Edi╚Ťia tip─ârit─â
 
   
 
P─ârerea noastr─â
 
folclor de bihor.jpg

Folclor
de Bihor

de Mircea Chiril─â

Bolojan a pierdut b─ât─âlia pentru mutarea Muzeului ├«n Cetate nu pentru c─â ideea lui ar fi fost proast─â, ci pentru c─â a fost incapabil s─â explice cu cifre avantajele proiectului s─âu. ├Än vreme ce drojdieri converti┼úi ├«n mari speciali┼čti turnau comunicate pline de cifre lipsite de noim─â, Bolojan se ├«nc─âp─â┼ú├óna s─â cread─â c─â va c├ó┼čtiga l─âmurindu-i pe consilierii locali.
 
 
zic si eu.jpg

Zic ┼či eu

de Adrian Cri┼č

Dac─â am ┼úine cont de vechile zicale despre b─âtaie ("B─âtaia e rupt─â din rai", "Unde tata love┼čte carnea cre┼čte", "C├ónd drumul e b─âtut pot trece ┼či c─âru┼úele" ori "Palma tat─âlui, mai dulce ca m├óng├óierea vecinului"), am putea crede c─â procuroarea care a clasat dosarul ├«n care angaja┼úii Centrului de Plasament pentru Copii cu Probleme Psihosociale trebuiau cerceta┼úi pentru b─ât─âile aplicate minorilor institu┼úionaliza┼úi e un adev─ârat tezaur paremiologic.
 
 

Cum a fost?

de Lucian Cremeneanu

├Än Oradea exist─â o feti┼ú─â de vreo 7-8 ani care ┼čtie deja ce ├«nseamn─â fela┼úie, cum se masturbeaz─â b─ârba┼úii, cum se iubesc prin spate homosexualii ┼či cum ┼či-o trag mami ┼či tati ├«n patul conjugal. A v─âzut de la 2 metri cum urineaz─â b─ârba┼úii ┼či a ├«nv─â┼úat c├óteva expresii noi (m─â pupi ├«n cur, s─â ┼úi-o bagi ├«n cur, musc─â verde de c─âcat, porc ├«mpu┼úit) cu care va face ravagii printre prietene ┼či colegi de ┼čcoal─â.
 
 
 
     
 
Newsletter
 
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
   
 
Magazin
 
Descoperire istorică făcută de NASA. Cercetătorii susţin că au găsit prima planetă care, la prima vedere, ar putea susţine viaţa.
 
O femeie din Cluj a fost filmat─â ├«n timp cea zg├ória multe ma┼čini pe l├óng─â care trecea. C├ónd a fost ├«ntrebat─â de ce face asta, femeia a refuzat s─â r─âspund─â. Pe internet, femeia ┼či-a atras ┼či sus┼úin─âtori, dar ┼či du┼čmani.
 
Echipa Sudului a ├«nvins forma┼úia Nordului la All Star Game 2014 care s-a disputat mar┼úi seara la Cluj. Oradea a fost reprezentant─â ├«n echipa Nordului de patru juc─âtori ┼či antrenorul Cristian Achim. C─âpitanul CSM Oradea, William Franklin, a fost aproape de a c├ó┼čtiga concursul de arunc─âri de la trei puncte.
 
   
 
Spune ce crezi
 
Care crede┼úi c─â e coali┼úia cea mai potrivit─â s─â conduc─â administra┼úia local─â ├«n Bihor ┼či ├«n Oradea?






sau vezi rezultatele
 
     
 
Premiile lui Bihorel
 
Pui de F─ât-Frumos, Adrian Caba, omul de ├«ncredere al episcopului Sofronie Drincec, cre┼čte ├«ntr-un an c├ót al┼úii ├«n ┼čapte. Fost portar al Episcopiei pe vremea Preasfin┼úitului Ioan Mih─âl┼úanul, preotul a ajuns ├«n ultimii ani cel mai bine pl─âtit angajat al institu┼úiei dup─â PS Sofronie.
 
