Edi╚Ťia tip─ârit─â
 
   
 
P─ârerea noastr─â
 
folclor de bihor.jpg

Folclor
de Bihor

de Mircea Chiril─â

Bolojan a pierdut b─ât─âlia pentru mutarea Muzeului ├«n Cetate nu pentru c─â ideea lui ar fi fost proast─â, ci pentru c─â a fost incapabil s─â explice cu cifre avantajele proiectului s─âu. ├Än vreme ce drojdieri converti┼úi ├«n mari speciali┼čti turnau comunicate pline de cifre lipsite de noim─â, Bolojan se ├«nc─âp─â┼ú├óna s─â cread─â c─â va c├ó┼čtiga l─âmurindu-i pe consilierii locali.
 
 
zic si eu.jpg

Zic ┼či eu

de Adrian Cri┼č

Dac─â am ┼úine cont de vechile zicale despre b─âtaie ("B─âtaia e rupt─â din rai", "Unde tata love┼čte carnea cre┼čte", "C├ónd drumul e b─âtut pot trece ┼či c─âru┼úele" ori "Palma tat─âlui, mai dulce ca m├óng├óierea vecinului"), am putea crede c─â procuroarea care a clasat dosarul ├«n care angaja┼úii Centrului de Plasament pentru Copii cu Probleme Psihosociale trebuiau cerceta┼úi pentru b─ât─âile aplicate minorilor institu┼úionaliza┼úi e un adev─ârat tezaur paremiologic.
 
 

Cum a fost?

de Lucian Cremeneanu

Concertul de acum o s─âpt─âm├ón─â al grupului Pas─ârea Rock a fost unul neobi┼čnuit. ├Än primul r├ónd pentru c─â am v─âzut la munc─â un super-grup de muzicieni veni┼úi din direc┼úii diferite, dar cu leg─âturi destul de str├ónse ├«ntre ei. Doar doi dintre cei de pe scen─â (chitaristul Teo Boar ┼či cl─âparul Vlady Cnejevici) nu au leg─âturi directe cu Phoenix.
 
 
 
     
 
Newsletter
 
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
   
 
Magazin
 
├Än fiecare an, la 22 aprilie, se s─ârb─âtore┼čte Ziua Planetei P─âm├ónt, manifestare care ├«n 2014 are ca tem─â ''Ora┼če verzi''.
 
Artista londonez─â Florie Salnot este autoarea unui proiect deopotriv─â inedit ┼či ecologic, numit "Plastic gold" (aurul din plastic), ea confec┼úion├ónd manual bijuterii din plastic, nisip ┼či vopsea.
 
Regina Elisabeta a II-a a Marii Britanii ├«mpline┼čte pe 21 aprilie 88 de ani ├«ns─â ceremoniile oficiale dedicate acestui eveniment au fost am├ónate pe luna iunie c├ónd vremea va fi mai bun─â ┼či se vor ├«mplini 61 de ani de c├ónd suverana a urcat pe tronul Regatului Unit.
 
   
 
Spune ce crezi
 
Care crede┼úi c─â e coali┼úia cea mai potrivit─â s─â conduc─â administra┼úia local─â ├«n Bihor ┼či ├«n Oradea?






sau vezi rezultatele
 
     
 
Premiile lui Bihorel
 
Mul┼úi or─âdeni cu conturi pe Facebook s-au amuzat copios, s─âpt─âm├óna trecut─â, v─âz├ónd o poz─â inedit─â. O or─âdeanc─â a surprins ├«n trafic ma┼čina de ridic─âri auto a Prim─âriei ├«n timp ce transporta... o c─âru┼ú─â. Poli┼úi┼čtii locali au ridicat atelajul din zona str─âzii Gheorghe Doja, mai sus de Spitalul Jude┼úean.
 
