URMĂREȘTE-NE PE
DUMINICĂ, 27 MAI 2018

Ediția tipărită

Părerea noastră

Folclor de Bihor
Mircea Chirila
Orice şofer care se respectă are nu un baston de mareşal în raniţă, ci o bâtă de baseball în portbagaj. Asta pentru a rezolva problemele apărute în trafic, dar mai ales în parcări. Oradea are peste 100.000 de maşini şi cam 20.000 de locuri de parcare de domiciliu. Mă şi mir că încă nu am văzut prin parcări maşini supraetajate, ca autobuzele din Londra.
Zic şi eu
Adrian Cris
Un abuz comis la o competiţie recent găzduită de Arena Antonio Alexe din Oradea şi neştiut public până acum arată că înaintăm pas cu pas spre un regim poliţienesc în care legea nu contează decât în măsura în care e interpretată samavolnic, pentru a da o aparenţă de temeinicie comportamentelor şi deciziilor discreţionare. La începutul lunii, un orădean a fost împiedicat să intre la o partidă de baschet de către nişte jandarmi. 
Cum a fost?
Lucian Cremeneanu
Street Food Fest este scump pentru că aduce în stradă preţurile din restaurante. Pereţii localurilor nu mai există, nasul nu mai este protejat de mirosurile îmbietoare, iar ochiul nu mai e protejat de preţurile din meniu. Astfel, impactul poate fi brutal. Mâncare de stradă la preţ de restaurant? Hm...
Newsletter
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
Spune ce crezi
Cine credeţi că are dreptate în problema sporurilor salariale ale lucrătorilor de la UPU – SMURD Bihor?





De stiut

Avocatul Bihoreanului
Mircea Ursuta
În primul rând, cei care achiziţionează un autoturism trebuie să ştie că au obligaţia să efectueze toate formalităţile de înmatriculare în termen de maxim 90 de zile de la data încheierii contractului de vânzare cumpărare. Sancţiunea pentru nerespectarea acestei obligaţii este suspendarea înmatriculării acelui autovehicul, definită de lege ca fiind operaţiunea administrativă ce constă în interzicerea temporară a dreptului de a pune în circulaţie şi a utiliza un vehicul pe drumul public.
Bihoreanul la medic
Mircea Dumitrescu
Ulcerul gastric apare de obicei cu 10 ani mai târziu decât cel duodenal, frecvenţa maximă fiind în jurul vârstei de 60 de ani. Boala apare mai des la bărbaţi, iar numărul cazurilor este în uşoară creştere faţă de cele de ulcer duodenal care sunt în scădere.
Psihologul Bihoreanului
Razvan Coloja
Ne naştem, suntem crescuţi de părinţi, ne maturizăm, avem la rândul nostru propriii copii pe care îi creştem, îmbătrânim. Fiecare generaţie trece prin acelaşi ciclu, dar o face în perioade diferite de timp, pe măsură ce în urma noastră rămâne istoria. Aşa se face că aceia care au prins în adolescenţă începuturile comunismului în România au încă memoria vremurilor de dinainte şi au trebuit să se adapteze schimbării.
01 August 2010, 09:36

Loredana Lascu l-a luat pe Cristi Tabără cu tot cu probleme

0 clipuri
0 audio
0 fisiere
Nici diferenţa de vârstă dintre ei, de 13 ani, nici scandalul iscat în urma acuzaţiilor de pedofilie la adresa lui Cristian Tabără nu au reuşit să împiedice nunta dintre directorul Departamentului Film de la TVR şi logodnica sa, Loredana Lascu. Prieteni invitaţi la eveniment au confirmat pentru Click că cei doi s-au căsătorit sâmbătă.

Cum viaţa lui Cristian Tabără s-a transformat în ultima săptămână într-un scandal mediatic, nunta acestuia şi toate detaliile ce ţin de eveniment au fost ţinute la secret. „Cununia religioasă s-a desfăşurat la Praid, în judeţul Harghita, iar petrecerea de nuntă, la restaurantul Gonduzo din Odorheiu Secuiesc", a declarat un invitat.

