Edi╚Ťia tip─ârit─â
 
   
 
P─ârerea noastr─â
 
folclor de bihor.jpg

Folclor
de Bihor

de Mircea Chiril─â

Experimentele pe care le face Ministerul Educa┼úiei pe seama tinerilor m─â duc cu g├óndul la nazi┼čti. De c├óteva s─âpt─âm├óni marii dasc─âli din Minister au f─âtat ni┼čte hot─âr├óri care l-ar face pe Spiru Haret s─â se r─âsuceasc─â ├«n morm├ónt. Mai nou, universit─â┼úile pot s─â se transforme ┼či ├«n ┼čcoli postliceale, elevii f─âr─â Bac pot studia lejer la facult─â┼úi, iar doctoratele se pot face ┼či la f─âr─â frecven┼ú─â.
 
 
zic si eu.jpg

Zic ┼či eu

de Adrian Cri┼č

Un fervent sus┼úin─âtor al PSD care ├«┼či spune "Rom├ónul simplu" citeaz─â adesea pe forumul BIHOREANULUI o zis─â a p─ârintelui spiritual al forma┼úiunii, Ion Iliescu: "Un partid social-democrat este un partid de militan┼úi social-democra┼úi care lupt─â pentru drepturile ┼či libert─â┼úile celor mul┼úi ┼či s─âraci, nu un partid de ┼čefi ┼či de patroni care lupt─â pentru interesele lor personale, pentru c─â astfel se pierde leg─âtura dintre lideri ┼či popula┼úie". Nu ┼čtiu dac─â citatul este exact, dar precis lui Iliescu ├«i apar┼úine lozinca "s─ârac ┼či cinstit".
 
 

Cum a fost?

de Lucian Cremeneanu

Am tot auzit de la prieteni despre Festivalul de Jazz ┼či Blues de la Gyula, din Ungaria, dar abia anul acesta am ajuns. Festivalul se ┼úine ├«n cetatea din mijlocul ora┼čului, dar exist─â ┼či o sal─â ca variant─â de rezerv─â ├«n caz de ploaie. La edi┼úia de anul acesta a fost vreme bun─â, a┼ča c─â am savurat o sear─â de var─â perfect─â ├«n mica ┼či cocheta curte medieval─â.
 
 
 
     
 
Newsletter
 
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
   
 
Magazin
 
O banal─â conferin┼ú─â de pres─â a unui deputat din Moldova s-a transformat ├«ntr-o jelanie. B─ârbatul a ┼úinut, ├«n timpul ├«nt├ólnirii cu jurnali┼čtii, s─â-┼či cear─â scuze de la so┼úia sa, cu care nu a putut pleca ├«n excursie.
 
C─âs─âtorit cu frumoasa Consuelo, cu care are ┼či doi copii ┼či pentru care, a declarat el recent, s-a ┼či poc─âit, fotbalistul Adrian Mutu a c─âlcat str├ómb. Paparazzi l-au surprins ├«n bra┼úele unei alte femei, la Mamaia.
 
Sabina Altynbekova, ├«n v├órst─â de 18 ani, este voleibalist─â profesionist─â, ├«ns─â ├«nt├ómpin─â probleme deoarece antrenorul ei precum ┼či colegele consider─â c─â este prea sexy pe teren ┼či c─â spectatorii se uit─â doar la ea.
 
   
 
Spune ce crezi
 
Consideraţi întemeiată decizia primăriei orădene de a nu mai finanţa clubul FC Bihor?




sau vezi rezultatele
 
     
 
Premiile lui Bihorel
 
Deciziile Consiliului Local se iau mai nou nu cum se hot─âr─â┼čte, ci cum se nimere┼čte. La doar c├óteva zile dup─â dezbaterile din 21 iulie, ├«n cadrul c─ârora punctul 81 a fost respins prin vot, pentru c─â a ├«ntrunit doar 14 voturi fa┼ú─â de 18 c├ót prevedea borderoul de ┼čedin┼ú─â, acesta e considerat de municipalitate ca adoptat, de┼či consilierii erau convin┼či c─â l-au respins.
 
La Universitatea din Oradea se preconizeaz─â c─â din toamn─â va bate v├óntul. Nu doar prin campus, ci ┼či prin s─âlile de cursuri. S─âpt─âm├óna trecut─â, ├«n ultimele zile de ├«nscrieri, doar 3.400 de candida┼úi ├«┼či depuseser─â dosarele la toate cele 15 facult─â┼úi or─âdene, cu aproape 1.000 mai pu┼úini dec├ót la admiterea din 2013.
 