Primarul de S├«nmartin, Lucian Popu┼č, s-a preg─âtit suflete┼čte de S─ârb─âtorile Pascale, printr-un pelerinaj la Muntele Athos. Edilul ┼či-a petrecut s─âpt─âm├óna trecut─â la Sf├óntul Munte, conform unui obicei devenit deja tradi┼úie. Asemenea voievozilor din vechime, Popu┼č a c─âl─âtorit ├«nso┼úit de un sobor de preo┼úi ortodoc┼či, ├«ntre care Virgil Boc┼čan din Ront─âu, Tudor Bonce din Cord─âu ┼či asistentul universitar Florin Tomoioag─â, bun vorbitor de limb─â greac─â.
 
Condamnat la ├«nchisoare cu suspendare pentru ├«n┼čel─âciune, anchetat pentru delapidare ┼či sp─âlare de bani, Daniel Sab─âu Merce, ginerele consilierului preziden┼úial Terente Merce, a r─âmas tot nelini┼čtit: zilele trecute a fost "depistat" pe Dealul Viilor cu ma┼čina proptit─â ├«ntr-un st├ólp.
 
   
 
De știut
 
mircea-dumitrescu.jpg

Bihoreanul
la medic

de Mircea Dumitrescu

Constipa┼úia cronic─â este foarte r─âsp├óndit─â ├«n ┼ú─ârile cu standarde ridicate de civiliza┼úie, 10% din popula┼úie lu├ónd laxative ├«n mod constant. Cauzele cele mai frecvente sunt neglijarea impulsului de defeca┼úie ┼či lipsa de ini┼úiere a acesteia, cu acumularea ulterioar─â de materii fecale uscate ├«n cantitate mare la nivelul rectului.
 
 
mircea-ursuta.jpg

Avocatul Bihoreanului

de Mircea Ursuta

A┼ča cum ar─âtam s─âpt─âm├óna trecut─â, am├ónarea aplic─ârii pedepsei este o institu┼úie nou─â ├«n dreptul penal rom├ón, nefiind considerat─â condamnare potrivit noului cod penal. Spre deosebire de renun┼úarea la pedeaps─â care se dispune f─âr─â a se institui obliga┼úii ├«n sarcina autorului infrac┼úiunii, am├ónarea aplic─ârii pedepsei implic─â stabilirea unor obliga┼úii ┼či m─âsuri de supraveghere pe perioada termenului de supraveghere.
 
 
 
     
Bihoreanul TV, Premiile lui Bihorel
Send to YM Friend Send to a friend Print |
Cuvinte cheie: sandu lungu, kamaz, bogdan magurean, romi negus, bataie
Voteaza articol:
1/52/53/54/55/5
Scor: 3,0 / 5 (189 voturi)

Comentarii:
Nume:*
Titlu:*
Email:*
Introduceţi textul din imaginea alăturată:*
Comentariu:*
Anunţă-mă dacă apar comentarii noi
  adaugă
    * Câmpuri obligatorii.

Comentarii (89):

Afişarea înregistrărilor 150 din 89

dasda   [10.10.2012, 16:19]
Un besinos care mai mult urla decat loveste, daca are pumnu' asa tare si e asa ciumeg de ce nu se ia de baieti ca Vio Cretu sau Gabi Tamasdan
postat de: Anonim

hmmm   [16.08.2012, 23:33]
ce firma de paza si protectie controla acest Kamaz?
postat de: adi

FRUMOSU   [06.03.2012, 08:50]
Kamaz number 1
postat de: CASILDA

FRUMOSU   [06.03.2012, 08:50]
Kamaz number 1
postat de: CASILDA

FRUMOSU   [06.03.2012, 08:49]
Kamaz number 1
postat de: CASILDA

bula si cu strula   [04.03.2012, 01:06]
te iubesc mami
postat de: dragos

MULTA MUIE PENTRU FRAIERUL ORASULUI VALCEA MANUTA   [02.01.2012, 21:28]
SA ITI TRAG LA MUIE TARAN DE LA BARBATESTI CARE AI VENIT CU BASINI IN ORASUL VALCEA SA CAUTI PRIN GUNOAIE SI TE-AI CASATORIT CU CEA MAI CURVA MUISTA A TUTUROR TIMPURILOR CLEMENTINA SUGATIVA SI AI FACUT O HANDICAPATA DE FATA CLARA CLEMENTINA. PENTRU HANDICAPATUL NESPALAT AL ORASULUI VALCEA MIHAILOVICI ION DORIN ZIS MANUTA SA ITI TRAG LA MUIE LA TOATA FAMILIA TA HANDICAPATA
postat de: K-GULA

