Edi╚Ťia tip─ârit─â
 
   
 
P─ârerea noastr─â
 
folclor de bihor.jpg

Folclor
de Bihor

de Mircea Chiril─â

De┼či are destule probleme din cauza referendumului, Liviu Dragnea recidiveaz─â ┼či ├«ncalc─â toate legile, inclusiv pe cele ale bunului sim┼ú, ├«n aceast─â campanie preziden┼úial─â. Eu, sincer, m-am bucurat afl├ónd c─â vine la Oradea s─â dea cheile a 10 microbuze ┼čcolare. M-am ├«ntristat ├«ns─â la loc c├ónd am aflat c─â de fapt acestea nu sunt donate din modestele lui economii de teleorm─ânean iste┼ú, ci au fost cump─ârate din banii publici.
 
 
zic si eu.jpg

Zic ┼či eu

de Adrian Cri┼č

├Än Rusia finalului de secol XVIII, sub ├Ämp─âr─âteasa Ecaterina cea Mare, care se preg─âtea s─â primeasc─â vizita ├Ämp─âratului Iosif al II-lea ┼či a Regelui Poloniei, prin┼úul Grigore Potiomkin, favorit al ┼óarinei, s-a g├óndit cum s─â-i impresioneze pe ├«nal┼úii oaspe┼úi ce urmau s─â treac─â prin teritoriile abia cucerite de la Ucraina. A┼ča c─â a dispus s─â fie construite uria┼če decoruri de teatru care s─â imite siluete de case, sate ┼či ora┼če ├«nfloritoare. A┼ča a fost ┼či vinerea trecut─â...
 
 

Cum a fost?

de Lucian Cremeneanu

Pentru c─â nu i se mai poate spune Oktoberfest, denumirea fiind ├«nregistrat─â de o firm─â din Bra┼čov, ├«nt├ómpl─ârii anuale cu bere ┼či friptane din parcarea hotelului Ramada i s-a schimbat numele ├«n Das Fest (S─ârb─âtoarea). De ce nu i-or fi spus Septemberfest, din moment ce, oricum, se ┼úine ├«n septembrie? P├ón─â s-au montat cortul, mesele, liniile de g─âtit ┼či scena, a fost soare ┼či cald. Dar vineri, la ora 16, c├ónd festivalul ├«┼či deschidea oficial por┼úile, a ├«nceput s─â plou─â ┼či toamna a mai venit o dat─â.
 
 
 
     
 
Newsletter
 
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
   
 
Magazin
 
Municipalitatea din Helsinki a anun┼úat recent o ini┼úiativ─â care va face capitala Finlandei ┼či mai prietenoas─â cu mediul: sub centrul ora┼čului va fi construit un rezervor care s─â stocheze 9 milioane de galoane de ap─â pentru r─âcirea locuin┼úelor.
 
Violonista Naomi Elishuv a fost for┼úat─â s─â renun┼úe la carier─â dup─â ce a fost diagnosticat─â cu un tremor al m├óinii. Medicii din Tel Aviv, ├«ns─â, au operat-o pe creier pentru aceast─â problem─â, ├«n timp ce era con┼čtient─â ┼či c├ónta la vioar─â.
 
├Än lipsa noilor manuale, micu┼úii care au intrat ├«n clasa I ├«nva┼ú─â ┼či dup─â manuale auxiliare, ├«ns─â unele dintre acestea au lec┼úii aberante. Spre exemplu, un exerci┼úiu care anun┼ú─â c─â "Maria ia o lam─â nou─â" ┼či sf├ór┼če┼čte cu o "ran─â mare".
 
