate şi se pot grupa în 2 categorii: renale şi extrarenale. Vezi ce boli poate indica!
Psihologul Bihoreanului
Razvan Coloja
În caz că nu aţi observat, fobiile faţă de anumite vieţuitoare sunt mai des întâlnite decât cele care au ca obiect alte animale. De exemplu, femeile tind să se teamă mai mult de insecte şi păianjeni decât de - să zicem - porumbei. Mult mai mulţi oameni se tem de şerpi decât de pisici. De şobolani decât de mămăruţe. În acest articol vom discuta despre psihologia fricii şi cum teama a jucat un rol adaptativ în dezvoltarea speciei umane.
09 August 2010, 17:01

Claudiu Pop, numit director comercial al Companiei de Apă

0 clipuri
0 audio
0 fisiere

Claudiu Pop, fost subprefect de Bihor şi actualul preşedinte al PSD Oradea, este noul director comercial al Companiei de Apă Oradea. Pop a fost numit pe funcţie luni dimineaţă, de către Consiliul de Administraţie al societăţii, şi va ocupa postul vacantat de Ovidiu Gavra după numirea sa, în martie 2009, ca manager al societăţii.

Surse din cadrul PNL şi PSD au declarat BIHOREANULUI că postul de director comercial al regiei a fost cedat de liberali social-democraţilor în schimbul susţinerii promise de aceştia în cadrul Consiliului Local.

„Cu ajutorul consilierilor PSD am putea să trecem prin Consiliu şi proiectele de hotărâre care nu pot fi adoptate decât cu două treimi din voturi", a declarat sub anonimat unul dintre membrii marcanţi ai PNL Bihor.

„Domnul Claudiu Pop va prelua funcţia de director comercial începând cu data de 15 august. Nu e nimic secret. M-am şi mirat că acest lucru nu a fost anunţat în cadrul şedinţei de Consiliu Local de astăzi", a confirmat pentru BIHOREANUL managerul Companiei de Apă, Ovidiu Gavra.

Ultima funcţie publică a lui Claudiu Pop a fost aceea de subprefect de Bihor, deţinută în perioada martie 2009 - februarie 2010. De-a lungul timpului, Pop a fost inspector de credite la West Bank, director comercial la Peco Bihor, iar în perioada 2004-2008 deputat PSD de Bihor.

După îndepărtarea din funcţia de subprefect şi înlocuirea sa cu fostul director al Filarmonicii, susţinut de UDMR, Szarkady Zsolt, fostul deputat a revenit în PSD, iar în iunie a fost ales preşedinte al organizaţiei orădene a partidului.

Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.

Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
16 Comentarii
pop
ce mutra de imbecil, de idiot, etccccccc
Postat 20 August 2010, 19:24 de diana
ce - am votat, aia avem,domnilor
nu cred ca pop claudiu stie despre compania la care a ajuns director mai mult decat ca apa e uda..., poate nici asta..
Postat 20 August 2010, 18:52 de un oradean mintit
nu poţi face din * bici
În primul rând ţin să apreciez faptul că un Boc este preocupat de soarta PSD Bihor, dar din ceea ce scrie acest Boc se naşte o întrebare: Crede cineva că Pop Claudiu este un candidat cu şanse reale pentru primăria Oradea în 2012 sau oricând altcândva? Cred că doar un fanatic Pop poate gândi că ar avea vreo şansă. Personal sunt de părere că singurul post la care putea râvni era cel de viceprimar, şi nu cred ca el ar vrea altceva. Viceprimarul este executiv, face, învârte, manevrează, este ceea ce i se potriveşte. În ceea ce-l priveşte pe Bolojan (sau dacă vreţi bolovan) controversat, stupid, absurd uneori, fixist, sau mai ştiu eu cum, a făcut lucruri demne de toată lauda. Pentru mine e de nota 10 pentru că a făcut centură cu două benzi pe sens (nu pot să nu îl consider tâmpit pe Filip pentru porcăria de drum ce leagă Calea Aradului de DN 76), a făcut o piaţă din câmpul de mocirlă denumit impropriu la acel moment piaţa de vechituri, a făcut locuri de parcare (chiar dacă a tăiat din trotuare) a făcut ceva. Nu sunt "galben" dar încerc să fiu obiectiv şi analitic. Pop e cu alte chestii. Să fim serioşi, nu e iubit nici în PSD Bihor nici în PSD Oradea a cărui şef e.
Postat 11 August 2010, 18:15 de românul complex
Prostie pesedista.
Prin aceasta miscare, greu de calificat, pesedistii isi iau adio de la Primaria Oradea cu doi ani inainte de alegeri. Pop nu merita din partea PSD Bihor un asemenea sacrificiu. Excluderea sau demisia lui Pop din PSD ar fi singurele solutii de relansare a pesedistilor in cursa pentru functia de primar in 2012.Pana la clarificarea situatiei, ramane de constatat un blat pe fata. Se pare ca oradenii sunt condamnati sa-l mai suporte pe bolovan inca un mandat.
Postat 10 August 2010, 18:06 de Emil Boc
ReLAXATIV
Uitati-va la el manca-l-ar mamitzica de fumos!Am ajuns rau de tot oameni buni!...
Postat 10 August 2010, 15:08 de ReLAXATIV
napirce
POP Claudiu va face ca si aceasta companie sa se duca pe apa simbetei. Iar Consiliul local sa isi mai vada de treaba. Ca nici el, nici preacinstittul Bolojan nu au facut nimc de trei ani. Niste nemernici. ce vreti de la pensionarul Tifor, de la Felea, de la Petrut, de la Muresan si altii ca ei? Huo!!!
Postat 10 August 2010, 14:00 de mircea matei
Poponetz 2
Pop Claudiu alias Tremurici sau Cel ce aplauda la volan,e un agramat semianalfabet cu pretentii de intelectual.Poza este foarte sugestiva ...un caine infometat ce asteapta fripturi intr-una...nu se mai satura... El e doar marioneta lui Tata-Big-Daddy-Pop de la Hotel care face combinatiile nasoale.
Postat 10 August 2010, 13:45 de Luidgi
P.S. distele
Da DESPRE IDILA LUI CU madama de la ITM, aia f u t a c i o a s a rau STIATI ?
Postat 10 August 2010, 10:11 de P.S.-
ma zbat si pana la urma imi iese ...
Acest individ se zbate, se zvarcoleste, da din coate, impinge, trage, isi face loc prin orice mijloace, numai sa ajunga intr-un locsor cat de cat caldut. Disperarea se citeste pe fata lui. E un incult, un incompetent, un tupeist fara margini. De fapt cam asta caracterizeaza tot PSD-ul in BH, din pacate ...
Postat 10 August 2010, 09:58 de Khalid
Blatistul
Pe Claudiu nu il recomanda decat banii lui tata.
Postat 10 August 2010, 08:39 de gigi
eu baiat destept
E multe lucruri care nu le inţelege lumea. Nu e lucruri complicate da lumea e proşti, nu ştie cum se face bani, daca îi întrebi de cum se face împărţirea, ei spune că e cu zecimale. Nu frate, împărţirea se face între băieţii deştepţi. Frate, Claudiu e băiat de băiat, ştie cum se face împărţirea că îi place să lucreze cu d-astea. Hai Clau ca îi facem
Postat 10 August 2010, 06:12 de vasile
Asta-i pohta ce-am pohtit
Imi amintesc de sloganul electoral a lui Pop, \"Fara blat, m-am saturat!\". Na, uite ca a primit şi blatu, acuma sa puna putina frisca şi ceva crema si e gata prajiturica, şi o sa se infrupte baietelul cat vrea. O sa se linga pe degete cum doreste sufletelul lui, sa creasca mare baietelul. Sa-l pupe tata pe el de homo politicus ce e, ca numai de competenta a dat dovada pe unde a trecut. Si daca termina prajiturica asta il face tata primar, ca de acolo din dosul Primariei o sa aranjeze treburile sa se faca primar. Asta-i pohta ce-am pohtit! Cred ca toti oradenii sunt bucurosi ca au asa un competent la compania de apa
Postat 10 August 2010, 06:02 de gogu
fără cuvinte
taticul rezolva treaba ca fecioru sa ajunga " derector " rusinos ce aliante si mînării şi ne mai lăudăm că acum suntem corecţi .... ha , ha , ha
Postat 10 August 2010, 00:13 de anonim
pop-psd-primarie
curios va fi ptr.psd cum se va implica in lupta electorala ptr.fotoliul de primar al municipiului Oradea cand presedintele org.municipale deja s-a predat in bratele lui bolojan
Postat 09 August 2010, 22:12 de rop
ATENTIE ORADEANI CRESTE IANR NIVELUL DE TRAI !!
DUPA PLECAREA LUI CIURSAS S-AU PERINDAT PE LA COMPANIA DE APA TOT FELUL DE PARASUTE POLITICE RATATE !!!! INCA O KURVA POLITICA SE OCUPA DE BUNASTAREA NOSTRA !!!
Postat 09 August 2010, 18:14 de SCARBITUL
saraca tara bogata....
claudiu pop e bun, cel mult, de portar la hotelul controlat de taica-sau. cam asta e nivelul lui. restul e politica murdara. rusine, bolojan!
Postat 09 August 2010, 17:56 de cetatean
count display

FOTO BIHOREANUL

  • Ziua Diasporei: Loredana şi-a cântat hiturile şi a plusat cu o piesă bihorenească învăţată de la Cornel Borza, pe scena din Cetate (FOTO/VIDEO)
  • Diaspora, Oradea te aşteaptă: 'Stranierii' primiţi la Oradea cu uşile deschise, 'nu cu gaze şi bastoane' (FOTO)
  • Cum va arăta artera Nufărul – Centrul Civic: Linii de tramvai înierbate, străjuite de arbori înalţi, stâlpi de iluminat cu senzori şi camere de supraveghere (FOTO)
  • OTL s-a dotat cu un autobuz decapotabil pentru turişti (FOTO / VIDEO)
  • „Monştri” la Primăria Oradea: Piaţa Unirii a fost invadată (FOTO / VIDEO)
  • Scene dramatice în satul Olosig: Localnicii plâng în hohote văzând cum le sunt omorâte animalele (FOTO/VIDEO)
  • Scandal în satul Olosig: Localnicii, revoltați că autoritățile vor să le omoare toți porcii! (FOTO)
  • Feciorul și tradițiile: De dragul tradiţiilor, un adolescent bihorean a renovat o casă veche de 84 de ani (FOTO)
  • 'Fără implicare nu va fi schimbare': Aproximativ 150 de orădeni au protestat şi duminică seară (FOTO / VIDEO)
  • Hercule e bihorean! Sportivul bihorean Florin Lupaş este considerat cel mai puternic român (FOTO)

TIMP LIBER

Timp liber

CURS VALUTAR

  • 1 USD = 3.8697 RON
  • 1 EUR = 4.5959 RON
  • 1 HUF = 0.015 RON