URMĂREȘTE-NE PE
MARȚI, 22 MAI 2018

Ediția tipărită

Părerea noastră

Folclor de Bihor
Mircea Chirila
Fiecare are impresia că meseria lui e cea mai importantă, că fără el nu se poate, că oricum eforturile nu-i sunt răsplătite și că salariul nu e niciodată de ajuns. Așa că nu trebuie să ni se pară nemaiîntâlnit comportamentul angajaților de la UPU.
Zic şi eu
Adrian Cris
Ştiam că Sicilia e cea mai săracă zonă, dar una dintre cele mai frumoase, cu nenumărate vestigii ale unor civilizaţii străvechi, cu straturi greceşti, romane, arabe, normande, hispanice. Ca de obicei, am întâlnit şi acolo români, mai mulţi decât m-aş fi aşteptat. Unul, Ionuţ, din Dâmboviţa, mi-a spus că în ruptul capului nu s-ar întoarce în România. "Banii pe care voi îi primiţi acum în ţară sunt bani mincinoşi, n-o să vă ţină mult"...
Cum a fost?
Lucian Cremeneanu
Street Food Fest este scump pentru că aduce în stradă preţurile din restaurante. Pereţii localurilor nu mai există, nasul nu mai este protejat de mirosurile îmbietoare, iar ochiul nu mai e protejat de preţurile din meniu. Astfel, impactul poate fi brutal. Mâncare de stradă la preţ de restaurant? Hm...
Newsletter
Vreau să primesc periodic newsletter de la eBihoreanul.ro pe adresa de email:
Spune ce crezi
Cine credeţi că are dreptate în problema sporurilor salariale ale lucrătorilor de la UPU – SMURD Bihor?





De stiut

Avocatul Bihoreanului
Mircea Ursuta
În primul rând, cei care achiziţionează un autoturism trebuie să ştie că au obligaţia să efectueze toate formalităţile de înmatriculare în termen de maxim 90 de zile de la data încheierii contractului de vânzare cumpărare. Sancţiunea pentru nerespectarea acestei obligaţii este suspendarea înmatriculării acelui autovehicul, definită de lege ca fiind operaţiunea administrativă ce constă în interzicerea temporară a dreptului de a pune în circulaţie şi a utiliza un vehicul pe drumul public.
Bihoreanul la medic
Mircea Dumitrescu
Ulcerul gastric apare de obicei cu 10 ani mai târziu decât cel duodenal, frecvenţa maximă fiind în jurul vârstei de 60 de ani. Boala apare mai des la bărbaţi, iar numărul cazurilor este în uşoară creştere faţă de cele de ulcer duodenal care sunt în scădere.
Psihologul Bihoreanului
Razvan Coloja
Există destul de multe femei care sunt atrase de o anumită tipologie de bărbaţi: aroganţi, duri, insensibili, flegmatici, care încearcă mereu să-şi controleze partenera ori sunt pur şi simplu narcisişti incurabili. Bărbaţii aflaţi la polul opus nu le atrag: calmi, atenţi, politicoşi, răbdători, care respectă graniţele intimităţii impuse de femeie. Cum se face atunci că unele femei aleg parteneri din prima tipologie, ajungând în relaţii abuzive în care se complac, când sunt curtate în acelaşi timp de "băieţii buni"?
26 Iulie 2010, 16:29

Ce cavaler! N-a recunoscut c-a plătit pentru sex, ca să o scape pe fată de amenda pentru prostituţie

0 clipuri
0 audio
0 fisiere

Jandarmii bihoreni au prins, în weekend, nu mai puţin de zece prostituate în timp ce întreţineau relaţii sexuale cu clienţii lor, pe Şoseaua Borşului. Acestea au fost amendate de către jandarmi cu câte 500 de lei, sancţiunea minimă.

Un caz deosebit s-a petrecut sâmbătă tot pe Şoseaua Borşului, unde o prostituată şi un bărbat, prinşi făcând sex, nu au recunoscut că actul fusese plătit. Bărbatul a susţinut că nu a dat bani şi că o cunoaşte pe femeie.