   
 
Spune ce crezi
 
Consideraţi întemeiată decizia primăriei orădene de a nu mai finanţa clubul FC Bihor?




sau vezi rezultatele
 
     
 
Premiile lui Bihorel
 
├Änlocuirea hipermarketului Real din apropierea Pie┼úei Obor cu Auchan nu a modificat mai deloc obiceiurile or─âdenilor, care continu─â s─â se aprovizioneze din aceea┼či loca┼úie, unii neb─âg├ónd de seam─â nici c─â s-a schimbat firma. Pentru ceilal┼úi, cu mai mult sim┼ú de observa┼úie, cei de la Real, care ┼či-au p─âstrat un magazin ├«n Episcopia Bihor, au g─âsit o modalitate istea┼ú─â s─â-┼či fac─â reclam─â.
 
Aflat─â la a treia edi┼úie, S─âpt─âm├óna Mobilit─â┼úii a fost organizat─â de Prim─âria Oradea, OTL ┼či Asocia┼úia ProBikers, care au preg─âtit manifest─âri interesante, dar un program scris al acestora plin de gre┼čeli. Pe l├óng─â multe erori de exprimare, echipa de baschet CSM U Oradea, care va fi implicat─â ├«n activit─â┼úi, a fost "botezat─â" CSM Bihor (!), or─âdenii invita┼úi s─â participe la o curs─â nocturn─â pe biciclete au fost informa┼úi c─â la categoria City Open trebuie s─â aib─â "c─âma┼č─â sau sacou obligatorie".
 
De c├óteva luni, instan┼úele din Oradea se remarc─â printr-o toleran┼ú─â larg─â ├«n procesele privind infrac┼úiunile rutiere. Doi ┼čoferi pe care poli┼úi┼čtii i-au prins cu alcoolemii aproape de com─â - 2,85 la mie ├«n s├ónge! - au ajuns ├«n fa┼úa magistra┼úilor Judec─âtoriei Oradea, ┼či ambii au fost condamna┼úi la ├«nchisoare de c├óte 1 an cu am├ónarea aplic─ârii pedepsei pe un termen de 2 ani.
 
   
 
De știut
 
mircea-dumitrescu.jpg

Bihoreanul
la medic

de Mircea Dumitrescu

Anxietatea este o stare patologic─â de nelini┼čte, de team─â, care apare la mul┼úi pacien┼úi cu diverse afec┼úiuni. ├Äntre 5 ┼či 20% din pacien┼úii interna┼úi ├«n spital ┼či ├«ntre 4 ┼či 14% din cei care se adreseaz─â medicilor de familie sau celor din policlinic─â sufer─â de tulbur─âri anxioase.
 
 
mircea-ursuta.jpg

Avocatul Bihoreanului

de Mircea Ursuta

Conform articolului 73 din Noul cod de procedur─â penal─â, solu┼úionarea cererii de str─âmutare se face ├«n ┼čedin┼ú─â public─â, cu participarea procurorului, ├«n cel mult 30 de zile de la data ├«nregistr─ârii cererii. Pre┼čedintele instan┼úei ierarhic superioare celei la care se afl─â cauza ia m─âsuri pentru ├«ncuno┼čtin┼úarea p─âr┼úilor.
 
 
 
     
Bihoreanul TV, Premiile lui Bihorel
Send to YM Friend Send to a friend Print |
Cuvinte cheie: sandu lungu, kamaz, bogdan magurean, romi negus, bataie
Voteaza articol:
1/52/53/54/55/5
Scor: 3,0 / 5 (248 voturi)

Comentarii:
Nume:*
Titlu:*
Email:*
Introduceţi textul din imaginea alăturată:*
Comentariu:*
Anunţă-mă dacă apar comentarii noi
  adaugă
    * Câmpuri obligatorii.