La bog─âta┼či p├ón─â ┼či jelania se face altfel. Dup─â ce n-a reu┼čit s─â ia examenul de Bacalaureat, ob┼úin├ónd doar 4,4 la limba rom├ón─â, ┼či asta dup─â contesta┼úie, c─âci ini┼úial primise doar 4 "curat", Victora┼č, mo┼čtenitorul lui Viorel Micula, nu pare s─â fie deloc marcat de e┼čec.
 
   
 
De știut
 
mircea-dumitrescu.jpg

Bihoreanul
la medic

de Mircea Dumitrescu

├Än regiunea ┼ú─ârii noastre, ├«n┼úep─âturile de insecte dau rareori fenomene grave de intoxica┼úie; ar fi nevoie de 500-1000 de ├«n┼úep─âturi de albine pentru a produce moartea. ├Än regiunile tropicale, ├«n America de Nord ┼či de Sud, ├«n Africa ┼či Asia Central─â se ├«nt├ólnesc p─âianjeni venino┼či ("v─âduva neagr─â") ┼či scorpioni, care sunt foarte periculo┼či at├ót pentru oameni, c├ót ┼či pentru animalele domestice.
 
 
mircea-ursuta.jpg

Avocatul Bihoreanului

de Mircea Ursuta

De┼či p├ón─â acum nu m-am referit niciodat─â la problemele juridice de interes local, scandalul public legat de problema parc─ârilor ├«n Oradea impune anumite preciz─âri din punct de vedere juridic. Teoretic, institu┼úiile implicate (Prefectul, Primarul ┼či Consiliul Local) ar trebui s─â a┼čtepte solu┼úia instan┼úelor de judecat─â pentru a vedea dac─â se impune corectarea regulamentului de parcare ┼či ├«n ce mod. Practic acest lucru ar ├«nsemna s─â se a┼čtepte cel pu┼úin un an men┼úin├óndu-se un haos ce nu poate fi tolerat.
 
 
 
     
Bihoreanul TV, Premiile lui Bihorel
Send to YM Friend Send to a friend Print |
Cuvinte cheie: sandu lungu, kamaz, bogdan magurean, romi negus, bataie
Voteaza articol:
1/52/53/54/55/5
Scor: 3,0 / 5 (225 voturi)

Comentarii:
Nume:*
Titlu:*
Email:*
Introduceţi textul din imaginea alăturată:*
Comentariu:*
Anunţă-mă dacă apar comentarii noi
  adaugă
    * Câmpuri obligatorii.

Comentarii (89):

Afişarea înregistrărilor 150 din 89

dasda   [10.10.2012, 16:19]
Un besinos care mai mult urla decat loveste, daca are pumnu' asa tare si e asa ciumeg de ce nu se ia de baieti ca Vio Cretu sau Gabi Tamasdan
postat de: Anonim

hmmm   [16.08.2012, 23:33]
ce firma de paza si protectie controla acest Kamaz?
postat de: adi

FRUMOSU   [06.03.2012, 08:50]
Kamaz number 1
postat de: CASILDA

FRUMOSU   [06.03.2012, 08:50]
Kamaz number 1
postat de: CASILDA

FRUMOSU   [06.03.2012, 08:49]
Kamaz number 1
postat de: CASILDA

bula si cu strula   [04.03.2012, 01:06]
te iubesc mami
postat de: dragos

MULTA MUIE PENTRU FRAIERUL ORASULUI VALCEA MANUTA   [02.01.2012, 21:28]
SA ITI TRAG LA MUIE TARAN DE LA BARBATESTI CARE AI VENIT CU BASINI IN ORASUL VALCEA SA CAUTI PRIN GUNOAIE SI TE-AI CASATORIT CU CEA MAI CURVA MUISTA A TUTUROR TIMPURILOR CLEMENTINA SUGATIVA SI AI FACUT O HANDICAPATA DE FATA CLARA CLEMENTINA. PENTRU HANDICAPATUL NESPALAT AL ORASULUI VALCEA MIHAILOVICI ION DORIN ZIS MANUTA SA ITI TRAG LA MUIE LA TOATA FAMILIA TA HANDICAPATA
postat de: K-GULA