Cum nu are nici energie, nici ┼čtiin┼ú─â ┼či nici r─âbdare s─â se ocupe de baiurile reale ale jude┼úului, pre┼čedintele CJ Bihor, Cornel Popa, ├«┼či face de lucru singur cu m─ârun┼úi┼čuri ce ├«i aduc b─ât─âi de cap la care nici cu g├óndul nu g├óndea. Ultima isprav─â e ideea de a organiza, la finele s─âpt─âm├ónii trecute, Zilele Bihorului, o chestie nici festival, nici carnaval, pentru a marca 95 de ani de la intrarea Armatei Rom├óne ├«n Oradea dup─â Unirea din 1918 ┼či de a unge cet─â┼úeni de onoare post-mortem c├ó┼úiva ├«nainta┼či.
 
Mii de or─âdeni se vor ├«nghesui la plimbare pe Dealul Ciuperca! Dac─â nu de dragul peisajelor, m─âcar ca s-o vad─â pe Angelina Jolie. Dup─â ce ├«n urm─â cu trei ani firma Proiect Bihor o "amplasa" pe celebra actri┼ú─â ├«n simul─ârile realizate pentru f├ónt├óna artezian─â ce urma s─â fie amenajat─â ├«n mijlocul turbogira┼úiei din zona Cele Trei Cri┼čuri (┼či n-a mai fost), Angelina apare acum ┼či ├«n imaginile realizate de firma Poliart care prezint─â cum va ar─âta Dealul Ciuperca, ┼či-nc─â ┼úin├óndu-l ├«n bra┼úe pe fiul ei, Maddox.
 
   
 
De știut
 
mircea-dumitrescu.jpg

Bihoreanul
la medic

de Mircea Dumitrescu

Constipa┼úia cronic─â este foarte r─âsp├óndit─â ├«n ┼ú─ârile cu standarde ridicate de civiliza┼úie, 10% din popula┼úie lu├ónd laxative ├«n mod constant. Cauzele cele mai frecvente sunt neglijarea impulsului de defeca┼úie ┼či lipsa de ini┼úiere a acesteia, cu acumularea ulterioar─â de materii fecale uscate ├«n cantitate mare la nivelul rectului.
 
 
mircea-ursuta.jpg

Avocatul Bihoreanului

de Mircea Ursuta

A┼ča cum ar─âtam s─âpt─âm├óna trecut─â, am├ónarea aplic─ârii pedepsei este o institu┼úie nou─â ├«n dreptul penal rom├ón, nefiind considerat─â condamnare potrivit noului cod penal. Spre deosebire de renun┼úarea la pedeaps─â care se dispune f─âr─â a se institui obliga┼úii ├«n sarcina autorului infrac┼úiunii, am├ónarea aplic─ârii pedepsei implic─â stabilirea unor obliga┼úii ┼či m─âsuri de supraveghere pe perioada termenului de supraveghere.
 
 
 
     
Bihoreanul tip─ârit
eBihoreanul.roBihoreanul tip─ârit > 09.12.2010, 08:18
Send to YM Friend Send to a friend Print |
Cuvinte cheie: Salon, Erotic Party Massage, prostitutie, curve, sex, kallo albert, cleopatra, big mamma, titi robert, Zeifast, andreea oslobanu, Nicoleta Burdun, negus, sanyi negus, Sandor Markovics, Constantin Marie, Alexandru Balogh
Voteaza articol:
1/52/53/54/55/5
Scor: 3,2 / 5 (159 voturi)

Toate articolele scrise de Laura Gal
Comentarii:
Nume:*
Titlu:*
Email:*
Introduceţi textul din imaginea alăturată:*
Comentariu:*
Anunţă-mă dacă apar comentarii noi
  adaugă
    * Câmpuri obligatorii.