Comentarii (89):

Afişarea înregistrărilor 150 din 89

dasda   [10.10.2012, 16:19]
Un besinos care mai mult urla decat loveste, daca are pumnu' asa tare si e asa ciumeg de ce nu se ia de baieti ca Vio Cretu sau Gabi Tamasdan
postat de: Anonim

hmmm   [16.08.2012, 23:33]
ce firma de paza si protectie controla acest Kamaz?
postat de: adi

FRUMOSU   [06.03.2012, 08:50]
Kamaz number 1
postat de: CASILDA

FRUMOSU   [06.03.2012, 08:50]
Kamaz number 1
postat de: CASILDA

FRUMOSU   [06.03.2012, 08:49]
Kamaz number 1
postat de: CASILDA

bula si cu strula   [04.03.2012, 01:06]
te iubesc mami
postat de: dragos

MULTA MUIE PENTRU FRAIERUL ORASULUI VALCEA MANUTA   [02.01.2012, 21:28]
SA ITI TRAG LA MUIE TARAN DE LA BARBATESTI CARE AI VENIT CU BASINI IN ORASUL VALCEA SA CAUTI PRIN GUNOAIE SI TE-AI CASATORIT CU CEA MAI CURVA MUISTA A TUTUROR TIMPURILOR CLEMENTINA SUGATIVA SI AI FACUT O HANDICAPATA DE FATA CLARA CLEMENTINA. PENTRU HANDICAPATUL NESPALAT AL ORASULUI VALCEA MIHAILOVICI ION DORIN ZIS MANUTA SA ITI TRAG LA MUIE LA TOATA FAMILIA TA HANDICAPATA
postat de: K-GULA

LA MUIE LUI MANUTA   [16.12.2011, 00:02]
MILOGI DRAK DUPA CE K SUNT EXECUTATI SILITCUM E GUNOIUL ORASULUI VALCEA MANUTA K NU MAI AU BANI DE O BERE SI PACHETU DE TIGARI E K PREMIUL LOTO MAI IMI SUGETI FALUSU SI MA PUPATI IN CUR PE MINE K-GULA K TOTI PUPUINCURISTII LUI MIHAILOVICI ION DORIN ZIS MANUTA TARANU DE LA BARBATESTI.MARS LA MUNCA DE JOS LA CURATAT CANALE LA URBAN SA CURETI CANALU
postat de: K-GULA

puterea valci   [11.12.2011, 20:38]
cine esti ma tu k gula sau cap de * tu sti ma ce vorbesti de manuta bulangiule te toarna omu si te face fetita muistule sa ne sugi petoti si mata la fel muiosule
postat de: vacea

PENTRU FRAIERUL EXECUTAT SILIT   [10.12.2011, 23:07]
CEL MAI FRAIER DIN RM.VALCEA MIHAILOVICI ION DORIN ZIS MANUTA
postat de: K-GULA

Kamaz   [09.12.2011, 17:35]
il nenorocea KAMAZ:)..pentru ca e de la noi din salaj;)
postat de: Sergiu Zalau

LA MUIE LUI MANUTA DE LA VALCEA   [21.11.2011, 20:41]
sugi pul* de fraier executat silit
postat de: K-GULA

ddd   [21.11.2011, 18:12]
il rupe kamaz pe strada pe lungu!!!
postat de: ddd

LA MUIE LUI MANUTA DE LA VALCEA   [22.10.2011, 16:19]
MILOGI DRAK DUPA CE K SUNT EXECUTATI SILITCUM E GUNOIUL ORASULUI VALCEA MANUTA K NU MAI AU BANI DE O BERE SI PACHETU DE TIGARI E K PREMIUL LOTO MAI IMI SUGETI FALUSU SI MA PUPATI IN CUR PE MINE K-GULA K TOTI PUPUINCURISTII LUI MIHAILOVICI ION DORIN ZIS MANUTA TARANU DE LA BARBATESTI.MARS LA MUNCA DE JOS LA CURATAT CANALE LA URBAN
postat de: K-GULA

