A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: getimagesize(https://cdn.ebihoreanul.ro/static/gallery_big/24 pliant.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request

Filename: controllers/ebh.php

Line Number: 1077

Tirle isi face campanie cu... dusmanii
URMĂREȘTE-NE PE
DUMINICĂ, 24 IUNIE 2018

Ediția tipărită

Părerea noastră

Folclor de Bihor
Mircea Chirila
Angela Lupşea, preşedinta Fundaţiei pentru Protejarea Monumentelor Bihor, conduce muzeele şi Cetatea oraşului cu rezultate modeste. În numeroase ocazii am veştejit-o considerând că e inadmisibil ca, la doi ani după finalizarea reabilitării, în fortăreaţă să nu se întâmple mare lucru. Acum, însă, trebuie să recunosc că Zilele Art Nouveau au fost o reuşită care, cred eu, i-a uluit până şi pe organizatori.
Zic şi eu
Adrian Cris
După 9 luni în care minoritatea celor 17 consilieri judeţeni ai PNL a fost egala majorităţii UDMR-PSD-ALDE, rămasă din septembrie 2017 tot în 17 reprezentanţi prin excomunicarea fostei preferate a şefului PSD Bihor, Ioan Mang, „parlamentul” bihorean a revenit săptămâna trecută, aşa cum a decis Curtea de Apel, la formula rezultată din alegerile locale de acum două veri. Miercuri, cu doar un vot împotrivă şi o abţinere, a fost validat cel de-al 18-lea echipier al alianţei, PSD-istul salontan Adrian Szatmari.
Cum a fost?
Lucian Cremeneanu
Umorul e ca mâncarea - are mii de forme, gusturi și arome. Nimeni nu agreează toate bucatele de pe pământ. Plaja de preferințe culinare ţine, în cazul celor mai mulți oameni, de cultura locului în care s-au născut, de ce le-a gătit mama toată viața, de posibilitățile financiare, de zona respectivă, de educație și auto-educație, de tradiție și conservatorism.
Newsletter
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
Spune ce crezi
Ce părere aveţi pe marginea scandalului legat de „atenţiile” pregătite de părinţi profesorilor de la Colegiul Naţional Emanuil Gojdu?





De stiut

Avocatul Bihoreanului
Mircea Ursuta
În data de 5 iunie 2018 a fost publicată în Monitorul Oficial o importantă decizie pronunţată de Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie, în recurs în interesul legii, prin care s-a stabilit, cu caracter obligatoriu, pentru viitor, că sechestrele dispuse în procesele penale nu pot influenţa drepturile celor care aveau anterior o ipotecă cu privire la bunurile sechestrate.
Bihoreanul la medic
Mircea Dumitrescu
În aprecierea igienico-sanitară a surselor de apă, o importanţă deosebită trebuie acordată conţinutului natural de substanţe minerale deoarece acestea participă activ în procesele vitale, organismul primindu-le din mediul extern, inclusiv prin intermediul apei. 
Psihologul Bihoreanului
Razvan Coloja
În ultimii ani tot mai mulți tineri au început să-și lase barba să crească, generând o modă de impact global care a atins și România. Vedem pe stradă bărbați cu barbă stufoasă, spre deosebire de acum cinci ani, când moda încă nu prinsese amploare. În acest articol vom încerca să vedem ce stă la baza psihologiei acestui fenomen și de ce bărbații decid să-și lase barbă în încercarea de a atrage mai multe partenere.
18 Noiembrie 2012, 23:41

Ţîrle îşi face campanie cu... duşmanii

0 clipuri
0 audio
0 fisiere

Candidat al Alianţei România Dreaptă pentru Colegiul 2 Senat, din zona Aleşd-Beiuş-Ştei, PDL-istul Radu Ţîrle îşi face campania electorală la modul pervers. În vreme ce colegii săi de partid critică prin conferinţe de presă amănuntul că USL-iştii îşi trec pe afişe chipul primarului Ilie Bolojan şi pe cel al preşedintelui Consiliului Judeţean Cornel Popa, pedelistul îşi face reclamă folosindu-se de aceleaşi două "locomotive" liberale!