LA MUIE LUI MANUTA   [16.12.2011, 00:02]
MILOGI DRAK DUPA CE K SUNT EXECUTATI SILITCUM E GUNOIUL ORASULUI VALCEA MANUTA K NU MAI AU BANI DE O BERE SI PACHETU DE TIGARI E K PREMIUL LOTO MAI IMI SUGETI FALUSU SI MA PUPATI IN CUR PE MINE K-GULA K TOTI PUPUINCURISTII LUI MIHAILOVICI ION DORIN ZIS MANUTA TARANU DE LA BARBATESTI.MARS LA MUNCA DE JOS LA CURATAT CANALE LA URBAN SA CURETI CANALU
postat de: K-GULA

puterea valci   [11.12.2011, 20:38]
cine esti ma tu k gula sau cap de * tu sti ma ce vorbesti de manuta bulangiule te toarna omu si te face fetita muistule sa ne sugi petoti si mata la fel muiosule
postat de: vacea

PENTRU FRAIERUL EXECUTAT SILIT   [10.12.2011, 23:07]
CEL MAI FRAIER DIN RM.VALCEA MIHAILOVICI ION DORIN ZIS MANUTA
postat de: K-GULA

Kamaz   [09.12.2011, 17:35]
il nenorocea KAMAZ:)..pentru ca e de la noi din salaj;)
postat de: Sergiu Zalau

LA MUIE LUI MANUTA DE LA VALCEA   [21.11.2011, 20:41]
sugi pul* de fraier executat silit
postat de: K-GULA

ddd   [21.11.2011, 18:12]
il rupe kamaz pe strada pe lungu!!!
postat de: ddd

LA MUIE LUI MANUTA DE LA VALCEA   [22.10.2011, 16:19]
MILOGI DRAK DUPA CE K SUNT EXECUTATI SILITCUM E GUNOIUL ORASULUI VALCEA MANUTA K NU MAI AU BANI DE O BERE SI PACHETU DE TIGARI E K PREMIUL LOTO MAI IMI SUGETI FALUSU SI MA PUPATI IN CUR PE MINE K-GULA K TOTI PUPUINCURISTII LUI MIHAILOVICI ION DORIN ZIS MANUTA TARANU DE LA BARBATESTI.MARS LA MUNCA DE JOS LA CURATAT CANALE LA URBAN
postat de: K-GULA

LA MUIE LUI MANUTA   [22.10.2011, 16:09]
Bai milog sugi * cu tot cu milogu de gunoiul orasului valcea adica manuta esti un pupincurist iti da o bucata de paine si il lingi * si il vorbesti cu gura suie ca ti-a dat lumea la *. MARS LA MUNCA DE JOS SI SPALA VECEUL PUBLIC CU LIMBA DE FRUSTRAT. CA MANUTA TOT FRAIER RAMANE
postat de: K-GULA

coment   [16.10.2011, 20:51]
ASCULTA BAI LABAGIULE ZIIS K_GULA AI PUTEA SAI SUGI PULA LU MINUTA SI SAL INNGI IN CUR CA U ORI CUM IESTI O PIZDAA DE CE NU SPUI LA LUME CUM TIAI BAGAT U PULA IN CUR SO I SA NU MAI VB U DE OAMENI KA IEL MINUTA IE PREA ZMECHIER PT TOTI DAR CE SA FACI INVIDIA DOARE
postat de: sRB

coment   [16.10.2011, 20:46]
SA VA TRAG LA MUIE DE LABAGI CAREE NU STITI DECIT SA VB DE OAMENI AIUREA NU MAI VB VOI PIZDELOR DE CAMAZ ALA IE MULT PREA JMECHIER PT VOI PIZDA AIA DE LUNGU NUI REZISTA UN MINUT IN PICIORE DAACA AVEA CURAJ SI CARACTER VENEA LA BATAIE LA BUCURESTI NU STATEA CA O PIZDA SUB PATURA PITULAT SI CARE AVETI CUVINTE JIGNITOARE LA ADRESSA LU MINUTA SUGETI PULA SUGETI PULA
postat de: sirbu

Fraieri   [06.08.2011, 19:31]
Toti unteti niste fraieri.
postat de: BOSSSSSSS

MANUTA=GUNOIUL ORASULUI VALCEA   [19.07.2011, 22:59]
IN CURAND VA FI UN OM UITATE DE LUME DOAR DACA IL MAI RECICLEAZA CINEVA PE FRAIERU DE ION DORIN MIHAILOVICI=GUNOIUL ORASULUI
postat de: K-GULA

