URMĂREȘTE-NE PE
DUMINICĂ, 19 IANUARIE 2020

Părerea noastră

Folclor de Bihor
Mircea Chirila
La cele 100 proiecte aflate în derulare, primarul Bolojan vrea să mai implementeze încă 172, dacă tot a reuşit să rezolve accesarea banilor de la UE. Practic, în felul acesta, în 2020 Bihorul are pe rol 273 lucrări, pentru că vine şi Consiliul Judeţean cu o investiţie. Mă gândesc că au de gând să termine terminalul neterminat, care trebuia terminat cu doi ani în urmă.
Zic şi eu
Adrian Cris
În urmă cu un deceniu, când îşi începea primul mandat, primarul Ilie Bolojan socotea corect că Oradea trebuie înnoită radical, atât prin refacerea sistemelor de apă-canalizare şi de termoficare, cât şi prin reabilitarea clădirilor din centrul istoric, aşa încât acestea să devină atractive inclusiv turistic. Apoi a declanşat cele mai vaste operaţiuni în ambele direcţii, în ciuda contestărilor formulate de adversari.
Cum a fost?
Lucian Cremeneanu
O mare parte din sudalmele pe care le încasează autorităţile ar fi evitabile dacă s-ar comunica sincer şi corect pe canalele oficiale. Dar, de cele mai multe ori, în România se preferă tăcerea. S-au făcut paşi mari înainte în domeniul comunicării în ultimii 30 de ani, dar încă suntem departe de lumea în care, atunci când apare o problemă, se organizează rapid o conferinţă de presă, preferabil în direct.
Newsletter
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
Spune ce crezi
Ce părere aveţi despre decizia Primăriei Oradea de a taxa eliberarea pe loc a documentelor la ghişeu şi de a încuraja, inclusiv prin reduceri fiscale, relaţia online între cetăţeni şi administraţie?



De stiut

Avocatul Bihoreanului
Mircea Ursuta
Aşa cum am arătat săptămânile trecute, legislaţia noastră prevede posibilitatatea ca statul să acorde facilităţi persoanelor care nu pot să îşi permită cheltuielile pricinuite de desfăşurarea unui proces civil. Dacă în episoadele anterioare am prezentat condiţiile de acordare a acestui ajutor, în continuare vom vedea procedura prin care ajutorul public judiciar poate fi obţinut.
Bihoreanul la medic
Mircea Dumitrescu
Colica renală este o durere intensă la nivelul regiunii lombare şi abdominale determinată de obstacole organice sau funcţionale ale rinichilor şi căilor urinare. Obstacolele organice cele mai dese sunt calculii mobili din litiaza renală, cheagurile de sânge sau fragmentele de puroi din infecţiile cronice sau tumorile renale şi stenozele ureterale (modificări ale calibrului ureteral) din tuberculoza renală. Cele funcţionale sunt reprezentate de spasme ale musculaturii căilor urinare, care pot fi independente sau asociate cu obstacolele organice.
Psihologul Bihoreanului
Razvan Coloja
Din păcate, cinematografia şi oamenii neinformaţi perpetuează o serie de mituri care impun o stigmă asupra bolnavilor şi asupra celor cu afecţiuni psihice. Un schizofrenic este confundat des cu cei cu personalitate multiplă, cu criminalii în serie, cu cei malefici şi răi, gata de violenţe inimaginabile. Adevărul este, însă, altul...
09 Decembrie 2011, 13:30

Ea este amanta lui Laszlo Tokes! (FOTO)

0 clipuri
0 audio
0 fisiere

Portalul ziaristionline.ro dezvăluie numele presupusei amante a europarlamentarului Laszlo Tokes. Site-ul a obţinut un document depus Edith Tokes la Judecătoria Oradea, în care aceasta susţine că asistenta politicianului, în vârstă de 36 de ani, este şi amanta acestuia.

Este vorba despre Prohaszka Rad Boroka, originară din Miercurea-Ciuc şi absolventă a Universităţii Babeş-Bolyai, dar şi a celei din Debreţin (Ungaria).