Pe fluturaşele împărţite în judeţ, Ţîrle şi-a trecut două caracterizări făcute de Bolojan şi Popa în campania de acum patru ani, din 2008, când candida la CJ în haine galbene. "Radu Ţîrle este un om care poate schimba lucrurile, care va gestiona puterea în interesul bihorenilor", apare Ilie Bolojan cu un citat din aprilie 2008.

"Pentru Radu Ţîrle administraţia este un lucru sfânt", zicea, tot atunci, şi Cornel Popa. Aşa stând lucrurile, Bihorel îl felicită pe pedelist pentru inspiraţia de care dă dovadă, dar crede că ar fi fost interesant ca acesta să publice şi părerile mai recente ale lui Bolojan şi Popa. Sau i-o fi jenă?

Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.

Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
13 Comentarii
Zvonuri
De ce USL promite asa caCACARAUL Si PLAGIATORUL nu mai scot zarva di gura lor sun mai debil mintal ca cei da laPPDD
Postat 30 Noiembrie 2012, 12:59 de Komen
Prietenie
De ce USL sunt asa increzuti Lucia Varga e de neam tiganesc rrom. iar minciunile ei sunt destule date la cale de a fura iar R. Tirle nu este acel cae sa se dusmaneasca cu oamenii ca cei de la PNL cu Anonescu Cac araul -Somnorosul
Postat 30 Noiembrie 2012, 12:50 de Jan
ho, ho, ho
Toti o apa si-un pamant... proprii interese, partinitori, grijulii cu ai lor, etc., etc.,
Postat 20 Noiembrie 2012, 08:40 de la fel
sa-nteleg
e lesne de inteles ca bihoreanul nu-l are la inima pe omul asta. a priceput toata lumea. dar sa scrii 3 (trei) articole despre el, pe aceeasi tema, seamana a "schizofrenie jurnalistica". dom'le, nici chiar asa pe fata. deveniti un ziar de coco
Postat 20 Noiembrie 2012, 01:18 de cozonac
Voi l-ati ridicat ! Voi vreti sa il injositi !
Nu ma intereseaza ce spun alte persoane despre acesta persoana dar din punctul meu de vedere pot sa spun ca a ajutat si multi oameni si poate nu direct ce indirect prin anumite persoane din jurul sau in perioada cand a fost presedintele consiliului Judetean ! Nu pot sa spun ca ar fi nu stiu ce mare savant sau ceva de genul dar stiu ca omul acesta este cum este ( adica pocait , adica a facut facultatea de teologie pastorala baptista sau penticostala ) si cred ca a facut - o pe bune spre deosebire de Ghilea strungaru , plagiatorul de Mang, epilepticul de Claudiu Pop care nu ar avea voie sa detina nici macar permis de conducere , pupincuristul de Bungau, Zero barat Mocanu si alti + toate curvele partidelor politice bihorene care merg prin delegatii si si-o trag cu toti infecti astia de politicieni locali ca mai apoi sa fie propulsate spre candidaturi de deputat/senator/primari/consilieri locali etc. Oricum din partea mea acest om are si va avea un respect mare pentru ca a intins odata o mana de ajutor fara sa se gandeasca de prea multe ori ( si nu ma refer la ajutor financiar sau nu stiu ce manevre cu fac alti ), ma refer ajutor omenesc !
Postat 19 Noiembrie 2012, 21:32 de nume
RUSINE GUNOAIELOR!
Bineinteles ca nu il sutineti ar fi culmea, nu a bagat pe sub mana ca altii si tot nu e bine. De aceea nu aveti nimic pentru ca sunteti un popor nemultumit, si ia numai judecati omnul dupa aparenta. In esenta consta totul... nu stiam unde sa gasesc marii politicieni care s-ar descurca perfect. Mai vorbim cand e gata mandatul lu` Popa ce a facut el pentru Bihor sau cat :)) si ce pentru el! Sa-si poata platii datoriile ca a ajuns presedinte! Nimic nu e pe gratuit "frate frate da branza-i pe bani"
Postat 19 Noiembrie 2012, 20:07 de Anonim
usl'ul si protejatii lor
oare cei pe care Bolovan si Popa prostu ii sustin acum o sa fie alaturi de ei si peste 4 ani? sau si de ei o sa se scuture si o sa spuna ca i-au ajutat intr-un anumit context? :)))
Postat 19 Noiembrie 2012, 18:46 de ofelia
:))) buna miscare
foarte bine a facut Tirle. nu a aratat decat adevarul, cuvantul celor de la USL e zero. ar trebui sa se gandeasca pe cine sustin.
Postat 19 Noiembrie 2012, 18:44 de Mihaela
usl=mizerie
Va meritati soarta jegosilor! Numai cum vreti voi sa fie? Cand era omul vostru era bine, acum ca nu mai e nu e bine! Va dati cu stangul in dreptu;l! Vai s-amar de voi!!!! Bine a facut Tirle!!!
Postat 19 Noiembrie 2012, 14:53 de iuda
stai in banca ta
omule 0(zero) nu mai fa de ris cultul crestin ,iesi din politica si fa altceva la ce te pricepi
Postat 19 Noiembrie 2012, 13:44 de ion ion
SUPER FAZA
USL-UL ISI MERITA SOARTA., CAND A AJUNS LA PUTERE TREBUIA SA ELIMINE TOT RAUL LASAT MOSTENIRE DE FOSTII, IAR PE DEZERTORI TREBUIA SA-I ADUCA PE LINIA MOARTA, CA DOAR EI I-AU LANSAT. SA NU NE MIRAM DE CE O SA MAI APARA IN ACESTA CAMPANIE .
Postat 19 Noiembrie 2012, 10:20 de ARD
ce mistocareala
Ahahahahahaha ce tare ii pocaitu, "licentiat in teologie" .... =)))))))))))))))))))))))))))))))))), asta ii important pt oameni ca ii licentiat in teologie, de unde apar oamenii astia bai frate????
Postat 19 Noiembrie 2012, 09:42 de vlad
Piei......
Acest individ ar trebui ignorat complet, atat de presa cat si de electorat.Nu reprezinta nimic, n-are nimic comun cu traditiile si simtamintele romanilor bihoreni, nu are nici o pregatire in plan material,nu ii reprezinta nici macar pe toti protestantii romani ci doar pe el,familia sa si un mic grup de favoriti.Nu voi vota niciodata cu acest incurca-lume.
Postat 19 Noiembrie 2012, 07:33 de Apostol
count display

