URMĂREȘTE-NE PE
JOI, 18 OCTOMBRIE 2018

Ediția tipărită

Părerea noastră

Folclor de Bihor
Mircea Chirila
Neisprăviţii de la Ministerul Educaţiei au mai fătat o mărgică. Au elaborat un Cod de etică prin care se interzice profesorului care predă la clasă să îşi mediteze propriii elevi. Hai să zicem că acest aspect e corect, chit că poate fi uşor de eludat dacă profesorii fac schimb de elevi între ei. Mă aşteptam să interzică total meditaţiile, dar probabil că nu i-a dus capul până acolo.
Zic şi eu
Adrian Cris
Nu mă număr între cei care consideră că o convingere religioasă exclude o gândire liberală. Nu cred că a gândi liber(al) înseamnă să fii fără niciun Dumnezeu. Un exemplu notoriu este cel al chirurgilor care mărturisesc că se roagă înaintea intervenţiilor dificile. Şi reciproca e valabilă. Poţi fi ateu, dar cât se poate de retrograd. Prin urmare, recunosc, ca orice om de bun simţ, dreptul oricărui membru PNL de a fi acţionat conform propriei conştiinţe la recentul referendum pentru "familia tradiţională".
Cum a fost?
Lucian Cremeneanu
Conferințele 11even, în care 11 oameni vorbesc câte 11 minute, sunt ca nunțile românești - nimeni nu îndrăznește să le facă mai scurte. Teorema care spune că ce e frumos durează puțin nu funcționează... Majoritatea vorbitorilor a dat impresia că tema conferinței, „La trecutu-ți mare, care viitor?”, nu a fost înțeleasă prea bine. Cei mai mulți au vorbit despre ei înșiși, lăsându-le spectatorilor sarcina de a extrage esența și de a construi puzzle-ul.
Newsletter
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
Spune ce crezi
Aţi votat la recentul referendum pentru redefinirea familiei în Constituţie?





De stiut

Avocatul Bihoreanului
Mircea Ursuta
Aşa cum arătam săptămâna trecută, în curând vor intra în vigoare modificările legii privind statutul judecătorilor şi procurorilor ca urmare a faptului că, recent, Curtea Constituţională a respins ultima obiecţie de neconstituţionalitate ce putea fi formulată de preşedintele României cu privire la această lege, iar, vineri, 12 octombrie, Klaus Iohannis a fost nevoit să promulge noul statut al magistraţilor.
Bihoreanul la medic
Mircea Dumitrescu
În cursul evoluţiei bolii, după faza septicemică urmează faza organică, în care reapare febra, simultan cu instalarea unor sindroame diferite. Dintre acestea, cele ma frecvente sunt meningita leptospirotică (manifestată prin dureri de cap, fotofobie, redoare a muşchilor cefei, simptome care se remit de cele mai multe ori), sindromul hepatorenal (cu icter şi mărire în volum a ficatului, cu posibilitate de evoluţie spre forme severe), manifestări hemoragice limitate (la nivelul gingiilor, conjunctivelor, mucoasei nazale etc.) sau grave (hemoragii digestive majore) şi insuficienţa renală.
Psihologul Bihoreanului
Razvan Coloja
Anxietatea este una din marile probleme psihologice ale secolului nostru. Alături de depresie, este subiectul cel mai des întâlnit în cabinetele de psihologie. Anxietatea variază de la om la om și se manifestă oarecum diferit ca intensitate în cazul fiecăruia.
26 Iulie 2010, 16:29

Ce cavaler! N-a recunoscut c-a plătit pentru sex, ca să o scape pe fată de amenda pentru prostituţie

0 clipuri
0 audio
0 fisiere

Jandarmii bihoreni au prins, în weekend, nu mai puţin de zece prostituate în timp ce întreţineau relaţii sexuale cu clienţii lor, pe Şoseaua Borşului. Acestea au fost amendate de către jandarmi cu câte 500 de lei, sancţiunea minimă.