"Tocmai datorită atitudinii lui faţă de mine nu am putut împărtăşi privilegiile şi avantajele funcţiilor sale deoarece pârâtul nu s-a afişat cu mine în public, m-a marginalizat datorită faptului că în anturajul său întotdeauna a fost prezentă actuala legatură extraconjugală", declară Edith Tokes într-un răspuns la întâmpinare depus la Judecătoria Oradea.

Nevasta europarlamentarului dezvăluie în acelaşi document şi numele amantei. "Exemplu elocvent este comemorarea de 20 de ani a Revoluţiei din 1989, când la organizaţiile de o săptămâna la Timişoara a fost prezentă actuala amantă, anume Prohaszka Rad Boroka, o tânără de 35 de ani din Miercurea Ciuc. A făcut acest lucru fără scrupule. Pe lângă alte motive întemeiate, din acest motiv nu am participat la comemorare din protest", a mai notat Edith Tokes.

Citeşte aici întreaga poveste relatată de portalul ziaristionline.ro!

Află mai multe despre controversatul proces de divorţ al lui Tokes, în articolul "Laszlo Tokes, părăsit de nevastă"

Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.

Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
28 Comentarii
plecati
merge si fute la in ungaria sau in capetul lumii si nu mai vine inapoi, popa curvesc
Postat 23 Decembrie 2011, 00:42 de dacu
buda si pesta porcina peste iredentismul hunguresc !
valea ! mars in pusta !
Postat 12 Decembrie 2011, 16:04 de hortisti imputiti
batranul si kurva
mosul fwte banii cu ea. de tras i-o trag altii.
Postat 12 Decembrie 2011, 16:01 de rock retoric
22
urata d-soara ca toate unguroaicele .BRAVOO TOKES - un exemplu de moralitate si etica
Postat 12 Decembrie 2011, 07:37 de 11
@dezso
Dumnezu care ??? Ce dumnezeu poate avea un popa curvar ? Un dumnezeu curvar ca si slujitorul lui !!! o curva de dumnezu unguresc !!! Un dumnezeu numai a curvelor unguresti !!!!
Postat 11 Decembrie 2011, 22:01 de scortosul
felifitari
dumnezeu sal ajute.
Postat 11 Decembrie 2011, 14:43 de dezso
da
Sa traiasca Horthy!
Postat 11 Decembrie 2011, 07:52 de io
Tokestiada
Tokes ,un Hortist imputit cu idei fascisto-hortiste!Nu se gaseste nimeni sa-i puna capac la escrocul asta?
Postat 10 Decembrie 2011, 21:18 de Janos
pt tokesistu' site-ului
ce injuri, bai escrocule ? fir-ai al dracului cu bagaboanta care te-a facut asa * imputit!
Postat 10 Decembrie 2011, 03:51 de pt tokesistu'
Multumiri!
Multumim eBihoreanul! Acest personaj care chipurile reprezinta Romania in Parlamentul European trebuie sa zboare!
Postat 10 Decembrie 2011, 02:53 de Ziaristi Online
ca sa vezi
prin unele cercuri se vorbea ca(ma rog, ca orice "parinte" care se respecta)ar fi gay! inseamna ca de fapt e bi!
Postat 10 Decembrie 2011, 00:51 de daniela crudu
buna bucatzica!
NU are vre-un nr de telefon tipa? Ca as invata-o si eu ceva matanii...cu sau fara sutana pusa pe crestet...:)))
Postat 09 Decembrie 2011, 21:49 de doc
POPA DEPRAVAT !
O RUSINE DE POPA !
Postat 09 Decembrie 2011, 21:46 de ABET
Pretenii dlui Băsescu vs ”Cine se aseamănă se adună!”
1. Oare ce părere o fi având Papa Benedict al XVI-lea, despre acest fost episcop reformat, mare moralist și familist, dar și mare "iubitoru" de înțelegere interetnica și de Romania? 2. Dnă Edith: Educaţi-vă şi creşteti-vă copiii ardelenește! God bless you! 3. Specialiștilor în ”Divide et impera!” (în general): Go after Iuda!
Postat 09 Decembrie 2011, 20:50 de Anonymus
pentru toti