FOTO BIHOREANUL

  • 'Călăreţii Diavolului' din Győr au făcut demonstraţii de turnir, iar bucătari iscusiţi au gătit bunătăţi ungureşti în Cetate. Vezi programul Zilelor Sfântului Ladislau (FOTO/VIDEO)
  • Spectacol de pomină la European Music Open: Trupa Castro Romero din Spania a adus muzica şi dansul flamenco pe scena orădeană (FOTO/VIDEO)
  • „Azi e zi de sărbătoare, Liviu Dragnea la-nchisoare!”: Miting cu participare redusă în Oradea după condamnarea şefului PSD (FOTO / VIDEO)
  • Ne enervează: Trotuarele de pe drumul expres sunt pline de buruieni (FOTO)
  • 'Apel către mafioţi: Căraţi-vă!'. Orădenii au ieşit din nou să protesteze, în faţa Prefecturii (FOTO / VIDEO)
  • Lunga vară fierbinte: Compania de Apă Oradea investeşte 10 milioane euro în reabilitarea reţelelor de apă şi canalizare (FOTO)
  • Piaţa Unirii intră în reparaţii la doar doi ani de la inaugurare (FOTO)
  • Jurcuţ rade tot! Defrişat de speculanţii imobiliari, un deal din Paleu s-a prăvălit pe o stradă din Oradea (FOTO)
  • Statul paralel: Judecătorul orădean Ovidiu Galea, fost ofiţer de Securitate, suspendat din magistratură şi inculpat, a fost promovat la... Guvern (FOTO)
  • Dublu sau nimic! Bloc de 19 etaje în Oradea, construit printr-un proiect ambițios al magnatului Viorel Micula. Vezi cum va arăta! (FOTO)

TIMP LIBER

Timp liber

CURS VALUTAR

  • 1 USD = 3.8697 RON
  • 1 EUR = 4.5959 RON
  • 1 HUF = 0.015 RON