Motivul pentru care mirii au ales să se căsătorească în alt judeţ a fost dorinţa lor de a sta departe de ochii presei. Invitaţii, puţini la număr, au fost instruiţi să nu dea nici cel mai mic amănunt despre eveniment.

Căsătoria omului de televiziune cu orădeanca Loredana Lascu, o fostă prezentatoare la TTV Oradea, în vârstă de 29 de ani, şi mai ales relaţia care durează de trei ani au fost o mare surpriză pentru fosta iubită a acestuia, Alina Bodnaru, a cărei fiică acuză că a fost molestat de Tabără.

„Dacă într-adevăr a fost cu ea în tot acest timp înseamnă că a manipulat-o aşa cum a făcut şi cu mine. Nu o cunosc pe Loredana, dar cred că ar trebui să aibă grijă pentru că nu cred că el se va schimba vreodată", a atenţionat Alina.

Cu toate acestea, femeia le-a urat proaspeţilor însurăţei „Casă de Piatră!" şi a declarat că speră doar ca această căsătorie să nu fie grăbită pentru ca reclamaţia Alexandrei să pară o cruntă răzbunare.

Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.

Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
13 Comentarii
idem cazul C.T.& L.L
Un cersetor se aseza mereu langa o biserica pentru a cersi cu o palarie in mana. Intr-o zi vine cu doua palarii. Un domn se apropie de el si-l intreaba: - Nu va suparati, de ce aveti doua palarii ? Cersetorul raspunde: - Adevarul este ca mi-a mers atat de bine incat m-am hotarat sa-mi deschid o sucursala.
Postat 02 August 2010, 08:09 de idem
saracul nu stie ce?
Si sa nu se lase influentati de idiotenile celor gen "anca"....ai dreptate sa se lase influentati doar de faptele lor...nici vb de de cele GEN"ANCA"...trebuie sa fim naturali nu prefacuti...scopul este SINCERITATEA, nu ipocrizia amestecata cu materialism.
Postat 01 August 2010, 22:32 de saracul
casa de piatra
Casa de piatra celor doi si toate cele bune. Si sa nu se lase influentati de idiotenile celor gen "anca".
Postat 01 August 2010, 20:07 de Cypress
trage in piept si tine bine....
aha ii simti mirosull...ff bine trage in piept si tine tare.......10 ani...ok...extraordinara anca asta ce puteri magice are: cretina, proasta..oare cati sunt magici? numai un prost poate recunoaste alt prost.... restul au ipoteze...sau nu e asa?
Postat 01 August 2010, 12:57 de anca
retrada nevasta BIBLIA
DA nevasta BIBLIA sa ma JUR pe SOACRA MEA na nu am paret de ea daca ti am gresit cu ceva......... HOP, HOP, pe ia, pe ia!
Postat 01 August 2010, 12:52 de dan ORADEANUL
personaj de bancuri
retardat psihologic???? :))))) esti amuzanta in prostia ta. draga ion, mirosi a anca de la o posta. calmeaza-te acuma ca oricum stim cu totii ce poti. ;)
Postat 01 August 2010, 12:50 de anca si mai cretina
retradat rau psihologic..dupa anca...viseaz o in continuare
o casnica nu sta in fata calculatorului? cate casnice au timp sa stea in fata calculatorului....baiatule varsati offfful in alta parte.... ca sincer nici la coada vacii nu mai ajungi.... esti retradat rau!
Postat 01 August 2010, 12:40 de ion
stan si bran
pot sa jur ca toate comentariile is borate aici de anca. numai ea putea scoate cretinatati din astea din 15 in 15 minute. pariez ca esti o casnica nf care numa nu are nimic altceva de facut decat sa stea in fata caclulatorului si sa carcoteasca fara sens. get a life, manelisto!
Postat 01 August 2010, 12:30 de anca cretina
dedicatie speciala cuplul STAN SI BRAN
