URMĂREȘTE-NE PE
JOI, 24 MAI 2018

Ediția tipărită

Părerea noastră

Folclor de Bihor
Mircea Chirila
Scandal mare cu absolvirea de la Colegiul Gojdu. Au fost plângeri că sumele ce trebuie achitate, după socotelile comitetului de părinţi, sunt exagerat de mari. Au fost prevăzute carduri cadou pentru profesori, ba chiar şi bani de taxi ca aceştia să poată ajunge la banchet...
Zic şi eu
Adrian Cris
Un abuz comis la o competiţie recent găzduită de Arena Antonio Alexe din Oradea şi neştiut public până acum arată că înaintăm pas cu pas spre un regim poliţienesc în care legea nu contează decât în măsura în care e interpretată samavolnic, pentru a da o aparenţă de temeinicie comportamentelor şi deciziilor discreţionare. La începutul lunii, un orădean a fost împiedicat să intre la o partidă de baschet de către nişte jandarmi. 
Cum a fost?
Lucian Cremeneanu
Street Food Fest este scump pentru că aduce în stradă preţurile din restaurante. Pereţii localurilor nu mai există, nasul nu mai este protejat de mirosurile îmbietoare, iar ochiul nu mai e protejat de preţurile din meniu. Astfel, impactul poate fi brutal. Mâncare de stradă la preţ de restaurant? Hm...
Newsletter
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
Spune ce crezi
Cine credeţi că are dreptate în problema sporurilor salariale ale lucrătorilor de la UPU – SMURD Bihor?





De stiut

Avocatul Bihoreanului
Mircea Ursuta
În primul rând, cei care achiziţionează un autoturism trebuie să ştie că au obligaţia să efectueze toate formalităţile de înmatriculare în termen de maxim 90 de zile de la data încheierii contractului de vânzare cumpărare. Sancţiunea pentru nerespectarea acestei obligaţii este suspendarea înmatriculării acelui autovehicul, definită de lege ca fiind operaţiunea administrativă ce constă în interzicerea temporară a dreptului de a pune în circulaţie şi a utiliza un vehicul pe drumul public.
Bihoreanul la medic
Mircea Dumitrescu
Ulcerul gastric apare de obicei cu 10 ani mai târziu decât cel duodenal, frecvenţa maximă fiind în jurul vârstei de 60 de ani. Boala apare mai des la bărbaţi, iar numărul cazurilor este în uşoară creştere faţă de cele de ulcer duodenal care sunt în scădere.
Psihologul Bihoreanului
Razvan Coloja
Există destul de multe femei care sunt atrase de o anumită tipologie de bărbaţi: aroganţi, duri, insensibili, flegmatici, care încearcă mereu să-şi controleze partenera ori sunt pur şi simplu narcisişti incurabili. Bărbaţii aflaţi la polul opus nu le atrag: calmi, atenţi, politicoşi, răbdători, care respectă graniţele intimităţii impuse de femeie. Cum se face atunci că unele femei aleg parteneri din prima tipologie, ajungând în relaţii abuzive în care se complac, când sunt curtate în acelaşi timp de "băieţii buni"?
18 Iunie 2010, 12:30

Un şofer de BMW cu tupeu a făcut maşinile să o ia pe Corso

0 clipuri
0 audio
0 fisiere

Joi la amiază, în timp ce la Prefectură ministrul Sănătăţii, Cseke Attila, şi primarul Oradiei, Ilie Bolojan, semnau procesele de predare-primire a spitalelor, un şofer de BMW îşi făcea propriile reguli de circulaţie.

Un cititor al BIHOREANULUI a povestit că, imediat după intersecţia dintre Strada Republicii şi Parcul Traian, într-o zonă unde parcarea este interzisă, şoferul în cauză şi-a parcat autoturismul aşa cum i-a venit.

Chiar dacă o maşină mică ar fi putut trece pe lângă, ghinionul şoferilor care s-au aflat în zonă a fost că rândul la trecere i-a venit unui autobuz. Care, evident, n-a avut loc. Motiv pentru care şoferii care s-au adunat în spatele maşinii s-au văzut nevoiţi să disloce stâlpişorii de pe pietonală şi să ocolească blocajul pe acolo.

În final, ghidat de alţi şoferi, şi conducătorul autobusului a reuşit să treacă pe lângă BMW, fără să-l zgârie.

Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.

Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
15 Comentarii
joni
bmwclub.ro? Exista si asa ceva, mama de s-ar aduna toti odata la un loc. Cata prostie se etaleaza pe acolo, ce risipa de viata
Postat 01 Iulie 2010, 08:21 de joni
BH 10 DUT
Nu sunteti pe faza de loc, numerele cu 10,11,20,21 sunt rezervate pt "garcea".
Postat 25 Iunie 2010, 12:37 de Gica fenta
sofer cu permisu pe pile
asa bine ca bmw se ingrijeste de imaginea lor. chiar si in fata unui ...om mai putin elevat. in fine, daca eram eu la volan, ma dadeam jos, o zgariam bine cu ce apucam, eventual daca mai aveam pe cineva cu mine, il impingeam din cale, mai si sunam la serviciul parcari, si imi vedeam de drum, ca nu ar fi prima oara. de ce sa ma stesez eu daca el nu se streseaza cand o parcheaza?!?
Postat 20 Iunie 2010, 13:41 de om si eu
bmwclubpunctro
Sunt multe persoane cu prejudecati in Romania. Azi vorbim despre BMW. Cine spune ca orice sofer de BMW e un om de joasa speta, se inseala. Se inseala pt ca generalizeaza, iar generalizarea e apanajul celor prea lenesi ca sa gandeasca. Polemica pe marginea BMW e fara nici un rost. BMW face masini bune si cu asta basta. PS Pt cei care catalogheaza E36 si E21 ca fiind cotetze, ii rog sa se uite peste 20 de ani si sa spuna cate E90 vor mai fi in circulatie si in ce stare. In rest.......www.bmwclub.ro
Postat 19 Iunie 2010, 11:41 de bmwclubpunctro
PT DHAA
MA DHAA ESTI O "SERIE DE BMW " LA FEL CUM AM ZIS F R U S T R A T ,SI DE AIA AI SCRIS DE 3 ORI O PARERE,LA FEL CA MASINA BMW PE CARE O CONDUCI , ADICA INTR-UN CUVANT ESTI UN LUZER MANELIST SOFER DE BMW CARE SE TINE MARE CULT,DA TOT TARAN MANELIST ESTI INDIFERENT DE MUZICA PE CARE O ASCULTI,PT CA AI BMW ,SIGLA MANELISTULUI
Postat 19 Iunie 2010, 02:27 de UNU
BMW= GHIORTZOI
orice sofer de BMW= manelist=ghirotzoi=ghiolban=pashunist! ca d-aia isi ia BMW sa iasa cu ceva in evidenta ca nu are cu ce! Tzeasta e gaunoasa si prezinta fisuri prin care i s-a scurs si ultimul neuron...si de rest manele!
Postat 18 Iunie 2010, 23:05 de doc
pentru sofer bmw = manelist
nu ii iau apararea astuia, probabil e un consatean de-al tau
Postat 18 Iunie 2010, 21:41 de dhaa..
pentru sofer bmw = manelist
la mine in sat nu asculta lumea manele in BMW, dar probabil la tine nu ai avut ocazia sa vezi inca un adevarat bmw, tu si satenii tai traiti inca in lumea pisicilor si a rechinilor, nu ati auzit de serii. cred ca tu esti un frustrat pentru ca nu ai nici macar un cotet ca cel din imagine
Postat 18 Iunie 2010, 21:32 de dhaa..
BH O DUT EEEEEEEEEEE
ESTI UN BH O BARAT SI DUT EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Postat 18 Iunie 2010, 18:43 de politicos
Seria5
Eşi un nasol cu lanţ de aur la gât şi creieru` gol...:)
Postat 18 Iunie 2010, 18:09 de Cezar
si eu, si tu
Si eu am bmw, tot ca ala din imagine. Iaca pozna ca nu ascult manele, ci Chopin. Iar cotet e orice masina neintretinuta.
Postat 18 Iunie 2010, 14:58 de mazurka
Animale la volan!
Io ma urcam cu autobuzu\' pe el! Mama ta de hoher si de giolgau cacanar ce esti!
Postat 18 Iunie 2010, 14:33 de TCV
SOFER BMW=MANELIST
MDA,MI SE PARE NORMAL, NUMAI SOFER DE BMW PUTEA FI,NUMAI CA ALA NU MAI E BMW DEMULT E UN COTET DE MASINA,IARASI VREUN IEPURAS CARE O VANDUT BICICLETA SI ADIDASII CA SA AIBA BANI DE BMW PISICUTA O BLOCAT CIRCULATIA,IN GENERAL ORICE SOFER DE BMW ESTE UN FRUSTRAT CARE ARE IMPRESIA CA INDIFERENT DE VECHITURA CARE O CONDUCE EL ESTE TARE SI MARE NUMAI PT CA POARTE SIGLA BMW. TOTI LUZERII VISEAZA BMW SI MANELE LA MAXIM
Postat 18 Iunie 2010, 14:02 de UNU
???
Sigur nu era o soferitza?
Postat 18 Iunie 2010, 13:38 de qwerty
intrebari
unde au fost angajati de la serviciul parcari? de ce nu ii sa ridicat masina?de ce nu la amendat nimeni pe smecheru asta?nesimititi astia trebe arsi cu amenzi usturatoare.
Postat 18 Iunie 2010, 12:51 de sorin
count display

FOTO BIHOREANUL

  • Pompierii bihoreni 'salvează' dragostea de carte: Au donat cărţi elevilor din trei şcoli rurale (FOTO)
  • Let’s Get Green: Elevii de la Şcoala 11 au plantat 100 de puieţi de arbori (FOTO)
  • Noaptea muzeelor a atras un număr record de vizitatori în Oradea. Cozi de zeci de metri la noul sediu al MȚC (FOTO)
  • Ziua Eroilor a fost marcată cu felicitări şi diplome în Cetatea Oradea (FOTO)
  • Dezbaterile Consiliului Local Oradea se vor muta în beciurile Primăriei (FOTO)
  • Festin în Piaţa Unirii: A început Street Food Festival Oradea, cu mâncăruri apetisante şi preţuri piperate (FOTO)
  • Cea de-a XXII-a ediție a Zilelor Muzeului Țării Crișurilor a debutat cu o dublă lansare de carte (FOTO)
  • Festivalul „Flori de mai”: Elevii cu cerinţe speciale şi-au demonstrat abilităţile artistice, pe scena Teatrului Arcadia (FOTO/VIDEO)
  • Meloterapie: Celebrul violonist Alexandru Tomescu le-a cântat copiilor din Spitalul Municipal Oradea cu vioara Stradivarius Elder - Voicu (FOTO/VIDEO)
  • Universitatea altfel: Târg de joburi 'asezonat' cu muzică şi dulciuri (FOTO/VIDEO)

TIMP LIBER

Timp liber

CURS VALUTAR

  • 1 USD = 3.8697 RON
  • 1 EUR = 4.5959 RON
  • 1 HUF = 0.015 RON