LA MUIE LUI MANUTA   [16.12.2011, 00:02]
MILOGI DRAK DUPA CE K SUNT EXECUTATI SILITCUM E GUNOIUL ORASULUI VALCEA MANUTA K NU MAI AU BANI DE O BERE SI PACHETU DE TIGARI E K PREMIUL LOTO MAI IMI SUGETI FALUSU SI MA PUPATI IN CUR PE MINE K-GULA K TOTI PUPUINCURISTII LUI MIHAILOVICI ION DORIN ZIS MANUTA TARANU DE LA BARBATESTI.MARS LA MUNCA DE JOS LA CURATAT CANALE LA URBAN SA CURETI CANALU
postat de: K-GULA

puterea valci   [11.12.2011, 20:38]
cine esti ma tu k gula sau cap de * tu sti ma ce vorbesti de manuta bulangiule te toarna omu si te face fetita muistule sa ne sugi petoti si mata la fel muiosule
postat de: vacea

PENTRU FRAIERUL EXECUTAT SILIT   [10.12.2011, 23:07]
CEL MAI FRAIER DIN RM.VALCEA MIHAILOVICI ION DORIN ZIS MANUTA
postat de: K-GULA

Kamaz   [09.12.2011, 17:35]
il nenorocea KAMAZ:)..pentru ca e de la noi din salaj;)
postat de: Sergiu Zalau

LA MUIE LUI MANUTA DE LA VALCEA   [21.11.2011, 20:41]
sugi pul* de fraier executat silit
postat de: K-GULA

ddd   [21.11.2011, 18:12]
il rupe kamaz pe strada pe lungu!!!
postat de: ddd

LA MUIE LUI MANUTA DE LA VALCEA   [22.10.2011, 16:19]
MILOGI DRAK DUPA CE K SUNT EXECUTATI SILITCUM E GUNOIUL ORASULUI VALCEA MANUTA K NU MAI AU BANI DE O BERE SI PACHETU DE TIGARI E K PREMIUL LOTO MAI IMI SUGETI FALUSU SI MA PUPATI IN CUR PE MINE K-GULA K TOTI PUPUINCURISTII LUI MIHAILOVICI ION DORIN ZIS MANUTA TARANU DE LA BARBATESTI.MARS LA MUNCA DE JOS LA CURATAT CANALE LA URBAN
postat de: K-GULA

LA MUIE LUI MANUTA   [22.10.2011, 16:09]
Bai milog sugi * cu tot cu milogu de gunoiul orasului valcea adica manuta esti un pupincurist iti da o bucata de paine si il lingi * si il vorbesti cu gura suie ca ti-a dat lumea la *. MARS LA MUNCA DE JOS SI SPALA VECEUL PUBLIC CU LIMBA DE FRUSTRAT. CA MANUTA TOT FRAIER RAMANE
postat de: K-GULA

coment   [16.10.2011, 20:51]
ASCULTA BAI LABAGIULE ZIIS K_GULA AI PUTEA SAI SUGI PULA LU MINUTA SI SAL INNGI IN CUR CA U ORI CUM IESTI O PIZDAA DE CE NU SPUI LA LUME CUM TIAI BAGAT U PULA IN CUR SO I SA NU MAI VB U DE OAMENI KA IEL MINUTA IE PREA ZMECHIER PT TOTI DAR CE SA FACI INVIDIA DOARE
postat de: sRB

coment   [16.10.2011, 20:46]
SA VA TRAG LA MUIE DE LABAGI CAREE NU STITI DECIT SA VB DE OAMENI AIUREA NU MAI VB VOI PIZDELOR DE CAMAZ ALA IE MULT PREA JMECHIER PT VOI PIZDA AIA DE LUNGU NUI REZISTA UN MINUT IN PICIORE DAACA AVEA CURAJ SI CARACTER VENEA LA BATAIE LA BUCURESTI NU STATEA CA O PIZDA SUB PATURA PITULAT SI CARE AVETI CUVINTE JIGNITOARE LA ADRESSA LU MINUTA SUGETI PULA SUGETI PULA
postat de: sirbu

Fraieri   [06.08.2011, 19:31]
Toti unteti niste fraieri.
postat de: BOSSSSSSS

MANUTA=GUNOIUL ORASULUI VALCEA   [19.07.2011, 22:59]
IN CURAND VA FI UN OM UITATE DE LUME DOAR DACA IL MAI RECICLEAZA CINEVA PE FRAIERU DE ION DORIN MIHAILOVICI=GUNOIUL ORASULUI
postat de: K-GULA

