URMĂREȘTE-NE PE
DUMINICĂ, 27 MAI 2018

Părerea noastră

Folclor de Bihor
Mircea Chirila
Orice şofer care se respectă are nu un baston de mareşal în raniţă, ci o bâtă de baseball în portbagaj. Asta pentru a rezolva problemele apărute în trafic, dar mai ales în parcări. Oradea are peste 100.000 de maşini şi cam 20.000 de locuri de parcare de domiciliu. Mă şi mir că încă nu am văzut prin parcări maşini supraetajate, ca autobuzele din Londra.
Zic şi eu
Adrian Cris
Un abuz comis la o competiţie recent găzduită de Arena Antonio Alexe din Oradea şi neştiut public până acum arată că înaintăm pas cu pas spre un regim poliţienesc în care legea nu contează decât în măsura în care e interpretată samavolnic, pentru a da o aparenţă de temeinicie comportamentelor şi deciziilor discreţionare. La începutul lunii, un orădean a fost împiedicat să intre la o partidă de baschet de către nişte jandarmi. 
Cum a fost?
Lucian Cremeneanu
Street Food Fest este scump pentru că aduce în stradă preţurile din restaurante. Pereţii localurilor nu mai există, nasul nu mai este protejat de mirosurile îmbietoare, iar ochiul nu mai e protejat de preţurile din meniu. Astfel, impactul poate fi brutal. Mâncare de stradă la preţ de restaurant? Hm...
Newsletter
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
Spune ce crezi
Cine credeţi că are dreptate în problema sporurilor salariale ale lucrătorilor de la UPU – SMURD Bihor?





De stiut

Avocatul Bihoreanului
Mircea Ursuta
În primul rând, cei care achiziţionează un autoturism trebuie să ştie că au obligaţia să efectueze toate formalităţile de înmatriculare în termen de maxim 90 de zile de la data încheierii contractului de vânzare cumpărare. Sancţiunea pentru nerespectarea acestei obligaţii este suspendarea înmatriculării acelui autovehicul, definită de lege ca fiind operaţiunea administrativă ce constă în interzicerea temporară a dreptului de a pune în circulaţie şi a utiliza un vehicul pe drumul public.
Bihoreanul la medic
Mircea Dumitrescu
Ulcerul gastric apare de obicei cu 10 ani mai târziu decât cel duodenal, frecvenţa maximă fiind în jurul vârstei de 60 de ani. Boala apare mai des la bărbaţi, iar numărul cazurilor este în uşoară creştere faţă de cele de ulcer duodenal care sunt în scădere.
Psihologul Bihoreanului
Razvan Coloja
Ne naştem, suntem crescuţi de părinţi, ne maturizăm, avem la rândul nostru propriii copii pe care îi creştem, îmbătrânim. Fiecare generaţie trece prin acelaşi ciclu, dar o face în perioade diferite de timp, pe măsură ce în urma noastră rămâne istoria. Aşa se face că aceia care au prins în adolescenţă începuturile comunismului în România au încă memoria vremurilor de dinainte şi au trebuit să se adapteze schimbării.
14 Martie 2011, 08:47

Naşu' Gavriş contra finu' Grecu

0 clipuri
0 audio
0 fisiere

Despărţirea patronilor de la celebra firmă de protecţie Super Security, Mihai Gabor şi naşul său, Aurel Gavriş, e irevocabilă şi se va lăsa cu partaj: Gavriş cu Super Security, în vreme ce finul său, celebrul Grecu de Sântandrei, ar lucra deja la înfiinţarea unei noi firme.

Nu singur, însă, ci împreună cu alţi doi bătăuşi cunoscuţi în zonă, Nicolae Vonhală, zis Porcu şi Viorel Ivan, ambii având menirea să convingă clientela - elegant, cum doar ei ştiu - să treacă cu căţel, purcel şi contract de la firma naşului la cea a finului. Chestiune care, cu siguranţă, nu va fi fără scântei...

Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.

Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
19 Comentarii
prieteni?
despre scandaluri mai vedem.Sunt sigur ca Grecu e contra nasu acum iar in viitor vom vedea contra cui va fi.Sinteti rautaciosi,Aurel a fost sportiv de performanta cu merite,ceilalti ce au fost?Aurel nu-si foloseste pumnul ca are cap dar feriti va de pumnul lui.
Postat 30 Martie 2011, 14:54 de x
prieteni adecarati
adaug si eu un comentariu.Singurul prieten al lui Aurel a fost Cristian Varga.Erau prieteni adevarati,nu ca si cu cretini astia,Porcu,Ivan.......Grecu ! Aurel a invatat de la Cristi sa fie baiat destept ! pacat ca sau despartit,trebuia sa ramana impreuna cu Cristi ,nu cu acesti fraieri de prin tara.....care sau sucit Pacat
Postat 27 Martie 2011, 04:12 de mircea
prieteni adecarati
adaug si eu un comentariu.Singurul prieten al lui Aurel a fost Cristian Varga.Erau prieteni adevarati,nu ca si cu cretini astia,Porcu,Ivan.......Grecu ! Aurel a invatat de la Cristi sa fie baiat destept ! pacat ca sau despartit,trebuia sa ramana impreuna cu Cristi ,nu cu acesti fraieri de prin tara.....care sau sucit Pacat
Postat 27 Martie 2011, 04:12 de mircea
sosti
esti un praduitor ! grecule sa nu uiti ce ai facut cu serei !!!!!! gandestete tzaranule pe cine ai sapat si in fatza ii lingeai in cur ?
Postat 24 Martie 2011, 05:11 de xxl
sosti
grecu ai gresit in fatza de cineva ! ai grija ! ai facut un gest foarte urat ! nu te ameniti cand va veni timpu ai sa fugi asta iti promit !
Postat 24 Martie 2011, 05:07 de xxl
asa zici tu
daca grecu fara aurel e un nimic atunci cum se face ca de cand grecu nu mai umbla cu aurel nu mai sunt scandaluri?? ia sa va aud aici.toate erau provocate de aurel si doar grecu putea riposta pt ca doar el stie da cu pumnu aurel e intoxicat u substante si injectii nicidecum natural.grecu era capul rautatilor tot timpul si aurel cel bun nu?? dar nu v ati intrebat de ce doar grecu bate si aurel nu?? de ce doar aurel ia apararea lui grecu?? el e cel sfant nu?? hai sa fim seriosi
Postat 23 Martie 2011, 12:07 de hm
ce stire tampita
zici ca sa despartit virinel de monica asa comenteaza unii:))) asteptati filmuletul cu cei 2 filmat pe gaura chei?:)) sant curios cine din cei 2 stateau in picioare si cine era la aparat:)deja slugile celor doi nu stiu in ce directie sa o ia...pt ca oriunde merg ceilalti i-o vor trage in fund:))se anunta vremuri cacacioasa pt ei..la propriu:))))
Postat 21 Martie 2011, 22:18 de duhul
AUREL
SA-TI FIE RUSINE , DINU PATRICIU
Postat 14 Martie 2011, 22:00 de GRECU
:))
hmm..ce tari se cred uni asa comentand :)) .. dar nu cred ca daca ar fi GRECU in fata lor ar mai fi la fel de tari , nu stiti sa faceti altceva decat sa comentati..mai vedeti-va de treaba si stati in banca voastra ! ” Prostul de grecu ” i-a auzi :)))) .. bine ca sunteti voi destepti !! Vai de capul vostru :)) ..cat despre bihoreanul de la un timp isi face publicitate doar pe tema ” GRECU ” . P.S : mai cautati si alte subiecte !!!
Postat 14 Martie 2011, 21:04 de mda..
pt.grecu
Grecule am fost la ultimul botez unde ai fost cu nasul tau.Amandoi vati simtit bine. Sunteti de invidiat impreuna. Nu te lasa influientat de asa zisii prieteni. Iubeste-l pe nasu Aurel si nu uita ca impreuna ati facut multe si lumea va respectat pe voi doi.Nimeni nu-i iubeste pe Porcu si pe Ivan. Intoarcete la nasu Aurel pana nu va fi prea tarziu. La tot ce se intampla este mana cuiva care va vrea despartiti.