LA MUIE LUI MANUTA   [22.10.2011, 16:09]
Bai milog sugi * cu tot cu milogu de gunoiul orasului valcea adica manuta esti un pupincurist iti da o bucata de paine si il lingi * si il vorbesti cu gura suie ca ti-a dat lumea la *. MARS LA MUNCA DE JOS SI SPALA VECEUL PUBLIC CU LIMBA DE FRUSTRAT. CA MANUTA TOT FRAIER RAMANE
postat de: K-GULA

coment   [16.10.2011, 20:51]
ASCULTA BAI LABAGIULE ZIIS K_GULA AI PUTEA SAI SUGI PULA LU MINUTA SI SAL INNGI IN CUR CA U ORI CUM IESTI O PIZDAA DE CE NU SPUI LA LUME CUM TIAI BAGAT U PULA IN CUR SO I SA NU MAI VB U DE OAMENI KA IEL MINUTA IE PREA ZMECHIER PT TOTI DAR CE SA FACI INVIDIA DOARE
postat de: sRB

coment   [16.10.2011, 20:46]
SA VA TRAG LA MUIE DE LABAGI CAREE NU STITI DECIT SA VB DE OAMENI AIUREA NU MAI VB VOI PIZDELOR DE CAMAZ ALA IE MULT PREA JMECHIER PT VOI PIZDA AIA DE LUNGU NUI REZISTA UN MINUT IN PICIORE DAACA AVEA CURAJ SI CARACTER VENEA LA BATAIE LA BUCURESTI NU STATEA CA O PIZDA SUB PATURA PITULAT SI CARE AVETI CUVINTE JIGNITOARE LA ADRESSA LU MINUTA SUGETI PULA SUGETI PULA
postat de: sirbu

Fraieri   [06.08.2011, 19:31]
Toti unteti niste fraieri.
postat de: BOSSSSSSS

MANUTA=GUNOIUL ORASULUI VALCEA   [19.07.2011, 22:59]
IN CURAND VA FI UN OM UITATE DE LUME DOAR DACA IL MAI RECICLEAZA CINEVA PE FRAIERU DE ION DORIN MIHAILOVICI=GUNOIUL ORASULUI
postat de: K-GULA

MANUTA E UN LAS SI UN FRAIER   [19.07.2011, 22:56]
NU MAI VORBITI DE UN FRAIER DE LA RAMNICUL VALCEA ASA ZIS MANUTA K E UN LAS MARE FARA OAMENII LUI E UN RATAT A UITAT CA A FOST SI E UN TARAN DE LA BARBATESTI. ORICUM TOTI CARE II FACK RECLAMA IL SUNT NISTE PUPINCURISTI
postat de: K-GULA

(+_+)   [09.07.2011, 22:40]
Ai ba auzi la Oo cica magurean e o vaca ia zii asta in fata =)) !!
postat de: beni

valcea   [23.06.2011, 01:24]
manuta forta valciiiiiiiiii
postat de: 12343

Kamaz nr 1!   [21.06.2011, 07:50]
Kamaz e prea tare ! Si eu cred ca il rupe pe lungu asta:) se pise pe toata experienta lui:) sa fie clar;) si inca ceva astia care nu stiti... Kamaz e mana dreapta a lu Ionel Mihailovici zis Manuta de la Valcea ...unu dintre cel mai tare pe romania momentan!
postat de: Sefu de la valcea

vorbe...aruncate aiurea...   [31.05.2011, 18:49]
aproape toti care nu stiu se baga in seama...cam ce poate sa-i faca sandu lui Kamaz? mai nimik...cunoscatorii stiu ce zic...;)
postat de: radu77

mai lasati !   [18.02.2011, 13:16]
BAA voi numa vorbiti ! ei se cunosc intre iei si se inteleg bn ! Voi sunteti fraierii care comentati ` da naveti paine pe masa ! vai de voi ! LASA K II BN K MACAR AVEM PE CN FRAIERII ! ;) TINETI`O TOT ASA !:) bogdan magureanu ii un om mare ! si lungu ! nu stau devb c fraeri !
postat de: tiganii GABORI !

