URMĂREȘTE-NE PE
VINERI, 22 MARTIE 2019

Ediția tipărită

Părerea noastră

Folclor de Bihor
Mircea Chirila
Atunci când se fac investiţii din fonduri guvernamentale, reţeta e simplă. De obicei câştigă o firmă tare din Bucureşti, care are intrare pe la CNAIR, la Ministerul Dezvoltării sau la Compania Naţională de Investiţii. Imediat după adjudecarea licitaţiei, care de regulă are la bază descalificarea concurenţei, fericitul câştigător sună la fraierii care au firme din Oradea şi le propun să le subcontracteze lucrarea.
Zic şi eu
Adrian Cris
Se zice că doar cine nu munceşte nu greşeşte (deşi eu, personal, cred că greşeşte şi cel ce nu munceşte). În orice caz, bărbaţi sunt cei care îşi asumă greşelile, iar eu îmi declar apartenenţa la această categorie. Ca atare, recunosc că după ce am primit reacţia lui Pásztor, i-am verificat argumentele, cum că deplasarea în interes de serviciu în Austria a făcut-o separat de cea în interes privat în Elveţia. 
Cum a fost?
Lucian Cremeneanu
Protestul de vineri a avut eficiența unei petale de trandafir în fața șenilei unui tanc de 50 de tone. Conducătorii s-au spart de râs în timpul protestului de un sfert de ceas al celor buni, după care s-au întors în întuneric și fum, la masa de poker pe care joacă soarta acestei nații nefericite. Pe ei nu îi interesează dacă străzile se blochează pentru 15 minute, câtă vreme lucrul acesta oricum se întâmplă zilnic, ore în șir...
Newsletter
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
Spune ce crezi
Care credeţi că ar fi soluţia cea mai bună pentru reintroducerea zborurilor internaţionale e Aeroportul din Oradea?





De stiut

Avocatul Bihoreanului
Mircea Ursuta
Instanţa Supremă s-a pronunţat recent, printr-o decizie de speţă, în sensul în care Ghidul pentru acordarea daunelor morale emis de Fondul de Protecţie a Victimelor Străzii nu este obligatoriu pentru instanţe.
Bihoreanul la medic
Mircea Dumitrescu
Scleroza multiplă este o boală caracterizată prin inflamaţia şi distrucţia selectivă a mielinei sistemului nervos central, cu apariţia unor zone de cicatrizare. Mielina este o substanţă care înveleşte fibrele nervoase, având un rol important în conducerera influxului nervos şi care apare în luna a 5-a vieţii intrauterine cu definitivare după naştere. Boala mai este denumită şi scleroza "în plăci" datorită aspectului zonelor cicatrizate ale creierului, leziunile fiind denumite "plăci".
Psihologul Bihoreanului
Razvan Coloja
Din păcate, cinematografia şi oamenii neinformaţi perpetuează o serie de mituri care impun o stigmă asupra bolnavilor şi asupra celor cu afecţiuni psihice. Un schizofrenic este confundat des cu cei cu personalitate multiplă, cu criminalii în serie, cu cei malefici şi răi, gata de violenţe inimaginabile. Adevărul este, însă, altul...
26 Iulie 2010, 16:29

Ce cavaler! N-a recunoscut c-a plătit pentru sex, ca să o scape pe fată de amenda pentru prostituţie

0 clipuri
0 audio
0 fisiere

Jandarmii bihoreni au prins, în weekend, nu mai puţin de zece prostituate în timp ce întreţineau relaţii sexuale cu clienţii lor, pe Şoseaua Borşului. Acestea au fost amendate de către jandarmi cu câte 500 de lei, sancţiunea minimă.

Un caz deosebit s-a petrecut sâmbătă tot pe Şoseaua Borşului, unde o prostituată şi un bărbat, prinşi făcând sex, nu au recunoscut că actul fusese plătit. Bărbatul a susţinut că nu a dat bani şi că o cunoaşte pe femeie.