Un caz deosebit s-a petrecut sâmbătă tot pe Şoseaua Borşului, unde o prostituată şi un bărbat, prinşi făcând sex, nu au recunoscut că actul fusese plătit. Bărbatul a susţinut că nu a dat bani şi că o cunoaşte pe femeie.

"Domnişoara mai are amenzi contravenţionale pentru prostituţie, însă nu s-au întrunit condiţiile pentru ca actul să fie încadrat la prostituţie. Aşadar, celor doi le-a fost dată o amendă contravenţională pentru întreţinerea de relaţii sexuale în locuri publice", a declarat pentru BIHOREANUL, căpitanul Ioan Bogdan, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Bihor.

Omul s-a dovedit astfel un cavaler, alegând să plătească şi el o amendă de 200 de lei, aceeaşi sancţiune fiind aplicată şi partenerei sale.

Tot la sfârşitul săptămânii trecute, jandarmii au aplicat zece amenzi pentru tulburarea liniştii publice, trei pentru consum de alcool în locuri publice şi una pentru vânzarea de produse fără preţ afişat. Valoarea totală a amenzilor date atât pentru prostituţie cât şi pentru celelalte infracţiuni este de 10.950 de lei.

În plus, s-au întocmit actele premergătoare urmăririi penale pentru furt pe numele a patru femei. Două orădence au sustras produse cosmetice în valoare totală de 218 lei, o femeie din Şimleul Silvaniei a furat tot cosmetice de 40 lei, iar o clujeancă a sustras o sticlă de votcă în valoare de 60 lei.

Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.

Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
13 Comentarii
stergetzi anuntzul din data de [27.07.2010, 19:08]
bata`va soarele .... ca apare adresa mea de mail si nu am postat`o eu X( .... atzi belit`o cu site`ul vostru ;)
Postat 29 Iunie 2011, 15:58 de sm3n4rutau
http://www.oradea-online.ro/matrimoniale/index.php?afis=profil&pg=20623
Mai bine va las pe voi sa va dati cu parerea;) .. ofer placeri doamnelor si domnisoarelor singure... tariful este negociabil;) ... rog seriozitate si discretzie ... cele interesate ma gasesc la adresa ***.. va astept
Postat 27 Iulie 2010, 19:08 de BOWL
http://www.oradea-online.ro/matrimoniale/index.php?afis=profil&pg=8804
CENZURAT
Postat 27 Iulie 2010, 19:02 de WALK
http://www.oradea-online.ro/matrimoniale/index.php?afis=profil&pg=20430
Caut o domnisoara pentru a "lucra" impreuna. Va rog fetelor care sunteti interesata sa-mi lasati un mesaj aici sau pe id-ul de messenger. E acelasi cu userul de aici. Eu sunt bi. Deocamdata, barbatii sa nu ma deranjeze. Inca nu ofer servicii.
Postat 27 Iulie 2010, 18:57 de wwwwwwwwwooowwwwww
http://www.oradea-online.ro/matrimoniale/index.php?afis=profil&pg=19944
buna, deci ofer la barbati cui le plac sa fie mangaiati, satisfacuti, sarutati si 100%fericiti: sex normal cu prezervativ cu sex oral fara prezervativ cu sperma in gura sau pe fata si multa placeri de care voi barbatilor visati,,, doar ca nu uitati numa la barbati la care le plac femeile grasute. Pupici sub buric. si este 120 lei ora :)
Postat 27 Iulie 2010, 18:55 de wwwwwwwwwooowwwwww
http://www.oradea-online.ro/matrimoniale/index.php?afis=profil&pg=20588
TANARA SEXY SI ATRAGATOARE OFER CLIPE DE NEUITAT BARBATILOR GENEROSI.(300 ron/ora ),doar barbatii care isi permit!Contact:id yahoo messenger the_hot_giulia PS:ROG SERIOZITATE parola poze:sexy
Postat 27 Iulie 2010, 18:53 de poza nudddd...
http://www.oradea-online.ro/matrimoniale/index.php?afis=profil&pg=20539
CENZURAT
Postat 27 Iulie 2010, 18:51 de poza nudddd...
are autorizatie de masaj!!!
Buna,ofer masaj erotic la preturi avantajoase 150 ron sedinta,sex nu se face doar masaj erotic cu finalizare erotica,daca sunteti interesat sa imi lasati mesaj....funduletul din poza este al meu nu imi arat fatza tot fizicul pentru ca pastrez discretie,de asemenea si la clienti mei voi oferi discretia totala 100% garantat,rog si ofer seriozitate persoane care vor alte servici rog sa se abtina,te poti sa te simti bine si cu un masaj erotic relaxant si placut.amintesc celor care nu au incredere in acest anunt ,anuntul este foarte serios si vorbesc doar persoane serioase,,,,,masajul se practica ori la domniciliul meu sau al clientului, numai rog seriozitate si discretie maxima CEI CARE SUNT INTERESATI DE MASAJ SA INTRE PE ID MEU bebelusa_sexy87 IAR CE CARE AU GLUME IN PROGRAM SA NU IMI DA ADD V-am pupat
Postat 27 Iulie 2010, 18:48 de are autorizatie
sunt o proasta
imi cer scuze pentru mesajele de nebunie pe care leam postat ... sufeream de co boala... si nu ma pot trata singura.....nu am mai avut barbat de 4 ani in viata ....
Postat 27 Iulie 2010, 18:07 de olden76
http://www.oradea-online.ro/matrimoniale/index.php?afis=profil&pg=17038
CENZURAT
Postat 27 Iulie 2010, 09:05 de ha, ha, jha
care-i pedofil ?
CENZURAT
Postat 26 Iulie 2010, 20:02 de matrimoniale
care-i pedofil ?
sonny: hello to allwesty: ce dracuuu sa intamplat,avem si pedofili?frumos site u tot u daca aflu cine esti te omorwesty: degeneratiionutzzz: bunaionutzzz: care-i pedofil ?)westy: u tot uwesty: ionutzzz nu te ascunde pt ca tu esti alawesty: te gasesc si gata........oradea matrimoniale ... adi_pop25: sincer am una ... dar e scumpa rau ... 300 ora ________________________________________ adi_pop25: dar e fotomodel ________________________________________ fl0rinfl0rinfl0rin: mm
Postat 26 Iulie 2010, 20:00 de matrimoniale
prostitutie? fanteziile sexuale se exclud categoriccccc
prostitutie? cum daca ii prinzi in masina e prostututie....? interesant....... practica contrazice legea ca intodeauna...dar numai presa creaza haoss intentionat..intrati pe matrimoniale si acolo stiti sigur ca e prostitutie? e un mod public in care se atrag diverse persoane in vederea relatiilor sexuale...dar mascat se spune relatie eventual..... e jenanat ....dar practic....
Postat 26 Iulie 2010, 19:43 de zuzu
count display

FOTO BIHOREANUL

  • Nu vă jucaţi cu focul! Opt incendii de vegetaţie uscată, într-o singură zi (FOTO)
  • Să tragem linie! Lucrările pentru reamenajarea liniei de tramvai vor bloca cel puţin o lună circulaţia prin Calea Aradului (FOTO)
  • Statuia Evei Heyman din Parcul Bălcescu a fost donată Primăriei Oradea (FOTO/VIDEO)
  • Accident pe Calea Borşului: Ambulanță în misiune, lovită de un Ford și proiectată într-un TIR. Două persoane au ajuns la spital (FOTO)
  • Sprijin pentru persoanele cu dizabilităţi. A fost lansată filiala orădeană a asociaţiei 'Ridică-te şi umblă' (FOTO)
  • Luceafărul s-a revanșat: 4-1, sâmbătă, acasă cu CS Balotești! (FOTO)
  • Cetate 'de vânzare': Cetatea Oradea continuă să fie slab vândută, în ciuda atuurilor care o fac unică în Sud-Estul Europei (FOTO / VIDEO)