Aberati aiurea!   [13.02.2011, 15:01]
dintre toti care-ati postat aici, care face vreun sport de contact si ce anume ? antrenamentul e cheia succesului. poti sa fii lungu, poti sa fii kamaz, poti sa fii SUPER-MAN ! sincer sa fiu ? in locul lui Lungu nici nu m-as obosi cu asemenea prostii. pai omu la cati bani a castigat pe la gale in Japonia, Romania si Europa, credeti ca-i mai arde de intervale si smardoiala ? la un moment dat, o sa ajungem fiecare sa ne saturam de astea. si pana la urma, ce dovedesti cu astea ? te bati in mijlocul strazii ? atragi pvirii? iti pui garda-n cap ? cu asta esti smecher ? Bologan si Liviu Popa ies morti de beti din curtea vilei lui Grecu. unde mai sta smecheria ? in mainile voastre ? fiti ba oameni seriosi. lupta asta, nu e cotata la fel de bine la \"casele de pariuri\" pe cat de mult e cotat efectul victoriei. faima, de-al invinge pe Lungu, care pana la urma chiar si Kamaz ala ar trebui s-o recunoasca, e cineva. pentru ca nici ala, nu provoaca chiar pe oricine la interval. NU ? lasati amenintarile si injuraturile. nimeni nu are nimic de castigat de pe urma asta !
postat de: Jean

Aberati aiurea!   [13.02.2011, 15:01]
dintre toti care-ati postat aici, care face vreun sport de contact si ce anume ? antrenamentul e cheia succesului. poti sa fii lungu, poti sa fii kamaz, poti sa fii SUPER-MAN ! sincer sa fiu ? in locul lui Lungu nici nu m-as obosi cu asemenea prostii. pai omu la cati bani a castigat pe la gale in Japonia, Romania si Europa, credeti ca-i mai arde de intervale si smardoiala ? la un moment dat, o sa ajungem fiecare sa ne saturam de astea. si pana la urma, ce dovedesti cu astea ? te bati in mijlocul strazii ? atragi pvirii? iti pui garda-n cap ? cu asta esti smecher ? Bologan si Liviu Popa ies morti de beti din curtea vilei lui Grecu. unde mai sta smecheria ? in mainile voastre ? fiti ba oameni seriosi. lupta asta, nu e cotata la fel de bine la \"casele de pariuri\" pe cat de mult e cotat efectul victoriei. faima, de-al invinge pe Lungu, care pana la urma chiar si Kamaz ala ar trebui s-o recunoasca, e cineva. pentru ca nici ala, nu provoaca chiar pe oricine la interval. NU ? lasati amenintarile si injuraturile. nimeni nu are nimic de castigat de pe urma asta !
postat de: Jean

Aberati aiurea!   [13.02.2011, 15:00]
dintre toti care-ati postat aici, care face vreun sport de contact si ce anume ? antrenamentul e cheia succesului. poti sa fii lungu, poti sa fii kamaz, poti sa fii SUPER-MAN ! sincer sa fiu ? in locul lui Lungu nici nu m-as obosi cu asemenea prostii. pai omu la cati bani a castigat pe la gale in Japonia, Romania si Europa, credeti ca-i mai arde de intervale si smardoiala ? la un moment dat, o sa ajungem fiecare sa ne saturam de astea. si pana la urma, ce dovedesti cu astea ? te bati in mijlocul strazii ? atragi pvirii? iti pui garda-n cap ? cu asta esti smecher ? Bologan si Liviu Popa ies morti de beti din curtea vilei lui Grecu. unde mai sta smecheria ? in mainile voastre ? fiti ba oameni seriosi. lupta asta, nu e cotata la fel de bine la "casele de pariuri" pe cat de mult e cotat efectul victoriei. faima, de-al invinge pe Lungu, care pana la urma chiar si Kamaz ala ar trebui s-o recunoasca, e cineva. pentru ca nici ala, nu provoaca chiar pe oricine la interval. NU ? lasati amenintarile si injuraturile. nimeni nu are nimic de castigat de pe urma asta !
postat de: Jean