MANUTA E UN LAS SI UN FRAIER   [19.07.2011, 22:56]
NU MAI VORBITI DE UN FRAIER DE LA RAMNICUL VALCEA ASA ZIS MANUTA K E UN LAS MARE FARA OAMENII LUI E UN RATAT A UITAT CA A FOST SI E UN TARAN DE LA BARBATESTI. ORICUM TOTI CARE II FACK RECLAMA IL SUNT NISTE PUPINCURISTI
postat de: K-GULA

(+_+)   [09.07.2011, 22:40]
Ai ba auzi la Oo cica magurean e o vaca ia zii asta in fata =)) !!
postat de: beni

valcea   [23.06.2011, 01:24]
manuta forta valciiiiiiiiii
postat de: 12343

Kamaz nr 1!   [21.06.2011, 07:50]
Kamaz e prea tare ! Si eu cred ca il rupe pe lungu asta:) se pise pe toata experienta lui:) sa fie clar;) si inca ceva astia care nu stiti... Kamaz e mana dreapta a lu Ionel Mihailovici zis Manuta de la Valcea ...unu dintre cel mai tare pe romania momentan!
postat de: Sefu de la valcea

vorbe...aruncate aiurea...   [31.05.2011, 18:49]
aproape toti care nu stiu se baga in seama...cam ce poate sa-i faca sandu lui Kamaz? mai nimik...cunoscatorii stiu ce zic...;)
postat de: radu77

mai lasati !   [18.02.2011, 13:16]
BAA voi numa vorbiti ! ei se cunosc intre iei si se inteleg bn ! Voi sunteti fraierii care comentati ` da naveti paine pe masa ! vai de voi ! LASA K II BN K MACAR AVEM PE CN FRAIERII ! ;) TINETI`O TOT ASA !:) bogdan magureanu ii un om mare ! si lungu ! nu stau devb c fraeri !
postat de: tiganii GABORI !

Aberati aiurea!   [13.02.2011, 15:01]
dintre toti care-ati postat aici, care face vreun sport de contact si ce anume ? antrenamentul e cheia succesului. poti sa fii lungu, poti sa fii kamaz, poti sa fii SUPER-MAN ! sincer sa fiu ? in locul lui Lungu nici nu m-as obosi cu asemenea prostii. pai omu la cati bani a castigat pe la gale in Japonia, Romania si Europa, credeti ca-i mai arde de intervale si smardoiala ? la un moment dat, o sa ajungem fiecare sa ne saturam de astea. si pana la urma, ce dovedesti cu astea ? te bati in mijlocul strazii ? atragi pvirii? iti pui garda-n cap ? cu asta esti smecher ? Bologan si Liviu Popa ies morti de beti din curtea vilei lui Grecu. unde mai sta smecheria ? in mainile voastre ? fiti ba oameni seriosi. lupta asta, nu e cotata la fel de bine la \"casele de pariuri\" pe cat de mult e cotat efectul victoriei. faima, de-al invinge pe Lungu, care pana la urma chiar si Kamaz ala ar trebui s-o recunoasca, e cineva. pentru ca nici ala, nu provoaca chiar pe oricine la interval. NU ? lasati amenintarile si injuraturile. nimeni nu are nimic de castigat de pe urma asta !
postat de: Jean

Aberati aiurea!   [13.02.2011, 15:01]
dintre toti care-ati postat aici, care face vreun sport de contact si ce anume ? antrenamentul e cheia succesului. poti sa fii lungu, poti sa fii kamaz, poti sa fii SUPER-MAN ! sincer sa fiu ? in locul lui Lungu nici nu m-as obosi cu asemenea prostii. pai omu la cati bani a castigat pe la gale in Japonia, Romania si Europa, credeti ca-i mai arde de intervale si smardoiala ? la un moment dat, o sa ajungem fiecare sa ne saturam de astea. si pana la urma, ce dovedesti cu astea ? te bati in mijlocul strazii ? atragi pvirii? iti pui garda-n cap ? cu asta esti smecher ? Bologan si Liviu Popa ies morti de beti din curtea vilei lui Grecu. unde mai sta smecheria ? in mainile voastre ? fiti ba oameni seriosi. lupta asta, nu e cotata la fel de bine la \"casele de pariuri\" pe cat de mult e cotat efectul victoriei. faima, de-al invinge pe Lungu, care pana la urma chiar si Kamaz ala ar trebui s-o recunoasca, e cineva. pentru ca nici ala, nu provoaca chiar pe oricine la interval. NU ? lasati amenintarile si injuraturile. nimeni nu are nimic de castigat de pe urma asta !
postat de: Jean