Comentarii (27):

* la tigani   [11.07.2013, 18:33]
sa le dam * la toti tiganii
postat de: baietii lui grecu si

comentariu   [08.02.2012, 03:18]
un scenariu de prost gust pusa la cale de doi militieni frustrati,risipa de bani publici pacat ca santem manipulati si condusi an felul asta cum se poate ca acel politist sub acoperire sa faca sex pe banii publici si daca antradevar a facut de ce nu sa facut un flagrant putea sa fie arestat pe loc cu dovada clara,pe siteul salonului chiar un orb putea sa citeasca scria cu litere mari ca nu prestau servicii sexuale an rest reclama e sufletul comertului vezi o gramada de exemple ancepand cu detergenti eu astept cu nerabdare duelul an fata justitiei dupa care sper ca se va ambogatii cat despre integritatea morala al redactiei bihoreanul stie o lume antreaga din ce aluat sant ma mir ca mai exista aceasta redactie si nimeni nu ia pus cu botul pe labe,an rest distractie placuta si aveti grija pe unde umblati poate va ridica astia din ceva club s au mai rau din ceva salon de masaj,apropo de ce sant autorizarte aceste stabilimente cum le numesc ei
postat de: a

sa va fie rusine mergeti la munca cinstita   [17.01.2012, 03:09]
AR TREBUI SA VA CAUTATI UN LOC DE MUNCA CINSTITA ,TRUPURILE VOASTRE NU ESTE PT CURVALIT CI ESTE TEMPLUL DUHULUI SFANT SI VOI VA BATETI JOCDE EL SA VA FIE RUSINE TOTI CARE FAC ACESTE LUCRRI.
postat de: viorel

VOI POLITISTILOR..   [09.12.2011, 01:01]
VOI AR TREBUI SA STATI PE TREABA VOASTRA SI SA VA OCUPATI DE ALE VOASTRE DACA INCHIDETI TOATE LOCALURILE O SA MURITI DE FOAME CA DIN CORUPTIE ATI TRAIT TOATA VIATA .............SUNTETI O GRAMADA DINTRE VOI CARE FACETI ACELEASI LUCRURI MAI VEDETI-VA SI GUNOAIELE DIN OCHII VOSTRI..........DAR DE CE NU DECLARATI CAND VA DISTRATI CU DANSATOARELE LA CLEOPATRA AHA SCUZE FACEATI ANCHETA SUB ACOPERIRE:))))) VAI SI AMAR DE VOI...........EXAGERATI DE NU MAI PUTETI CU DECLARATIILE LASATI LUMEA SA SCRIE SI SA ZICA CE VREA NU CE VRETI VOI.........
postat de: EU

inseamna ca este cerinta...   [24.04.2011, 12:49]
artr trebui legalizat prostitutia,si atuncea si statu ar incasa dupa ,..............
postat de: kovacs

bravo ALBERT   [31.01.2011, 04:31]
Var place voua sa aveti mintea lui, cred ca ceasul vostru este in urma cu 100 de ani...el nu este ceea cel numiti voi e mintea desteapta care profita de oameni care nu sunt capabili sa aibe o femeie...femeia e femeie si va ramane curva MEREU
postat de: win

nenorocitule   [20.12.2010, 14:52]
proxenetul naibi , dute si munceste nenorocitule si ni iti bate joc de femei sa traiesti di curvasie ca sa iti intretii amantele si familia....si anchetaTORI ASTIA NU INTELEG CA CHIAR DACA LAU LASAT EL TOT ACOLO SE INTOARCE CA DOAR NU STIE SA FACA ALTCEVA. E UN GUNOI SE OM ISI BATE JOC DE TOATA LUMEA SE CREDE JMECHER TARE . O SA PLATEASCA INTRO ZI . FITI CU OCHII PE EL CA SIGUR PUNE CEVA LA CALE .
postat de: gyuri

Anca   [17.12.2010, 13:18]
Anca, scumpa mea, vorbesti ca un birjar si scrii ca un oligofren.
postat de: MioDio

jjjj   [10.12.2010, 23:34]
mai este unul ti amo aviz politiei
postat de: j

de lux?   [10.12.2010, 10:59]
:)))....bah voi sunteti nebuni? sex DE LUX CU GRASELE alea? Ce dracu vedeti voi de lux acolo. Pai de alea gasesti in orice comuna a patriei noastre. Numa impotetntii s-ar duce la alea sa le plateasca. Auzi si la astia...DE LUX :)))))
postat de: doc