s.a.m.d   [29.01.2011, 15:13]
Cica campion mondial la categoria grea la judo...asta nu stiu de unde o scot unii total dezinformati da ce sa zic din moment ce presa l-a transformat in luptator K1. Pentru cei care habar n-au nu e nici luptator K1 si nici nu va fi si nici campion mondial la judo nu a fost vreodata. mda amu m-am prins verdele de fapt ii roshu si albastru ii portocaliu. Maine poimaine o sa aud ca basescu o castigat al 2 lea razboi mondial.
postat de: sandu

...   [22.01.2011, 20:50]
eu sincer nu il cunosc pe kamaz personal si nu pot sa imi dau cu parerea despre el dar stiu un singur lucru : sandu lungu a fost campion mondial la judo categoria grea si are multe meciuri in galele de arte martiale mixte fiind cunoscut si in afara tarii ...nu pot eu spune cine e mai bun dar dupa prima impresie si din trecutul lui lungu , pare in avantaj fostul judoka dar nu poti sti niciodata...iar pt. cei care injura pe aici nu vad rostul...unii ar trebui sa se maturizeze ...in rest toate cele bune
postat de: lucian oradea

Oo   [21.01.2011, 18:55]
Kam asa e dar mai e o lecuta de problema pt Kamaz! Ati uitat sau nu stiti ca Lungu a facut Judo de mic copil si a fost si campion Mondial!!!!! Magureanu la sol nu e decat o Vaca!!!
postat de: Oo

:)))   [21.01.2011, 18:36]
Pizdelor nu tot mai vorbiti prostii!!! Lungu a propus pariu de 10000 contra Kamaz in ring! in cercuri mari...Bucuresti se Stie!! sa se prezinte si sa zica la microfon, Aicea is,,,, De unde :))))))
postat de: :)))

:)))   [21.01.2011, 18:36]
Pizdelor nu tot mai vorbiti prostii!!! Lungu a propus pariu de 10000 contra Kamaz in ring! in cercuri mari...Bucuresti se Stie!! sa se prezinte si sa zica la microfon, Aicea is,,,, De unde :))))))
postat de: :)))

:)))   [21.01.2011, 18:35]
Pizdelor nu tot mai vorbiti prostii!!! Lungu a propus pariu de 10000 contra Kamaz in ring! in cercuri mari...Bucuresti se Stie!! sa se prezinte si sa zica la microfon, Aicea is,,,, De unde :))))))
postat de: :)))

:))   [21.01.2011, 17:53]
Nu are ce face Magureanu cu Lungu ca pana da Lungu un pumn ii da magureanu 5, deci degeaba si oricum lui sandu io fost morcovu sa se bata cu el nu lui kamaz
postat de: teo

blabla   [12.01.2011, 19:27]
ciobanule tu chiar esti ft smecher... il cunosti si pe vasile di peste prut Extraordinar!!! in primul rand eu sunt nascut in Galati si de 20 stau in Constanta!! in al doilea Nu am luat apararea lui grasu!!! ci am spus ca sa se bage cu el in cusca oricare care se crede ...smardoi... Zis smecheri adevarati sunt cei care fac... milione si nu cei care se smardoiesc pt 2 lei... iar pe Mama laso in pace ca si eu pot baga in ata!!!!!
postat de: PPP

......   [11.01.2011, 20:24]
dupa viteza cu care da kamaz cu pumnu in comparatie cu lungu....ii clar ca-i dadea pe costum kamaz:)))
postat de: alyn29