Aberati aiurea!   [13.02.2011, 15:00]
dintre toti care-ati postat aici, care face vreun sport de contact si ce anume ? antrenamentul e cheia succesului. poti sa fii lungu, poti sa fii kamaz, poti sa fii SUPER-MAN ! sincer sa fiu ? in locul lui Lungu nici nu m-as obosi cu asemenea prostii. pai omu la cati bani a castigat pe la gale in Japonia, Romania si Europa, credeti ca-i mai arde de intervale si smardoiala ? la un moment dat, o sa ajungem fiecare sa ne saturam de astea. si pana la urma, ce dovedesti cu astea ? te bati in mijlocul strazii ? atragi pvirii? iti pui garda-n cap ? cu asta esti smecher ? Bologan si Liviu Popa ies morti de beti din curtea vilei lui Grecu. unde mai sta smecheria ? in mainile voastre ? fiti ba oameni seriosi. lupta asta, nu e cotata la fel de bine la "casele de pariuri" pe cat de mult e cotat efectul victoriei. faima, de-al invinge pe Lungu, care pana la urma chiar si Kamaz ala ar trebui s-o recunoasca, e cineva. pentru ca nici ala, nu provoaca chiar pe oricine la interval. NU ? lasati amenintarile si injuraturile. nimeni nu are nimic de castigat de pe urma asta !
postat de: Jean

s.a.m.d   [29.01.2011, 15:13]
Cica campion mondial la categoria grea la judo...asta nu stiu de unde o scot unii total dezinformati da ce sa zic din moment ce presa l-a transformat in luptator K1. Pentru cei care habar n-au nu e nici luptator K1 si nici nu va fi si nici campion mondial la judo nu a fost vreodata. mda amu m-am prins verdele de fapt ii roshu si albastru ii portocaliu. Maine poimaine o sa aud ca basescu o castigat al 2 lea razboi mondial.
postat de: sandu

...   [22.01.2011, 20:50]
eu sincer nu il cunosc pe kamaz personal si nu pot sa imi dau cu parerea despre el dar stiu un singur lucru : sandu lungu a fost campion mondial la judo categoria grea si are multe meciuri in galele de arte martiale mixte fiind cunoscut si in afara tarii ...nu pot eu spune cine e mai bun dar dupa prima impresie si din trecutul lui lungu , pare in avantaj fostul judoka dar nu poti sti niciodata...iar pt. cei care injura pe aici nu vad rostul...unii ar trebui sa se maturizeze ...in rest toate cele bune
postat de: lucian oradea

Oo   [21.01.2011, 18:55]
Kam asa e dar mai e o lecuta de problema pt Kamaz! Ati uitat sau nu stiti ca Lungu a facut Judo de mic copil si a fost si campion Mondial!!!!! Magureanu la sol nu e decat o Vaca!!!
postat de: Oo

:)))   [21.01.2011, 18:36]
Pizdelor nu tot mai vorbiti prostii!!! Lungu a propus pariu de 10000 contra Kamaz in ring! in cercuri mari...Bucuresti se Stie!! sa se prezinte si sa zica la microfon, Aicea is,,,, De unde :))))))
postat de: :)))

:)))   [21.01.2011, 18:36]
Pizdelor nu tot mai vorbiti prostii!!! Lungu a propus pariu de 10000 contra Kamaz in ring! in cercuri mari...Bucuresti se Stie!! sa se prezinte si sa zica la microfon, Aicea is,,,, De unde :))))))
postat de: :)))

:)))   [21.01.2011, 18:35]
Pizdelor nu tot mai vorbiti prostii!!! Lungu a propus pariu de 10000 contra Kamaz in ring! in cercuri mari...Bucuresti se Stie!! sa se prezinte si sa zica la microfon, Aicea is,,,, De unde :))))))
postat de: :)))