"Domnişoara mai are amenzi contravenţionale pentru prostituţie, însă nu s-au întrunit condiţiile pentru ca actul să fie încadrat la prostituţie. Aşadar, celor doi le-a fost dată o amendă contravenţională pentru întreţinerea de relaţii sexuale în locuri publice", a declarat pentru BIHOREANUL, căpitanul Ioan Bogdan, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Bihor.

Omul s-a dovedit astfel un cavaler, alegând să plătească şi el o amendă de 200 de lei, aceeaşi sancţiune fiind aplicată şi partenerei sale.

Tot la sfârşitul săptămânii trecute, jandarmii au aplicat zece amenzi pentru tulburarea liniştii publice, trei pentru consum de alcool în locuri publice şi una pentru vânzarea de produse fără preţ afişat. Valoarea totală a amenzilor date atât pentru prostituţie cât şi pentru celelalte infracţiuni este de 10.950 de lei.

În plus, s-au întocmit actele premergătoare urmăririi penale pentru furt pe numele a patru femei. Două orădence au sustras produse cosmetice în valoare totală de 218 lei, o femeie din Şimleul Silvaniei a furat tot cosmetice de 40 lei, iar o clujeancă a sustras o sticlă de votcă în valoare de 60 lei.

Comentarii
Trebuie să fii autentificat pentru a lăsa un comentariu.

Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.
13 Comentarii
stergetzi anuntzul din data de [27.07.2010, 19:08]
bata`va soarele .... ca apare adresa mea de mail si nu am postat`o eu X( .... atzi belit`o cu site`ul vostru ;)
Postat 29 Iunie 2011, 15:58 de sm3n4rutau
http://www.oradea-online.ro/matrimoniale/index.php?afis=profil&pg=20623
Mai bine va las pe voi sa va dati cu parerea;) .. ofer placeri doamnelor si domnisoarelor singure... tariful este negociabil;) ... rog seriozitate si discretzie ... cele interesate ma gasesc la adresa ***.. va astept
Postat 27 Iulie 2010, 19:08 de BOWL
http://www.oradea-online.ro/matrimoniale/index.php?afis=profil&pg=8804
CENZURAT
Postat 27 Iulie 2010, 19:02 de WALK
http://www.oradea-online.ro/matrimoniale/index.php?afis=profil&pg=20430
Caut o domnisoara pentru a "lucra" impreuna. Va rog fetelor care sunteti interesata sa-mi lasati un mesaj aici sau pe id-ul de messenger. E acelasi cu userul de aici. Eu sunt bi. Deocamdata, barbatii sa nu ma deranjeze. Inca nu ofer servicii.
Postat 27 Iulie 2010, 18:57 de wwwwwwwwwooowwwwww
http://www.oradea-online.ro/matrimoniale/index.php?afis=profil&pg=19944
buna, deci ofer la barbati cui le plac sa fie mangaiati, satisfacuti, sarutati si 100%fericiti: sex normal cu prezervativ cu sex oral fara prezervativ cu sperma in gura sau pe fata si multa placeri de care voi barbatilor visati,,, doar ca nu uitati numa la barbati la care le plac femeile grasute. Pupici sub buric. si este 120 lei ora :)
Postat 27 Iulie 2010, 18:55 de wwwwwwwwwooowwwwww
http://www.oradea-online.ro/matrimoniale/index.php?afis=profil&pg=20588
TANARA SEXY SI ATRAGATOARE OFER CLIPE DE NEUITAT BARBATILOR GENEROSI.(300 ron/ora ),doar barbatii care isi permit!Contact:id yahoo messenger the_hot_giulia PS:ROG SERIOZITATE parola poze:sexy
Postat 27 Iulie 2010, 18:53 de poza nudddd...
http://www.oradea-online.ro/matrimoniale/index.php?afis=profil&pg=20539
CENZURAT
Postat 27 Iulie 2010, 18:51 de poza nudddd...
are autorizatie de masaj!!!
Buna,ofer masaj erotic la preturi avantajoase 150 ron sedinta,sex nu se face doar masaj erotic cu finalizare erotica,daca sunteti interesat sa imi lasati mesaj....funduletul din poza este al meu nu imi arat fatza tot fizicul pentru ca pastrez discretie,de asemenea si la clienti mei voi oferi discretia totala 100% garantat,rog si ofer seriozitate persoane care vor alte servici rog sa se abtina,te poti sa te simti bine si cu un masaj erotic relaxant si placut.amintesc celor care nu au incredere in acest anunt ,anuntul este foarte serios si vorbesc doar persoane serioase,,,,,masajul se practica ori la domniciliul meu sau al clientului, numai rog seriozitate si discretie maxima CEI CARE SUNT INTERESATI DE MASAJ SA INTRE PE ID MEU bebelusa_sexy87 IAR CE CARE AU GLUME IN PROGRAM SA NU IMI DA ADD V-am pupat
Postat 27 Iulie 2010, 18:48 de are autorizatie
sunt o proasta
imi cer scuze pentru mesajele de nebunie pe care leam postat ... sufeream de co boala... si nu ma pot trata singura.....nu am mai avut barbat de 4 ani in viata ....
Postat 27 Iulie 2010, 18:07 de olden76
http://www.oradea-online.ro/matrimoniale/index.php?afis=profil&pg=17038
CENZURAT
Postat 27 Iulie 2010, 09:05 de ha, ha, jha
care-i pedofil ?
CENZURAT
Postat 26 Iulie 2010, 20:02 de matrimoniale
care-i pedofil ?
sonny: hello to allwesty: ce dracuuu sa intamplat,avem si pedofili?frumos site u tot u daca aflu cine esti te omorwesty: degeneratiionutzzz: bunaionutzzz: care-i pedofil ?)westy: u tot uwesty: ionutzzz nu te ascunde pt ca tu esti alawesty: te gasesc si gata........oradea matrimoniale ... adi_pop25: sincer am una ... dar e scumpa rau ... 300 ora ________________________________________ adi_pop25: dar e fotomodel ________________________________________ fl0rinfl0rinfl0rin: mm
Postat 26 Iulie 2010, 20:00 de matrimoniale
prostitutie? fanteziile sexuale se exclud categoriccccc
prostitutie? cum daca ii prinzi in masina e prostututie....? interesant....... practica contrazice legea ca intodeauna...dar numai presa creaza haoss intentionat..intrati pe matrimoniale si acolo stiti sigur ca e prostitutie? e un mod public in care se atrag diverse persoane in vederea relatiilor sexuale...dar mascat se spune relatie eventual..... e jenanat ....dar practic....
Postat 26 Iulie 2010, 19:43 de zuzu
count display