Postat 14 Martie 2011, 19:05 de cunoscunt
trei tarani
vizer e in spate la tot arunca scanteia la prostul de grecu ka stie ca pune botul. el a facuto ca e exact momentul potrivit sa cada vina pe aurel,grecu e foarte prost dako crede si pe asta
Postat 14 Martie 2011, 15:30 de puiu
vai nu pot sa cred
vai deci asa ceva nu pot sa cred grecu si aurel nu mai sunt impreuna,cum e posibil asa ceva frate le dati satisfactie la fraieri,vai grecule dar cu ncine iti faci firma frate cu imbarligatorul lumii si cu parvenit celalalt de ivan,pfoi aurel nici la degetul cel mic nu iti aj nici unul dintre ei,tu ai dat intotdeauna dovada de caracter respaect corectitutine ceea ce ei nici macar nu au auzit de asa ceva ,grecule iti sugerez intoarcete la nasutau pana nu e prea tarziu in cazul in care aurel mai vrea sa faceti ceva impreuna altfel nu te vad bine grecule sincer si situ ce vb nu spun prostii
Postat 14 Martie 2011, 14:51 de nicu
ratatiiiiiiiiiii
grecu un taran prost care nu are cum sa reactioneze pentru ca are tarate in cap nu il duce mintea este influentat de asociatul lui BALAJ CALIN care este lingau si turnatorul politiei si o fetita!!! nu degeaba a stat BORDAS la el in casa nu vrea sa stie ca este asociat la noua firma de paza cu ratati orasului PORCU IVAN SI GRECU
Postat 14 Martie 2011, 14:38 de anonim
vai samar
fraierii drecu numai atata stiti sa bagati bete-n roate dar sper ca sunt atat de destepti sa nu aj sa sara unul la altul,deci in locul vostru grecu si aurel nu le-as fi dat satisfactie un moment la fraierii astia care se bucura de despartirea voastra,eu zic sa le dati cu flit si sa le dem contrariul,sa moara toti de ciuda,a si grecule sa nu ai incredere nici 2 sec in inbarligat de porcu vai nu paseste cat minte pe bune eu zic sa te gandesti ft bine pe cine iti alegi langa tine dar nici vb pe el
Postat 14 Martie 2011, 14:34 de manu
ce prosti sunteti
aurel nu ar fi in stare de una ca asta va asigur,atat de prosti sunteti ca nici macar nu puteti sa faceti diferenta intre aurel si restul tovarasilor lui grecu,barfele astea ieftine sunt doar ca se certe ei doi,si tu grecule casca mai bine ochii aia sa vezi ce oameni ai in jurul tau,imbarligatori nr 1 dar tata imbarligatorilor e porcu deci cat poate minti omu ala vai samar si invarte mizeria de ici colo,asa ca aurel nu are nicio tr cu ce se intampla,el chiar are coloana vertebrala si nu e doar parerea mea ci a ft multor pers
Postat 14 Martie 2011, 14:24 de iani
trei tarani
hai nu fiti nebuni,cineva vrea cu orice pret sai desparta. aurel e un caracter inascut si respecta lumea nu e pervers le zice in fata la oricine
Postat 14 Martie 2011, 14:21 de puiu
nu mi vine a crede
MASINA A LUAT FOC????? CE INCULT A PUTUT FACE ASTA?NICI MACAR NU ERA MASINA LUI GRECU CHEVROLETUL CE A SOTIEI LUI ,O AVEA DINAINTEA CAsatoriei EA MASINA.ASTA INSEAMNA PAIE PUSE PE FOC.NU MI AS DORI SA STIU CAM CUM RIPOSTEAZA GRECU LA CELE INTAMPLATE
Postat 14 Martie 2011, 11:58 de 2
slugile lui Grecu
PORCU si IVAN cei doi smecheri din carton!!!Au avansat din postura de servitori la Liberty in postura de SLUGA la taranii din Santandrei!!!!asta da avansare in grad!!!
Postat 14 Martie 2011, 10:45 de 1
pai
ca sa stiti deja au iesit scantei,masina sotiei lui grecu a fost incendiata,s a facut scrum,in fata casei,razbunarea incepe,pacat ca nu stiu ce vina are evelina si masine ei in toate treburile nasului si finului.
Postat 14 Martie 2011, 10:15 de rere
count display

FOTO BIHOREANUL