:))   [21.01.2011, 17:53]
Nu are ce face Magureanu cu Lungu ca pana da Lungu un pumn ii da magureanu 5, deci degeaba si oricum lui sandu io fost morcovu sa se bata cu el nu lui kamaz
postat de: teo

blabla   [12.01.2011, 19:27]
ciobanule tu chiar esti ft smecher... il cunosti si pe vasile di peste prut Extraordinar!!! in primul rand eu sunt nascut in Galati si de 20 stau in Constanta!! in al doilea Nu am luat apararea lui grasu!!! ci am spus ca sa se bage cu el in cusca oricare care se crede ...smardoi... Zis smecheri adevarati sunt cei care fac... milione si nu cei care se smardoiesc pt 2 lei... iar pe Mama laso in pace ca si eu pot baga in ata!!!!!
postat de: PPP

......   [11.01.2011, 20:24]
dupa viteza cu care da kamaz cu pumnu in comparatie cu lungu....ii clar ca-i dadea pe costum kamaz:)))
postat de: alyn29

Idiotilor   [01.01.2011, 12:02]
Ma ce fraieri is astia cica kamaz nu o fost la meci apui el o fost!!:)))
postat de: KatyKaty98

ciobanu   [28.12.2010, 23:22]
am descoperit prea multi vasile porcu cristi huiduma ion de la madrid si multi alti daca ai umblat in occident stii despre ce e vb dar parerea mea occidentu tau e ceva sat de pe linga oradea si vb sa te afli si tu in treaba kamaz bafta si rupele gura la fraieri unu dintre ei e asa numit asta blabla zis paul cu nume de femeie adica paulina pe ei fratelo
postat de: adi

ciobanu   [28.12.2010, 23:14]
mai paul asa zis blabla iti dau nr meu 00447879913086 eu vb ca baieti nu ca pizdele cum faci tu taran ii mata sunama si fi barbat unu si doi esti umblat la mata eu nu vb prin msj ca femeile adica cum faci tu eu imi dau cu parerea la baieti adevarati dar tu nu esti in categoria asta tu trimite comentari la sectiunea cancan nu la baieti proverbu este fi barbat nu femeie sunama sa vb sa stii cine e ciobanu
postat de: adi

blabla   [28.12.2010, 18:17]
ciobanule!! destept si priceput ce esti..poate la animale etc...!!! Atata te pricepi la bataie ca si mine la agricultura... Tu il pui pe Taranu d Kamaz pe locul 1 inRO? Nici macar intre primi 10 nu intra Lingaule nepriceput!!! din pacate si in strainatate smecheri de plastic k tine au stricat afacerile... adevarat k e tare la pumn dar nimica extra! exact k si camionul ala Rusesc i se potriveste numele!!! Mare,tare,si prost!!! eu sunt umblat prin toata Tara si inEuropa si am av noroc sa cunosc si multi oameni d valoare!! Nu navetist intre Simleu si Londra k tine care in ultimi 7 ani numa pe camionul asta ai descoperit !!!
postat de: paul

ciobanu   [25.12.2010, 15:55]
fratilor kamaz nu are adversar in rominia il stiu de prea mult timp stiu prea bine cei poarta capu si pumnu lungu mai bine termina cu publicitatea fi barbat si recunoaste cai mai bun ca tine kamaz nu cu publicitate sa ridicat ci cu valoarea lui e prea bun am citit in comentariile de jos cai nasu lui copilu lui negus ce legatura are asta cu lupta nu mai tot vb prosti il stiu pe kamaz de 7 ani e foarte bun nu gluma bafta fratelo si te astept oricind in anglia
postat de: adi

ciobanu   [25.12.2010, 15:44]
kamaz e prea smecher pt pensionaru de lungu el nu si face publicitate cum fac alti bafta kamaz si toate cele bune din anglia ciobanu
postat de: adi

copiii   [07.12.2010, 00:39]
...nu ati auzit de "TATA Nelu",Covasanu din Gherla.......acela e barbat...
postat de: vali

haide lungu   [06.12.2010, 18:58]
mereti mah nuh stiti voiii lungu iii barosanu kamaz inca ii crud da lungu cate batalii o avut si are experienta
postat de: fbjbasfn