Idiotilor   [01.01.2011, 12:02]
Ma ce fraieri is astia cica kamaz nu o fost la meci apui el o fost!!:)))
postat de: KatyKaty98

ciobanu   [28.12.2010, 23:22]
am descoperit prea multi vasile porcu cristi huiduma ion de la madrid si multi alti daca ai umblat in occident stii despre ce e vb dar parerea mea occidentu tau e ceva sat de pe linga oradea si vb sa te afli si tu in treaba kamaz bafta si rupele gura la fraieri unu dintre ei e asa numit asta blabla zis paul cu nume de femeie adica paulina pe ei fratelo
postat de: adi

ciobanu   [28.12.2010, 23:14]
mai paul asa zis blabla iti dau nr meu 00447879913086 eu vb ca baieti nu ca pizdele cum faci tu taran ii mata sunama si fi barbat unu si doi esti umblat la mata eu nu vb prin msj ca femeile adica cum faci tu eu imi dau cu parerea la baieti adevarati dar tu nu esti in categoria asta tu trimite comentari la sectiunea cancan nu la baieti proverbu este fi barbat nu femeie sunama sa vb sa stii cine e ciobanu
postat de: adi

blabla   [28.12.2010, 18:17]
ciobanule!! destept si priceput ce esti..poate la animale etc...!!! Atata te pricepi la bataie ca si mine la agricultura... Tu il pui pe Taranu d Kamaz pe locul 1 inRO? Nici macar intre primi 10 nu intra Lingaule nepriceput!!! din pacate si in strainatate smecheri de plastic k tine au stricat afacerile... adevarat k e tare la pumn dar nimica extra! exact k si camionul ala Rusesc i se potriveste numele!!! Mare,tare,si prost!!! eu sunt umblat prin toata Tara si inEuropa si am av noroc sa cunosc si multi oameni d valoare!! Nu navetist intre Simleu si Londra k tine care in ultimi 7 ani numa pe camionul asta ai descoperit !!!
postat de: paul

ciobanu   [25.12.2010, 15:55]
fratilor kamaz nu are adversar in rominia il stiu de prea mult timp stiu prea bine cei poarta capu si pumnu lungu mai bine termina cu publicitatea fi barbat si recunoaste cai mai bun ca tine kamaz nu cu publicitate sa ridicat ci cu valoarea lui e prea bun am citit in comentariile de jos cai nasu lui copilu lui negus ce legatura are asta cu lupta nu mai tot vb prosti il stiu pe kamaz de 7 ani e foarte bun nu gluma bafta fratelo si te astept oricind in anglia
postat de: adi

ciobanu   [25.12.2010, 15:44]
kamaz e prea smecher pt pensionaru de lungu el nu si face publicitate cum fac alti bafta kamaz si toate cele bune din anglia ciobanu
postat de: adi

copiii   [07.12.2010, 00:39]
...nu ati auzit de "TATA Nelu",Covasanu din Gherla.......acela e barbat...
postat de: vali

haide lungu   [06.12.2010, 18:58]
mereti mah nuh stiti voiii lungu iii barosanu kamaz inca ii crud da lungu cate batalii o avut si are experienta
postat de: fbjbasfn

hai kamaz   [04.12.2010, 09:06]
sau gasit si astia dupa bihoreanul sa bage minciuni....so gasit porcu ala sa nu vina....kal ducea osz cu duba acs
postat de: dsdjhsfg

ala da   [26.11.2010, 11:12]
ieu zic ca pe sandu lungu il bate fara probleme ca ia cam trecut vremea si ie si batran.
postat de: ala da

ala da   [26.11.2010, 11:10]
pai care stie cu cine sa batut kamaz ? 1la1 bine inteles.
postat de: ala da

ala da   [26.11.2010, 11:06]
dar si de castigi luptele cu ceva grei iti creste suprematia dar ie cu doua taisuri chestia cu lupta 1 la 1. ieu nu zic ca kamaz nu ar fi tare dar zic ca mai sant si alti care is tari si cred ca si mai bine pregatiti.
postat de: ala da

ala da   [26.11.2010, 11:03]
pai daca vrei sa te stie toata lumea ca esti voinic si tare de ce nu se bate asa zisul kamaz in ring sau cusca. pai daca pierde meci dupa meci sa cam dus suprematia si ridicatul in slavi asa ca mai bine te duci cu gasca dupa tine.
postat de: ala da

