URMĂREȘTE-NE PE
VINERI, 25 MAI 2018

Ediția tipărită

Părerea noastră

Folclor de Bihor
Mircea Chirila
Scandal mare cu absolvirea de la Colegiul Gojdu. Au fost plângeri că sumele ce trebuie achitate, după socotelile comitetului de părinţi, sunt exagerat de mari. Au fost prevăzute carduri cadou pentru profesori, ba chiar şi bani de taxi ca aceştia să poată ajunge la banchet...
Zic şi eu
Adrian Cris
Un abuz comis la o competiţie recent găzduită de Arena Antonio Alexe din Oradea şi neştiut public până acum arată că înaintăm pas cu pas spre un regim poliţienesc în care legea nu contează decât în măsura în care e interpretată samavolnic, pentru a da o aparenţă de temeinicie comportamentelor şi deciziilor discreţionare. La începutul lunii, un orădean a fost împiedicat să intre la o partidă de baschet de către nişte jandarmi. 
Cum a fost?
Lucian Cremeneanu
Street Food Fest este scump pentru că aduce în stradă preţurile din restaurante. Pereţii localurilor nu mai există, nasul nu mai este protejat de mirosurile îmbietoare, iar ochiul nu mai e protejat de preţurile din meniu. Astfel, impactul poate fi brutal. Mâncare de stradă la preţ de restaurant? Hm...
Newsletter
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
Spune ce crezi
Cine credeţi că are dreptate în problema sporurilor salariale ale lucrătorilor de la UPU – SMURD Bihor?





De stiut

Avocatul Bihoreanului
Mircea Ursuta
În primul rând, cei care achiziţionează un autoturism trebuie să ştie că au obligaţia să efectueze toate formalităţile de înmatriculare în termen de maxim 90 de zile de la data încheierii contractului de vânzare cumpărare. Sancţiunea pentru nerespectarea acestei obligaţii este suspendarea înmatriculării acelui autovehicul, definită de lege ca fiind operaţiunea administrativă ce constă în interzicerea temporară a dreptului de a pune în circulaţie şi a utiliza un vehicul pe drumul public.
Bihoreanul la medic
Mircea Dumitrescu
Ulcerul gastric apare de obicei cu 10 ani mai târziu decât cel duodenal, frecvenţa maximă fiind în jurul vârstei de 60 de ani. Boala apare mai des la bărbaţi, iar numărul cazurilor este în uşoară creştere faţă de cele de ulcer duodenal care sunt în scădere.
Psihologul Bihoreanului
Razvan Coloja
Ne naştem, suntem crescuţi de părinţi, ne maturizăm, avem la rândul nostru propriii copii pe care îi creştem, îmbătrânim. Fiecare generaţie trece prin acelaşi ciclu, dar o face în perioade diferite de timp, pe măsură ce în urma noastră rămâne istoria. Aşa se face că aceia care au prins în adolescenţă începuturile comunismului în România au încă memoria vremurilor de dinainte şi au trebuit să se adapteze schimbării.
19 Mai 2010, 14:43

Filip şi amanta

0 clipuri
0 audio
0 fisiere

Mizând, probabil, pe faptul că n-o să afle nimeni, dată fiind ora la care a fost difuzată emisiunea sa, realizatorul Antenei 1 Oradea, Doru Sicoe, a adus în discuţie în direct, duminică, 9 mai, fără nicio jenă, relaţia între fostul primar Petru Filip şi amanta acestuia.

I-a făcut public inclusiv numele şi funcţia, de secretară, pe care tânăra (cu 20 de ani sub Filip) a ocupat-o în Primărie pe vremea acestuia.

Ba, mai mult, Sicoe nu numai că l-a dat în gât pe Filip, dar i-a şi întrebat ce cred despre asta pe invitaţii din platou, Mişu Jan Manolescu, şeful PDL Oradea, şi Nicolae Hoduţ, un apropiat al deputatului Ştefan Seremi.

Puşi vizibil în încurcătură, atât Manolescu cât şi Hoduţ s-au ferit de comentarii, dar nu au negat deloc informaţia "scăpată" de Sicoe. Semn că pe Filip chiar nu-l mai iubeşte nimeni, nici măcar din propriul partid. Poate doar fosta secretară, dacă o fi având carnet de membru...

Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.

Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
14 Comentarii
amante
Filip are numai o amanta?Colegul sau de partid Mircea Budau are 3 amante doar este mai potent.De fapt cei de la PDL toti au amante,Basescu le da asa un salar si functii ca nu au ce sa faca cu banii... ce orgii fac pe str.Ady Endre la un bar de noapte...Astia nu vor sti ce inseamna criza nici ei si nici AMANTELE lor...
Postat 31 Mai 2010, 21:02 de anonim
despre fi
mai alaltaieri la b1 fostul primar filip recunostea ca preluase primaria cu 58 de functionari si o lasase cu 800 , ati facut deja calculul cam cati sant platiti degeaba ??? in USA un oras LAKEWOOD cat oradea are 10functionari +6consilieri municipali care lucreaza efectiv in primarie ,primarie pe care nici nu o remarci dintre celelalte cladiri ?????DECI ????
Postat 25 Mai 2010, 10:04 de sandu
via Alesd
bolojan, cel mai slab primar. inclusiv sturza, a fost mai capabil decat bolovanu'!
Postat 24 Mai 2010, 19:37 de ildiuta bolovan
BLAGA
vai doamne blaga este si mai...........mai..... dar DNA ne va relata ........ha, ha, ha ce folos sa reprezinti grupuri de interese economice daca te trag de urechi......ha, ha, ha ce viata de haiduci ducem in romania noastra frumoasa.....este ff adevarat din 2006 am facut orice genocid si acum raspundem....pe rand la coada.......ha, ha, ha,traiasca BASESCU si fratii lui langa CEAUSESCU.....drum bun!
Postat 22 Mai 2010, 13:39 de ha, ha, ha
saracu de el
Regret ca suntei asa de rai! E si el un biet om. Cred ca e adevarat ca el e amanta si nu invers. Si ca ar trebui sa se sesizeze DNA-ul sa/l caute la averile astranse cand esra numai bugetar primar, ca acuma e si prof universal si la stat si la agorica! E potent frate e potent, desi daca s/a retras probabil ca are nevoie sa se hodineasca!!! Nici cu blaga nu nii rusine, asta cand pica?
Postat 22 Mai 2010, 09:18 de violetntadeprimari
Pentru oradean
Nu e numai labar, e **** destul de agresiv. E cunoscut in mediile lor ca om faorte pervers. Are o ura patologica impotriva femeilor.
Postat 20 Mai 2010, 16:48 de oradean2
pt anca
sicoe e labar, se stieeeeeee!!!
Postat 19 Mai 2010, 23:00 de oradean
laura.... dar nu asa cunoscuta
Fostul primar Petru Filip şi-a dus la Parlamentul European colaboratorii dragi din Oradea. Eurodeputatul a anunţat, săptămâna trecută, că echipa sa de consilieri este formată din patru persoane: necunoscuta Ioana Leşe, ex-ministrul Integrării Europene Ene Dinga (schimbat din funcţie pentru că nu vorbeşte nicio limbă străină), Sorin Borza, fost şef al Serviciului de Comunicare, Imagine şi Mass Media din Primăria Oradea (adică responsabilul cu propaganda) şi… surpriză! Cel de-al patrulea consilier dus la Bruxelles este, după cum a şi prezentat-o Filip, "ştiţi voi care Laura". Adică, fosta sa secretară din Primărie, Laura Koppelman, nora lui Felix Koppelman, şeful Comunităţii Evreieşti din Oradea. "Ştim noi care Laura" s-a separat de soţul ei, medic la Spitalul Judeţean, recăpătându-şi libertatea de a circula în Europa alături de şeful ei drag…
Postat 19 Mai 2010, 19:50 de wow
va rog frumos
nu l jigniti pe FILIP papausica masculina.....e un dulce rau de tot, nu i mai cautati nod in papura......a avut o contribuite importanta pentru BIHOR, a indeplinit toate functiiile posibile..si in plus gusturiile nu se discuta....la Bolojan imi place chelia ca sincer nu stiu cum MUSCA...........ha, ha, ha.........dar incep sa ma indragostesc de BIZONII de la STEI......ha, ha, ha asa ca avocatelor pregatitiva aramamentul greu avem de lucru, cracanatele sa stea deoparte nu infuleca nimic.........decat dupa ce ne saturam noi.............MISSSS EBIHOREANUL..........
Postat 19 Mai 2010, 19:39 de please
ne bucuram pentru el
Asta este o noutate numai pentru cei care nu au vrut s-o afle pana acuma.Mare branza!Mai bine s-ar sapa la afacerile si tunurile pe care le-a dat impreuna cu celalalt sobolan fost presedinte de CJ.Da nu-i cine, ca si astialalti sunt in alianta cu ros-alb-verzii,care intamplator cad de 20 de ani tot in picioare si aici in Oradea cat si la mitici.Suntem destepti nevoie mare!
Postat 19 Mai 2010, 19:35 de trnt
amanta lui filip
cred ca esti singura care sustii ca era mai bine sub filip, sper ca tu s ramai tot sub filip din pacate lasul nu ne-a oferit nici sansa sa-l trimitem prin vot acolo unde ii este locul ci a trimis un iepure la alegerile locale el fugind din oras de frica votului.
Postat 19 Mai 2010, 17:17 de @bolojan iliuta
Eu va platesc
Avand in vedere ca Bolojan si aporpiatii lui va platesc pentru a-l denigra pe Filip inseamna ca lui Boilojan ii este firca de alegeri. Dupa cum arata Oradea are si motive. Era mai bine pe vremea lui Filip. Iar Bihoreanul daca primeste sposorizari de la Bolojan nu este OK. Sunt manjiti si ei !
Postat 19 Mai 2010, 16:41 de Bolojan Iliuta
hai cai buna de
hai cai buna de parca ei nu au pe lanaga neveste GALETI.............barbatii din Bihor sunt cei mai dezvoltati ca stil de viata NECONVENTIONAL dar nu i judec din contra apreciez nada frumoaselor Oradenve dar accepta si nevestele boliile transmisibile pe care le imprumuta ........vor nu vor au si ele parte de aventura.......haideti sa vorbim deschis stimati Bihoreni , nu va sfiiti sunteti Dobitoace nimeni nu va judeca, dar ati jurat sa va aparati familia cum o faceti......facandu va LABA fara sa va vada nimenii.........bun comentariu dar la ce fizic are ma mir ca il accepta o femeie pe DORU SICOCE....mie nu mi place ca mascul deloc! Filip arata mult mai bine...........sorry e o opinie adresata la o obraznicie in public.
Postat 19 Mai 2010, 16:34 de anca
Pe invers!
Este exact invers ... Filip este amanta fostei secretare. El este doar partea pasiva ...
Postat 19 Mai 2010, 15:55 de baby
count display