hai kamaz   [04.12.2010, 09:06]
sau gasit si astia dupa bihoreanul sa bage minciuni....so gasit porcu ala sa nu vina....kal ducea osz cu duba acs
postat de: dsdjhsfg

ala da   [26.11.2010, 11:12]
ieu zic ca pe sandu lungu il bate fara probleme ca ia cam trecut vremea si ie si batran.
postat de: ala da

ala da   [26.11.2010, 11:10]
pai care stie cu cine sa batut kamaz ? 1la1 bine inteles.
postat de: ala da

ala da   [26.11.2010, 11:06]
dar si de castigi luptele cu ceva grei iti creste suprematia dar ie cu doua taisuri chestia cu lupta 1 la 1. ieu nu zic ca kamaz nu ar fi tare dar zic ca mai sant si alti care is tari si cred ca si mai bine pregatiti.
postat de: ala da

ala da   [26.11.2010, 11:03]
pai daca vrei sa te stie toata lumea ca esti voinic si tare de ce nu se bate asa zisul kamaz in ring sau cusca. pai daca pierde meci dupa meci sa cam dus suprematia si ridicatul in slavi asa ca mai bine te duci cu gasca dupa tine.
postat de: ala da

 
Foto Bihoreanul
 
Dup─â exemplul M├óntuitorului, episcopul Virgil Bercea a sp─âlat picioarele a 12 seminari┼čti (FOTO)
 
Actual
 
Parchetul ICCJ a dispus urm─ârirea penal─â pentru ┼čantaj ├«n urma pl├óngerii formulate de Gabriela Vr├ónceanu Firea ├«mpotriva lui Traian B─âsescu, la care a fost conexat─â ┼či sesizarea parlamentarilor, ├«ns─â procurorii au suspendat punerea ├«n mi┼čcare a ac┼úiunii penale, ├«ntruc├ót pre┼čedintele are imunitate.
 
Gabriel Garcia Márquez, scriitor columbian laureat al premiului Nobel pentru literatură pe 1982, a murit joi, la vârsta de 87 de ani.
 
Febra preg─âtirilor pentru Pa┼čte i-a afectat peste m─âsur─â pe unii primari din Rom├ónia. Iepuri supradimensiona┼úi, ou─â care at├órn─â din copaci sau lum├ón─âri uria┼če au r─âs─ârit ├«n mijlocul mai multor ora┼če. La Tecuci, de pild─â, localnicii fac mi┼čto de lum├ónarea cu patru ou─â ┼či becule┼úe ce seam─ân─â cu s├órma ghimpat─â, decora┼úiune pus─â de prim─ârie ├«n mijlocul ora┼čului.
 
 
 
 
Anun╚Ťuri gratuite
 
 
Sport
 
Fotbali┼čtii de la FC Bihor vor disputa vineri, de la ora 17, primul joc din faza play-out a campionatului Seriei a II-a a Ligii a II-a. Elevii antrenorului Alexandru Pelici vor primi, la Stadionul "Iuliu Bodola", replica forma┼úiei ar─âdene UTA, ├«ntr-unul din cele mai importante jocuri ale acestei faze. Jocul dintre cele dou─â forma┼úii se anun┼ú─â foarte important, ambele combatante lupt├ónd pentru evitarea retrograd─ârii.
 
Lupt─âtorii or─âdeni ai clubului CSS LPS Bihorul s-au descurcat admirabil la ├«ntrecerile turneului international de greco-romane de la Bucure┼čti. Astfel, elevii antrenorului Nelu Pop au ob┼úinut un loc II, o clasare pe pozi┼úia a III-a ┼či un loc V. Cel mai bun rezultat l-a ├«nregistrat George T─âr─âu, la categoria 100 kg.
 
Campionii Rom├óniei la polo, or─âdenii de la CSM Digi, au mai f─âcut un pas important ├«n adjudecarea celui de-al optulea titlu na┼úional consecutiv, dup─â ce miercuri sear─â s-au impus, ├«n Bazinul Olimpic "Ioan Alexandrescu", cu scorul de 11-7, ├«n fa┼úa bucure┼čtenilor de la Steaua, ├«n cel de-al doilea meci al finalei Campionatului Na┼úional. ├Äntr-un meci pentru locul V, Cri┼čul Lancetti a pierdut miercuri ├«ns─â, tot acas─â, cu 11-12, ├«n fa┼úa echipei AMEFA Arad.