PROGRAMUL SĂPTĂMÂNII 30 noiembrie - 6 decembrie
CINEMA LIBERTATEA: proiecţia filmului documentar “Stella”, regia Vanina Vignal, marţi, ora 19 (în prezenţa regizoarei)
LIBRĂRIA GUTENBERG: lansarea cărţilor “33 de trepte. Jurnal de iniţiere spirituală” şi “Eu, tu şi el”, de Daniela Gifu (Cluj-Napoca), luni, ora 17
LOTUS CENTER: Salsa Claus Weekend, invitat Wilmark (Academia de Baile), Malik Roy&Salsavage, joi-duminică; concert Narcisa Suciu, sâmbătă, ora 20
UNIVERSITATEA ORADEA: Gastro Bihor, târg gastronomic, degustare de specialităţi tradiţionale bihorene specifice sărbătorilor de iarnă, demonstraţii culinare, recitaluri de colinde, prezentări de obiceiuri populare de Crăciun susţinute de interpreţi ai Ansamblului Crişana, Teatrului şi Filarmonicii de Stat, vineri, ora 12, Sala de Sport
TEATRUL DE STAT
TRUPA “IOSIF VULCAN”
D’ale lui Caragiale, de I.L. Caragiale, regia artistică Adrian Moraru, miercuri, ora 12 (în deplasare la Borş)
Ursul, de A.P. Cehov, regia artistică Petre Panait, joi (în deplasare la Valea lui Mihai
Cerere în căsătorie, de A.P. Cehov, regia artistică Petre Panait, joi (în deplasare la Valea lui Mihai), şi vineri, ora 18, Sala Studio
TRUPA “SZIGLIGETI”
Cafeneaua, de Carlo Goldoni, regia Anca Bradu, miercuri (abonament Tanay Emil), ora 19, Sala Mare (spectacol cu publicul pe scenă)
Revizorul, de Gogol, regia Arkosi Arpad, joi, ora 18 (în deplasare la Şimian); duminică, ora 18, Filarmonica de Stat
Mausoleul, spectacol-lectură susţinut de Parti Nagy Lajos, vineri, ora 17, Casa de Cultură a Municipiului
TEATRUL ARCADIA
SECŢIA ROMÂNĂ
Magic Show, text şi regie Igor Lungu, luni, ora 10; vineri, ora 17
Făt Frumos cel mofturos şi un zmeu întors pe dos, sâmbătă, ora 15, hipermarket Real II (Episcopia)
Morile de vânt ale lui Sancho Panza, dramatizare liberă de Ecaterina Mihăescu Păun după romanul “Don Quijote de la Mancha” de Miguel de Cervantes, regia artistică Mihai Păun, duminică, ora 11 (recomandat copiilor peste 8 ani)
SECŢIA MAGHIARĂ
Aventurile lui Peti Năzdrăvanul (Rosszcsont Peti Kalandjai), sâmbătă, ora 11
CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR
Spectacol de muzică populară cu Cristian Pomohaci, marţi, ora 18
FILARMONICA DE STAT
Spectacol Boombox Dance Studio, invitat Robert Lenart (Germania), sâmbătă, ora 18
Concert de muzică terapeutică şi ambientală Gheorghe Iovu, lansarea albumului “Geneza”, luni, ora 19
Concert simfonic cu lucrări de L.v. Beethoven (Egmont, op. 84 - uvertură), F. Liszt (Concert nr. 1 pentru pian şi orchestră în Mi bemol major), B. Bartok (Concerto - pentru orchestră), dirijor Ligeti Andras (Ungaria), solist Daniel Goiţi, joi, ora 19
CENTRUL POSTICUM
Expoziţia de pictură a artistului plastic Andrei Ciurdărescu (Cluj), de joi
Concert susţinut de pianista Toth Zsuzsanna (locul întâi la Concursul Naţional Ungaria), duminică, ora 19
Ore de germană în stil ludic (pentru copii între 7 şi 10 ani), luni, ora 17
Arta celor mici (activităţi artistice creative pentru copii sub îndrumarea artistei plastice Buzaşi Andrea), joi, 16.30