FOTO BIHOREANUL

  • Se lucrează la noul terminal al Aeroportului Oradea. Construcţia va fi gata la toamnă (FOTO)
  • Gata cu transparenţa! Ioan Mihaiu nu mai vrea întrebări din partea presei în timpul ședințelor Colegiului prefectural (FOTO)
  • Un TIR plin cu stupi cu albine, răsturnat lângă Băile Felix (FOTO / VIDEO)
  • Pompierii bihoreni 'salvează' dragostea de carte: Au donat cărţi elevilor din trei şcoli rurale (FOTO)
  • Let’s Get Green: Elevii de la Şcoala 11 au plantat 100 de puieţi de arbori (FOTO)
  • Noaptea muzeelor a atras un număr record de vizitatori în Oradea. Cozi de zeci de metri la noul sediu al MȚC (FOTO)
  • Ziua Eroilor a fost marcată cu felicitări şi diplome în Cetatea Oradea (FOTO)
  • Dezbaterile Consiliului Local Oradea se vor muta în beciurile Primăriei (FOTO)
  • Festin în Piaţa Unirii: A început Street Food Festival Oradea, cu mâncăruri apetisante şi preţuri piperate (FOTO)
  • Cea de-a XXII-a ediție a Zilelor Muzeului Țării Crișurilor a debutat cu o dublă lansare de carte (FOTO)

TIMP LIBER

Timp liber

CURS VALUTAR

  • 1 USD = 3.8697 RON
  • 1 EUR = 4.5959 RON
  • 1 HUF = 0.015 RON