"Domnişoara mai are amenzi contravenţionale pentru prostituţie, însă nu s-au întrunit condiţiile pentru ca actul să fie încadrat la prostituţie. Aşadar, celor doi le-a fost dată o amendă contravenţională pentru întreţinerea de relaţii sexuale în locuri publice", a declarat pentru BIHOREANUL, căpitanul Ioan Bogdan, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Bihor.

Omul s-a dovedit astfel un cavaler, alegând să plătească şi el o amendă de 200 de lei, aceeaşi sancţiune fiind aplicată şi partenerei sale.

Tot la sfârşitul săptămânii trecute, jandarmii au aplicat zece amenzi pentru tulburarea liniştii publice, trei pentru consum de alcool în locuri publice şi una pentru vânzarea de produse fără preţ afişat. Valoarea totală a amenzilor date atât pentru prostituţie cât şi pentru celelalte infracţiuni este de 10.950 de lei.

În plus, s-au întocmit actele premergătoare urmăririi penale pentru furt pe numele a patru femei. Două orădence au sustras produse cosmetice în valoare totală de 218 lei, o femeie din Şimleul Silvaniei a furat tot cosmetice de 40 lei, iar o clujeancă a sustras o sticlă de votcă în valoare de 60 lei.

Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.

Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
13 Comentarii
stergetzi anuntzul din data de [27.07.2010, 19:08]
bata`va soarele .... ca apare adresa mea de mail si nu am postat`o eu X( .... atzi belit`o cu site`ul vostru ;)
Postat 29 Iunie 2011, 15:58 de sm3n4rutau
http://www.oradea-online.ro/matrimoniale/index.php?afis=profil&pg=20623
Mai bine va las pe voi sa va dati cu parerea;) .. ofer placeri doamnelor si domnisoarelor singure... tariful este negociabil;) ... rog seriozitate si discretzie ... cele interesate ma gasesc la adresa ***.. va astept
Postat 27 Iulie 2010, 19:08 de BOWL
http://www.oradea-online.ro/matrimoniale/index.php?afis=profil&pg=8804
CENZURAT
Postat 27 Iulie 2010, 19:02 de WALK
http://www.oradea-online.ro/matrimoniale/index.php?afis=profil&pg=20430
Caut o domnisoara pentru a "lucra" impreuna. Va rog fetelor care sunteti interesata sa-mi lasati un mesaj aici sau pe id-ul de messenger. E acelasi cu userul de aici. Eu sunt bi. Deocamdata, barbatii sa nu ma deranjeze. Inca nu ofer servicii.
Postat 27 Iulie 2010, 18:57 de wwwwwwwwwooowwwwww
http://www.oradea-online.ro/matrimoniale/index.php?afis=profil&pg=19944
buna, deci ofer la barbati cui le plac sa fie mangaiati, satisfacuti, sarutati si 100%fericiti: sex normal cu prezervativ cu sex oral fara prezervativ cu sperma in gura sau pe fata si multa placeri de care voi barbatilor visati,,, doar ca nu uitati numa la barbati la care le plac femeile grasute. Pupici sub buric. si este 120 lei ora :)
Postat 27 Iulie 2010, 18:55 de wwwwwwwwwooowwwwww
http://www.oradea-online.ro/matrimoniale/index.php?afis=profil&pg=20588
TANARA SEXY SI ATRAGATOARE OFER CLIPE DE NEUITAT BARBATILOR GENEROSI.(300 ron/ora ),doar barbatii care isi permit!Contact:id yahoo messenger the_hot_giulia PS:ROG SERIOZITATE parola poze:sexy
Postat 27 Iulie 2010, 18:53 de poza nudddd...
http://www.oradea-online.ro/matrimoniale/index.php?afis=profil&pg=20539
CENZURAT
Postat 27 Iulie 2010, 18:51 de poza nudddd...
are autorizatie de masaj!!!
Buna,ofer masaj erotic la preturi avantajoase 150 ron sedinta,sex nu se face doar masaj erotic cu finalizare erotica,daca sunteti interesat sa imi lasati mesaj....funduletul din poza este al meu nu imi arat fatza tot fizicul pentru ca pastrez discretie,de asemenea si la clienti mei voi oferi discretia totala 100% garantat,rog si ofer seriozitate persoane care vor alte servici rog sa se abtina,te poti sa te simti bine si cu un masaj erotic relaxant si placut.amintesc celor care nu au incredere in acest anunt ,anuntul este foarte serios si vorbesc doar persoane serioase,,,,,masajul se practica ori la domniciliul meu sau al clientului, numai rog seriozitate si discretie maxima CEI CARE SUNT INTERESATI DE MASAJ SA INTRE PE ID MEU bebelusa_sexy87 IAR CE CARE AU GLUME IN PROGRAM SA NU IMI DA ADD V-am pupat
Postat 27 Iulie 2010, 18:48 de are autorizatie
sunt o proasta
imi cer scuze pentru mesajele de nebunie pe care leam postat ... sufeream de co boala... si nu ma pot trata singura.....nu am mai avut barbat de 4 ani in viata ....
Postat 27 Iulie 2010, 18:07 de olden76
http://www.oradea-online.ro/matrimoniale/index.php?afis=profil&pg=17038
CENZURAT
Postat 27 Iulie 2010, 09:05 de ha, ha, jha
care-i pedofil ?
CENZURAT
Postat 26 Iulie 2010, 20:02 de matrimoniale
care-i pedofil ?
sonny: hello to allwesty: ce dracuuu sa intamplat,avem si pedofili?frumos site u tot u daca aflu cine esti te omorwesty: degeneratiionutzzz: bunaionutzzz: care-i pedofil ?)westy: u tot uwesty: ionutzzz nu te ascunde pt ca tu esti alawesty: te gasesc si gata........oradea matrimoniale ... adi_pop25: sincer am una ... dar e scumpa rau ... 300 ora ________________________________________ adi_pop25: dar e fotomodel ________________________________________ fl0rinfl0rinfl0rin: mm
Postat 26 Iulie 2010, 20:00 de matrimoniale
prostitutie? fanteziile sexuale se exclud categoriccccc
prostitutie? cum daca ii prinzi in masina e prostututie....? interesant....... practica contrazice legea ca intodeauna...dar numai presa creaza haoss intentionat..intrati pe matrimoniale si acolo stiti sigur ca e prostitutie? e un mod public in care se atrag diverse persoane in vederea relatiilor sexuale...dar mascat se spune relatie eventual..... e jenanat ....dar practic....
Postat 26 Iulie 2010, 19:43 de zuzu
count display