MANUTA E UN LAS SI UN FRAIER   [19.07.2011, 22:56]
NU MAI VORBITI DE UN FRAIER DE LA RAMNICUL VALCEA ASA ZIS MANUTA K E UN LAS MARE FARA OAMENII LUI E UN RATAT A UITAT CA A FOST SI E UN TARAN DE LA BARBATESTI. ORICUM TOTI CARE II FACK RECLAMA IL SUNT NISTE PUPINCURISTI
postat de: K-GULA

(+_+)   [09.07.2011, 22:40]
Ai ba auzi la Oo cica magurean e o vaca ia zii asta in fata =)) !!
postat de: beni

valcea   [23.06.2011, 01:24]
manuta forta valciiiiiiiiii
postat de: 12343

Kamaz nr 1!   [21.06.2011, 07:50]
Kamaz e prea tare ! Si eu cred ca il rupe pe lungu asta:) se pise pe toata experienta lui:) sa fie clar;) si inca ceva astia care nu stiti... Kamaz e mana dreapta a lu Ionel Mihailovici zis Manuta de la Valcea ...unu dintre cel mai tare pe romania momentan!
postat de: Sefu de la valcea

vorbe...aruncate aiurea...   [31.05.2011, 18:49]
aproape toti care nu stiu se baga in seama...cam ce poate sa-i faca sandu lui Kamaz? mai nimik...cunoscatorii stiu ce zic...;)
postat de: radu77

mai lasati !   [18.02.2011, 13:16]
BAA voi numa vorbiti ! ei se cunosc intre iei si se inteleg bn ! Voi sunteti fraierii care comentati ` da naveti paine pe masa ! vai de voi ! LASA K II BN K MACAR AVEM PE CN FRAIERII ! ;) TINETI`O TOT ASA !:) bogdan magureanu ii un om mare ! si lungu ! nu stau devb c fraeri !
postat de: tiganii GABORI !

Aberati aiurea!   [13.02.2011, 15:01]
dintre toti care-ati postat aici, care face vreun sport de contact si ce anume ? antrenamentul e cheia succesului. poti sa fii lungu, poti sa fii kamaz, poti sa fii SUPER-MAN ! sincer sa fiu ? in locul lui Lungu nici nu m-as obosi cu asemenea prostii. pai omu la cati bani a castigat pe la gale in Japonia, Romania si Europa, credeti ca-i mai arde de intervale si smardoiala ? la un moment dat, o sa ajungem fiecare sa ne saturam de astea. si pana la urma, ce dovedesti cu astea ? te bati in mijlocul strazii ? atragi pvirii? iti pui garda-n cap ? cu asta esti smecher ? Bologan si Liviu Popa ies morti de beti din curtea vilei lui Grecu. unde mai sta smecheria ? in mainile voastre ? fiti ba oameni seriosi. lupta asta, nu e cotata la fel de bine la \"casele de pariuri\" pe cat de mult e cotat efectul victoriei. faima, de-al invinge pe Lungu, care pana la urma chiar si Kamaz ala ar trebui s-o recunoasca, e cineva. pentru ca nici ala, nu provoaca chiar pe oricine la interval. NU ? lasati amenintarile si injuraturile. nimeni nu are nimic de castigat de pe urma asta !
postat de: Jean

Aberati aiurea!   [13.02.2011, 15:01]
dintre toti care-ati postat aici, care face vreun sport de contact si ce anume ? antrenamentul e cheia succesului. poti sa fii lungu, poti sa fii kamaz, poti sa fii SUPER-MAN ! sincer sa fiu ? in locul lui Lungu nici nu m-as obosi cu asemenea prostii. pai omu la cati bani a castigat pe la gale in Japonia, Romania si Europa, credeti ca-i mai arde de intervale si smardoiala ? la un moment dat, o sa ajungem fiecare sa ne saturam de astea. si pana la urma, ce dovedesti cu astea ? te bati in mijlocul strazii ? atragi pvirii? iti pui garda-n cap ? cu asta esti smecher ? Bologan si Liviu Popa ies morti de beti din curtea vilei lui Grecu. unde mai sta smecheria ? in mainile voastre ? fiti ba oameni seriosi. lupta asta, nu e cotata la fel de bine la \"casele de pariuri\" pe cat de mult e cotat efectul victoriei. faima, de-al invinge pe Lungu, care pana la urma chiar si Kamaz ala ar trebui s-o recunoasca, e cineva. pentru ca nici ala, nu provoaca chiar pe oricine la interval. NU ? lasati amenintarile si injuraturile. nimeni nu are nimic de castigat de pe urma asta !
postat de: Jean