Curva popi !!! Popa curvar !!! Ce contrazic3ere de termeni !!! popa asta de ce religie e ??? Religia curvista ??
Postat 09 Decembrie 2011, 20:32 de scortosul
PORCI va facut mama laptele o fi fost de vina
mai e frumoasa, tanara ce treaba aveti voi de IUBITA lui TOKES , o vreti puneti va puxxxxxla in par/gard si considerati ca o aveti, ce porcii ordinari!
Postat 09 Decembrie 2011, 20:25 de mdaaaaa
@com
@com. Si mai ales nu face cu ce face popa.
Postat 09 Decembrie 2011, 19:45 de frantuzul
Nu face ce face popa
in cazul de fata, nici ce spune popa, sa nu faci
Postat 09 Decembrie 2011, 18:44 de com
Barza
Ce daca-i batran fata de ea ? Nicio problema daca ai vecini,prieteni,postasi ...tineri.Daca nu,se descurca fata, ca nu-i prima. Si barbatul daca nu are ce-i trebuie fetei, se poate folosi de altceva. RAILOR.
Postat 09 Decembrie 2011, 17:51 de Un tanar
Trist, dar adevarat!
"Cu ce se lauda tineretea, se rusineaza batranetea", adevar pe care popa Tokes refuza sa-l recunoasca.
Postat 09 Decembrie 2011, 17:00 de safe
LOL
virginel, tare commentul tau
Postat 09 Decembrie 2011, 16:18 de LOL
doar cat il mai tine buzunarul
n-are batranu' maciuca pt pitzipoanca. ii rezolva portofelul dupa care isi muta calabalacul la usa altui fraier coclit.
Postat 09 Decembrie 2011, 16:11 de gmt
nashparleta
exemplu de popa unguresc, moral... ca sa tina un bosorog una ca asta ii trebuie bani. lasa ca-l voteaza ungurii iar si ii cumpara prostiile ce le scrie in carti, si are cu ce sa o plimbe.
Postat 09 Decembrie 2011, 16:04 de blow
Pa si pu...la revedere !
Da-i-as mure, cum zice Banciu ! Nu ei, lui !
Postat 09 Decembrie 2011, 15:13 de virginel
wow
Buuuna BOANGHINA!!!
Postat 09 Decembrie 2011, 14:47 de tero
Elena Băsescu a cumpărat o vilă la Paris cu 900 mii de euro
Pe strada Périé Mazamet, la numărul 12, se află cea mai luxoasă vilă din zona Parisului, însăşi strada respectivă fiind una de „fiţe”, unde doar bogătaşii lumii îşi pot permite să locuiască. Imobilul este o rarirate pe piaţa imobiliară franceză deoarece a aparţinut unor înalţi demnitari ai Franţei. O astfel de achiziţie, atât în Franţa, cât şi în mai toate ţările Europei Occidentale, necesită ani de muncă şi un credit ipotecar pentru care cineva ar plăti aproape toată viaţa. Şi totuşi, ea a fost cumpărată, cu PLATA INTEGRALĂ (9 sute de mii de euro!) – in preţul acesta intră şi două vile, mult mai mari, vecine cu prima (în care au fost cazaţi ofiţeri SPP din garda duduii prezidenţiale), de către Elena Băsescu! Interesant de aflat de unde a avut „fata lui tata” banii cu care a cumpărat superba casă. Mai mult ca sigur, această nedumerire se va adăuga celorlalte suspiciuni pe care opinia publică le are cu privire la prosperitatea familiei lui Traian Băsescu (NOTA REDACŢIEI: informaţiile ne-au fost puse la dispoziţie, printr-un important om de afaceri francez, la rândul său europarlamentar, chiar de către reprezentantul agenţiei imobiliare pariziene prin care EBA şi-a achiziţionat bijuteria locativă de 900.000 euro, bani gheaţă!).De unde a avut banii, având în vedere că ilustrul său tată este bugetar cu un salariu de 4000 RON, mama este casnică, iar salariul său de europarlamentar – chiar dacă e consistent – nu i-ar ajunge nici să cumpere un perete al acestei vile? Probabil că din… succesuri, nu?
Postat 09 Decembrie 2011, 14:31 de ne place/NU ne place
dai pe ea
da las cai buna!!! da pe eaaaaaaaaaaaaaaaa