JENANT   [10.12.2010, 10:53]
Ce-i place de voi, astia de la Bihoreanul, publicati un articol "incendiar" si lasati sa treaca toate comentariile porcoase... sau asa va faceti trafi cu inculti care injura. Va credeam mai seriosi, dar vad ca m-am inselat. Si apropo' de poze, problema mea, vad ca lasati in continuare watermark-ul vostru pe ele. Sa inteleg ca va recunoasteti apartenenta la acest caz? Fotograful vostru e cel care a facut pozele pentru site-ul lui Kallo?
postat de: un cetatean

@(ana-alin) kaboou   [10.12.2010, 01:24]
bai avortonule, mare bou a facut ma-ta. sa-ti faci harakiri, kaboou-le! esti un * frustrat... huuu......
postat de: lol

anca shugi chilotii   [10.12.2010, 00:45]
anca fi cuminte ca te lovesti!vrei sa te bombardez in ceru gurii?
postat de: cacaciosu

pt ANCA   [09.12.2010, 21:33]
vai anco ti-ai iesit din pepeni....stii ca potrivit Bibliei nu e bine sa injuri, sa-ti hulesti aproapele, sa-l urasti....si potriivit Noului Testament totul e iubire...tu in schimb esti plina de ura, bag seama ca stii ce inseamna prostituia, ai avut contact direct....sau te bazezi doar pe ce vezi la tv ...ti-as propune sa mergi pe Borsului sa te documentezi ..hihihihi
postat de: ana

ana sa ti dea D0zeu sa nu mai poti umbla   [09.12.2010, 20:52]
cum suntem noi femeile CURrrrrrrrr VE, nenorocita ca te las fara dintii in gura tu crezi ca toate s au nascut sa frece Pu;a nenorocita ca ti scot ochii, tarfiia de strada ce esti de ce ti a dat D-zeu santatate sa ti bati tu joc de ea, auzi la ea sunt multe care vor sa le intreaca BICIUL si ARSE ar trebui daca fetele nu se potolesc asa ajungem sa avem BOLII si desfrau pentru ca atii au tendinte de animale,eu una as legaliza prostitutia si le as da foc la toti fara sa stau pe ganduri desfrul este pedepsid citeste SODOMA curvia e un pacat cetati au fost distruse
postat de: anca

pt oradean   [09.12.2010, 20:34]
bine mai...tu ai fost acolo sa vezi ce si cum? acu va credeti voi bihorenii ca-ti starpi crimele din lumea asta...hai ca-mi vine sa rad....de la curvele din oradea ajungi si tu la cazul cozma unde dai si unde crapa....ca-s minore ca-s majore ele asta doresc, sunt multe fete care se viseaza in locul lor..pt ca asta e tara noastra cum a spus si alin...dar voi credeti ca, cu o floare se face primavara...totul este putred...sunt fraieri ca voi, are cred ca se poate face dreptate si sunt smecheri care profita de naivitatea voastra...om corect este numai Dumnezeu...in rest tind spre perfectiune...dar doar spera....asha ca oradeanule nu fi tu asha bouuuu si sa pui botul la mizeriile bihoreanului
postat de: ana

pt alin(ana)   [09.12.2010, 19:58]
Mah kaboou, tembelule, in ungaria a fost ucis M. Cozma si culmea cu camerele de luat vederi in functiune si cu politisti in local !!!!!! vinovatii nu au fost condamnati nici azi, din cel putin zece agresori, doar doi trei au fost plimbati pe la politie....
postat de: oradean

bravo   [09.12.2010, 19:23]
asa zi-le ana, ai mare dreptate...stiu si eu lumea asta interlopa si pe unde se cotizeaza si cum....din pacate sunt tolerati pt ca asta e romania...daca nu ai nimic cu ei poti trece mai departe...cercetati cateva zile de ochii lumii, arestati cateva zile de ochii lumii si scapa basma curata...asta se petrece la oradea, se petrece la bucuresti, in toata tara....totul este afectat de coruptie, incusiv jurnalistii....
postat de: alin