Aberati aiurea!   [13.02.2011, 15:00]
dintre toti care-ati postat aici, care face vreun sport de contact si ce anume ? antrenamentul e cheia succesului. poti sa fii lungu, poti sa fii kamaz, poti sa fii SUPER-MAN ! sincer sa fiu ? in locul lui Lungu nici nu m-as obosi cu asemenea prostii. pai omu la cati bani a castigat pe la gale in Japonia, Romania si Europa, credeti ca-i mai arde de intervale si smardoiala ? la un moment dat, o sa ajungem fiecare sa ne saturam de astea. si pana la urma, ce dovedesti cu astea ? te bati in mijlocul strazii ? atragi pvirii? iti pui garda-n cap ? cu asta esti smecher ? Bologan si Liviu Popa ies morti de beti din curtea vilei lui Grecu. unde mai sta smecheria ? in mainile voastre ? fiti ba oameni seriosi. lupta asta, nu e cotata la fel de bine la "casele de pariuri" pe cat de mult e cotat efectul victoriei. faima, de-al invinge pe Lungu, care pana la urma chiar si Kamaz ala ar trebui s-o recunoasca, e cineva. pentru ca nici ala, nu provoaca chiar pe oricine la interval. NU ? lasati amenintarile si injuraturile. nimeni nu are nimic de castigat de pe urma asta !
postat de: Jean

s.a.m.d   [29.01.2011, 15:13]
Cica campion mondial la categoria grea la judo...asta nu stiu de unde o scot unii total dezinformati da ce sa zic din moment ce presa l-a transformat in luptator K1. Pentru cei care habar n-au nu e nici luptator K1 si nici nu va fi si nici campion mondial la judo nu a fost vreodata. mda amu m-am prins verdele de fapt ii roshu si albastru ii portocaliu. Maine poimaine o sa aud ca basescu o castigat al 2 lea razboi mondial.
postat de: sandu

...   [22.01.2011, 20:50]
eu sincer nu il cunosc pe kamaz personal si nu pot sa imi dau cu parerea despre el dar stiu un singur lucru : sandu lungu a fost campion mondial la judo categoria grea si are multe meciuri in galele de arte martiale mixte fiind cunoscut si in afara tarii ...nu pot eu spune cine e mai bun dar dupa prima impresie si din trecutul lui lungu , pare in avantaj fostul judoka dar nu poti sti niciodata...iar pt. cei care injura pe aici nu vad rostul...unii ar trebui sa se maturizeze ...in rest toate cele bune
postat de: lucian oradea

Oo   [21.01.2011, 18:55]
Kam asa e dar mai e o lecuta de problema pt Kamaz! Ati uitat sau nu stiti ca Lungu a facut Judo de mic copil si a fost si campion Mondial!!!!! Magureanu la sol nu e decat o Vaca!!!
postat de: Oo

:)))   [21.01.2011, 18:36]
Pizdelor nu tot mai vorbiti prostii!!! Lungu a propus pariu de 10000 contra Kamaz in ring! in cercuri mari...Bucuresti se Stie!! sa se prezinte si sa zica la microfon, Aicea is,,,, De unde :))))))
postat de: :)))

:)))   [21.01.2011, 18:36]
Pizdelor nu tot mai vorbiti prostii!!! Lungu a propus pariu de 10000 contra Kamaz in ring! in cercuri mari...Bucuresti se Stie!! sa se prezinte si sa zica la microfon, Aicea is,,,, De unde :))))))
postat de: :)))

:)))   [21.01.2011, 18:35]
Pizdelor nu tot mai vorbiti prostii!!! Lungu a propus pariu de 10000 contra Kamaz in ring! in cercuri mari...Bucuresti se Stie!! sa se prezinte si sa zica la microfon, Aicea is,,,, De unde :))))))
postat de: :)))