 
Foto Bihoreanul
 
Festivalul orădean de teatru a fost anunţat cu o paradă a costumelor (FOTO)
 
Actual
 
O persoan─â a decedat ┼či mai multe sunt r─ânite, cinci grav, dup─â ce un autocar cu numere de Rom├ónia s-a r─âsturnat ├«n Bulgaria. ┼×oferul a fost testat ┼či nu consumase alcool. Potrivit secretarului de stat Raed Arafat, trei elicoptere vor zbura s─â aduc─â acas─â ┼čase r─âni┼úi.
 
Majoritatea românilor, 91%, consideră că protecţia mediului este un domeniu deosebit de important din punct de vedere personal, iar 60% văd poluarea aerului ca una din principalele probleme cu care se confruntă.
 
Eurodeputatul ungar Laszlo Tokes a desfiin┼úat pur ┼či simplu proiectul UDMR privind autonomia ┼óinutului Secuiesc, spun├ónd c─â are ├«ndoieli c─â ar fi serios ┼či c─â ar fi parte a unui "pact" ├«ntre Kelemen Hunor ┼či Victor Ponta. De altfel, Tokes afirm─â c─â "clica Verestoy-Marko-Kelemen a sabotat cauza autonomiei" ┼či din acest motiv maghiarii din Transilvania sunt "r─âma┼či ├«n urm─â" cu dob├óndirea autonomiei.
 
 
 
 
Anun╚Ťuri gratuite
 
 
Sport
 
Duminic─â diminea┼úa, pe o vreme ploioas─â, ├«n jur de 800 de bihoreni ┼či alerg─âtori din 10 ┼ú─âri str─âine au luat startul ├«n edi┼úia a patra a semimaratonului interna┼úional Oradea City Running Day, competi┼úie cu premii ├«n valoare total─â de 16.000 lei. Printre competitori s-au num─ârat ┼či trei kenyeni.
 
Baschetbali┼čtii de la CSM U Oradea s-au impus ├«n ultimul joc amical dinaintea sezonului oficial, pe care l-au disputat vineri seara, la Tg. Mure┼č, ├«n compania gazdelor de la BC Mure┼č. Astfel, or─âdenii au c├ó┼čtigat cu 86-79, dup─â ce la pauza mare erau condu┼či cu 47-37. Cu acest prilej pe teren a debutat ┼či noua achizi┼úie, pivotul s├órb Mladen Pantic.
 
FC Bihor a pierdut meciul pe care l-a disputat s├ómb─ât─â, pe teren propriu, ├«n compania celor de la CS Mioveni, ├«n cadrul etapei a IV-a a Ligii a II-a. Or─âdenii au primit gol ├«n debutul partidei, ├«n minutul 4, dup─â care de┼či au atacat mai mult, nu au mai reu┼čit s─â egaleze. Astfel, "ro┼č-alba┼čtrii" r─âm├ón cu un singur punct ├«n campionat ┼či ├«┼či ├«ndreapt─â acum aten┼úia asupra Cupei Rom├óniei.
 
 
Bihoreanul TV
 
Se încarcă...
Se încarcă...
 
Oradea noastr─â
 
Calendaristic, vara s-a ├«ncheiat, iar p├ón─â s─â ├«nceap─â sezonul rece, or─âdenii sunt ├«ndemna┼úi la h─ârnicie. Pe 22 septembrie, Prim─âria ┼či operatorul licen┼úiat de salubritate al municipiului, RER Ecologic Service, dau startul campaniei de cur─â┼úenie de toamn─â.