FOTO BIHOREANUL

  • Magazinul de plante Kaluna vă aşteaptă în parcarea Era Park Oradea (FOTO)
  • Bustul generalului Moşoiu a fost coborât de pe soclu pentru reabilitare (FOTO/VIDEO)
  • Echilibru şi spectacol la Cupa Tengo de la Salonta (FOTO)
  • Percheziții ale polițiștilor orădeni într-un dosar cu droguri de mare risc. Captură impresionantă (FOTO / VIDEO)
  • Incendiu de proporţii în Oradea, la o firmă din Parcul Industrial (FOTO / VIDEO)
  • La mulți ani, ERA Park! Carla’s Dreams i-a cucerit, sâmbătă seară, pe orădeni (FOTO / VIDEO)
  • Înaripatele Oradiei: Malurile verzi ale Crişului Repede şi stufărişul au atras în oraş numeroase specii noi de păsări (FOTO)
  • Puzderie de lume în centrul Oradiei, de Ziua Maghiarilor. Îmbrăcat în huszár, Szabó Ödön a acuzat că maghiarii sunt discriminaţi (FOTO/VIDEO)
  • #șîeu... NU: Angajaţii lui Ştefan Mandachi de la Oradea, împiedicaţi să protesteze în faţa propriului restaurant printr-un ordin al... „doamnei de la Lotus” (FOTO/VIDEO)
  • #Șîeu: Bihorenii au protestat pentru autostrăzi. Vezi cine și cum a manifestat! (FOTO / VIDEO)