:))   [21.01.2011, 17:53]
Nu are ce face Magureanu cu Lungu ca pana da Lungu un pumn ii da magureanu 5, deci degeaba si oricum lui sandu io fost morcovu sa se bata cu el nu lui kamaz
postat de: teo

blabla   [12.01.2011, 19:27]
ciobanule tu chiar esti ft smecher... il cunosti si pe vasile di peste prut Extraordinar!!! in primul rand eu sunt nascut in Galati si de 20 stau in Constanta!! in al doilea Nu am luat apararea lui grasu!!! ci am spus ca sa se bage cu el in cusca oricare care se crede ...smardoi... Zis smecheri adevarati sunt cei care fac... milione si nu cei care se smardoiesc pt 2 lei... iar pe Mama laso in pace ca si eu pot baga in ata!!!!!
postat de: PPP

......   [11.01.2011, 20:24]
dupa viteza cu care da kamaz cu pumnu in comparatie cu lungu....ii clar ca-i dadea pe costum kamaz:)))
postat de: alyn29

Idiotilor   [01.01.2011, 12:02]
Ma ce fraieri is astia cica kamaz nu o fost la meci apui el o fost!!:)))
postat de: KatyKaty98

ciobanu   [28.12.2010, 23:22]
am descoperit prea multi vasile porcu cristi huiduma ion de la madrid si multi alti daca ai umblat in occident stii despre ce e vb dar parerea mea occidentu tau e ceva sat de pe linga oradea si vb sa te afli si tu in treaba kamaz bafta si rupele gura la fraieri unu dintre ei e asa numit asta blabla zis paul cu nume de femeie adica paulina pe ei fratelo
postat de: adi

ciobanu   [28.12.2010, 23:14]
mai paul asa zis blabla iti dau nr meu 00447879913086 eu vb ca baieti nu ca pizdele cum faci tu taran ii mata sunama si fi barbat unu si doi esti umblat la mata eu nu vb prin msj ca femeile adica cum faci tu eu imi dau cu parerea la baieti adevarati dar tu nu esti in categoria asta tu trimite comentari la sectiunea cancan nu la baieti proverbu este fi barbat nu femeie sunama sa vb sa stii cine e ciobanu
postat de: adi

blabla   [28.12.2010, 18:17]
ciobanule!! destept si priceput ce esti..poate la animale etc...!!! Atata te pricepi la bataie ca si mine la agricultura... Tu il pui pe Taranu d Kamaz pe locul 1 inRO? Nici macar intre primi 10 nu intra Lingaule nepriceput!!! din pacate si in strainatate smecheri de plastic k tine au stricat afacerile... adevarat k e tare la pumn dar nimica extra! exact k si camionul ala Rusesc i se potriveste numele!!! Mare,tare,si prost!!! eu sunt umblat prin toata Tara si inEuropa si am av noroc sa cunosc si multi oameni d valoare!! Nu navetist intre Simleu si Londra k tine care in ultimi 7 ani numa pe camionul asta ai descoperit !!!
postat de: paul

ciobanu   [25.12.2010, 15:55]
fratilor kamaz nu are adversar in rominia il stiu de prea mult timp stiu prea bine cei poarta capu si pumnu lungu mai bine termina cu publicitatea fi barbat si recunoaste cai mai bun ca tine kamaz nu cu publicitate sa ridicat ci cu valoarea lui e prea bun am citit in comentariile de jos cai nasu lui copilu lui negus ce legatura are asta cu lupta nu mai tot vb prosti il stiu pe kamaz de 7 ani e foarte bun nu gluma bafta fratelo si te astept oricind in anglia
postat de: adi

ciobanu   [25.12.2010, 15:44]
kamaz e prea smecher pt pensionaru de lungu el nu si face publicitate cum fac alti bafta kamaz si toate cele bune din anglia ciobanu
postat de: adi

copiii   [07.12.2010, 00:39]
...nu ati auzit de "TATA Nelu",Covasanu din Gherla.......acela e barbat...
postat de: vali

haide lungu   [06.12.2010, 18:58]
mereti mah nuh stiti voiii lungu iii barosanu kamaz inca ii crud da lungu cate batalii o avut si are experienta
postat de: fbjbasfn

hai kamaz   [04.12.2010, 09:06]
sau gasit si astia dupa bihoreanul sa bage minciuni....so gasit porcu ala sa nu vina....kal ducea osz cu duba acs
postat de: dsdjhsfg

ala da   [26.11.2010, 11:12]
ieu zic ca pe sandu lungu il bate fara probleme ca ia cam trecut vremea si ie si batran.
postat de: ala da

ala da   [26.11.2010, 11:10]
pai care stie cu cine sa batut kamaz ? 1la1 bine inteles.
postat de: ala da