FOTO BIHOREANUL

  • Noaptea muzeelor a atras un număr record de vizitatori în Oradea. Cozi de zeci de metri la noul sediu al MȚC (FOTO)
  • Ziua Eroilor a fost marcată cu felicitări şi diplome în Cetatea Oradea (FOTO)
  • Dezbaterile Consiliului Local Oradea se vor muta în beciurile Primăriei (FOTO)
  • Festin în Piaţa Unirii: A început Street Food Festival Oradea, cu mâncăruri apetisante şi preţuri piperate (FOTO)
  • Cea de-a XXII-a ediție a Zilelor Muzeului Țării Crișurilor a debutat cu o dublă lansare de carte (FOTO)
  • Festivalul „Flori de mai”: Elevii cu cerinţe speciale şi-au demonstrat abilităţile artistice, pe scena Teatrului Arcadia (FOTO/VIDEO)
  • Meloterapie: Celebrul violonist Alexandru Tomescu le-a cântat copiilor din Spitalul Municipal Oradea cu vioara Stradivarius Elder - Voicu (FOTO/VIDEO)
  • Universitatea altfel: Târg de joburi 'asezonat' cu muzică şi dulciuri (FOTO/VIDEO)
  • Lecţia de ecologie: Preşedinţii de asociaţii au fost informaţi despre programul pilot de colectare a deşeurilor în trei fracţii (FOTO)
  • Evitaţi! Lucrările la reţeaua electrică au blocat strada Louis Pasteur din Oradea (FOTO)

TIMP LIBER

Timp liber

CURS VALUTAR

  • 1 USD = 3.8697 RON
  • 1 EUR = 4.5959 RON
  • 1 HUF = 0.015 RON