pt ciudat   [09.12.2010, 18:15]
imi vine sa rad....parca numa de bihoreanul depind astea....habar nu ai de viata de noapte....habar nu ai de nimik....poate mai stii o fi fost si sotul tau pe acolo....poti baga mana in foc?....nu poti baga pt nimik...si mai lasa-ma cu justitiarul bihoreanul...voi vb santajistilor?.....mi-ar fi si rushine....mai ales ca stiu multe despre integritatea voastra morala de doi bani....asha ca nu faceti pe desteptii...oricum avem totul corupt in tara asta si mai veniti voi cu povesti dinastea...ce ati realizat pana acum cu articolele voastre multe din ele umflate la maxim? nimik decat o serie de procese....
postat de: ana

Propunere apolitica.   [09.12.2010, 16:43]
Legalizati prostitutia, domnilor guvernanti si lasati mamele cu copii in pace! Din partea Parlamentului si a Guvernului ar trebui sa se implice Roberta Anastase, respectiv Elena Udrea, care oricum nu se grabesc sa faca copii. drept urmare, sa faca bani, oricum una a inregistrat la OSIM marca: Eu inubesc B!
postat de: SAFE

ciudat   [09.12.2010, 15:03]
avem comentatoare care nutresc OBSESII bolnave la adresa Laurei Gal va doresc stimate barfitoare sa aveti parte de aceasta clasa de violatori nu ve ti sti cum sa i multumiti redactiei ca societatate respinge acest gen de animale care abuzeaza
postat de: ciudat

Ana are dreptate!!   [09.12.2010, 14:16]
Ana ai perfecta dreptate!!! Laura asta Gal e obsedata de chestii de genu:violatori, proxeneti, curve, baieti rai, bordele!!! Oao cred ca ce lipsa are!!!! hahahahahaha!!!!! wsm! apoi de redactia BIHOREANUL>>> pffff ce sa mai zici... sunt penibili!!!!!!!!!!!!!!!
postat de: lara

hihi   [09.12.2010, 12:46]
Vad ca Laura are o atractie pentru subiectele cu tenta sexuala..o fi frustrata? Oricum lumea s-a cam saturat de articolele vostre care se invart in jurul a doua personaje Grecu si Negus....a si un personaj comun....curvele...poate va excita din punct de vedere jurnlistic ca altfel nu puteti... si mai schimbati poza asta cu negus care ati pus-o de n ori si care ati furat-o de la altcineva pt ca nu a facut-o bihoreanul....nicio diferenta intre ziarul vostru si emisiunile de * gen abces direct sau articolelele din cancan....mari descoperiri...hihihi...cand tot orasul stie de chestiile astea....nimeni nu crede ca in saloanele de masaj erotic se vinde inghetata...fraieri mai sunteti
postat de: ANA

e ff trist   [09.12.2010, 10:42]
un asemenea focar de infectie de desfru ne mira ca avem PROXENETI, VIOLATORI si ironie cand se dau avizele de ce nu se impune camera video OBLIGATORIE si o firma de securitate, este vorba de instigarea unor instincte animalice nu este un masaj simplu este SEXUAL, cine raspunde de incitarea la tentatii care ORGAN de aparare a drepturilor conform constitutiei, auzi masaj EROTIC dar un barbat potent fara terminare ce mai are de ales sa iasa pe starda si sa VILOEZE? care naiba autorizeaza asa ceva, cat timp va mai bateti joc de voi? va considerati oamenii sau animale ?
postat de: trist

wooow   [09.12.2010, 09:34]
mama ! o sa facem asociatia masuezelor bisexuale cotizatie membri 100 euro 20 minute sa studiem comportamentul sexual:)) ce prostitutie si vom avea salarii mai ceva ca parlamentarii ONG e viitorul
postat de: ha, ha, ha

200 euro 15 minute?voi numai minciuni scrieti, toate fetele vor vrea 200 euro acum, sunteti seriosi?   [09.12.2010, 09:32]
timp de aproximativ 15 minute, până în momentul în care am ejaculat, cu precizarea că am folosit un prezervativ pe care mi l-a dat aceasta", declară agentul sub acoperire.
postat de: mai eu nu cred nimic