ala da   [26.11.2010, 11:06]
dar si de castigi luptele cu ceva grei iti creste suprematia dar ie cu doua taisuri chestia cu lupta 1 la 1. ieu nu zic ca kamaz nu ar fi tare dar zic ca mai sant si alti care is tari si cred ca si mai bine pregatiti.
postat de: ala da

ala da   [26.11.2010, 11:03]
pai daca vrei sa te stie toata lumea ca esti voinic si tare de ce nu se bate asa zisul kamaz in ring sau cusca. pai daca pierde meci dupa meci sa cam dus suprematia si ridicatul in slavi asa ca mai bine te duci cu gasca dupa tine.
postat de: ala da

 
Foto Bihoreanul
 
De┼čteapt─â-te, rom├óne! Ziua imnului, s─ârb─âtorit─â la Oradea cu momente artistice ┼či defilarea G─ârzii de Onoare (FOTO)
 
Actual
 
Scene dramatice, miercuri, pe plaja din Mamaia: zeci de turi┼čti au f─âcut un lan┼ú uman ├«n ap─â, ┼úin├óndu-se de m├ón─â, ca s─â ├«ncerce s─â-i aduc─â la mal pe un tat─â ┼či feti┼úa sa de 5 ani, ├«neca┼úi ├«n mare. Din nefericire, niciunul dintre cei doi nu a putut fi salvat.
 
Vremea rea face pr─âp─âd ├«n ┼úar─â. Hidrologii au instituit cod ro┼ču de inunda┼úii ├«n ┼čapte jude┼úe: Dolj, V├ólcea, Cara┼č-Severin, Mehedin┼úi, Olt, Teleorman ┼či Arge┼č, valabil─â de miercuri de la ora 14 ┼či p├ón─â joi la ora 8 diminea┼úa. Dou─â persoane ┼či-au pierdut deja via┼úa, luate de ap─â, iar sute de oameni au pierdut totul.
 
Apa face bine la alegeri, cel pu┼úin a┼ča v─âd pesedi┼čtii lucrurile. Cu tonul dat de Victor Ponta care v─âzut un semn de la Dumnezeu ├«n inunda┼úiile produse chiar ├«n ziua lans─ârii candidaturii sale la preziden┼úiale, nici mini┼čtrii s─âi nu s-au l─âsat mai prejos. ┼×eful de la ├Änv─â┼ú─âm├ónt superior, Mihnea Costoiu, spune c─â apa aduce noroc, iar vicepremierul Liviu Dragnea se declar─â "├«nc─ârcat pozitiv" dup─â ce a fost la inunda┼úii.
 
 
 
 
Anun╚Ťuri gratuite
 
 
Sport
 
Conducerea echipei de baschet masculin CSM Oradea ┼či-a rezolvat ┼či problema postului de pivot, dup─â ce mar┼úi l-a transferat pe americanul Gary McGhee. ├Änalt de 2,11 metri, americanul vine la Oradea din Germania, unde a ocupat locul VIII ├«n sezonul precedent ├«n Bundesliga, cu echipa Ludwigsburg. El ├«l va ├«nlocui pe canadianul Sean Denison. ├Äntre timp, conducerea clubului or─âdean le-a prelungit contractele ┼či lui Horia Hora, Sergiu Pop ┼či Andrei Ciorda┼č.
 
Tinerii pugili┼čti or─âdeni s-au remarcat la ├«ntrecerile turneului interna┼úional de la Zal─âu, dotat cu Cupa Municipiului ┼či care a fost rezervat copiilor ┼či juniorilor. Sportivii clubului Cri┼čul au cucerit dou─â locuri I ┼či un loc II. Patrik Buza┼č ┼či D─ânu┼ú Cotuna au urcat pe cea mai ├«nalt─â pozi┼úie podiumului, ├«n timp ce Norbert Buza┼č s-a situat al doilea.
 
De┼či sus┼úine c─â nu mai ┼úine minte "aproape nimic" din proiectul municipalit─â┼úii privind realizarea unei parc─âri ├«n zona Arenei Voin┼úa, conducerea clubului or─âdean de tenis a trimis o scrisoare deschis─â autorit─â┼úilor locale prin care le propune, culmea, un alt proiect de dezvoltare al bazei sportive. Varianta propus─â de Dr─âgoi cuprinde ┼či o parcare, mai mic─â, dar men┼úine intact num─ârul terenurilor.