LOREDANA: Numai pot de tine,numai pot Ca esti dulce rau de tot De-mi dai un pupic,doar un pupic Nu-mi mai trebuie nimic CRISTY: Numai pot de tine,numai pot Ca esti dulce rau de tot De-mi dai un pupic,doar un pupic Nu-mi mai trebuie nimic LOREDANA: Vreau sa cant de bucurie Ca esti cum imi place mie Si sa ma distrez cu tine Ca ma iubesti doar pe mine CRISTY: Vreau sa cant de bucurie Ca esti cum imi place mie Si sa ma distrez cu tine Ca ma iubesti doar pe mine Roxana: Toate poftele,tot ce vrei tu Cere-mi si nu iti spun nu Esti vïata mea,sufletul meu esti cum imi place mie....un pupic...oare unde?
Postat 01 August 2010, 10:48 de dedicatie speciala c
asta da ....
saraca ce mandra este dar ironie in pat cum se vor descurca......ea deasupra ca altfel nu vad... genul de relatii stan si Bran sunt pur si simplu materialiste...un barbat poate distruge o femeie din cauza greutati chiar ajunge si VIOlATA... sau in cel mai simplu caz o simpla galeata dar nu si femeie... FELICITARI PAPUSA vei ajunge curand carpa......care barbat te va mai vrea? la asta nu se gandeste niciuna...prostie femeiesca si pe urma se plang ca nu mai sunt barbatii care sa le curete paianjeni...ha...ha...ha
Postat 01 August 2010, 10:35 de ha, ha, ha
e ff trist
simtiti demnitatatea barbatului disperat...un barbat adevarat nu facea acest pas din respect fata de ea FEMEIA ...sunt barbati care nu ating femeie pana la casatorie, sunt barbatii care nu iti cer mana decat cand sunt siguri ca esti jumatatea lor dar atentie nu te atingggg din respect (fac sport, muncesc pentru viitoarea familie si socc nu se ingrasa!!) .....sunt , exista acesti barbati cautai la TARA ( iubesc animalele ) unde gasesti mult bun simt, educatie morala...respecta ma ca sa te respect! sunt oameni care au valoare restul CORCITURI amestec de \"MODERNISM\" zic ei da de unde o onare si demnitate inexistenta...multi cersesc dar nu recunosc NICIODATA...evitati...nimic nu e mai crud in viata sa ai ochii dar sa nu i folosesti....
Postat 01 August 2010, 10:13 de SANATATE ORADEA
e ff trist
simtiti demnitatatea barbatului disperat...un barbat adevarat nu facea acest pas din respect fata de ea...sunt barbatii care nu ating femeie pana la casatorie, sunt barbatii care nu iti cer mana decat cand sunt siguri ca est jumatatea lor dar atentie nu te atingggg din respect .....sunt exista acesti barbati cautatai la TARA unde gasesti mult bun simt, educatie morala...respecta ma ca sa te respect! sunt oameni care au valoare restul CORCITURI amestec de "MODERNISM" zic ei da de unde o onare si demnitate inexistenta...multi cersesc dar nu recunosc NICIODATA...evitati...nimic nu e mai crud in viata sa ai ochii dar sa nu i folosesti....
Postat 01 August 2010, 10:00 de SANATATE ORADEA
e ff trist
noua personal nu ne face nici un rau sunt multe femei care accepta sa se marite si cu criminali, proxeneti, pedofili deci chiar nu vad cum sa mi afecteze viata mea personala...faptul ca ele sunt manipulate si nu dau nimic pe moralitate le priveste...fapta ingrozitoare o suporta singura dintre toate FETITA....restul sunt prea atinse si penentrate ca sa simta scarba de a fi atinse ...sunt calite de un barbat,.... dar pentru fetita atingerea era ceva deosebit ca simt...LIBIDINOS si gretos sa ai incredere in cineva si sa te maltrateze tactil si pe sani...... serios...de toata jena CRISTIAN TABARA..imi amintesc ca pe strada tineri mai puneau mana pe sold la fete sau chiar le dadea o plama si ce prost se simteau...avea si el aceste apucaturi in adolescenta? nu le doresc casa de piatra ci una de FIER sa simta mirosul ruginii de cate ori se varsa lacrimi ...... nu sunt de admirat si nici de luat exemplu....SANATATE ORADEA!
Postat 01 August 2010, 09:51 de SANATATE ORADEA
count display

FOTO BIHOREANUL