EXPOZIŢII
GALERIA “EURO FOTO ART” (Piaţa 1 Decembrie nr. 12): expoziţia personală a artistului foto Francisc Egri
CLUBUL FOTOGRAFIC NUFĂRUL: expoziţia membrilor Fotoclubului Uniunii Carpatine din Transilvania-EKE (Cluj-Napoca); expoziţia absolvenţilor cursului foto seria E/2008 (vernisaj joi, ora 17)
GALERIA DE ARTE VIZUALE: expoziţia ”Art Show” cu sculpturi ale artiştilor plastici Karoy Kovacs, Doina Tătar, Judit Egyed şi Arpad Deak; expoziţia de pictură pe lemn şi sticlă “Tradiţii şi valori creştine” a copiilor din Cercul de pictură al Palatului Elevilor şi copiilor (vernisaj miercuri, ora 16)
BIBLIOTECA JUDEŢEANĂ: expoziţia "Israel 2000&Paris 2002" a artistei foto croate Snjezana Pozar; expoziţia foto a artiştilor Claudia Boclajuc, Maria Bodian, Ilona Irimi, Flavia Vaida, Lucian Maria, Teodor Radu Pantea
MUZEUL ŢĂRII CRIŞURILOR: conferinţe şi vizite cu tema 1 Decembrie 1918
GALERIA TIBOR ERNO: expoziţia “Oradea de odinioară”, imagini din colecţia Doru Sicoe
TEATRUL ARCADIA: expoziţia artistului plastic Nicolae Adel
CLUBURI
BLUE MONDAY (Pasaj Vulturul Negru): luni Şeptarii de treflă & Anca, ora 22; joi Karaoke&Retro Dancing, ora 22; vineri Happy Birthday Blue Monday cu superconcert Compact, ora 21; sâmbătă concert A-live, ora 22
CLUB HEAT: joi Student’s Party, ora 22; vineri şi sâmbătă DJ Chrom&Coxxo Party, ora 22
DESIRE’S CAFÉ LOUNGE AND CLUB: joi, Karaoke Party, ora 22, sâmbătă Party, ora 22
CLUB LADUEBO: joi Karaoke Night, ora 22; vineri şi sâmbătă Live Music, ora 22; duminică Latino Dance, ora 22
BALI CLUB: vineri şi sâmbătă Party, ora 22
NO PROBLEM: Balul Bobocilor miercuri Facultatea de Educaţie Fizică şi Sport; joi Şcoala “Avram Iancu”, ora 18; sâmbătă Party Boombox cu DJ Zet, ora 22
BILLY ART CLUB (bar, bowling, biliard): joi-duminică DJ Party, ora 21; miercuri Salsa Party, ora 21
LOUIS ESPRESSO CLUB: vineri Seara de blues, ora 22
5TH CLUB: joi Sexy fete - Sexy Night, ora 22; vineri 5th Party, ora 22
BABYLON CLUB: joi-duminică Petrecere cu lăutari, ora 20
CLUB TRAFFIC: vineri şi sâmbătă Party cu Luci Sereş, ora 22
CLUB LORD’S: luni-duminică Chef a la Lord’s, ora 22
CLUB DOWNTOWN: luni All Time Hits, ora 21; joi Super Party, ora 21; vineri Best Downtown Hits by MC Downtown, ora 21; sâmbătă Downtown Party, ora 21; duminică Night in Downtown, ora 21
CLUB SEVEN: vineri Muzică lăutărească ungurească, ora 22; sâmbătă Student Party, ora 22
CINEMA LOTUS
PROGRAM 30 NOIEMBRIE - 3 DECEMBRIE
Saga Amurg: Lună nouă premieră, luni-joi, 14.15, 17, 19.45, 22.15
Stă să plouă cu chiftele 3D premieră, luni-joi, 14.30, 16.15, 20.15
Halloween 2 premieră, luni-joi, 15.30, 20.30, 22.30
Ho ho ho DIGITAL luni-joi, 18, 22
Julie şi Julia luni-joi, 17.30
Orfana luni-joi, 16.30, 21
Anul unu luni-joi, 14, 19
2012 luni-joi, 15.15, 18.30, 21.30
Utilizatorii înregistraţi pe acest site trebuie să respecte Regulamentul privind postarea comentariilor. Textele care încalcă prevederile regulamentului vor fi editate sau şterse. Îi încurajăm pe cititori să raporteze orice abuz.