In atentia Redactiei eBihoreanul   [09.12.2010, 09:04]
Cred ca si fotograful dumneavoastra e complice pentru ca a facut fotografiile pentru site-ul lui Kallo. De ce zic asta? Pentru ca apare watermark-ul dvs. pe fotografii. Aveti grija pe cine angajati sau cu cine colaborati. Sau iar o fi, la mijloc, nesimtirea celor din redactie de a pune watermark-ul propriu pe tot ce misca?
postat de: un cetatean

 
Foto Bihoreanul
 
Ce n-a mai v─âzut Oradea: uniforme militare de epoc─â, rom├óne┼čti ┼či prusace, au defilat pe Corso, acoperite cu flori de liliac (FOTO)
 
Actual
 
În timpul vizitei în localităţile inundate din judeţul Teleorman, premierul Victor Ponta a avut mai multe replici parcă nu prea calculate. Ponta i s-a adresat ministrului Apelor, Doina Pană, cu apelativul "fă", iar localnicilor le-a spus că nu poate opri ploaia.
 
Senatorii vor lucra s─âpt─âm├óna viitoare dou─â zile ├«n plen, iar apoi vor mai avea ┼čedin┼ú─â abia dup─â alegerile europarlamentare, respectiv ├«n 26 mai, conform deciziei Biroului permanent.
 
Pe 22 aprilie este ziua leului: moneda na┼úional─â ├«mpline┼čte 147 de ani. La 22 aprilie 1867, ├«n timpul domniei regelui Carol I, a fost promulgat─â Legea Monetar─â a Rom├óniei, care stabilea leul drept moned─â na┼úional─â.
 
 
 
 
Anun╚Ťuri gratuite
 
 
Sport
 
Returul sferturilor de final─â ale Turneului amical Bihor-Hajd├║-Bihar, organizat de Funda┼úia Euroregiunea Bihor-Hajd├║-Bihar cu sprijinul Consiliului Jude┼úean Bihor, programeaz─â, miercuri, de la ora 17.00, dou─â partide deosebit de interesante, dar ┼či dou─â dueluri ├«n care nu se mai pune problema echipei calificate.
 
├Än preajma s─ârb─âtorilor pascale, cei mai mici judoka or─âdeni de la LPS-CSS Liberty a participat ├«n Ungaria, la Miskolc, la ├«ntrecerile concursului interna┼úional "Xixo Nyuszi Cup". De┼či competi┼úia a reunit la start peste 500 de sportivi din 5 ┼ú─âri, tinerii judoka or─âdeni s-au num─ârat printre protagoni┼čtii ├«ntrecerilor, cucerind ├«n total 13 medalii, din care 4 de aur.
 
Cu ocazia s─ârb─âtorilor de Pa┼čti, clubul sportiv or─âdean Tibclau a organizat la Era Shopping Park un concurs de tenis de mas─â, la care au participat sportivi at├ót din Rom├ónia, c├ót ┼či din Ungaria. La final, s-a impus un reprezentant al gazdelor, Toni Gherghely, ├«n timp ce pe locul II s-a situat un alt or─âdean, Merai Janos, iar pe pozi┼úia a III-a, un sportiv maghiar, Andrasi Zoltan.
 
 
Bihoreanul TV
 
Se încarcă...
Se încarcă...
 
Oradea noastr─â
 
Peste 500 de bicicli┼čti or─âdeni au pedalat, mar┼úi, la primul eveniment Critical Mass din acest an, adic─â un mar┼č pe dou─â ro┼úi menit s─â atrag─â aten┼úia autorit─â┼úilor vizavi de nevoia unor piste adev─ârate pentru biciclete ├«n ora┼č. Dup─â un traseu de opt kilometri, mai lung dec├ót de obicei, bicicli┼čtii ┼či-au g─âsit puterea pentru a-┼či ridica "vehiculele" deasupra capului, ├«n fa┼úa Prim─âriei.